IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

    Въпросът е, че като къртиш комин за да спечелиш 0.2 м2, е доста вероятно да къртиш и други неща за да префасонираш двустаен на "тристаен" примерно.
    И какво става със съседите отдолу, ако някой иска да си ползва комина?
    Двеста пъти вече съм написал, че съседа под мен на втория етаж също е махнал комина, а този на първия етаж няма комин в това помещение. Да не съм малоумен, че да не се съобразя с това?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      Панелки-манелки, над 7 по Рихтер няма гаранция за нито една сграда, че ще оцелее.
      През 1977-ма в Свищов са се съборили две нови панелки - също както в Турция.



      https://www.dunavmost.com/novini/45-...ztochna-evropa

      Кои сгради ще се съборят и кои ще оцелеят при земетресение много зависи от честотата на труса(от амплитудата на колебанията) и от височината на сградата. Тези два фактора са в пряка корелация...

      В Ютуб един го беше обяснил нагледно механизма
      При земетресение с една честота могат да са поразени и съборени само високи сгради, а ниските да оцелят
      При друга честота на труса може само средните по височина да бъдат разрушени
      При трета честота може се съборят само ниските постройки, а високите и средните да останат съвсем незасегнати...
      Я пак погледни двете снимки и се опитай да видиш разликите . Явно е ,че от първият път не ти се е получило !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        За много години,
        влизам и гледам, че премахнатия комин ще наруши здравината на блока. Нищо общо нямат комините с носещата част на който и да е блок, но всеки има право да си фантазира както му е удобно.
        Въпросът е, че като къртиш комин за да спечелиш 0.2 м2, е доста вероятно да къртиш и други неща за да префасонираш двустаен на "тристаен" примерно.
        И какво става със съседите отдолу, ако някой иска да си ползва комина?

        Коментар


        • Здравейте, пак съм аз!
          Огледах хубаво СоХоме - доста добре направен комплекс. Частта която има акт 16 е без забележки по довършителните работи. Става за хора, които искат да живеят в хотел. Такса поддръжка 200лв на месец. Общо 300K евро за апарт с две спални и гараж. Акт 16 догодина.

          Вчера реших да отворя няколко сайта за имоти в САЩ, където имам рода. В градчетата до Ню Йорк има готови апартаменти с 2 спални за 200 - 250k USD. Минималната заплата в щата е 14 usd на час или около 2400 usd месечно (бруто).

          Рязко ми спадна желанието да купувам в нашия Мордор.

          Още по-големия куриоз: Онзи ден са пуснали къщата Dune на Франк Лойд Райт за 1.2 млн. долара. Колкото струва една тъпа къща в Драгалевци. Пускам снимка https://imgur.com/XPOkDOK

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение


            Това въобще не е вярно. Комините са направени с "комински тела" от много трошлив бетон. Без арматура са и нямат връзка с арматурата на панелите.
            то па кое от това, което пише е вярно
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Кавръков, война в България, няма и слава богу, та не знам какво предричаш след като войни по света винаги е имало. Същото е и със земетресенята.
              Корона кризата започна през 2019 г ,а ти ,че по случайност налучка деня в който наложиха в България, локдауна нищо не значи.
              Интересно ми е с какво си измислил сега да ме плашиш Сигурна съм ,че отново е нещо несъществено или поне нещо за което не е като да не съм се сетила преди теб
              Какво е станало с Бай Пешето, кавръка за какво говори?

              Коментар


              • Недостигът на жилища в Германия е на най-високото си ниво от 20 г. насам

                https://www.investor.bg/a/113-analiz...-ot-20-g-nasam


                Ако това продължи, голяма част от европейското население ще почне да се насочва към алтернативни по-евтини дестинации. И предвид човешката черта - всеки да хвали своето, то малка част от западно-европейците да се насочат насам, ще зададат такъв тренд, който няма да се обърне с десетилетия. Почнат ли да се сформират такива общности, ще имат властта да изкупят ромските къщи по селата дори и трайно да "пречистят" страната.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  В България населението над 60 годишна възраст е 31 процента от населението. И това при положение, че имаме най-високата смъртност в света.Ако имаше продължителност на живота като в Япония ,то хората над 60 годишна възраст щяха да са половината от населението.
                  Т.е всеки трети е над 60 годишна възраст ,има строителен бум,една трета от жилищата са необитаеми,ама нямало балон.
                  За съжаление картината не е много розова.

                  Забелязали ли сте каква експанзия правят брокерите от Home4U?


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                    В България населението над 60 годишна възраст е 31 процента от населението. И това при положение, че имаме най-високата смъртност в света.Ако имаше продължителност на живота като в Япония ,то хората над 60 годишна възраст щяха да са половината от населението.
                    Т.е всеки трети е над 60 годишна възраст ,има строителен бум,една трета от жилищата са необитаеми,ама нямало балон.
                    Тези размишления щяха да са верни ако имаше някаква паразна логика. От 2007-ма насам(на запад, в Япония от по-рано даже) има далеч по-мощни сили на пазара чиято основа цел е да премахнат демографските, климатичните фактори както и всички шокове в икономиката. Имаше известно съмнение дали ще са толкова дръзки, но от ковид насам вече няма съмнение че са решени да действат, пък квото ще да става. И покрай това богатството се концентрира в монополисти които имат още повече влияние и интерес да продължи тази система.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Така е.
                      Я да видим кой предсказа войната?
                      Кой вчера обясни че ще дойде земетресение пак?
                      Ами събитието 2020 година?
                      Бай Пешето преди да си отиде ме назначи за Главен пазител на Кристалната топка.
                      Няма да ти казвам утре какво ще дойде да може тая нощ да спиш спокойно
                      Кавръков, война в България, няма и слава богу, та не знам какво предричаш след като войни по света винаги е имало. Същото е и със земетресенята.
                      Корона кризата започна през 2019 г ,а ти ,че по случайност налучка деня в който наложиха в България, локдауна нищо не значи.
                      Интересно ми е с какво си измислил сега да ме плашиш Сигурна съм ,че отново е нещо несъществено или поне нещо за което не е като да не съм се сетила преди теб

