IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

    Трудовите ти доходи и неипотекираното имущество казваш не били обезпечение?. Лизинговата кола ще ти я вземе лизинговата компания като спреш да плащаш, същото ще стане и с ипотекирания имот, а потребителският кредит ще ти бъде продаден на компания за събиране на вземания.... От там съдя изпълнители и т.н. После лошо цкр и от там забравяш за нови кредити..... За обикновения човек го няма варианта да вземе едни пари от банката, да не ги върне и да няма последствия
    вървят ли ти наемите?
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

      Явно нямаш представа какво значи обезпечение. Как банката ще ти запорира ипотекирания другаде имот, лизинговата кола?
      Трудовите ти доходи и неипотекираното имущество казваш не били обезпечение?. Лизинговата кола ще ти я вземе лизинговата компания като спреш да плащаш, същото ще стане и с ипотекирания имот, а потребителският кредит ще ти бъде продаден на компания за събиране на вземания.... От там съдя изпълнители и т.н. После лошо цкр и от там забравяш за нови кредити..... За обикновения човек го няма варианта да вземе едни пари от банката, да не ги върне и да няма последствия

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

        Това, че не е обезпечен потребителския кредит само ти си го мислиш. Прочети си договора, обезпечен е и още как- ако спреш да внасяш почват едни запори на заплати, имущества .... даже е фиксирано какъв процент от дохода или заплатата остават за теб- другото директно в банката
        Явно нямаш представа какво значи обезпечение. Как банката ще ти запорира ипотекирания другаде имот, лизинговата кола?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

          В какъв смисъл опции да го върна?Потребителският кредит, за разлика от ипотечният не е обезпечен.Банкерите не са балъци да дават необезпечени кредити на Сульо и Пульо,така че те най-добре са си направили сметката, че ще им го върна.
          Това, че не е обезпечен потребителския кредит само ти си го мислиш. Прочети си договора, обезпечен е и още как- ако спреш да внасяш почват едни запори на заплати, имущества .... даже е фиксирано какъв процент от дохода или заплатата остават за теб- другото директно в банката

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            https://www.moitepari.bg/potrebitels...N3D9Y*eyJ3-FaO
            добре е значи
            гледам само цкб са под 5%
            Аз съм със същия на ЦКБ. ГПР-то са го вдигнали с 0,48 пункта за 22 месеца за новоотпуснатите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение

              Бих казал, че колко са "депозитити" не е ясно на статистиката. Защото хитрите банки преди 2 години направиха депозитна и разплащателни сметки с такси. Лихви не дават и народът си стои на разплащателните. Най-много да ги раздели между банките заради границата от 100кЕ. Та дали са 16 или 56млрд не е ясно на никой
              тук си много прав.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                Пазарът на имоти в Бургас съвсем полудя, продават мини боксониера за 105 хил.евро


                https://www.flagman.bg/article/287719

                Ми брокерите като са забравили да си пият хапчетата...Може пък да нямат кинти за аптеката, знам ли
                Last edited by пасъм; 26.02.2023, 12:50.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                  Надолу е.Което много ме учуди.5 процента ГПР.
                  https://www.moitepari.bg/potrebitels...N3D9Y*eyJ3-FaO
                  добре е значи
                  гледам само цкб са под 5%
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                    Значи трябва да вдигат лихвите и по депозити. При положение, че заради демографският срив все по-малко ще стават кредитополучателите ,не виждам логика банките да търсят още пари при положение, че сега са претъпкани.
                    Много е особена ситуацията в България.
                    Теоретично биха вдигнали депозитите поради конкуренция - ако една банка може да привлече пари на 2%, да ги вкара в ЕЦБ на 4% и да изкара колкото от ипотека за Ганя, защо да не го направи? Нищо чудно когато и ако лихвите на ЕЦБ се вдигнат достатъчно банките да започнат да го правят - не казвам че със сигурност ще стане, много зависи докъде ще стигнат лихвите на ЕЦБ и колко ще се задържат на тези нива.

                    Като цяло една от основните причини да се вдигат лихвите на централните банки е точно да се ограничи кредитирането, като на банките се предоставя по-добра и по-ниско рискова алтернатива. Тука при нас понеже почти нямаме централна банка, не се знае какво точно ще се случи.
                    Last edited by jore123; 26.02.2023, 12:45.

