IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

    Все още не съм виждала брокер, който да може да продава имоти от 2500 км. ,но щом си казал така да е хахаха Защо се излагате не разбирам ?
    Какво да анализирам ? Това ,че в БГ, лихвите не ги вдигат все още ? Може би това ,че заплатите се вдигат и имаме безпрецедентно ниска безработица ? Инфлация, която не сме виждали от десетилетия ! Хайде, анализирай това
    Слаб анализ, грешна прогноза! Късогледи сте и затова не виждате по-далече от носа си! Липсата на малки коригиращи движения у нас ще предизвика дълбок спад! Това вече сме го виждали, а ти къде гледа тогава?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Проблемът на анализите е, че са базирани на псевдо логика. Предимно на икономическа логика. За добро или лошо, от доста време закупуването на имоти не се базира на такава. Това е все едно да обясняваш на милионер от койни, че проектът е пълен провал. Реално е така, ама на човекът му дреме на шишарката.

      Не са само нашите. Тия в Брюксел, кога крадат, пак бухат всичкото в имот. Най-лесно се пере през кредит и нереални продажни цени.
      От 0 до 23 000 $ за 13 год.! От 0 до 1,08 Трлн. $ ! Дай боже такъв "провал" на всеки актив.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

        Все още не съм виждала брокер, който да може да продава имоти от 2500 км. ,но щом си казал така да е хахаха Защо се излагате не разбирам ?
        Какво да анализирам ? Това ,че в БГ, лихвите не ги вдигат все още ? Може би това ,че заплатите се вдигат и имаме безпрецедентно ниска безработица ? Инфлация, която не сме виждали от десетилетия ! Хайде, анализирай това
        Какво като са вдигнали с 10-20% заплатите, след като хранителните продукти са направили 50-60% ръст? В същото време имотите, спряха да гонят инфлацията, даже се забелязва лек спад, при това още не са вдигнали лихвите и все оше няма безработица. Както казах, инфлацията не означава повече пари, а повече разходи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

          Отново си противоречиш! Виждала си много спадове, но не можеш да определиш бъдещ спад с ясни индикации! Това говори много зле за твоите анализаторски умения или имаш други интереси?
          Ти си обикновен объркан брокер, който трябва да променя стратегията за манипулация на аудиторията, защото сделките спряха!
          Пиши си не ми пречиш, аз приемам чуждото мнение, за разлика от теб! Стига да е подкрепено с достатъчен анализ!
          Проблемът на анализите е, че са базирани на псевдо логика. Предимно на икономическа логика. За добро или лошо, от доста време закупуването на имоти не се базира на такава. Това е все едно да обясняваш на милионер от койни, че проектът е пълен провал. Реално е така, ама на човекът му дреме на шишарката.

          Не са само нашите. Тия в Брюксел, кога крадат, пак бухат всичкото в имот. Най-лесно се пере през кредит и нереални продажни цени.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение

            Ето ти още малко статитиска за последните 2 месеца, като съм засякал на сайтовете на 06.12 и днес 04.02 - два месеца без два дни.
            Дружбай и двете сгради са около акт 14.
            Артекс Авигея 2 - 06.12.2022 - 100 свободни от 238, 04.02.2023 - 92 свободни от 238, 8 продажби за 2 месеца, 62% продадени жилища, строят и продават от 2021-ва
            Трейс Атана - 06.12 - 38 свободни от 117, 04.02 - 36 свободни от 117, 2 продажби за 2 месеца, 70% продадени, строят и продават от 2020-та

            Имам и други засечени, в различни части на София, но съм ги засякъл към 29.12, ще изчакам още 1-2 месеца и ще изкарам кой колко е продал, но много малко нови проекти продават добре и повечето започнати 2021-2022-ра са около 50% продадени, някой малко повече, други по-малко. Всичко е цветя и рози, докато не започнат да взимат акт 14, акт 15, а са пълни със свободни апартаменти.
            личното ми мнение (все още непотвърдено от статиската) е, че върхът на пазара беше 2022-ра пролетта до лятото.
            FOMO инвеститори и купувачи наскачаха в зелени обекти 21-22-ра година и тепърва това ще трябва да се доплаща и довършва.