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение



                        гранде глупоста която си написал -комина не бил носеща част ,ами байчо в пнаелката всичко е носеща част ,нали като къртиш комина тези вибрации удрят навсякъде около тази част дето си къртил ,абе направо не знам с какъв акъл пишете изобщо такива неща ,трайте си там и четете повече

                        Това въобще не е вярно. Комините са направени с "комински тела" от много трошлив бетон. Без арматура са и нямат връзка с арматурата на панелите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                          има и друго решение за японците
                          Икономист от Йейл предлага масови самоубийства на възрастните японци
                          По официални данни около 28% от населението на страната са на 65 и повече години

                          чудесен икономист. редно е да даде пример.
                          В България населението над 60 годишна възраст е 31 процента от населението. И това при положение, че имаме най-високата смъртност в света.Ако имаше продължителност на живота като в Япония ,то хората над 60 годишна възраст щяха да са половината от населението.
                          Т.е всеки трети е над 60 годишна възраст ,има строителен бум,една трета от жилищата са необитаеми,ама нямало балон.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                            При земетресение дали си на 5 или 15 етаж е все едно. Само психически може да се чувстваш различно, реално е еднакво. Кълнете за трагедии, обаче не се е чуло да е станал реален проблем в София, ни в Ливадите, ни в Младости, нито в Борово или в центъра. А като човек живял много години в "небесата" трябва да ви кажа, че се преместих да спя на земята само, защото се поскрих от лудницата в собствена къща. Това да живееш нависоко е супер, няма да мога да ви изпиша благините, но вие си "викайте" за земетресения
                            Панелки-манелки, над 7 по Рихтер няма гаранция за нито една сграда, че ще оцелее.
                            През 1977-ма в Свищов са се съборили две нови панелки - също както в Турция.



                            https://www.dunavmost.com/novini/45-...ztochna-evropa

                            Кои сгради ще се съборят и кои ще оцелеят при земетресение много зависи от честотата на труса(от амплитудата на колебанията) и от височината на сградата. Тези два фактора са в пряка корелация...

                            В Ютуб един го беше обяснил нагледно механизма
                            При земетресение с една честота могат да са поразени и съборени само високи сгради, а ниските да оцелят
                            При друга честота на труса може само средните по височина да бъдат разрушени
                            При трета честота може се съборят само ниските постройки, а високите и средните да останат съвсем незасегнати...

                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                              За много години,
                              влизам и гледам, че премахнатия комин ще наруши здравината на блока. Нищо общо нямат комините с носещата част на който и да е блок, но всеки има право да си фантазира както му е удобно.
                              Това е коментирано вече и да си правим някакви свободни съчинения ,мисля е безмислено .
                              Говорил съм с конструктори по темата -това са хората които са строили всички тези блокове,даже един от водещите пионери така да го кажем живееше в Слатина ,в квартала на Байлора ,човека ми каза ,дори и да изгние някоя заварка другите държат + факта че всеки панел основно държи другия ,затова и виждаме че в Украйна при ударени панели ,пада някаква част ,вход ,апартаменти са разрушени но цялата сграда стои ,защото удара се разнася плавно по цялата конструкция и вибрациите се поемат по равномерно НО ,голямо НО ,това което си написал за комина е пълна глупост,защото при панелната конструкция е ЗАБРАНЕНО ДА СЕ КЪРТИ КАКВОТО И ДА Е !
                              Разбираш ли ?
                              ЗАБРАНЕНО Е ДА КЪРТИШ !
                              Не комин ,НЕ КЪРТИШ НИЩО !!!!
                              Пише го навсякъде във всички форуми за архитекти и така нататък .
                              Не се крти,защото я си представи че всички почнат да си къртят по нещо ,това ,онова ,ВИБРАЦИИТЕ СА ВРЕДНИ И ЗАСТРАШАВАЩИ ПАНЕЛА !
                              Това е основното ,а да си говорим врели некипели ,заповядай ,никой не може да те спре

                              гранде глупоста която си написал -комина не бил носеща част ,ами байчо в пнаелката всичко е носеща част ,нали като къртиш комина тези вибрации удрят навсякъде около тази част дето си къртил ,абе направо не знам с какъв акъл пишете изобщо такива неща ,трайте си там и четете повече
                              Last edited by nkavrakov1982; 15.02.2023, 09:53.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://fakti.bg/bulgaria/755587-str...-pravat-opasni

                                А така сегааааа,я да си дойдем на думата....
                                Преди време обясних как в панела не се пипа нищо,НООО Байлорчо,нашия гений на инженерната мисъл САМ си призна ЧЕ е КЪРТИЛ комина в панелни си апартамент в квартал Слатина град София ??!!!
                                Какво правим сега ?
                                Само комина ли е къртил?
                                Дали?
                                Ама и комина да е ,участник в компроментирането на целия панелни блок.
                                Сега не знам:
                                1.Как тоя приятел аджеба ще вземе технически паспорт в един момент в бъдещето?
                                и
                                2.Не по малко важно КАК ще отговаря пред обществото с кърменето на панелката ?
                                Панелка да къртиш това е равно на престъпление към всички живущи?!!!
                                За много години,
                                влизам и гледам, че премахнатия комин ще наруши здравината на блока. Нищо общо нямат комините с носещата част на който и да е блок, но всеки има право да си фантазира както му е удобно.

                                Коментар

                                Working...
                                X