IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

    Доколкото разбрахме, той ти е казал че дохода му е 6-цифрен и върти много мадами.

    Няма да го подлагаме под съмнение
    Става въпрос за най-добрият ми приятел ,с който сме израстнали заедно. А работи на ръководен пост в представителството в София на една от най-големите автомобилни компании в света.
    А не е някой, който да върти много мадами едновременно. Просто след развода смени няколко гаджета.И сега от две години е само с една.
    Last edited by mirodes; 15.02.2023, 18:06.

    Коментар


    • Познавам немски CEO на компания в MDAX, който е със седемцифрен нетен годишен доход в Евро и който живее под наем, а доходите ги набива на 100% в акции.

      И какво сега, такива като Лордчето сигурно го намират за лузър? Знаеш ли колко му пука? Казвал ми е, че наемодателят му се кланя доземи и му слугува като на бей, не му трябва изобщо да се занимава с имоти, поддръжка и пр.

      Толкова ли е трудно да схванете, че жилището за някои хора е просто един досаден месечен разход, не е панацея за нищо и изобщо не е никаква необходимост да те впишат някъде си като собственик, а ти да предплатиш 30-40 годишни наема за тази глупост.
      Last edited by ejonny2376; 15.02.2023, 18:11.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Мен Ратко ме дразни най много ,особено на моменти не знам защо
        Защото има това, което нямаш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Така е-ниски са ми критериите.За мен човек с шестцифрен годишен доход в България си е заможен.За българските условия естествено. В Ню Йорк може и да не е заможен.
          Доколкото разбрахме, той ти е казал че дохода му е 6-цифрен и върти много мадами.

          Няма да го подлагаме под съмнение

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

            Заможните хора (били те и наематели, в редките случаи) не живеят в жилища с 600 евро наем, явно камбанарийката ти е ниска.
            Така е-ниски са ми критериите.За мен човек с шестцифрен годишен доход в България си е заможен.За българските условия естествено. В Ню Йорк може и да не е заможен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Ееее, ама какъв си и ти ! Жената може да има добър бизнес и да може да си плаща наема, а може и да има възможност да си купи жилище ама да иска да пълни касичката на наемодателя си
              Така си е. Дано покрай бизнеса да е придобила нюх за хората и бързо да се ориентира на кой да приеме форумните консултации. Че по стара българска традиция, тези с най-малък опит са най-щедри на акъли.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                Миро, за столицата имах предвид. Нискоквалифициран мигранти купуват по провинцията, но София им идва скъпа. Дори на квалифицирани хора и такива с бизнес, както колежката Alex се вижда, че текущите цени им идват високи. Затова с радост ще я приветстваме в другата тема, там Евго има какво да сподели. Тука е суха и скучна материята
                Ти да не си приятеля ми Цецко?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                  Миро, за столицата имах предвид. Нискоквалифициран мигранти купуват по провинцията, но София им идва скъпа. Дори на квалифицирани хора и такива с бизнес, както колежката Alex се вижда, че текущите цени им идват високи. Затова с радост ще я приветстваме в другата тема, там Евго има какво да сподели. Тука е суха и скучна материята
                  Ееее, ама какъв си и ти ! Жената може да има добър бизнес и да може да си плаща наема, а може и да има възможност да си купи жилище ама да иска да пълни касичката на наемодателя си

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                    Хахаха-такива като теб, които са заможни и живеят под наем са враг номер 1 в тая тема.Преди няколко дни писах за един приятел, който също като теб живее под наем и има шестцифрен доход на година. Изкараха го най-големият лузър и го оплюха.И то хора,които претендират,че отдават апартаменти под наем.Т.е вместо да се радват на такива като теб и моят човек, те ви плюят.
                    Та лекичко почват да ме съмняват легендите на някои хора в тая тема.
                    Заможните хора (били те и наематели, в редките случаи) не живеят в жилища с 600 евро наем, явно камбанарийката ти е ниска.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Купуват нискоквалифицирани емигранти със заработеното в чужбина. Включително и цигани.
                      Това лято говорих с един циганин,който бил в Мюнхен заедно с жена си,двамата сина,двете снахи и общо 6 внуци.И всички 12 човека живеели в едно жилище.Той,жена му и синовете работели в някакъв фитнес клуб като чистачи и вземали общо 8000 евро.Двете снахи получавали социални помощи по 500 евро и 1500 евро помощи за децата. Общо около 10 хиляди евро на месец. Ползвали общинско жилище,всички се хранели общо, ходели с една кола на работа и на месец спестявали по 8000 евро. Бачкат 6-7 години и са милионери. И при тях всичко се прави групово ,така и разходите им са по-малко .
                      Миро, за столицата имах предвид. Нискоквалифициран мигранти купуват по провинцията, но София им идва скъпа. Дори на квалифицирани хора и такива с бизнес, както колежката Alex се вижда, че текущите цени им идват високи. Затова с радост ще я приветстваме в другата тема, там Евго има какво да сподели. Тука е суха и скучна материята

