IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Само в България Лорд може да живее в панелка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

      ЕПЖС има различни панели, някои са неносещи и няма да се събори сградата, ако ги няма. Но гранде глупости за комините си написал ти. Май не правиш разлика между "стара тухла", "нова тухла", ПК, ЕПК и ППП. Никъде коминът не е конструктивен елемент. На всичкото отгоре е може би е забранен за горене и използване в градове. Ако си къртил комин, а има различни видове, ако е цял бетонен вътре има само малко укрешваща арматура да не се разруши, но няма такава, че да носи сграда.

      Сега, за вибрациите си много прав и може би трябва да забранят трамваите, защото много тресат и някоя сграда ще падне от тях.

      Да питам, мога ли все пак да къртя замазката си или да премахна гипсови панели от стената, която не носи нищо, освен себе си, защото да не би вибрациите да съборят топлоизолацията?
      Недейте да спорите, панеляка ми ще надживее всички сегашни участници в темата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Машала Мире, колежката от седмица е у форума, вече и мъж й намерихме, и с жилище я уредихме. Нема лабаво тука
        Нали си ме знаеш-директно хващам бика за рогата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Това е коментирано вече и да си правим някакви свободни съчинения ,мисля е безмислено .
          Говорил съм с конструктори по темата -това са хората които са строили всички тези блокове,даже един от водещите пионери така да го кажем живееше в Слатина ,в квартала на Байлора ,човека ми каза ,дори и да изгние някоя заварка другите държат + факта че всеки панел основно държи другия ,затова и виждаме че в Украйна при ударени панели ,пада някаква част ,вход ,апартаменти са разрушени но цялата сграда стои ,защото удара се разнася плавно по цялата конструкция и вибрациите се поемат по равномерно НО ,голямо НО ,това което си написал за комина е пълна глупост,защото при панелната конструкция е ЗАБРАНЕНО ДА СЕ КЪРТИ КАКВОТО И ДА Е !
          Разбираш ли ?
          ЗАБРАНЕНО Е ДА КЪРТИШ !
          Не комин ,НЕ КЪРТИШ НИЩО !!!!
          Пише го навсякъде във всички форуми за архитекти и така нататък .
          Не се крти,защото я си представи че всички почнат да си къртят по нещо ,това ,онова ,ВИБРАЦИИТЕ СА ВРЕДНИ И ЗАСТРАШАВАЩИ ПАНЕЛА !
          Това е основното ,а да си говорим врели некипели ,заповядай ,никой не може да те спре

          гранде глупоста която си написал -комина не бил носеща част ,ами байчо в пнаелката всичко е носеща част ,нали като къртиш комина тези вибрации удрят навсякъде около тази част дето си къртил ,абе направо не знам с какъв акъл пишете изобщо такива неща ,трайте си там и четете повече
          ЕПЖС има различни панели, някои са неносещи и няма да се събори сградата, ако ги няма. Но гранде глупости за комините си написал ти. Май не правиш разлика между "стара тухла", "нова тухла", ПК, ЕПК и ППП. Никъде коминът не е конструктивен елемент. На всичкото отгоре е може би е забранен за горене и използване в градове. Ако си къртил комин, а има различни видове, ако е цял бетонен вътре има само малко укрешваща арматура да не се разруши, но няма такава, че да носи сграда.

          Сега, за вибрациите си много прав и може би трябва да забранят трамваите, защото много тресат и някоя сграда ще падне от тях.

          Да питам, мога ли все пак да къртя замазката си или да премахна гипсови панели от стената, която не носи нищо, освен себе си, защото да не би вибрациите да съборят топлоизолацията?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            Има и друг вариант за придобиване на жилище-ако не си омъжена намираш някой младеж с жилище,жените се и живеете в това жилище.
            Машала Мире, колежката от седмица е у форума, вече и мъж й намерихме, и с жилище я уредихме. Нема лабаво тука

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alex_ Разгледай мнение
              Благодаря на всички за мненията. Истината е, че обичам да пътувам и за момента съм решила, че ми е по-важно да мога да си позволям почивки, както и да имам един стабилен капитал за "черни дни". Случват се всякакви неща - здраве, роднини в беда и т.н. и не бих искала да рискувам парите си, само и само за да имам собствено жилище.
              Покачването на лихвите определено ме притеснява и това е причината да отхвърлям кредита като опция. В живота си не съм имала нищо на кредит. Не казвам, че е лошо, просто съм такъв човек.