            прави впечатление, че броя нови разрешителни за последното тримесечие на 22-ра не е хич малък, но и това са процеси започнати в пика на FOMO вълната

            FOMO https://en.wikipedia.org/wiki/Fear_of_missing_out
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

              Отново си противоречиш! Виждала си много спадове, но не можеш да определиш бъдещ спад с ясни индикации! Това говори много зле за твоите анализаторски умения или имаш други интереси?
              Ти си обикновен объркан брокер, който трябва да променя стратегията за манипулация на аудиторията, защото сделките спряха!
              Пиши си не ми пречиш, аз приемам чуждото мнение, за разлика от теб! Стига да е подкрепено с достатъчен анализ!
              Все още не съм виждала брокер, който да може да продава имоти от 2500 км. ,но щом си казал така да е хахаха Защо се излагате не разбирам ?
              Какво да анализирам ? Това ,че в БГ, лихвите не ги вдигат все още ? Може би това ,че заплатите се вдигат и имаме безпрецедентно ниска безработица ? Инфлация, която не сме виждали от десетилетия ! Хайде, анализирай това

              Коментар


              • Скромен инвеститор строи сграда в София
                20 апарта от които продава 10 и си избива разходите. Стоят му десет апарта и пазарът е пълна тишина от 3-4месеца. На колкото и да продаде е на печалба. Обмисля и обзавeдени да ги дава под наем. Още не е преговарял за отстъпки при продажба, защото няма с кой.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                  На колко години си ? Явно не си се занимавал с покупко-продажби на НИ за лично ползване защото ако си го правил трябва да знаеш ,че никой такъв човек няма да е нито нервен ,нито объркан в ситуация като днешната. Какво объркващо виждаш ? Виждала съм не един спад и не един ръст в цените за да ме изненада нещо и да ме обърка, а да ме изнерви - абсурд. Нищо трудно не виждам също така Най-много разликата да е ,че с по-малко пари ще купувам това което намеря и ме заинтересува Изненадващото за такива като теб ще е ,че конкуренцията ще се увеличи, мен няма и това да ме изненада
                  Отново си противоречиш! Виждала си много спадове, но не можеш да определиш бъдещ спад с ясни индикации! Това говори много зле за твоите анализаторски умения или имаш други интереси?
                  Ти си обикновен объркан брокер, който трябва да променя стратегията за манипулация на аудиторията, защото сделките спряха!
                  Пиши си не ми пречиш, аз приемам чуждото мнение, за разлика от теб! Стига да е подкрепено с достатъчен анализ!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение

                    Ето ти още малко статитиска за последните 2 месеца, като съм засякал на сайтовете на 06.12 и днес 04.02 - два месеца без два дни.
                    Дружбай и двете сгради са около акт 14.
                    Артекс Авигея 2 - 06.12.2022 - 100 свободни от 238, 04.02.2023 - 92 свободни от 238, 8 продажби за 2 месеца, 62% продадени жилища, строят и продават от 2021-ва
                    Трейс Атана - 06.12 - 38 свободни от 117, 04.02 - 36 свободни от 117, 2 продажби за 2 месеца, 70% продадени, строят и продават от 2020-та

                    Имам и други засечени, в различни части на София, но съм ги засякъл към 29.12, ще изчакам още 1-2 месеца и ще изкарам кой колко е продал, но много малко нови проекти продават добре и повечето започнати 2021-2022-ра са около 50% продадени, някой малко повече, други по-малко. Всичко е цветя и рози, докато не започнат да взимат акт 14, акт 15, а са пълни със свободни апартаменти.
                    https://innobuild.bg/

