IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    За цяла София осреднено може би.
    За отделни райони (особено добрите такива, където обявите са малко) резултатът е тотално изкривен - само една надценена (или нулева) обява като се постне по 5 пъти от различни брокери и разликите са в порядъка на 10%-20%.
    Да , така е. А най-тъпото е че някой новопродавец като види 2600 средно за Борово и слага неговото ''тънко'' на 2500 :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Съгласен съм че сайта им е мега бъгав, обаче аз ползвам справка която отсява голяма част от проблемите и в нея влизат 1000 имота. Справката е една и съща и проблемите сега ги е имало и преди . Т.е. първо тежестта е малка / 1000 обяви/ на проблемните и после те се компенсират с наличието си винаги.
      За цяла София осреднено може би.
      За отделни райони (особено добрите такива, където обявите са малко) резултатът е тотално изкривен - само една надценена (или нулева) обява като се постне по 5 пъти от различни брокери и разликите са в порядъка на 10%-20%.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

        Наистина много интересно поведение на банките.
        Гледах сайта на ДСК, за кредитите в евро, трябваше да са увеличили лихвата със новата стойност на Euribor, от този месец, която е 2.858 ( предишанта е била (0.3xx). Да, ама не, отлагат го с месец. Директно са си го написали. Интересно ще е дали ще отложат с още един. Макар да не ми се вярва.
        Сега друг е въпроса, че ипотеките в евро са около 5% от пазара на ипотеки, което ще има минимално отражение на пазара.
        зорът е да се накълват максимално с ипотеки - дребните риби, че да поемат тежестта после
        една голяма банка да ги удари през пръстите с 2-3% нагоре и гледай какъв рев ще има по медиите - тогава ще трябва директно да освобождават всички продаващи ипотеки за следващите 2-3-4 години поне или да ги прехвърлят към отдел лоши кредити....

        много се строи и много има да се прехвърля като там играят ипотеките в София.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Извратена работа ,честно казано у нас всичко е извратено ,мафията си е купила цяла държава това е проблема .
          На фона на цялата мизерия с тези политики ,каквото и да прогнозираш ....единственото което мисля е че няма как България да бъде подмината от който и да е тренд извън нея ,още повече че в целия свят виждаме какво се случва с кредитирането и изобщо политиката на Централните банки ,но реално все още те се не са стигнали до рестрикция на самото кредитиране ,тоест не са минали онази линия която вече реално нанася щети на пазара ,в Щатите са на предела горе долу ,имат още ,за Европа се очаква до средата на годината
          Каква рестрикция на кредитирането Каврък, вчера по телевизора пак реклами за кредити. Какво по дяволите? Нали бяха спрели? Нали депозити рекламираха?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

            Кавръков, толкова нелогично ми звучи всичко ,че мисля няма да вдигнат лихвите преди изборите. Ще видим ама ЕБ да вдига лихвите, а кредитите с тези условия да не се пипат не е нормално.
            Наистина много интересно поведение на банките.
            Гледах сайта на ДСК, за кредитите в евро, трябваше да са увеличили лихвата със новата стойност на Euribor, от този месец, която е 2.858 ( предишанта е била (0.3xx). Да, ама не, отлагат го с месец. Директно са си го написали. Интересно ще е дали ще отложат с още един. Макар да не ми се вярва.
            Сега друг е въпроса, че ипотеките в евро са около 5% от пазара на ипотеки, което ще има минимално отражение на пазара.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              ако по оферти има около 36500 обяви за град София - като се сложи филтър за дубъл, трипъл и тн обявяване на имот от повече агенции може да се каже че са 25-30К макс обявите. При около 10К сделки за най-силното тримесечие уж (4-то) и като се има предвид, че значителна част от тези сделки за сгради влезли в експлоатация и прехвърлени, а договорени преди 1-2-3г и може би неминали въобще през обявите - може да се приеме спокойно, че един имот да се продаде отвисява поне едно 4-5месеца на обява, което е показателно на нашата лудория с фетишизирането на тухлите. То всъщност се и вижда... любими обяви за 'пример' се вадят и крият и висят с години като само им се индексира цената спрямо пазара, но все едно 30% над него и така...

              ПП писал съм го и преди - 'лудите обяви' за старо за ремонт наливат вода в мелницата на новото, което се продава на зелено на супер яка промоция спрямо лудите обяви, а всъщност купувачът плаща горе долу дабъл на себестойността на продукцията и поема 80% от риска... което лично за мене не е ок, но явно FOMO ефектът е един от най-силните мотори на пазара в момента.
              Привет,

              има и хубави стари строителства с модерен интериор и ремонт, които вървят скъпо и са на добра локация.

              Но си прав, че има масова истерия цял живот хората да се лакомят за големи апартаменти, за нови строитлества, за затворени комплекси и да изплащат цял живот.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Краде се - топи се резервът. Целта е тези милиарди да изчезнат до приемането на Еврото и всичко да се замаскира.
                С еврото няма да станат нещата ,приети са няколко текста в закона за застраховането и други врътки които ще замажат процеса ,говорят едно в публичното пространство но правят друго

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Причината е, че Imot.bg е абсолютна трагедия. Виж долната справка:
                  Реално имаме само 3 обявени имота:

                  - Най-скъпият с цена на квадрат от 3100 е обявен 6 пъти от различни агенции
                  - Вторият е обявен 5 пъти
                  - Същият (втори) е обявен още веднъж от 6та агенция с намалена цена
                  - Само 1 имот е обявен еднократно

                  По този начин излиза, че средната в Борово е колкото средната в Изток, а дефакто не е така.

