IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Това е някакъв ужас в банките! За откриване на депозит през януари, бях оптимист, че ще ми стигне обедната почивка, но не стигна. 75 минути игра с документи. В TBI. Понеже, Кавръчето е с връзки там, помислих да не би той да ми е спретнал такъв номер. Видях, че няма мъж като канара около мен и се успокоих
    Странно как прехвърляме милиони за няма и половин час ,а ти час и половина,даже и карта взех Неон,а без такси ,без такси тегления,безплатна доставка даже 20 лева ми дадоха за добре дошъл.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Може да е вече навсякъде така. Не знам. Ама и ти си бил там за първи път. А аз при тези съм имал куп депозита до сега и исках обикновен трансфер....
      Интересното е, че не бях за първи път. Преди това имах някакъв депозит при тях от порядъка на 5000лв. Бях си разхвърлял депозити в десетина банки, преди да купя апарта в Бургас. Когато ходих да си тегля кеша в клона им на Стамболийски, те ми предложиха някаква безумна оферта за кредит в размер на 10 000лв, който, обаче трябвало да погася за един месец!!!!!
      Попитах банкерката зад гишето, тези безумни предложения за частни клиенти, дали не зависят от някакви овърнайт депозити свързани с банка-майка. Тогава тя ме попита, какво е овърнайт и разговора ни приключи с пожелания за приятна вечер.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        това ако се случи ще е неприятна изненада за голяма група повишители(!), защото много от феновете на новата(зелена) тухла си представят как след някоя и друга година в обозримо бъдеще тъпли панелообитатели ще напуснат падащите панели и цените на тухлите ще идат в космоса.

        май няма да се случи точно така
        Напратив, панелите никак не са лоши. Наблюдавам на родителите блока, стар панел. Плюс са реални площи, добра нескриваема гледка към парк, устойчивост. Минуси, прости съседи, които обаче поизмират и на тяхно място идват млади семейства, трудно поддържане, почистване, хлебарки и тн.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Не мога да вляза в детайли защото е наказуемо
          Случката е истинска .
          А тулата дори можеш да я пипнеш :-) Само да паднат цените с 10%....
          Да паднат ама не щат.
          Аз търся нещо да набутам едни пари, само партери и тавани.
          Last edited by facingthesun; 22.02.2023, 20:53.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            Това е някакъв ужас в банките! За откриване на депозит през януари, бях оптимист, че ще ми стигне обедната почивка, но не стигна. 75 минути игра с документи. В TBI. Понеже, Кавръчето е с връзки там, помислих да не би той да ми е спретнал такъв номер. Видях, че няма мъж като канара около мен и се успокоих
            Може да е вече навсякъде така. Не знам. Ама и ти си бил там за първи път. А аз при тези съм имал куп депозита до сега и исках обикновен трансфер....
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 22.02.2023, 20:32.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

              Това си го представят само брокерите и строителните предприемачи, целящи да стресират хората и да ги подтикнат да си купят ново строителство. Ако погледнете клипчета от войната в украйна ще видите панелни блокове с пряко попадение от ракета- по средата на блока дупка и липсват няколко етажа по средата на блока а той си стои и не пада. Новото строителство гаранция няма да оцелее след такова попадение
              браво мите, инвестициите трябва да се защитават.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Имахме определен брой едномесечни депозити. Някои с по 1 лев в тях други с повече..... с различна дата на падеж.... Ратко предполагам ще се досети защо така :-) Някои стояха от 3 години без да има движение по тях и всички от над 1 година не бяха с постъпления.... И банката каза , че не мога да прехвърля или изтегля или каквото и да е без да попълня бумагите....Ползваха точно думите замразени. И въпросите нямам спомен дали бяха за произхода вече не помня / той е ясен защото кеша е постъпвал в тях само по банков път и е от заплати, дивиденти и т.н./ , а и тотаа на сумите беше малък ....Та имаше въпроси колко ми е годишният доход, в каква сфера съм и т.н. .... няколко страници. Питах я онази БНБ ли НАП ли кой го иска. Тя мучи и трае..... Чудех се дали да спретна скандал за известно време / обикновено го правя в такива ситуации/ , но реших просто да си закрия всички сметки при тях.... Момичето и без това му е наредено да го прави това, не е нейна инициатива....и на жена ми също всичко се закри....
                Допускам , че Заплатката е прав , което ще е лошо за всеки с кеш....и ще става по-лошо....Колкото повече наближава релийза на дигиталният кеш толкова по-зле ще става за сегашният под каквато и да е форма....Предполагам при дигиталният нема да ми се налага да попълвам документи 1 час....
                Това е някакъв ужас в банките! За откриване на депозит през януари, бях оптимист, че ще ми стигне обедната почивка, но не стигна. 75 минути игра с документи. В TBI. Понеже, Кавръчето е с връзки там, помислих да не би той да ми е спретнал такъв номер. Видях, че няма мъж като канара около мен и се успокоих