              НО...не спирам да гледам обяви, защото винаги може да излезе нещо хубаво и да си заслужава да се купи.

              Успех на всички купувачи, продавачи и прочие
              Има и друг вариант за придобиване на жилище-ако не си омъжена намираш някой младеж с жилище,жените се и живеете в това жилище.

              Коментар


              • Благодаря на всички за мненията. Истината е, че обичам да пътувам и за момента съм решила, че ми е по-важно да мога да си позволям почивки, както и да имам един стабилен капитал за "черни дни". Случват се всякакви неща - здраве, роднини в беда и т.н. и не бих искала да рискувам парите си, само и само за да имам собствено жилище.
                Покачването на лихвите определено ме притеснява и това е причината да отхвърлям кредита като опция. В живота си не съм имала нищо на кредит. Не казвам, че е лошо, просто съм такъв човек.

                НО...не спирам да гледам обяви, защото винаги може да излезе нещо хубаво и да си заслужава да се купи.

                Успех на всички купувачи, продавачи и прочие

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                  Доколкото разбрахме, той ти е казал че дохода му е 6-цифрен и върти много мадами.

                  Няма да го подлагаме под съмнение
                  Става въпрос за най-добрият ми приятел ,с който сме израстнали заедно. А работи на ръководен пост в представителството в София на една от най-големите автомобилни компании в света.
                  А не е някой, който да върти много мадами едновременно. Просто след развода смени няколко гаджета.И сега от две години е само с една.
                  Last edited by mirodes; 15.02.2023, 18:06.

                  Коментар


                  • Познавам немски CEO на компания в MDAX, който е със седемцифрен нетен годишен доход в Евро и който живее под наем, а доходите ги набива на 100% в акции.

                    И какво сега, такива като Лордчето сигурно го намират за лузър? Знаеш ли колко му пука? Казвал ми е, че наемодателят му се кланя доземи и му слугува като на бей, не му трябва изобщо да се занимава с имоти, поддръжка и пр.

                    Толкова ли е трудно да схванете, че жилището за някои хора е просто един досаден месечен разход, не е панацея за нищо и изобщо не е никаква необходимост да те впишат някъде си като собственик, а ти да предплатиш 30-40 годишни наема за тази глупост.
                    Last edited by ejonny2376; 15.02.2023, 18:11.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Мен Ратко ме дразни най много ,особено на моменти не знам защо
                      Защото има това, което нямаш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        Така е-ниски са ми критериите.За мен човек с шестцифрен годишен доход в България си е заможен.За българските условия естествено. В Ню Йорк може и да не е заможен.
                        Доколкото разбрахме, той ти е казал че дохода му е 6-цифрен и върти много мадами.

                        Няма да го подлагаме под съмнение

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                          Заможните хора (били те и наематели, в редките случаи) не живеят в жилища с 600 евро наем, явно камбанарийката ти е ниска.
                          Така е-ниски са ми критериите.За мен човек с шестцифрен годишен доход в България си е заможен.За българските условия естествено. В Ню Йорк може и да не е заможен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                            Ееее, ама какъв си и ти ! Жената може да има добър бизнес и да може да си плаща наема, а може и да има възможност да си купи жилище ама да иска да пълни касичката на наемодателя си
                            Така си е. Дано покрай бизнеса да е придобила нюх за хората и бързо да се ориентира на кой да приеме форумните консултации. Че по стара българска традиция, тези с най-малък опит са най-щедри на акъли.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              Миро, за столицата имах предвид. Нискоквалифициран мигранти купуват по провинцията, но София им идва скъпа. Дори на квалифицирани хора и такива с бизнес, както колежката Alex се вижда, че текущите цени им идват високи. Затова с радост ще я приветстваме в другата тема, там Евго има какво да сподели. Тука е суха и скучна материята
                              Ти да не си приятеля ми Цецко?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Миро, за столицата имах предвид. Нискоквалифициран мигранти купуват по провинцията, но София им идва скъпа. Дори на квалифицирани хора и такива с бизнес, както колежката Alex се вижда, че текущите цени им идват високи. Затова с радост ще я приветстваме в другата тема, там Евго има какво да сподели. Тука е суха и скучна материята
                                Ееее, ама какъв си и ти ! Жената може да има добър бизнес и да може да си плаща наема, а може и да има възможност да си купи жилище ама да иска да пълни касичката на наемодателя си

                                Коментар

                                Working...
                                X