IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

    Отидете в Изгрев на Латинка, там сте в града, но с усещане за извън него. Само, че там или се наследява или купува вече с 1 милион +. То и без това са десетина кооперации, заради посолствата и градинките. Има една нова кооперация, ако се продава още, вероятно 4к
    Има и по-добри места - за мен ул. Козяк и районът около Била е номер 1. Но Латинка е също много добро място, както и Вазов (частично). Това са местата извън центъра, които стават.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

      Митове и легенди. Какво толкова ще правиш по къщата?Освен от време на време да окосиш и полееш тревата. Което даже си е приятно.И да поддържаш водата в басейна лятото.
      Ха ха ха ха ,абе я се скрийте някъде с тия глупости,тревата днес я косиш ,след ден,два е готова за още косене ,плевели ,бурени,особено ако двора е по -голям ,гараж ако имаш и той с времето се налага покриви да му поддържаш,мазилки и по къщата и по гаража ,,покриви на къщата също да се постягат ,работа в двора всеки ден има всякаква ,защото непрекъснато трябва да го чистиш и да поддържаш зелени площи ,в къщата работа си имаш докато си жив и то много ,а парите окколо тези дейности не са хич малко

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

        По принцип мен с това ме плашат - вземи си къща и никога няма да седнеш да си отпочиваш в нея.
        Митове и легенди. Какво толкова ще правиш по къщата?Освен от време на време да окосиш и полееш тревата. Което даже си е приятно.И да поддържаш водата в басейна лятото.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Моята НЕ иска къща, макар до 20 и няколко години да е живяла в такава. Според нея в къща е толкова хубаво, че винаги имаш работа по нея и никога време за друго :-)
          По принцип мен с това ме плашат - вземи си къща и никога няма да седнеш да си отпочиваш в нея.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

            Тука много добре си описал основния мотив за купуване на нов дом в София.
            И хората са готови и лихва 15% плащат само и само да се оттърват от "онези изроди - комшиите"
            Който може да го прави. Аз лично нямам проблем дотам, пък и тъмните прозорци + последен етаж са от полза. А и не знам дали за съседите не съм аз причината да ги няма

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

              Който не разбира от шеги, връща с обиди. И аз така падам на Вашето ниво
              Между другото искрено се опитах да обясня проблемите за звукоизолация защото си блъсках главата какво може да се направи. Накрая реших за себе си - разходите да набия плочи под стени, под и мазилка, херметически прозорци и завеси, като тегля чертата и по-добре да се изнеса от София. Отделно тези мерки отнемат от свртлата площ. И се спрях на най-леката - маскиране на звука, има машини, но дори един мп3 плейър ще свърши работа. Странно е, но дори климатик или вентилатор маскира добре звука. Под оптималното е разбира се. Но да се изолира като звукозаписно студио, цената е брутална. Все пак има фирми, предлагат решения:
              https://www.decibel.bg/sectors/zvuko...-za-studiya-4/
              Тука много добре си описал основния мотив за купуване на нов дом в София.
              И хората са готови и лихва 15% плащат само и само да се оттърват от "онези изроди - комшиите"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Нещо от този сорт може би? Нейното обаче е старо строителство, може би е някъде по къщите около тази на Луканов.

                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...sak&f1=1&fe7=1

                Това е на Латинка, сградата е добре, а и цената както виждаш е по-ниска от онзи боклук с басейна, качеството и локацията обаче са X2. Ако извадим 30к за паркомястото (включено е), цената идва към 2500-2600, което е даже под средното за Изток, а горният апарт е сигурно в топ 5% за квадрала. Което само потвърждава казаното от мен - пазарни ценови нива няма, има само брутална спекула и е пълно със супер надценени имоти, които не стават за нищо.

                Ако това горното е пазарна цена, значи средната за Изток спокойно може да падне с поне 30%.
                Отидете в Изгрев на Латинка, там сте в града, но с усещане за извън него. Само, че там или се наследява или купува вече с 1 милион +. То и без това са десетина кооперации, заради посолствата и градинките. Има една нова кооперация, ако се продава още, вероятно 4к

                Коментар


                • Някой търси ли 3 стаен обзаведен ,хубаво ремонтиран последните няколко години около 90 квадрата ,ново строителство във Витоша ,офертната е 160 000 евро ,имам познат от Явлена дето продава

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                    Обясни го на радомирския мЕлеонер
                    Радомирския Уорън Бъфет .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat

                      Дребното заяждане и завистта няма да ви помогнат да се надскочите....Толкова си можете.... затва сте и безимотен:-)
                      Така и не проумяхте, че със заяждане няма да промените материалното си неположение.
                      Ние пък слабоинтелигентните щото ни липсва интеУекта компенсираме с възможността да си купим квото ни е нужно.

