IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

    700 себестойност??? Не се съмнявах, че и един пирон не си забивал, но сега вече съвсем се убедих, че това е именно така. Дай да направим така: Ти строиш една кооперация. Построяваш си я на 700 себестойност, прибираш 300 отгоре печалба и продаваш на 1000 на мен, левчо, Дюри и песимиста. Ние ще ти гарантираме покупката с банкови гаранции и дори ще участваме в покупката на земята. А ти можеш да привлечеш кольо като съинвеститор и така да увеличиш кеша му като му гарантираш (както вече си правил) печалбата му. Имаме ли сделка?

    ===2039===

    Сигурен съм, че на 1000 песимиста ще изяви желание сам да изкупи цялата сграда, но този път той ще трябва да търпи мен, левчо и Дюри за съседи.

    пп. ратко, тебе да те пишеме ли кандидат за 1бр. маломерка?
    700E е нормална себестойност за сгради тип тези дето се беше залетял да взимаш на ТОБО в Дружба.
    Ти да не мислиш, че някой строител продава с 10-20% марж... това не са вафли..
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

      Колега, пишеш, че сме в рецесия, а едновременно с това икономиката бумти? Объркваш ме, последно кое е вярното?
      Няма вярно тука. Това е фалшива икономика. Ако инфлацията се мереше по оригиналните методи Европа и САЩ са в дълбока рецесия от 40 години. Ако се мери по БВП дефлатор е само малко напред. И някъде по средата ако се мереше по нормалната инфлация. Безработицата е все едно икономиката бумти, заплатите продължават да ръстът номинално но там дефлатор няма. Леш. Единствената яснота е по отношение на реакцията на ЕС и ЕЦБ че ще ограбят понижителите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        строиш на 700Е себестойност и продаваш на 1300-1400 (с ДДС!) - работиш добре и правиш кинти
        хубаво, но в един момент имаш непродадени апартаменти, а имаш разходи да покриваш .. до един момент чакаш на 1300-1400 ( сега сме в този момент), а после като се окаже, че сделките са значително по-малко от силния период.... имаш 2 опции
        - чакаш
        - примоция

        едни могат да чакат, но други не могат, защото харчат смело и през пръсти... е и идва момента на промоциите.
        едно е да шитнеш за 1400 другое за 1000-1100 - и обърни внимание,че това са все ок моменти без да се налага банката да те ръчка.
        700 себестойност??? Не се съмнявах, че и един пирон не си забивал, но сега вече съвсем се убедих, че това е именно така. Дай да направим така: Ти строиш една кооперация. Построяваш си я на 700 себестойност, прибираш 300 отгоре печалба и продаваш на 1000 на мен, левчо, Дюри и песимиста. Ние ще ти гарантираме покупката с банкови гаранции и дори ще участваме в покупката на земята. А ти можеш да привлечеш кольо като съинвеститор и така да увеличиш кеша му като му гарантираш (както вече си правил) печалбата му. Имаме ли сделка?

        ===2039===

        Сигурен съм, че на 1000 песимиста ще изяви желание сам да изкупи цялата сграда, но този път той ще трябва да търпи мен, левчо и Дюри за съседи.

        пп. ратко, тебе да те пишеме ли кандидат за 1бр. маломерка?
        Last edited by ВълчоМечков; 03.03.2023, 21:48.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

          Понижителите пак се увличат по пазарни принципи, пазарна икономика и демокрация. Да не говорим че повечето строителство в България е чисто пране на пари без пазарна обосновка. Напротив даже държавата има в момента нужда от мафията да изпере колкото може повече пари, които ще влязат изчистени като стимул в икономиката. Ше падне най-големия грабеж и най-голямото затваряне на очите което сте виждали. Високи цени на имотите изпират най-голямо количество пари.

          По въпроса със опциите на строителите. Може да чакаш, може да пуснеш промоция, обаче може и даваш под наем или просто да изтеглиш обезпечен заем на 4% лихва, 4 ПЪТИ под инфлацията. Както се изумяваш на 40-50% марж на печалба, пък не се измумяваш на 400% марж на паричното предлагане. Ако пък инфлацията падне, веднага падат лихвите и рефинансират това същото на 0% лихва и чакането продължава завинаги.

          Системата е построена да ограбва понижителите и заплатаджиите със бързи ускоряващи се темпове. Само няколко месеца имаш преди ЕЦБ да ти доставят собствен хеликоптер в къщи да ти пуска безплатни пари от нищото. От днес има корекции на БВП които вкарват еврозоната в рецесия за първото тримесечие заради по-високата инфлация. Ние всички сме вече 3 месеца в рецесия а цените продължават нагоре, безработицата е ниска и икономиката бумти. По всичко личи че следващите три месеца ще са много подобни и ще трябва да се действа.
          Колега, пишеш, че сме в рецесия, а едновременно с това икономиката бумти? Объркваш ме, последно кое е вярното?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
            Имотаджиите, дайте моля препоръки от къде да си взема интериорни врати, че скоро съм на А16 и трябва да се почва с избора на детайлите. До ключ ще ме завършват, ще го давам под наем, но не ми се иска да е съвсем най-евтинджос избора. Няма и да взема по 2К вратата обаче.
            Какво да ти кажа? В момента ми се мотаят майстори из къщи. Тегаво е положението с цените на материалите и труда, направо плачевно. Читави врати под 1000лв струва ми се трудно ще намериш. Аз навремето купувах интериорни врати, които бяха средна ръка като качество и дизайн, но още тогава струваха по 550лв, ама беше 2010-та, та затова ми се струва, че ако искаш нещо компромисно между цена/качество щеш не щеш ще трябва да броиш поне двойно на тогавашните цени. Затова им казвам на местните почитатели на дискаунтите, че ще има да почакат за ниски цени, освен ако не купят панел от 1983-та или ново строителство до ш.з.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              строиш на 700Е себестойност и продаваш на 1300-1400 (с ДДС!) - работиш добре и правиш кинти
              хубаво, но в един момент имаш непродадени апартаменти, а имаш разходи да покриваш .. до един момент чакаш на 1300-1400 ( сега сме в този момент), а после като се окаже, че сделките са значително по-малко от силния период.... имаш 2 опции
              - чакаш
              - примоция

