IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Каврък пропуснал си да постнеш една много интересна статия

    https://www.investor.bg/a/516-politi...ot-samiya-nego

    След 15 години приспособителна парична политика, по време на които Федералният резерв на САЩ разшири баланса си от 1 на 9 трилиона долара

    Сега некой да не си помисли че за 15г са напечатили 9 ПЪТИ повече пари - Неееееееее това са заеми

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

      ОчеИзвадно не съм брокер.
      Те за това темата за пониженията е на втора страница и не искате да си пишете в нея щото сами ще си извадите очите

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Пак говориш неразбираемо за мен. Подозирам, че си брокер, но не схващам с кого точно те бъркам!
        ОчеИзвадно не съм брокер.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

          Не ме бъркайте с резидентните брокери.
          Пак говориш неразбираемо за мен. Подозирам, че си брокер, но не схващам с кого точно те бъркам!

          Да обобщя за Латинка:
          Да, хубав е апартаментът, но за живеене не става (кофти локация (според мен), нисък етаж и гледа в прозореца на съседа). Евентуално за под наем, но тогава трябва доходността да е над 5% за да си трува, а в случая тя е под 4%. Още ще трябва да свалят цената, поне 30% и тогава съм навит.
          Last edited by ejonny2376; 28.01.2023, 23:07.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            А на Ганка гащите? Бетерчо ти каза кой е основният недостатък на Латинка. Повече от 1500 за там не давам.
            Не ме бъркайте с резидентните брокери.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

              Нямам идея, но за тези пасивни вентилатори съм чувал. Можем да пробваме. Пет етажа сме и всички имаме проблем.
              Проучете го при специалист, да не се бъркаме с този за каналите, че ще е обратен ефект (буквално). Ще си трая с идеите, които не съм пробвал, но трябва да има решение... И не мога да не споделя:
              https://www.roofingsuperstore.co.uk/...ine-beb14.html
              Това се използва.
              Last edited by Chio; 28.01.2023, 22:59.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                Трапец за хол, малки спални, триъгълна тераса, на плоча. Къде са тези 126м, вероятно 26 от тях на свеж въздух. Я сравнете с това на Латинка и помислете пак
                А на Ганка гащите? Бетерчо ти каза кой е основният недостатък на Латинка. Повече от 1500 за там не давам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                  Въздуховодът как завършва на покрива?
                  Нямам идея, но за тези пасивни вентилатори съм чувал. Можем да пробваме. Пет етажа сме и всички имаме проблем.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                    Като кажеш комин. Комина е сложна работа. Прави се стъпално, разминава се и на всеки два етажа трябва да има ревизия за сажди за да се чисти и да не падат всички долу. За комини не говорим.
                    Въздуховодът как завършва на покрива?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                      Общ комин 110? Не трябва да е така, трябва да е на всеки отделен, иначе няма спиране. Придобивка на новото строителство предполагам - икономия на квадратура и средства. Питахте ли за вентилатор на комина (пасивен?) - да дърпа отгоре. Те трябва да са задължителни - на последния етаж съм и се чуват клапите постоянно като връща заради вятъра предполагам. А въздуховода е градена тухла, повече от 110 със сигурност
                      ​​​​​​
                      Като кажеш комин. Комина е сложна работа. Прави се стъпално, разминава се и на всеки два етажа трябва да има ревизия за сажди за да се чисти и да не падат всички долу. За комини не говорим.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                        Въпреки, че не е нужно да го правя, от уважение ше поясня, че считам за крайно неподходящо споделянето на каквато и да е лична информация.

                        Сравнението с Банско е единствено като подходяща илюстрация до какво води прекомерно предлагане. И там за заключени стотици милиони, а не могат да се продадат дори на загуба.
                        Ти Банско не го мисли. Много от сградите в Банско, манско и по морето са построени не за да се печели от тях, досещаш се, нали.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                          За кухнята казвам. В бянята миризлаци няма.
                          Освен това комини никой не прави. Пускат едно Ф110 за всички.
                          Общ комин 110? Не трябва да е така, трябва да е на всеки отделен, иначе няма спиране. Придобивка на новото строителство предполагам - икономия на квадратура и средства. Питахте ли за вентилатор на комина (пасивен?) - да дърпа отгоре. Те трябва да са задължителни - на последния етаж съм и се чуват клапите постоянно като връща заради вятъра предполагам. А въздуховода е градена тухла, повече от 110 със сигурност
                          ​​​​​​

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                            Тук някой знае ли някой какъв е проблемът?
                            Това стои от години:

                            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...mao&f1=3&fe7=1
                            Трапец за хол, малки спални, триъгълна тераса, на плоча. Къде са тези 126м, вероятно 26 от тях на свеж въздух. Я сравнете с това на Латинка и помислете пак

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение
                              ​​​​​​Е как така пушеци в банята!? Това е въздуховод, а не комин, там се включват само санитарните. Някой да не е направил великата простотия да набие там аспиратора от кухнята?
                              За кухнята казвам. В бянята миризлаци няма.
                              Освен това комини никой не прави. Пускат едно Ф110 за всички.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                                Аз не знам какво му има, но като гледам аспирацията в банята е с тръба Ф110, сигурно и в кухнята и така. Ако е така пушеците и миризмите от комшиите са при теб и никакви извесни възвратни клапи не помагат. При мен е така и запушвам аспиратора с гумена тапа Ф110. Всеки път като го използвам са качва и го включвам. Мъка.
                                Ще ти таковам и великите архитекти и великите строители като не могат една вентилация да ти направят.
                                ​​​​​​Е как така пушеци в банята!? Това е въздуховод, а не комин, там се включват само санитарните. Някой да не е направил великата простотия да набие там аспиратора от кухнята?

                                Коментар

                                Working...
                                X