                      ПП А упорството с продължаване на заяждане също няма да промени имотният ви статус....трябва си работа а не интелект....
                      Който не разбира от шеги, връща с обиди. И аз така падам на Вашето ниво
                      Между другото искрено се опитах да обясня проблемите за звукоизолация защото си блъсках главата какво може да се направи. Накрая реших за себе си - разходите да набия плочи под стени, под и мазилка, херметически прозорци и завеси, като тегля чертата и по-добре да се изнеса от София. Отделно тези мерки отнемат от свртлата площ. И се спрях на най-леката - маскиране на звука, има машини, но дори един мп3 плейър ще свърши работа. Странно е, но дори климатик или вентилатор маскира добре звука. Под оптималното е разбира се. Но да се изолира като звукозаписно студио, цената е брутална. Все пак има фирми, предлагат решения:
                      https://www.decibel.bg/sectors/zvuko...-za-studiya-4/
                      Last edited by Chio; 19.01.2023, 11:03.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Изток го знам ,не ми харесва и там малко съм поживял,имах страшно гадже ,турбо фолк сръбска звезда беше на визия Лилито,та от там знам и квартала.Аристократичната София е Яворов ,това е всичко останало са придатъци.В момента квадрата е най скъп в Яворов.
                        Обясни го на радомирския мЕлеонер

                        Коментар



                        • Л. Логан: Лихвите могат да се повишат повече от очакванията

                          19 Януари 2023 09:43

                          можем да компенсираме ефекта чрез постепенно повишаване на лихвите до по-високо ниво от очаквано по-рано."

                          Булард: Лихвите в САЩ трябва да се покачат още

                          19 Януари 2023 09:30

                          Перспективите за меко кацане се подобриха значително“, каза Булард. „Рискът за мекото кацане е, че данните за инфлацията не си сътрудничат и отиват в другата посока.“
                          Last edited by RUBLA; 19.01.2023, 12:12. Причина: Линкове към конкурентна медия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            [
                            Инфлацията няма да спадне без рецесия ......

                            Оня ден тъкмо е дал изявление
                            Преди инфлацията имаше едни други идеи за рестарт на икономиката , които бяха дори ужасяващи . Не трябва да се фокусираме върху инфлацията и да забравяме за основната цел . Както на всички е ясно , че програмите за възстановяване от пандемията нямат връзка с нея , така и тук .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                              Може да се изолират повечето шумове, за форумните мЕлеонери е лесна работа:

                              Необходим е скъпо платен специалист и се прави при изграждането на сградата, както и при довършителните работи:
                              - изолация за стени, тавани, под - въпросната "гума"
                              - прозорците да са на практика херметизирани
                              - плътни звукоизолационни завеси като в кино зала
                              - уплътнение по касите на вратите и около самата рамка, по самата каса, използване на врати със звукоизолация в тях
                              - акустични панели по тавана и стените;
                              - подложки под тонколони;
                              - тежки плътни килими стена до стена
                              - меки мебели без плоски повърхности и прави ъгли
                              - тапи за уши
                              - топки за усти
                              - Джак Даниелс

                              ​​​​​​След горното, ще имате така желаната звукова нирвана.

                              Заб.: Част от мерките са за да премахнат шума който е вътрешен.
                              Колега нещо пак сте се пренапрегнал. Недейте така ,Руши и Садик са в Лондон и управляват бледоликото малцинство на острова :-) , а не в София....
                              Особено ако сте се набоцкали това е сериозен риск....мислете за здравето си, а нас ни оставете да се оправяме с шума и квото и да е друго...можем да си го позволим.....:-)

                              Коментар


                              • https://www.investor.bg/a/566-novini...-za-video-igri
                                Съкращенията в Microsoft достигнаха и до подразделенията за видео игри


                                Компанията се разделя с неизвестен брой кадри в тези звена, включително с ветерани в бизнеса - И старите ИТ кучета го отнасят ,лоша работа !!!

                                Новината, че Microsoft предприема масови съкращения, се отнася и за подразделението ѝ за видео игри, включително разработчиците на хитови заглавия като Starfield и Halo, пише Bloomberg.

                                Производителят на конзолата Xbox вчера каза, че ще се раздели с 10 хил. работни места в опит да намали разходите предвид забавянето на икономиката. Някои хора от Bethesda Game Studios, разработчик на предстоящата игра Starfield, както и 343 Industries – компанията зад Halo Infinite от 2021 г., са сред засегнатите от решението, твърдят източници, запознати с въпроса. Част от тези, които са загубили работата си, са ветерани, които работят в Xbox от повече от десетилетие, допълват източниците, които са пожелали да останат анонимни, защото нямат право да говорят публично по въпроса.

                                Коментар

                                Working...
                                X