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        Хахаха-такива като теб, които са заможни и живеят под наем са враг номер 1 в тая тема.Преди няколко дни писах за един приятел, който също като теб живее под наем и има шестцифрен доход на година. Изкараха го най-големият лузър и го оплюха.И то хора,които претендират,че отдават апартаменти под наем.Т.е вместо да се радват на такива като теб и моят човек, те ви плюят.
                        Та лекичко почват да ме съмняват легендите на някои хора в тая тема.
                        Не е вярно ! Г-жата е любим образ на всички отдаващи под наем имоти на българи / на мен не ми пречи / Всеки месец може да плаща наем и не се дърпа, какво по-хубаво от това Наемодателя получава парите си , г-жата се чувства добре, какво по-хубаво от това ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alex_ Разгледай мнение

                          Видях 56 апартамента през последните 2-3 години на цени от 140 до 270 хил евро. Преди цените да скочат главоломно имаше ставащи жилища, но сега моля те погледни пак сравнението, което направих и ми обясни логиката.
                          Наемът ми е 1200лв и не ми пречи да го плащам още 10 години ако трябва.
                          Свободата да можеш да се преместиш за мен е лукс. Свободата да можеш да избягаш от неприятни съседи или наскоро изникнал строеж...
                          Да набиеш всичките си спестявания в апартамент в блок с още 350 човека, шум, миризми и бой за паркинг е меко казано глупост.
                          Да теглиш ипотека за 30 години за същото жилище пък няма да описвам какво е....
                          Може да си намериш мъж и да си спестиш всички главоболия.

                          Може и мен да вземеш, ако ти допадна,

                          Имам 2 апарта, които съм придобил сам на ниските цени (сравнено с днес). И споделям мнението, че НИ не са панацея. Има много по-важни, нематериални неща.


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alex_ Разгледай мнение

                            Видях 56 апартамента през последните 2-3 години на цени от 140 до 270 хил евро. Преди цените да скочат главоломно имаше ставащи жилища, но сега моля те погледни пак сравнението, което направих и ми обясни логиката.
                            Наемът ми е 1200лв и не ми пречи да го плащам още 10 години ако трябва.
                            Свободата да можеш да се преместиш за мен е лукс. Свободата да можеш да избягаш от неприятни съседи или наскоро изникнал строеж...
                            Да набиеш всичките си спестявания в апартамент в блок с още 350 човека, шум, миризми и бой за паркинг е меко казано глупост.
                            Да теглиш ипотека за 30 години за същото жилище пък няма да описвам какво е....
                            Не знаех, че става въпрос за дама, иначе щях да съм по-обран.

                            Просто ми е много неприятно някой да хули понеже му е скъпо.

                            Живей си под наем и си свиркай, кой те кара да въртиш километри по огледи щом нито града ти харесва, нито цените.

                            И тези сравнения с американски села са крайно нерелевантни, но пък никой не те спира да си купиш в такова.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alex_ Разгледай мнение

                              Видях 56 апартамента през последните 2-3 години на цени от 140 до 270 хил евро. Преди цените да скочат главоломно имаше ставащи жилища, но сега моля те погледни пак сравнението, което направих и ми обясни логиката.
                              Наемът ми е 1200лв и не ми пречи да го плащам още 10 години ако трябва.
                              Свободата да можеш да се преместиш за мен е лукс. Свободата да можеш да избягаш от неприятни съседи или наскоро изникнал строеж...
                              Да набиеш всичките си спестявания в апартамент в блок с още 350 човека, шум, миризми и бой за паркинг е меко казано глупост.
                              Да теглиш ипотека за 30 години за същото жилище пък няма да описвам какво е....
                              Хахаха-такива като теб, които са заможни и живеят под наем са враг номер 1 в тая тема.Преди няколко дни писах за един приятел, който също като теб живее под наем и има шестцифрен доход на година. Изкараха го най-големият лузър и го оплюха.И то хора,които претендират,че отдават апартаменти под наем.Т.е вместо да се радват на такива като теб и моят човек, те ви плюят.
                              Та лекичко почват да ме съмняват легендите на някои хора в тая тема.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                какви огледи!? следи обявите за квартири до 300лв
                                Видях 56 апартамента през последните 2-3 години на цени от 140 до 270 хил евро. Преди цените да скочат главоломно имаше ставащи жилища, но сега моля те погледни пак сравнението, което направих и ми обясни логиката.
                                Наемът ми е 1200лв и не ми пречи да го плащам още 10 години ако трябва.
                                Свободата да можеш да се преместиш за мен е лукс. Свободата да можеш да избягаш от неприятни съседи или наскоро изникнал строеж...
                                Да набиеш всичките си спестявания в апартамент в блок с още 350 човека, шум, миризми и бой за паркинг е меко казано глупост.
                                Да теглиш ипотека за 30 години за същото жилище пък няма да описвам какво е....

                                Коментар

                                Working...
                                X