IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Говорим само за панелни конструкции,по принцип не е добре да се кърти нищо в едно жилище,защото не си само ти в тоя блок или сграда,всеки да извърши нещо и си има някакво въздействие върху това което е вече проектирано или сметнато.
    Влязохм, гледам, за къртене на комини пишете, няма как комина в панелката на първия етаж да носи 8 комина още отгоре. Има една дупка в пода и това е. С него и без нищо няма да стане на конструкцията при земетресение. Проблема е, че ако някой иска да използва печка! и на среденетаж е премахнат няма как да роботи комина. По принцип комините са общи части, никой няма право да ги премахва. Но е сложно с делата сврещу съсед, който го е премахнал. Също така, уж имало някакъв закон, че ако сме във война и няма електричество, може да се топлим чрез печки! и затова трябват.
    За панелите в ЕПЖС не е хубаво да се махат, ОК, темата не е еднозначна, но и аз съм против махането дори на часта под прозореца на пистолета на балконите.

    В ЕПК-тата има и неносещи тухлени и гипсови стени, може да се премахват и няма да наруши товароносимостта. Както и подпрозоречните части на пистолетите към балконите, ако са фасадни панели. Вътре арматурата е тънка и е с керамзит, тези които аз съм виждал. Носещите стени са правени да удържат танк, там не трябва да се пипа.
    Last edited by troika; 15.02.2023, 22:26.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      Благодаря за съвета. Честно казано не съм знаел, че има електрически котли за парно. Ще проуча въпроса.
      Иначе имам и четири климатика, та догодина може и да се преориентирам само на отопление с климатици,ама така или иначе лятото купих по-евтини пелети, та тази зима ще се грея с тях.
      Естествено че има, отдавна, но все пак термопомпа излиза поне 3 пъти по нисък разход от ел. котле. Или поне 5 пъти от пелети на сегашната им цена.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

        При тая цена на пелетите, ще ти е по-евтино да грееш на ток бойлера. Същото и за парното, ако нямаш пари за термопомпа, с ел. котле ще ти е по-евтино даже, и няма да се занимаваш с доставки, зареждане, чистене, простотии.
        Благодаря за съвета. Честно казано не съм знаел, че има електрически котли за парно. Ще проуча въпроса.
        Иначе имам и четири климатика, та догодина може и да се преориентирам само на отопление с климатици,ама така или иначе лятото купих по-евтини пелети, та тази зима ще се грея с тях.
        Last edited by mirodes; 15.02.2023, 22:16.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Само смотаняк може да си представи подобно нещо. В старата къща с две преходни стаи отоплението е без водна риза и се отоплява с пелетна печка. Долу в приземния има кухня, стая-бивше мазе и санитарни възли, които се сгряват на ток за отрицателно време, щото зидания камък от 1940г. държи температура слабо повлиявана от външни условия. Никъде няма изградена инсталация с радиатори, за разлико от новата ми къща в същия двор с въздушна термопомпа от мицубиши.
          А това е нещо друго.Великият лорд живее в мизерна къщурка и кара дъщеря си да си дели жилището с друг човек, за да вземе 200 лв наем.
          Наистина велик инвеститор.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
            В моята къща имам локално парно на пелети. И това парно е свързано с бойлер като зимата постоянно имам топла вода.
            И фактът,че някой, който се отоплява с парно на пелети,не го е свързал с бойлер показва или, че този човек няма акъл в главата или много по-вероятно лъже, че се отоплява с пелети.
            При тая цена на пелетите, ще ти е по-евтино да грееш на ток бойлера. Същото и за парното, ако нямаш пари за термопомпа, с ел. котле ще ти е по-евтино даже, и няма да се занимаваш с доставки, зареждане, чистене, простотии.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
              В моята къща имам локално парно на пелети. И това парно е свързано с бойлер като зимата постоянно имам топла вода.
              И фактът,че някой, който се отоплява с парно на пелети,не го е свързал с бойлер показва или, че този човек няма акъл в главата или много по-вероятно лъже, че се отоплява с пелети.
              Само смотаняк може да си представи подобно нещо. В старата къща с две преходни стаи отоплението е без водна риза и се отоплява с пелетна печка. Долу в приземния има кухня, стая-бивше мазе и санитарни възли, които се сгряват на ток за отрицателно време, щото зидания камък от 1940г. държи температура слабо повлиявана от външни условия. Никъде няма изградена инсталация с радиатори, за разлико от новата ми къща в същия двор с въздушна термопомпа от мицубиши.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                а защо не я прати на квартира, да си слугуват хазяите
                а ти да си рахат и зиме и лете
                Хахаха, нали, ако тя трябва да е на квартира, а не хазяйка, трябва да си скъсам дипломите, да изтрия всички съвети, които съм й давал на тема лични финанси и да се самоубия на мига.

                Коментар


                • В моята къща имам локално парно на пелети. И това парно е свързано с бойлер като зимата постоянно имам топла вода.
                  И фактът,че някой, който се отоплява с парно на пелети,не го е свързал с бойлер показва или, че този човек няма акъл в главата или много по-вероятно лъже, че се отоплява с пелети.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Мани, че ще си шорам, ама при нея има централно парно и топла вода, а аз съм на пелети и бойлер на ток и то не в цялата къща.
                    а защо не я прати на квартира, да и слугуват хазяите
                    а ти да си рахат и зиме и лете
                    Last edited by ratten; 15.02.2023, 23:19.
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      Хем ме е блокирал този индивид, хем не му излизам от излиянията, явно е бил влюбен в мен, но щом, аз не съм откликнал на чувствата му, веднага с жестоките мерки е решил да се разправи с бедния лорд.
                      как може да си толкова безчувствен
                      само едни наеми и имоти те интересуват
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        оправихте го викаш по партийна линия
                        па питай го как е с акциите към момента
                        според мен е спихнал протрейла с едно 50%

                        а лордчето възпитава ландлордка
                        иначе колко му е да я прати на каартира и да си шора на терасата в апартамента
                        Мани, че ще си шорам, ама при нея има централно парно и топла вода, а аз съм на пелети и бойлер на ток и то не в цялата къща.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          оправихте го викаш по партийна линия
                          па питай го как е с акциите към момента
                          според мен е спихнал протрейла с едно 50%

                          а лордчето възпитава ландлордка
                          иначе колко му е да я прати на каартира и да си шора на терасата в апартамента
                          Хем ме е блокирал този индивид, хем не му излизам от излиянията, явно е бил влюбен в мен, но щом, аз не съм откликнал на чувствата му, веднага с жестоките мерки е решил да се разправи с бедния лорд.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            оправихте го викаш по партийна линия
                            па питай го как е с акциите към момента
                            според мен е спихнал протрейла с едно 50%
                            к'во му дреме за спихналия портфейл, нали жонката му вдига самолета...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Същият. Височки са му да, живее под наем в Бад Хомбург. Идвал е във Вазов. Навремето правителството на Станишев му скъса нервите покрай концесията на варненското летище - искаха му рушвети разни мижитурки. Бащата и бай Станиш помогнаха.
                              оправихте го викаш по партийна линия
                              па питай го, как е с акциите към момента
                              според мен е спихнал протрейла с едно 50%

                              а лордчето възпитава ландлордка
                              иначе колко му е да я прати на каартира и да си шора на терасата в апартамента
                              Last edited by ratten; 15.02.2023, 21:46.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                а дъщеря му да дели панелката (дадена от великия лорд) с квартирантка, да не изгуби 200 лева
                                Това, гарантирано.

                                Коментар

                                Working...
                                X