IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
    Пазара е в застой, а потенциалните участници са в емоционална фаза. Колкото и нелогично да звучи, при акциите точно в такива моменти започва да се надува балона и всичко живо скача да скъсява, докато не се достигнат отчайващи нива. Въпросът е при текущите цени, какво трябва да се случи, че да "донадуем" балона до заветните нива и съответно колко години ще продължи. Един такъв цикъл като нищо може да ни коства още 5-6 годинки и да стигнем заветната 2029.
    Няма база за сравнение с борсите. Пазара на НИ е инертен и тромав, невъзможно е да скъсиш.
    За да купуваш ти трябва кеш, а той намалява. Инфлацията намали покупателната способност на доходите. Оборотите по хр. магазини са с 20-25% надолу. Който е купил с кредит вече му пари дори без да има значително повишение на лихвите по кредитите. Пазара обръща и въпросът е къде и кога ще спре.
    Имам си набелязани в единият от сайтовете и всекинден идват на мейла рупорти за намалена цена. Така беше и от 2010 - 2013.
    2029 ще започне новия цикъл.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
      Пазара е в застой, а потенциалните участници са в емоционална фаза. Колкото и нелогично да звучи, при акциите точно в такива моменти започва да се надува балона и всичко живо скача да скъсява, докато не се достигнат отчайващи нива. Въпросът е при текущите цени, какво трябва да се случи, че да "донадуем" балона до заветните нива и съответно колко години ще продължи. Един такъв цикъл като нищо може да ни коства още 5-6 годинки и да стигнем заветната 2029.
      Да абсолютно си прав при пазара на акции когато всички продават пазара пада, някой искат да изкарат пари от падането и ,,шортят” пазара със стоп позиции. Големите играчи на пазара тогава започват да изкупуват пазара образува се дъно и от там пазара тръгва нагоре и същевремнно обират стоп позициите на хората. Разликата при имотният пазар в България е че няма големи играчи които да изкупят пазара за да се надуе нов балон(пик). Единственото което може да го задейства са нови потенциални купувачи на по ниски цени за да се образува дъно. Но ако пазара тръгне на долу стремглаво всеки ще предпочете да изчака.По този начин дъното ще е дълбоко. За това както писах по надолу отчаяно брокерски агенции увеличават своите реклами като целят да привличат нови купувачи за да не позволят пазара да падне. Което е доста добра стратегия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Duran Разгледай мнение
        Въпроса е кои са хората с кеш. Как са го изкарали този кеш, с какво се занимават. Дали вече не са купили жилища . Дали имат нужда от повече жилища. Дали искат да инвестират в жилища. Дали мислят че е печелившо да се инвестира в жилища. Според мен отговорите са отрицателни. Може доста да се развива темата, но не ми се навлиза навътре, защото е ясно.
        Знам, че за средния човек на 2К заплата в София изглежда невъзможно, но има едни 10,000 човека с 6-цифрен годишен доход. И едни хиляда с близо до или над 7-цифрен. Тези хора са пазарували тухла преди, сега продължават да пазаруват и ще продължават да пазаруват в бъдеще.

        Мой познат, основател на българска хостинг компания с около 50млн оборот, сега започва да строи сграда. Може би се питате за какво му е.... и аз го питах. Вика, ако се скапе бизнеса, да имам план Б. А по-добър дългосрочен план от жилищно строителство на добро място в София няма Качествен тухлен депозит с растяща стойност за поколенията.
        Обяви няма никъде, в приятелския кръг се разпродава на този един етаж, на онзи един етаж, на него пентхауса и още 1-2 етажа за под наем... да не би в крипто или акции да е по-добре?

        "Ненаядоха се тия богаташи". Обикновеният човек го духа както обикновено. Но хората с пари в България си залагат на тухлата дългосрочно. Пък ако ще и заключена да стои.
        Last edited by ivanvg93; 14.02.2023, 12:40.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

          И аз така мисля. Всеки човек с кеш ще предпочете парите му да се изяждат от инфлацията /30 процента/, с 0,6 процента годишна лихва по депозитите.
          Шегувам се.
          Въпроса е кои са хората с кеш. Как са го изкарали този кеш, с какво се занимават. Дали вече не са купили жилища . Дали имат нужда от повече жилища. Дали искат да инвестират в жилища. Дали мислят че е печелившо да се инвестира в жилища. Според мен отговорите са отрицателни. Може доста да се развива темата, но не ми се навлиза навътре, защото е ясно.