                    Инно Билд

                    Вчера се чух по бизнес с тези убавци,вижте им сайта,10 години на пазара.
                    От другата страна на телефона дамата ми заяви че приключват окончателно с фирмата.
                    Да си знаете!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                      Изтръпнали са (нервни и объркани), но така ще е занапред. Трудни времена ги очакват!
                      На колко години си ? Явно не си се занимавал с покупко-продажби на НИ за лично ползване защото ако си го правил трябва да знаеш ,че никой такъв човек няма да е нито нервен ,нито объркан в ситуация като днешната. Какво объркващо виждаш ? Виждала съм не един спад и не един ръст в цените за да ме изненада нещо и да ме обърка, а да ме изнерви - абсурд. Нищо трудно не виждам също така Най-много разликата да е ,че с по-малко пари ще купувам това което намеря и ме заинтересува Изненадващото за такива като теб ще е ,че конкуренцията ще се увеличи, мен няма и това да ме изненада

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                        Ако, дали, ще. Погледни какво си написал и помисли защо не звучи сериозно. Никой не ви обижда, сами с небивалиците и щуротиите, които бълвате вече седма година се обиждате…пък като ви го каже човек, се засягате като щипани моми.
                        Какво точно не ти е ясно, да разясня?
                        Дал съм ти варианти как ще постъпи инвеститора при различни сценарии. Той вече е на печалба от тоя строеж.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                          Вчера обядвах в едно столично заведение с един приятел. По едно време се появи някакъв негов познат (добре облечен с леко бандитска физиономия), заговориха се и се оказа, че същия строй блок в Люлин, като на зелено е продавал за 1300евро , а на акт 14 за 1500 евро, като вървяло много добре и хората купували. Все още имал непродадени апартаменти, но от ноември нямал нито една сключена сделка. Очакванията му са на пролет пак да тръгнат сделките...

                          Ти какви изводи си правиш за пазара при положение, че от ноември този инвеститор няма сделки?
                          Ето ти още малко статитиска за последните 2 месеца, като съм засякал на сайтовете на 06.12 и днес 04.02 - два месеца без два дни.
                          Дружбай и двете сгради са около акт 14.
                          Артекс Авигея 2 - 06.12.2022 - 100 свободни от 238, 04.02.2023 - 92 свободни от 238, 8 продажби за 2 месеца, 62% продадени жилища, строят и продават от 2021-ва
                          Трейс Атана - 06.12 - 38 свободни от 117, 04.02 - 36 свободни от 117, 2 продажби за 2 месеца, 70% продадени, строят и продават от 2020-та

                          Имам и други засечени, в различни части на София, но съм ги засякъл към 29.12, ще изчакам още 1-2 месеца и ще изкарам кой колко е продал, но много малко нови проекти продават добре и повечето започнати 2021-2022-ра са около 50% продадени, някой малко повече, други по-малко. Всичко е цветя и рози, докато не започнат да взимат акт 14, акт 15, а са пълни със свободни апартаменти.

                          Коментар


                          • От цитатите виждам, че все още се обяснявате с обезумелите от глад брокерасти. Не им отговаряйте, оставете ги ГЛАДНИ калпазаните.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                              И отново нищо съществено не написа. Поне не обиди някой.

                              И това ще стане. Инвеститора си е калкулирал избиване на строежа още при цена на зелено. Около 60 % от РЗП то е себестойсността на строежа, останалото е печалба. Когато му потрябват пари за нов обект ще разпродаде с по-нисък марж и е готов. Ако не му потрябват пари ще седят още дълго докато се намери някой да плати исканата цена. Ако пазара крашне и всички свалят цените и той ще свали.
                              Ако, дали, ще. Погледни какво си написал и помисли защо не звучи сериозно. Никой не ви обижда, сами с небивалиците и щуротиите, които бълвате вече седма година се обиждате…пък като ви го каже човек, се засягате като щипани моми.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                                Ние тука по морето вече една година чакаме бомби, та специално сме приготвили кеш и злато, ако ни тресне нещо като бомба да сме подготвени, един вид. Накавръков тъй каза миналия февруари, бомби и спадове ще хвърчат.
                                И айде пак плява.
                                абе всеки твой пост ли ще е спам?

                                Коментар

                                Working...
                                X