IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

    Това по дяволие какво е сега?
    Това е що не се движат парите дето имаш .... И ако е лична сметката и не си я пълнил под 10к ,вс пари си описвал от какво са така или иначе , но сега наново ,т.е. двоино засичане .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Преди месец имах подобни приключения. Били ми замразили сметките щото от година нямало движение по тях и писах и попълвах 50 страници документи да ги прехвърля на друго място ...дори не съм ги теглил кеш....Писах и че ме ощавиха с такси яко като бонус.
      Една от причините да наливам в имоти преди беше, че не искам да се разправям с банки.... Бях го забравил за известно време....но си го припомних.... Само 10% да мръднат надолу цените на имотите и скок подскок....:-) Пак ще приключа с банките за няколко години...
      Всичкото сиви пари ще търсят начини за изсветляване и това ще важи най вече за плебеите . За тия родените със златна лъжичка в устата нещата са лесни . И нЕкои тука чакат тънканата и това при все повече регулации които повдигат цените . Мда ама не .
      ПП А навлезе ли биг брадъра с тоталния контрол жална ни майка !
      Last edited by pa4anga; 22.02.2023, 15:16.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Глупости.... попълвах едни въпросници ...от пиле мляко....включително какви са ми доходите, какви очаквам да бъда.... Айде не 50 страници , но сумарно десетина...
        Ако не съм ги бил попълнил нямало да ми размразят сметките замразени от липса на активност
        Това по дяволие какво е сега?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          На тази банка съм клиент от 10+ години, а жена ми от 25 години.
          Всичко пристига по банка при тях. И двамата попълвахме документи 2 юаса защото иначе нямало да ни направят преводите....
          Питах ги дали БНБ ги искат / очевидно беше, че част от нещата са си техни/ , но тва е ако искам - без документите нямало да имам достъп до средствата си....
          Сещаш се нали ? Първата ми мисъл беше тула, втората мисъл тула и третата също....
          Точно така е. Тази година револют пуснаха KYC въпросник и искат данъчни декларации и разписки. Това ще дойде и в България. Оня ден и Карбовски го опраксаха. Все още мерките са леки, чакай да приемат новия закон сега "за да приемем еврото" да видиш какви въпросници ще попълваш. Всяко посещение в банка или онлайн банкиране вече ще носи риск от наказателна отговорност от печатни грешки или неналични документи.

          Кеша е боклук. Тия дето си изпраха парите в имоти вече никой не може да ги пипне. За имоти няма въпросници. Даже единствения начин някой простосмъртен да попълни KYC въпросник правилно е да каже че парите са от имот. Щом са от имот, най-много да те питат купувача от къде има пари и после спират да питат. Обаче ако имаш някакви пари местени тук там, открита закрита сметка, през акции, през бондове ще те питат за цялата верига на произхода до заплата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            по-скоро са те прекарали през стандаттния пакет документи за откриване на сметка

            ​​​​​което пак не е никаква драма,а само леко досадно.

            ​​ако това ти е мотива да се набиеш в края на 10бичи цикъл...ами давай, но май май си в лагера на понижителите вече .
            На тази банка съм клиент от 10+ години, а жена ми от 25 години.
            Всичко пристига по банка при тях. И двамата попълвахме документи 2 юаса защото иначе нямало да ни направят преводите....
            Питах ги дали БНБ ги искат / очевидно беше, че част от нещата са си техни/ , но тва е ако искам - без документите нямало да имам достъп до средствата си....
            Сещаш се нали ? Първата ми мисъл беше тула, втората мисъл тула и третата също....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Глупости.... попълвах едни въпросници ...от пиле мляко....включително какви са ми доходите, какви очаквам да бъда.... Айде не 50 страници , но сумарно десетина...
              Ако не съм ги бил попълнил нямало да ми размразят сметките замразени от липса на активност
              по-скоро са те прекарали през стандартния пакет документи за откриване на сметка

              ​​​​​което пак не е никаква драма,а само леко досадно.

              ​​ако това ти е мотива да се набиеш в края на 10бичи цикъл...ами давай, но май май си в лагера на понижителите вече .
              Last edited by bertram; 22.02.2023, 15:01.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


                по линия на 'озъбването' и заявяването - ако е малък клон може и да нямат такава наличност ( да не говорим, че над определен праг банките имат допълнителни такси при теглене без заявка с условието -ако са налични в клона)