          Коментар


          • Пазара е в застой, а потенциалните участници са в емоционална фаза. Колкото и нелогично да звучи, при акциите точно в такива моменти започва да се надува балона и всичко живо скача да скъсява, докато не се достигнат отчайващи нива. Въпросът е при текущите цени, какво трябва да се случи, че да "донадуем" балона до заветните нива и съответно колко години ще продължи. Един такъв цикъл като нищо може да ни коства още 5-6 годинки и да стигнем заветната 2029.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Duran Разгледай мнение
              Здравейте
              Купувачите достигнаха своя край.
              И аз така мисля. Всеки човек с кеш ще предпочете парите му да се изяждат от инфлацията /30 процента/, с 0,6 процента годишна лихва по депозитите.
              Шегувам се.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Duran Разгледай мнение
                Здравейте
                Тази сутрин докато си отворих социалните мрежи буквално за 10 минути бях залят с реклами за ново строителство. До сега това не се беше случвало . Вчера също ми излезнаха няколко пъти реклами от агенция Home to you за различни обекти новостроящи се сгради. От днешната реклама след като отворих коментарите видях че най-старият от тях е на 11 седмици. Тоест сградата стои на пазара почти 3 месеца без да бъде разпродадена . До колкото знам от брокери в пика от миналата година жилищата до АКт 14 се препродаваха, част от тях, до няколко пъти. А сега няма кой да ги купи първоначално 11 седмици. Докато агенциите търсят зверски нови купувачи предлагането нараства и нараства. Купувачите достигнаха своя край. Според мен се опитват да задържат пазара от рухване до колкото могат, но това е неизбежно въпрос на време е.
                айде стига си правил зле прикрита реклама на брокерски фирми и обявите им
                препоръка е

                Коментар


                • Здравейте
                  Тази сутрин докато си отворих социалните мрежи буквално за 10 минути бях залят с реклами за ново строителство. До сега това не се беше случвало . Вчера също ми излезнаха няколко пъти реклами от агенция Home to you за различни обекти новостроящи се сгради. От днешната реклама след като отворих коментарите видях че най-старият от тях е на 11 седмици. Тоест сградата стои на пазара почти 3 месеца без да бъде разпродадена . До колкото знам от брокери в пика от миналата година жилищата до АКт 14 се препродаваха, част от тях, до няколко пъти. А сега няма кой да ги купи първоначално 11 седмици. Докато агенциите търсят зверски нови купувачи предлагането нараства и нараства. Купувачите достигнаха своя край. Според мен се опитват да задържат пазара от рухване до колкото могат, но това е неизбежно въпрос на време е.

                  Коментар


                  • Потребители better,traicho_80,pwise и вълчо мечков са с бан. Придържайте се към темата и не се заяждайте с останалите участници.
                    Очакванията Ви за пазара нямат значение, когато системно обиждате и се заяждате ще получите бан.

                    Коментар


                    • Е, теб, мен, Вълчо и т.н. ще ни баннат. Говорим истините на база факти и това очевидно не е позволено.

                      Иначе за черни хуйове и заплахи за убийство няма бан.
                      Last edited by ivanvg93; 14.02.2023, 11:48.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        на мен ми прави впечатление, че за много ново строителство има обява тип "продава двустаен за 125000", а текста на обявата се почва имаме свободни едностайни, двустайни, тристайни ... и накрая излиза, че зад една такава обява примерно 1450Е на акт 14 стоят едни 10+ имота.
                        това донякъде компенсира лудите обяви като панелка по 2000+ в Борово пусната на 5 агенции, че да се продаде 5 пъти по-добре.
                        На мен ми прави впечатление ,че освен в долини, ливади, бучимиши и подобни има само 20-30 сгради и толкова. Новото строителство на други места е или продадено или строителите спират строежите което не ми харесва. Това може да доведе интересни цени

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                          Права черта

                          Резултат от Вашето търсене на:
                          Вид имот: 2-СТАЕН,
                          Местоположение: град София

                          Особености: Тухла
                          Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                          Средна цена на имотите в извадката: 123837 euro
                          Средна цена на кв.м: 1762 euro.
                          на мен ми прави впечатление, че за много ново строителство има обява тип "продава двустаен за 125000", а текста на обявата се почва имаме свободни едностайни, двустайни, тристайни ... и накрая излиза, че зад една такава обява примерно 1450Е на акт 14 стоят едни 10+ имота.
                          това донякъде компенсира лудите обяви като панелка по 2000+ в Борово пусната на 5 агенции, че да се продаде 5 пъти по-добре.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            страх ме е да отворя справката...
                            Права черта

                            Резултат от Вашето търсене на:
                            Вид имот: 2-СТАЕН,
                            Местоположение: град София

                            Особености: Тухла
                            Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                            Средна цена на имотите в извадката: 123837 euro
                            Средна цена на кв.м: 1762 euro.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                              Леле, какво сте правили снощи ? Явно тук е имало "война" Свалихте ли цените на апартаментите ?
                              страх ме е да отворя справката...
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Леле, какво сте правили снощи ? Явно тук е имало "война" Свалихте ли цените на апартаментите ?

                                Коментар

                                Working...
                                X