                    Коментар


                    • Пазарът на имоти в Бургас съвсем полудя, продават мини боксониера за 105 хил.евро

                      https://www.flagman.bg/article/287719

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                        От 20 години вземам и връщам потребителски кредити,така че надали някой е по-наясно от мен за какво става въпрос. Ако си плащаш навреме месечната вноска няма никакъв проблем. Ако Сульо и Пульо вземат кредити,които не са им по възможностите,проблемът си е техен. Моето ЦКР е перфектно,затова ми и дават кредит на по-ниска лихва.
                        Не говоря за теб конкретно,твоя си работа,но масата в България взима кредити все едно им подават шарени бонбони.Това е .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Опита ми и дългогодишната ми практика знаеш ли какво ми казват?
                          Българина от над 20 години като влезне влезна първите му въпроси,искания стремежи са КАК ДА ВЗЕМЕ,КАК ДА ПОЛУЧИ?,но КАК ЩЕ ВРЪЩА? тук вече оставям многоточие......
                          Банкерите имат бонуси ,там където се дават кредити има и бонуси, ако не върнеш се отписва само че после сметката е за теб,така че не гледай какво правят банкерите,банкера не го е грижа и няма да ти прави сметка как ще върнеш той залага там някакви критерии в сегашно време ,а утре какво ще стане с теб,ще то съберат кожата ...И и сега и преди българина само взима,взима после като дойде време да връща казва ама те не ми обясниха това или онова,банки,мобилни оператори,бързи кредити всякакви така работят...така че мисли му.
                          Преди години и сега де като влезнат по офисите и им давахме,всичко телефони,лаптопи, таблети,излизаха като коледни елхи,сега тая картинка искам да си я префставиш в банката само че в банката няма телефони има карти,има таксички,услугички,трябва това да ти сложа ,онова да ти сложа иначе няма кредит,няма да са такива условията ,абе не знам поне се учете от хората дето знаят какво е дереджето
                          От 20 години вземам и връщам потребителски кредити,така че надали някой е по-наясно от мен за какво става въпрос. Ако си плащаш навреме месечната вноска няма никакъв проблем. Ако Сульо и Пульо вземат кредити,които не са им по възможностите,проблемът си е техен. Моето ЦКР е перфектно,затова ми и дават кредит на по-ниска лихва.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                            В какъв смисъл опции да го върна?Потребителският кредит, за разлика от ипотечният не е обезпечен.Банкерите не са балъци да дават необезпечени кредити на Сульо и Пульо,така че те най-добре са си направили сметката, че ще им го върна.
                            Опита ми и дългогодишната ми практика знаеш ли какво ми казват?
                            Българина от над 20 години като влезне влезна първите му въпроси,искания стремежи са КАК ДА ВЗЕМЕ,КАК ДА ПОЛУЧИ?,но КАК ЩЕ ВРЪЩА? тук вече оставям многоточие......
                            Банкерите имат бонуси ,там където се дават кредити има и бонуси, ако не върнеш се отписва само че после сметката е за теб,така че не гледай какво правят банкерите,банкера не го е грижа и няма да ти прави сметка как ще върнеш той залага там някакви критерии в сегашно време ,а утре какво ще стане с теб,ще то съберат кожата ...И и сега и преди българина само взима,взима после като дойде време да връща казва ама те не ми обясниха това или онова,банки,мобилни оператори,бързи кредити всякакви така работят...така че мисли му.
                            Преди години и сега де като влезнат по офисите и им давахме,всичко телефони,лаптопи, таблети,излизаха като коледни елхи,сега тая картинка искам да си я префставиш в банката само че в банката няма телефони има карти,има таксички,услугички,трябва това да ти сложа ,онова да ти сложа иначе няма кредит,няма да са такива условията ,абе не знам поне се учете от хората дето знаят какво е дереджето
                            Last edited by nkavrakov1982; 26.02.2023, 12:19.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

                              Пълни, пълни, колко да са пълни? Депозитите над 100 000 лв. са около 16 млрд. Плебса купува само когато цените отиват нагоре, когато не отиват - се оттегля от пазара, справка периода 2008-2014 та.
                              Бих казал, че колко са "депозитити" не е ясно на статистиката. Защото хитрите банки преди 2 години направиха депозитна и разплащателни сметки с такси. Лихви не дават и народът си стои на разплащателните. Най-много да ги раздели между банките заради границата от 100кЕ. Та дали са 16 или 56млрд не е ясно на никой

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

                                Те без туй са малко. Ако ги няма иоптечките (съвременното робство) половината банки щяха да приключат.
                                Без ипотека малко хора ще могат да си позволят да купят жилище, в което да живеят.
                                Изключвам форума, където 99 процента сте милионери.Но за другите е невъзможно да спестят 300 ,400 хиляди лв,дори и половин милион лв.А и лихвите са много ниски,под нивото на инфлацията.

                                Коментар

                                Working...
                                X