IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Има и напуснали Германия все пак.За две години от 2019г до 2021г броят на българските граждани в Германия се е увеличил с 50 хиляди. Основно роми.
    Имам роднини в Германия, които се срамували да кажат, че са българи в последните години заради масовото преселение на роми в Германия. Които се представяли за българи.
    Няма значение, според Бонка и НСИ за 2022 били напуснали само 12000 Българи. А те са в пъти повече и то само към Германия. 71000 адресни регистрации значи, че 71000 човека са напуснали България и са се заселили в Германия през 2021, защото там адресната е задължителна, а в БГ никой не се отписва и си стои на настоящ адрес.

    Щом има прираст от 50к за 3 години, значи това са средно по 16к на година. Само за 1 държава.

    Според НСИ имаме обаче общо 12к. Пълен абсурд е Българската статистика.

    Коментар


    • [QUOTE=ejonny2376;n4063939]



      Има и напуснали Германия все пак.За две години от 2019г до 2021г броят на българските граждани в Германия се е увеличил с 50 хиляди. Основно роми.До 410 хиляди.
      Имам роднини в Германия, които се срамували да кажат, че са българи в последните години заради масовото преселение на роми в Германия. Които се представяли за българи.
      А българските студенти в Германия през 2020 г са били 6250.Или 1.5 процента от всички български граждани в Германия.Изобщо не е висок този брой.
      Last edited by aleks262; 15.05.2023, 12:52.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Кое да боли бе Бонке?

        Ти ми намери статистика колко БГ студенти и работещи в чужбина с добри професии българи са се върнали и колко такива са напуснали. Няма такава статистика, просто защото хората бягат от БГ администрацията като от чума. Даже твоите две отрочета си ги изпратила в чужбина, що не ги записа в УНСС и в ТУ-то, а трябва с моите данъци да им се плаща образованието? А адресната регистрация промени ли им? Всеки млад човек гледа да избяга - било за стаж, било за работа, било за магистратура. Никой не ви е умрял за смешните заплата по 3000 лева в София, никой.
        Доста е преувеличен броят на емигрантите. 1.4 милиона са,от тях само 600 хиляди българи. И то голямата българска емиграция беше 90-е години и след влизането в ЕС.В последните години емигрират основно роми.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Кое да боли бе Бонке?

          Ти ми намери статистика колко БГ студенти и работещи в чужбина с добри професии българи са се върнали и колко такива са напуснали. Няма такава статистика, просто защото хората бягат от БГ администрацията като от чума. Даже твоите две отрочета си ги изпратила в чужбина, що не ги записа в УНСС и в ТУ-то, а трябва с моите данъци да им се плаща образованието? А адресната регистрация промени ли им? Всеки млад човек гледа да избяга - било за стаж, било за работа, било за магистратура. Никой не ви е умрял за смешните заплата по 3000 лева в София, никой.
          Хахаха... на тате ли ще докладваш? У ингилизко и баварско на нормалните им требе адресна регистрация, ама как да знаеш.

          пп 3 бона е стартовата за неук телефонист с холандски примерно. Свърши авантата за ДС, никой няма да ви бачка без пари.

          Коментар


          • През 2021 година новодошлите Българи в Германия са цели 5,4% от всики 1.323.466 нови мигранти. Това прави близо 71.500 българи, новорегистрирали се в Германия. Само в една държава. Ами САЩ? Ами Испания? Ами Италия? Ами Патагония?

            https://de.statista.com/statistik/da...unftslaendern/

            Какво стана с НСИ статистиката на брокерастите?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              От ЕС идващите са главно немски и британски пенсионери, тези с най-ниските пенсии там, на които не им стигат парите. Идваха подлъгани колко било евтино в БГ. После за 1 година цените в Лидъла скочиха двойно и се оказа, че кило кашкавал е вече по-скъпо отколкото в Германия. Намират по някоя порутена къщурка за 15000-20000 Евро, сметките им за ток ниски, кефят се хората, докато не им се наложи лечение или операция. Никой заможен европеец не би избрал Българя пред Гърция, Италия или Испания например. България се избира от най-най бедните единствено заради все още по-ниските разходи за живот.
              Нищо подобно,
              Заселени в страната Изселени от страната Механичен прираст Възраст
              2466 803 1663 65 - 69
              1044 1191 -147 70 - 74
              434 599 -165 75 - 79
              302 731 -429 80 +

