IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Много ясно-аз си обичам България и никога няма да я плюя.Колкото до цените-не се наемам с прогнози,щото народопсихологията е такава, че българите като направят някои лев веднага го вкарват в имоти. И това не е отсега. Наскоро гледах отново"Записки по българските въстания "и там един от ръководителите на въстанието си продаде лозето,за да купи пушки.И старейшините на града естествено не знаеха защо го продава и решиха, че е полудял,защото било невиждано българин да продава имот,а само купуват.
    150 години по-късно народопсихологията е същата.Още повече сега има и емигранти,които със спестени пари от чужбина купуват имоти в България.
    Така че нищо няма да ме учуди.
    А в периода 2008-2014, каква беше "народопсихологията"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

      Няма лошо, браво! Само не ми се мотайте с Меандмайселф в Бриз, че да не се ръчкаме с лакти. (о, забравих, че и тримата сме един и същи човек)
      Мани мани, и зад всяка кооперация някой от нас брокеразите наднича зад ъгъла и пази цените да не падат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

        Дали хазяйката ще идва рано
        с виенска кифла, с каничка кафе
        Или ще дойде да поиска наема,
        и да ми връчи предизвестие
        Виж как ги разбираш нещата.
        Споко на село няма да имаш хазайка, а майка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
          Вай вай вай.....
          Сривът на жилищния пазар в Швеция доведе до бум на фалити на строители

          Цените на жилищата паднаха с 16% от пика си в първото тримесечие на миналата година

          https://www.mediapool.bg/srivat-na-z...ews344453.html
          България не е Швеция. За да са верни прогнозите на всеки в тази тема, трябва да вкара в уравнението болестната мания на българина по притежание на неограничен брой апартаменти и тоталното му незнание, че съществуват и други начини за съхранение на пари освен депозит и тухли.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
            Брокеразите пак се развихрили. Казах ви аз, мотика номер 8 за вас. Свърши лапачката.
            Дали хазяйката ще идва рано
            с виенска кифла, с каничка кафе
            Или ще дойде да поиска наема,
            и да ми връчи предизвестие…

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

              Миро, от понижителите си най-разбран и човечен. И не си родиномразец.

              Обаче това пак няма да накара цените да паднат.
              Много ясно-аз си обичам България и никога няма да я плюя.Колкото до цените-не се наемам с прогнози,щото народопсихологията е такава, че българите като направят някои лев веднага го вкарват в имоти. И това не е отсега. Наскоро гледах отново"Записки по българските въстания "и там един от ръководителите на въстанието си продаде лозето,за да купи пушки.И старейшините на града естествено не знаеха защо го продава и решиха, че е полудял,защото било невиждано българин да продава имот,а само купуват.
              150 години по-късно народопсихологията е същата.Още повече сега има и емигранти,които със спестени пари от чужбина купуват имоти в България.
              Така че нищо няма да ме учуди.

              Коментар


              • Брокеразите пак се развихрили. Казах ви аз, мотика номер 8 за вас. Свърши лапачката.

                Коментар


                • Момичета и момчета,

                  Годината на спада ще е…

                  2039-та

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                    Сега гледам репортаж от ски курортите в България. Вчички хотели се пукат по шевовете, въпреки поскъпналите цени.
                    Само преди седмица, компанията от недоволни жители на планетата, като Джонката и Миродеса, както и др. дрв. ни философи като Джулката и Бетера, оплакваха зимните курорти и събираха вода от всички пирински и родопски поточета защо няма да си купят имоти в зимните ни курорти.
                    Сякаш някой ще се изненада, че точно тези не купуват.
                    По-интересното е, че писанията им за пореден път се оказаха противоположни на действителността.
                    Единият фактор е, че от две седмици наистина става за ски и реално целия сезон ще се натъпче във февруари и март. Нашите курорти са сред най-заплашените от топлите зими в Европа.