                  Друг проблем са обявите без обявена цена (По договаряне). Тях Imot.bg ги смята като цена 0 Евро на квадрат в осредняването, като не могат да се филтрират по никакъв начин. 1-2 обяви от този вид ако се премахнат, средната цена за района скача с 5-10% автоматично.

                  Просто някой трябва да си направи труда да изкара всички обяви (не са никак много за добрите райони) и ръчно да сметне средната стойност, като брои всеки имот само по веднъж. Така ще стане най-ясно каква е ситуацията. Справките от imot.bg са напълно грешни и безсмислени.

                  [ATTACH=CONFIG]n4015934[/ATTACH]
                  Съгласен съм че сайта им е мега бъгав, обаче аз ползвам справка която отсява голяма част от проблемите и в нея влизат 1000 имота. Справката е една и съща и проблемите сега ги е имало и преди . Т.е. първо тежестта е малка / 1000 обяви/ на проблемните и после те се компенсират с наличието си винаги.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                    Кавръков, толкова нелогично ми звучи всичко ,че мисля няма да вдигнат лихвите преди изборите. Ще видим ама ЕБ да вдига лихвите, а кредитите с тези условия да не се пипат не е нормално.
                    Извратена работа ,честно казано у нас всичко е извратено ,мафията си е купила цяла държава това е проблема .
                    На фона на цялата мизерия с тези политики ,каквото и да прогнозираш ....единственото което мисля е че няма как България да бъде подмината от който и да е тренд извън нея ,още повече че в целия свят виждаме какво се случва с кредитирането и изобщо политиката на Централните банки ,но реално все още те се не са стигнали до рестрикция на самото кредитиране ,тоест не са минали онази линия която вече реално нанася щети на пазара ,в Щатите са на предела горе долу ,имат още ,за Европа се очаква до средата на годината

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                      Кавръков, толкова нелогично ми звучи всичко ,че мисля няма да вдигнат лихвите преди изборите. Ще видим ама ЕБ да вдига лихвите, а кредитите с тези условия да не се пипат не е нормално.
                      Краде се - топи се резервът. Целта е тези милиарди да изчезнат до приемането на Еврото и всичко да се замаскира.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Причината е, че Imot.bg е абсолютна трагедия. Виж долната справка:
                        Реално имаме само 3 обявени имота:

                        - Най-скъпият с цена на квадрат от 3100 е обявен 6 пъти от различни агенции
                        - Вторият е обявен 5 пъти
                        - Същият (втори) е обявен още веднъж от 6та агенция с намалена цена
                        - Само 1 имот е обявен еднократно

                        По този начин излиза, че средната в Борово е колкото средната в Изток, а дефакто не е така.

                        Друг проблем са обявите без обявена цена (По договаряне). Тях Imot.bg ги смята като цена 0 Евро на квадрат в осредняването, като не могат да се филтрират по никакъв начин. 1-2 обяви от този вид ако се премахнат, средната цена за района скача с 5-10% автоматично.

                        Просто някой трябва да си направи труда да изкара всички обяви (не са никак много за добрите райони) и ръчно да сметне средната стойност, като брои всеки имот само по веднъж. Така ще стане най-ясно каква е ситуацията. Справките от imot.bg са напълно грешни и безсмислени.

                        [ATTACH=CONFIG]n4015934[/ATTACH]
                        +1

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          пак приказаки от вечеринки... ти кредит имаш ли? ако не тегли смело
                          Нямам кредит, Берти, само това остава и кредит да взема за да го мисля и него. Не, мерси.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                            Защото сега сме във фаза на изтрезняване на продавачите. Те живеят с мисълта, че цените ще стават все по-високи и не са склонни да коригират съществено обявите си и изчакват. В момента в който започнат да се предлагат лихви по депозити над 4%, тогава ще започнат и сериозните спадове в цените, тъй като тухлите и сега вързват трудно повече от 2% възвращаемост. Когато Депозитите стигнат 5,5-6%, то тогава ще има Мяу, но това не го виждам по-рано от Март 2024г.
                            Това няма как да се случи по еврови причини. А ако се случи то ипотечките трябва да са 8%+, което би убило 90% от ипотечното кредитиране. Би било мяу със сигурност. Повече от 3-4% мисля че не могат да се минат не догодина , а въобще по принцип в ЕС, но и без това мисля, че вече има достатъчно причини за спад / предлагане над нормалното и изпреварващ ръст в предните 2 години/. Спад не срив...., за да се наместят цените на нормално ниво спрямо икономическите показатели от предните 2 години и очакванията за лихвите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Февруари и Март ще има две силни повишение от страна на Европейската банка ,горе долу по същото време се очаква и реалния старт у нас и реалната промяна в лихвената политика на банките у нас ,имай в предвид че до онзи ден буквално ние нямаме рестриктивна политика на кредитирането .
                              Кавръков, толкова нелогично ми звучи всичко ,че мисля няма да вдигнат лихвите преди изборите. Ще видим ама ЕБ да вдига лихвите, а кредитите с тези условия да не се пипат не е нормално.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                                Страшна чудесия става с лихвите в БГ. Изглежда днес е най-добре да имаш кредит
                                пак приказаки от вечеринки... ти кредит имаш ли? ако не тегли смело
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X