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Не мога да вляза в детайли защото е наказуемо
                  Случката е истинска .
                  А тулата дори можеш да я пипнеш :-) Само да паднат цените с 10%....
                  глей ся юлката как сам иска да се откаже от стаичката с тънкия наем
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Имахме определен брой едномесечни депозити. Някои с по 1 лев в тях други с повече..... с различна дата на падеж.... Ратко предполагам ще се досети защо така :-) Някои стояха от 3 години без да има движение по тях и всички от над 1 година не бяха с постъпления.... И банката каза , че не мога да прехвърля или изтегля или каквото и да е без да попълня бумагите....Ползваха точно думите замразени. И въпросите нямам спомен дали бяха за произхода вече не помня / той е ясен защото кеша е постъпвал в тях само по банков път и е от заплати, дивиденти и т.н./ , а и тотаа на сумите беше малък ....Та имаше въпроси колко ми е годишният доход, в каква сфера съм и т.н. .... няколко страници. Питах я онази БНБ ли НАП ли кой го иска. Тя мучи и трае..... Чудех се дали да спретна скандал за известно време / обикновено го правя в такива ситуации/ , но реших просто да си закрия всички сметки при тях.... Момичето и без това му е наредено да го прави това, не е нейна инициатива....и на жена ми също всичко се закри....
                    Допускам , че Заплатката е прав , което ще е лошо за всеки с кеш....и ще става по-лошо....Колкото повече наближава релийза на дигиталният кеш толкова по-зле ще става за сегашният под каквато и да е форма....Предполагам при дигиталният нема да ми се налага да попълвам документи 1 час....
                    аз така отивам преди няколко месеца да тегля един кеш и там заедно със заявката за теглене....
                    /за който не знае за суми над 2-3к лв се пише заявка и се теглят на каза следвашия или по-следващия ден, зависи от сумата/
                    ... една без извинение офца ми пробутва и някакъв въпросник "опознай клиента си" тя го чете и ме пита и пише
                    а аз си мислех в началото, че ми попълва заявката за теглене...
                    и като ми падна пердето, корниза ме изпращя централно в темето...направо ги попилях
                    клиент съм им в клона откак са го отворили преди 10+ години и съм там почти всеки месец
                    а те тепърва ще ме опознават!
                    развалихме си малко отношенията, но забравиха и въпросници и анкети, само се задоволиха да ми снимат пак за десети път личната карта...
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Хахах, това само на топ-конспиратор като тебе може да се случи!
                      Търсиш си оправдание, за да заровиш чувалите с пари зад плевника!

                      п.п.
                      Само дето не ти вярвам на ни една приказка......
                      Освети барем банката!
                      Не мога да вляза в детайли защото е наказуемо
                      Случката е истинска .
                      А тулата дори можеш да я пипнеш :-) Само да паднат цените с 10%....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        еми, който 1 година не купува имоти, му водят сметката неактивна
                        на втората я затварят и дават парите на някой по-активен
                        Така ми се пада :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнение


                          Имаше персонални известия от Банките да се обнови личната информация в някой клон на банка, ако не е направено навреме да не би за това да е необходимо подобно попълване на бумащина…
                          От друга банка имах подобно известие. От тези не... Не бях ходил в клон сигурно 2 години....Може и това да е било, но защо ще ми отказват достъп до средствата без да попълня бумагите ?!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                            Това по дяволие какво е сега?
                            Имахме определен брой едномесечни депозити. Някои с по 1 лев в тях други с повече..... с различна дата на падеж.... Ратко предполагам ще се досети защо така :-) Някои стояха от 3 години без да има движение по тях и всички от над 1 година не бяха с постъпления.... И банката каза , че не мога да прехвърля или изтегля или каквото и да е без да попълня бумагите....Ползваха точно думите замразени. И въпросите нямам спомен дали бяха за произхода вече не помня / той е ясен защото кеша е постъпвал в тях само по банков път и е от заплати, дивиденти и т.н./ , а и тотаа на сумите беше малък ....Та имаше въпроси колко ми е годишният доход, в каква сфера съм и т.н. .... няколко страници. Питах я онази БНБ ли НАП ли кой го иска. Тя мучи и трае..... Чудех се дали да спретна скандал за известно време / обикновено го правя в такива ситуации/ , но реших просто да си закрия всички сметки при тях.... Момичето и без това му е наредено да го прави това, не е нейна инициатива....и на жена ми също всичко се закри....
                            Допускам , че Заплатката е прав , което ще е лошо за всеки с кеш....и ще става по-лошо....Колкото повече наближава релийза на дигиталният кеш толкова по-зле ще става за сегашният под каквато и да е форма....Предполагам при дигиталният нема да ми се налага да попълвам документи 1 час....
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 22.02.2023, 20:09.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              това ако се случи ще е неприятна изненада за голяма група повишители(!), защото много от феновете на новата(зелена) тухла си представят как след някоя и друга година в обозримо бъдеще тъпли панелообитатели ще напуснат падащите панели и цените на тухлите ще идат в космоса.

                              май няма да се случи точно така
                              Помниш ли, че в стария форум още от 2006г. срутваха панелите?
                              Оттогава насам, в моя вход са сменени хоризонталните и вертикални щрангове, отремонтиран е покрива. Абонатната станция е сменена и съседа от първия етаж не стои зимата на отворени прозорци. Входът е пребоядисан, входната врата, козирката, тази на мазето са подменени и навсякъде включително асансьора отключването е с чипове. Осветлението навсякъде е сензорно. Та 19г. по-късно от писанията на онова поколение понижители-апокалиптици, вместо руини, имам изброеното.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                това ако се случи ще е неприятна изненада за голяма група повишители(!), защото много от феновете на новата(зелена) тухла си представят как след някоя и друга година в обозримо бъдеще тъпли панелообитатели ще напуснат падащите панели и цените на тухлите ще идат в космоса.

                                май няма да се случи точно така
                                Голяма част от панелите ще бъдат изоставени, не защото ще паднат а заради гетоизирането им. Това се отнася и за други типове строителство де.

                                Коментар

                                Working...
                                X