                по линия на 'доказването' - попълва се декларация, в която накратко описваш произход на парите (доход по трудов договр, дходи от дивиденти и тн) - никаква драма ако можеш да напише 2 изречения и да се подпишеш
                Глупости.... попълвах едни въпросници ...от пиле мляко....включително какви са ми доходите, какви очаквам да бъда.... Айде не 50 страници , но сумарно десетина...
                Ако не съм ги бил попълнил нямало да ми размразят сметките замразени от липса на активност
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 22.02.2023, 14:06.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                  Много тъжно, но и много вярно за жалост. Червеничкото обаче много ме смути, нали парите са били в банката защо са искали сега доказателство за произхода им ?
                  Това са неща дето ги има от поне 10 години,поне не се издавай че ич не си в час.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                    Много тъжно, но и много вярно за жалост. Червеничкото обаче много ме смути, нали парите са били в банката защо са искали сега доказателство за произхода им ?
                    Преди месец имах подобни приключения. Били ми замразили сметките щото от година нямало движение по тях и писах и попълвах 50 страници документи да ги прехвърля на друго място ...дори не съм ги теглил кеш....Писах и че ме ощавиха с такси яко като бонус.
                    Една от причините да наливам в имоти преди беше, че не искам да се разправям с банки.... Бях го забравил за известно време....но си го припомних.... Само 10% да мръднат надолу цените на имотите и скок подскок....:-) Пак ще приключа с банките за няколко години...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

                      Защо мислите, че тази година няма да паднат?
                      Някак с толкова много свободни пари в банките, галопираща инфлация (не слушайте глупостите на юлката, все пак), отрицателни лихви по депозити и ниски лихви по ипотеки, ведно с търсене на пазара, тъй си мисля. Ма знае ли човек, може да излумбурка някое намаление 70 процента, ей тъй ненадейно…

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


                        по линия на 'озъбването' и заявяването - ако е малък клон може и да нямат такава наличност ( да не говорим, че над определен праг банките имат допълнителни такси при теглене без заявка с условието -ако са налични в клона)

                        по линия на 'доказването' - попълва се декларация, в която накратко описваш произход на парите (доход по трудов договр, дходи от дивиденти и тн) - никаква драма ако можеш да напише 2 изречения и да се подпишеш
                        Никаква драма няма с изключение на това че накрая на декларация е написано "Известна ми е наказателната отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс за деклариране на неверни обстоятелства."

                        Обърни внимание че не е нужно да лъжеш да влезеш под НК, достатъчно е само да сгрешиш нещо докато ти казват на крак там на място да попълваш без да можеш дори да направиш справка.

                        И не е достатъчно да кажеш тези неща по-горе. Трябва да назовеш контрагентите по име в последната версия. Ако пък парите идват от друга банка ще ти искаш извлечения от нея.

                        Повечето граждани отказват да попълват декларация и им казват да не теглят толкова пари ако не им се попълва. Това е доста проблемно ако не си спомняш точния контрагент на определена сума или си смесил много контрагенти в една сметка и вече няма как пишеш конкретно. Лекари и адвокати са в чудо сега защото получават суми от хиляди контрагенти се местят от банка в банка което разбърква и сумите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


                          по линия на 'озъбването' и заявяването - ако е малък клон може и да нямат такава наличност ( да не говорим, че над определен праг банките имат допълнителни такси при теглене без заявка с условието -ако са налични в клона)

                          по линия на 'доказването' - попълва се декларация, в която накратко описваш произход на парите (доход по трудов договр, дходи от дивиденти и тн) - никаква драма ако можеш да напише 2 изречения и да се подпишеш
                          Не, не казвам ,че е драма, учудвам се защо когато се теглят парите искат тази декларация, а не когато се внасят. Не бях чула подобно нещо досега.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от facingthesun Разгледай мнение
                            Грешката е моя, 2029.
                            Тогава ЩЕ паднат цените, със сигурност.
                            Защо мислите, че тази година няма да паднат?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                              Много тъжно, но и много вярно за жалост. Червеничкото обаче много ме смути, нали парите са били в банката защо са искали сега доказателство за произхода им ?

                              по линия на 'озъбването' и заявяването - ако е малък клон може и да нямат такава наличност ( да не говорим, че над определен праг банките имат допълнителни такси при теглене без заявка с условието -ако са налични в клона)

                              по линия на 'доказването' - попълва се декларация, в която накратко описваш произход на парите (доход по трудов договр, дходи от дивиденти и тн) - никаква драма ако можеш да напише 2 изречения и да се подпишеш
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                                Много тъжно, но и много вярно за жалост. Червеничкото обаче много ме смути, нали парите са били в банката защо са искали сега доказателство за произхода им ?
                                От 2 год искат произход на Твоите пари, които Ти си оставил преди време в банката. Странно, но е факт. Отделно попълваш едни декларации и ти снимат документите (които са снимани вече). Доколкото разбрах на всеки 2 год ще го правят.
                                Last edited by fred23; 22.02.2023, 13:12.

                                Коментар

                                Working...
                                X