              едни могат да чакат, но други не могат, защото харчат смело и през пръсти... е и идва момента на промоциите.
              едно е да шитнеш за 1400 другое за 1000-1100 - и обърни внимание,че това са все ок моменти без да се налага банката да те ръчка.
              Понижителите пак се увличат по пазарни принципи, пазарна икономика и демокрация. Да не говорим че повечето строителство в България е чисто пране на пари без пазарна обосновка. Напротив даже държавата има в момента нужда от мафията да изпере колкото може повече пари, които ще влязат изчистени като стимул в икономиката. Ше падне най-големия грабеж и най-голямото затваряне на очите което сте виждали. Високи цени на имотите изпират най-голямо количество пари.

              По въпроса със опциите на строителите. Може да чакаш, може да пуснеш промоция, обаче може и даваш под наем или просто да изтеглиш обезпечен заем на 4% лихва, 4 ПЪТИ под инфлацията. Както се изумяваш на 40-50% марж на печалба, пък не се измумяваш на 400% марж на паричното предлагане. Ако пък инфлацията падне, веднага падат лихвите и рефинансират това същото на 0% лихва и чакането продължава завинаги.

              Системата е построена да ограбва понижителите и заплатаджиите със бързи ускоряващи се темпове. Само няколко месеца имаш преди ЕЦБ да ти доставят собствен хеликоптер в къщи да ти пуска безплатни пари от нищото. От днес има корекции на БВП които вкарват еврозоната в рецесия за първото тримесечие заради по-високата инфлация. Ние всички сме вече 3 месеца в рецесия а цените продължават нагоре, безработицата е ниска и икономиката бумти. По всичко личи че следващите три месеца ще са много подобни и ще трябва да се действа.

              Коментар


              • Имотаджиите, дайте моля препоръки от къде да си взема интериорни врати, че скоро съм на А16 и трябва да се почва с избора на детайлите. До ключ ще ме завършват, ще го давам под наем, но не ми се иска да е съвсем най-евтинджос избора. Няма и да взема по 2К вратата обаче.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                  Така може, но първо едва ли ще са много строителите-благотворителни дружества.
                  А твоята практика предполагам е по-скоро с наемодателите.
                  строиш на 700Е себестойност и продаваш на 1300-1400 (с ДДС!) - работиш добре и правиш кинти
                  хубаво, но в един момент имаш непродадени апартаменти, а имаш разходи да покриваш .. до един момент чакаш на 1300-1400 ( сега сме в този момент), а после като се окаже, че сделките са значително по-малко от силния период.... имаш 2 опции
                  - чакаш
                  - примоция

                  едни могат да чакат, но други не могат, защото харчат смело и през пръсти... е и идва момента на промоциите.
                  едно е да шитнеш за 1400 другое за 1000-1100 - и обърни внимание,че това са все ок моменти без да се налага банката да те ръчка.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                    Така може, но първо едва ли ще са много строителите-благотворителни дружества.
                    А твоята практика предполагам е по-скоро с наемодателите.
                    Лисанке, когато вдигнат лихвите и кранчето на лесните пари пресъхне може пак да събеседваме по казуса!
                    p.s Ако в даден пост няма дума производна на "наем" няма бонус ли?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                      Да продават на 1/2 от себестойност едва ли, но на цена малко над себестойност защо да не продават? Моята практика помни такава реална ситуация!
                      Така може, но първо едва ли ще са много строителите-благотворителни дружества.
                      А твоята практика предполагам е по-скоро с наемодателите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        колкото даде шарана
                        Е, на някои шарани панелките дори им ги даряват.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
                          Разбира се, че няма, ама те строителите са благотворителни организации и ще строят и ще ви продават на цени 1/2 на себестойност.
                          Да продават на 1/2 от себестойност едва ли, но на цена малко над себестойност защо да не продават? Моята практика помни такава реална ситуация!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                            Ще продават естествено, къде ще идат, все нещо трябва да се яде!
                            Ох , милия, загрижил се за прехраната на строителите. Хахаха

                            Коментар


                            • Панелките се оказва че са доста устойчиви при земетресения и не само. При всички положения бият по много показатели новото боклучаво мутренско строителство, ама какво ви разбират кратуните от строителство на вас. Тези в санираните сгради си държат цени, имат реална площ, за разлика. Има си и минуси естествено… факт е че държат цена, колкото и да си хапете г… те.
                              Last edited by facingthesun; 03.03.2023, 17:57.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

                                Как стигнахте до това число?
                                познат построи сграда в надежда мин.година

                                нормална средна ръка кооперация
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X