                    Вторият фактор е, че голяма част от посещаващите зимните курорти в сезона не ги бъркат цените - това са няколко десетки хиляди души, които имат пари, но нямат акъл, а и не им и се занимава да ходят на по-добри места за повече пари - мутра планктона и силиконовите му метреси са съгласни да дадат 5000 лв за 7 дни на Велинград, отколкото 2500 евро за 7 дни в Алпите - то чужди езици, пътувания, самолети, разправии, съобразяване с правила и всякакви други гадости. Пък че дневната карта в Банско плюс ски паса е с 2 евро по-скъп от картата и паса в Шамони - това паралиите ни ги бърка. Сутрин - ски, следобед - спа и кафе, вечер - дискотечка ... лайф ис лайф.
                    За съжаление, който е успял да се впише в "мутра дава пари да му е кеф" линията, няма да усети ни криза, ни рецесия, ни нищо. Далавери ще има, кражба ще има, пари ще има - а тоя контигент си ги харчат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Стига си лъгал.Точно обратното е-аз НИКОГА не съм казал и една лоша думи за нашите курорти.Напротив-някои писаха, че нямало да има вече сняг и аз ги опровергах,че тепърва ще има все по-силни снеговалежи. А при положение, че не карам ски не виждам причина да купувам имот в зимен курорт. Лятото ходя за по десетина дена,така че за какво ми е имот в такъв курорт. И то обичам да ходя на различни места.
                      Миро, от понижителите си най-разбран и човечен. И не си родиномразец.

                      Обаче това пак няма да накара цените да паднат.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                        Вместо да го купиш наполовина след няколко месеца, ти сега на върха на балона пазаруваш. Пак си се минАл. В този ред на мисли - аз в момента също съм в процес на минаване за един двустаен директно с наемателя.
                        Няма лошо, браво! Само не ми се мотайте с Меандмайселф в Бриз, че да не се ръчкаме с лакти. (о, забравих, че и тримата сме един и същи човек)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                          Сега гледам репортаж от ски курортите в България. Вчички хотели се пукат по шевовете, въпреки поскъпналите цени.
                          Само преди седмица, компанията от недоволни жители на планетата, като Джонката и Миродеса, както и др. дрв. ни философи като Джулката и Бетера, оплакваха зимните курорти и събираха вода от всички пирински и родопски поточета защо няма да си купят имоти в зимните ни курорти.
                          Сякаш някой ще се изненада, че точно тези не купуват.
                          По-интересното е, че писанията им за пореден път се оказаха противоположни на действителността.
                          Стига си лъгал.Точно обратното е-аз НИКОГА не съм казал и една лоша думи за нашите курорти.Напротив-някои писаха, че нямало да има вече сняг и аз ги опровергах,че тепърва ще има все по-силни снеговалежи. А при положение, че не карам ски не виждам причина да купувам имот в зимен курорт. Лятото ходя за по десетина дена,така че за какво ми е имот в такъв курорт. И то обичам да ходя на различни места.
                          Имам приятели ,които карат ски,които си купиха жилища в Банско и са доволни хората.Така че винаги ще подкрепя ако някой си купи имот в български курорт.
                          Last edited by mirodes; 05.02.2023, 10:26.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                            Сега гледам репортаж от ски курортите в България. Вчички хотели се пукат по шевовете, въпреки поскъпналите цени.
                            Само преди седмица, компанията от недоволни жители на планетата, като Джонката и Миродеса, както и др. дрв. ни философи като Джулката и Бетера, оплакваха зимните курорти и събираха вода от всички пирински и родопски поточета защо няма да си купят имоти в зимните ни курорти.
                            Сякаш някой ще се изненада, че точно тези не купуват.
                            По-интересното е, че писанията им за пореден път се оказаха противоположни на действителността.
                            Е ти какво очакваше? Бъди им благодарен, че ни антииндикират кога да купуваме.

                            ===2039===

                            На мен ски картата в Банско ми е без пари, дом там също си имам и въпреки това март ще карам ски в Италия. (това защото имам имоти и нямам пари да ходя по света)
                            Last edited by ВълчоМечков; 05.02.2023, 10:29.

                            Коментар


                            • Сега гледам репортаж от ски курортите в България. Вчички хотели се пукат по шевовете, въпреки поскъпналите цени.
                              Само преди седмица, компанията от недоволни жители на планетата, като Джонката и Миродеса, както и др. дрв. ни философи като Джулката и Бетера, оплакваха зимните курорти и събираха вода от всички пирински и родопски поточета защо няма да си купят имоти в зимните ни курорти.
                              Сякаш някой ще се изненада, че точно тези не купуват.
                              По-интересното е, че писанията им за пореден път се оказаха противоположни на действителността.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                                Полакчо, аз се набих в едно тъмнозелено в Бриз. Как мислиш, дали съм се минал?

                                ===2039===

                                Питам защото с една заплата купувам 5м2. Това на запад не съм го виждал никъде.
                                Вместо да го купиш наполовина след няколко месеца, ти сега на върха на балона пазаруваш. Пак си се минАл. В този ред на мисли - аз в момента също съм в процес на минаване за един двустаен директно с наемателя.
                                Last edited by ivanvg93; 05.02.2023, 10:14.

                                Коментар

                                Working...
                                X