IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

    Те без туй са малко. Ако ги няма иоптечките (съвременното робство) половината банки щяха да приключат.
    Без ипотека малко хора ще могат да си позволят да купят жилище, в което да живеят.
    Изключвам форума, където 99 процента сте милионери.Но за другите е невъзможно да спестят 300 ,400 хиляди лв,дори и половин милион лв.А и лихвите са много ниски,под нивото на инфлацията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

      Значи трябва да вдигат лихвите и по депозити. При положение, че заради демографският срив все по-малко ще стават кредитополучателите ,не виждам логика банките да търсят още пари при положение, че сега са претъпкани.
      Много е особена ситуацията в България.
      Те без туй са малко. Ако ги няма иоптечките (съвременното робство) половината банки щяха да приключат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        А опции да го върнеш?
        В такава среда проблема е да върнеш кредита не само лихвата.
        В какъв смисъл опции да го върна?Потребителският кредит, за разлика от ипотечният не е обезпечен.Банкерите не са балъци да дават необезпечени кредити на Сульо и Пульо,така че те най-добре са си направили сметката, че ще им го върна.
        Last edited by Vergil1975; 26.02.2023, 11:56.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение

          Според мен ако ливхите на ЕЦБ продължат нагоре е неизбежно - няма как да можеш да купуваш ДЦК на 4.5% или да държиш парите в ЕЦБ срещу 3-4% и ти да искаш да ги дадеш на Ганьо да си купи панелка срещу 2.5%. Не сме само ние с висока ликвидност - повечето страни в Европа са под 100% кредити спрямо депозити - 2007-8 повечето бяха над 120%.

          https://www.theglobaleconomy.com/ran...posits/Europe/
          Значи трябва да вдигат лихвите и по депозити. При положение, че заради демографският срив все по-малко ще стават кредитополучателите ,не виждам логика банките да търсят още пари при положение, че сега са претъпкани.
          Много е особена ситуацията в България.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
            В България банките са пълни с пари ,така че надали скоро ще се вдигнат лихвите по кредити и депозити. Миналата седмица ми предложиха потребителски кредит доста изгодно,та може и да се възползвам. Не е удачно сравнението с други държави, щото Ганьо е спестител, а не потребител и банките нямат изгода да вдигат лихвите по депозитите.
            Не казвам ,че това ще се отрази на цените на имотите, но не виждам как ще се повишават лихви по кредити и депозити.
            Общо взето аз вече се отказах да правя предположения за развитието на пазара, щото психиката на българите е такава,че и 600 лв заплата да получават пак ще пестят.И ще набиват парите в тухли или в банките.
            А опции да го върнеш?
            В такава среда проблема е да върнеш кредита не само лихвата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
              В България банките са пълни с пари ,така че надали скоро ще се вдигнат лихвите по кредити и депозити. Миналата седмица ми предложиха потребителски кредит доста изгодно,та може и да се възползвам. Не е удачно сравнението с други държави, щото Ганьо е спестител, а не потребител и банките нямат изгода да вдигат лихвите по депозитите.
              Не казвам ,че това ще се отрази на цените на имотите, но не виждам как ще се повишават лихви по кредити и депозити.
              Общо взето аз вече се отказах да правя предположения за развитието на пазара, щото психиката на българите е такава,че и 600 лв заплата да получават пак ще пестят.И ще набиват парите в тухли или в банките.
              Пълни, пълни, колко да са пълни? Депозитите над 100 000 лв. са около 16 млрд. Плебса купува само когато цените отиват нагоре, когато не отиват - се оттегля от пазара, справка периода 2008-2014 та.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
                В България банките са пълни с пари ,така че надали скоро ще се вдигнат лихвите по кредити и депозити. Миналата седмица ми предложиха потребителски кредит доста изгодно,та може и да се възползвам. Не е удачно сравнението с други държави, щото Ганьо е спестител, а не потребител и банките нямат изгода да вдигат лихвите по депозитите.
                Не казвам ,че това ще се отрази на цените на имотите, но не виждам как ще се повишават лихви по кредити и депозити.
                Общо взето аз вече се отказах да правя предположения за развитието на пазара, щото психиката на българите е такава,че и 600 лв заплата да получават пак ще пестят.И ще набиват парите в тухли или в банките.
                Според мен ако ливхите на ЕЦБ продължат нагоре е неизбежно - няма как да можеш да купуваш ДЦК на 4.5% или да държиш парите в ЕЦБ срещу 3-4% и ти да искаш да ги дадеш на Ганьо да си купи панелка срещу 2.5%. Не сме само ние с висока ликвидност - повечето страни в Европа са под 100% кредити спрямо депозити - 2007-8 повечето бяха над 120%.

                https://www.theglobaleconomy.com/ran...posits/Europe/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  потребителския стандартен ли е като % за банката
                  или са го пипнали малко?
                  Надолу е.Което много ме учуди.5 процента ГПР.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
                    В България банките са пълни с пари ,така че надали скоро ще се вдигнат лихвите по кредити и депозити. Миналата седмица ми предложиха потребителски кредит доста изгодно,та може и да се възползвам. Не е удачно сравнението с други държави, щото Ганьо е спестител, а не потребител и банките нямат изгода да вдигат лихвите по депозитите.
                    Не казвам ,че това ще се отрази на цените на имотите, но не виждам как ще се повишават лихви по кредити и депозити.
                    Общо взето аз вече се отказах да правя предположения за развитието на пазара, щото психиката на българите е такава,че и 600 лв заплата да получават пак ще пестят.И ще набиват парите в тухли или в банките.
                    потребителския стандартен ли е като % за банката
                    или са го пипнали малко?
                    препоръка е

                    Коментар


                    • В България банките са пълни с пари ,така че надали скоро ще се вдигнат лихвите по кредити и депозити. Миналата седмица ми предложиха потребителски кредит доста изгодно,та може и да се възползвам. Не е удачно сравнението с други държави, щото Ганьо е спестител, а не потребител и банките нямат изгода да вдигат лихвите по депозитите.
                      Не казвам ,че това ще се отрази на цените на имотите, но не виждам как ще се повишават лихви по кредити и депозити.
                      Общо взето аз вече се отказах да правя предположения за развитието на пазара, щото психиката на българите е такава,че и 600 лв заплата да получават пак ще пестят.И ще набиват парите в тухли или в банките.
                      Last edited by Vergil1975; 26.02.2023, 11:26.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Преди време бях попадал на анализ относно смяната на паричните политики.Когато реално банките почнат да вдигат лихвите масата от хора до такава степен са свикнали с евтиния кредит че не могат да осъзнаят че вече се намират в друга среда.Това се наблюдава и в момента в целия свят.Ако си направиш труда да видиш в миналото как са се движили нещата ще видиш една и съща ситуация ,вдигане,вдигане после задържане докато икономиката не сгънат и после намаляване ,като в годините на намаляване цените падат само надолу.Обаче има и друг момент ,заради войната в Украйна и изобщо цялата бъркотия в момента има сценарий да отидем в 70,те тогава следва 10 годишна стагнация .
                        тогава да изчакаме и да видим.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                          Моловете намалиха работното време, застояват иначе скъпи храни. Така ще е винаги в най-бедната държава в ЕС.
                          Пазара на нови коли се насочва към спад до края на годината.Инфлацията е процес който е бурен но сравнително кратък,има бърз скок но и след това бързо пада.Риска е спирала заплати,цени който според мен не се реализира,защото беше планиран от гледна точка на риска

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                            Ами нормално, историята с цените на храните вече придобива краските на нарочна спекула и психоза.
                            Ядковите млека са по 2 евро в Германия, тук ги направиха 8.09 лв. Сирене за мазане Филаделфия е 5 лв., в Немско - 99 цента. Не коментираме яйцата въобще, дето ние си имаме производство и не калкулираме дори международен транспорт.
                            Дано се разбере кой помпа цените - производителите, браншови картели, доставчиците или веригите. Щото докато си говорим за имоти, трябва да слагаме и какво остава за ипотеката, след като хапнеш.
                            Производителите са докарани до просешка тояга (изкупите цени на мляко, зърно, горива са на предковидни нива), защото търговците налагат ниски изкупни цени, а стоката е непродаваема и се изхвърля, понеже се държи до последно на високи цени.
                            Last edited by fred23; 26.02.2023, 10:55.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ВМПП Разгледай мнение

                              Това е ясно, месо от там не купувам. Мисълта ми беше, че досега толкова застояла стока там не бях виждал! Явно хората купуват все по-малко и не могат да си продадат стоката и за да не я хвърлят слагат намаление от 50%.
                              Моловете намалиха работното време, застояват иначе скъпи храни. Така ще е винаги в най-бедната държава в ЕС.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                и после ли вече ще тръгнат да падат
                                Преди време бях попадал на анализ относно смяната на паричните политики.Когато реално банките почнат да вдигат лихвите масата от хора до такава степен са свикнали с евтиния кредит че не могат да осъзнаят че вече се намират в друга среда.Това се наблюдава и в момента в целия свят.Ако си направиш труда да видиш в миналото как са се движили нещата ще видиш една и съща ситуация ,вдигане,вдигане после задържане докато икономиката не сгънат и после намаляване ,като в годините на намаляване цените падат само надолу.Обаче има и друг момент ,заради войната в Украйна и изобщо цялата бъркотия в момента има сценарий да отидем в 70,те тогава следва 10 годишна стагнация .

                                Коментар

                                Working...
                                X