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                Интересно , че при пенсионерите има повече напуснали страната отколкото върнали се. Представям си че са хора отиващи да живеят някъде Гърция или Италия. Бонка може да има поинтче нещата се подобряват
                От ЕС идващите са главно немски и британски пенсионери, тези с най-ниските пенсии там, на които не им стигат парите. Идваха подлъгани колко било евтино в БГ. После за 1 година цените в Лидъла скочиха двойно и се оказа, че кило кашкавал е вече по-скъпо отколкото в Германия. Намират по някоя порутена къщурка за 15000-20000 Евро, сметките им за ток ниски, кефят се хората, докато не им се наложи лечение или операция. Никой заможен европеец не би избрал Българя пред Гърция, Италия или Испания например. България се избира от най-най бедните единствено заради все още по-ниските разходи за живот.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  19 032 от заселилте се са с българско гражданство, 7 615 са с друго гражданство от ЕС. Боли, а?
                  Кое да боли бе Бонке?

                  Ти ми намери статистика колко БГ студенти и работещи в чужбина с добри професии българи са се върнали и колко такива са напуснали. Няма такава статистика, просто защото хората бягат от БГ администрацията като от чума. Даже твоите две отрочета си ги изпратила в чужбина, що не ги записа в УНСС и в ТУ-то, а трябва с моите данъци да им се плаща образованието? А адресната регистрация промени ли им? Всеки млад човек гледа да избяга - било за стаж, било за работа, било за магистратура. Никой не ви е умрял за смешните заплата по 3000 лева в София, никой.
                  Last edited by aleks262; 15.05.2023, 12:15.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                    Гледайте звездичките.

                    *Включва само лицата, които са декларирали пред административните власти за промяна на настоящия си адрес от странатa в чужбина и от чужбина в страната

                    Аз доколкото знам доста хора работят в Западна Европа със здравни от България. Тия 13к заминали сигурно са за САЩ и Канада
                    Никой, абсолютно никой излизащ от БГ българин не се занимава да ходи по администрации и да декларира, че напуска България и вече не е на настоящ адрес. Особено студентите и тези отиващи да работят извън БГ. Просто спират да се осигуряват в НОИ. Виж само избирателните списъци. В блока ми в Иван Вазов 1/3 от апартаментите са празни и хората са извън БГ, съотвено не можем да съберем таксите. А се водят адресно там. Аз също съм така - от дете не ми е променян настоящият адрес, а съм живял в БГ максимум 4 години от последните 20.

                    От друга страна, идващите за пръв път в БГ отвън задължително се регистрират в общината. Там регистрациите са 100%.

                    Коментар


                    • Интересно , че при пенсионерите има повече напуснали страната отколкото върнали се. Представям си че са хора отиващи да живеят някъде Гърция или Италия. Бонка може да има поинтче нещата се подобряват

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        От които колко афганистанци в Харманли и колко Украинци? По-голямата част със сигурност. А последните са само временно явление и ще напуснат при първа възможност. При младите българи, дошли си обратно в БГ с цел работа, статистиката едва ли е повече от 2000-3000 души плюс.

                        НСИ прави тези статистики на базата на адресните регистрации. Аз примерно никога не съм се отписвал от адреса ми в София, съответно изобщо не съм се водил за напуснал. Не познавам и някой друг да го е правил. Съответно напусналите Българи (които имат адресна регистрация) изобщо не влизат в статистиката.
                        19 032 от заселилте се са с българско гражданство, 7 615 са с друго гражданство от ЕС. Боли, а?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          От които колко афганистанци в Харманли и колко Украинци? По-голямата част със сигурност. А последните са само временно явление и ще напуснат при първа възможност. При младите българи, дошли си обратно в БГ с цел работа, статистиката едва ли е повече от 2000-3000 души плюс.

                          НСИ прави тези статистики на базата на адресните регистрации. Аз примерно никога не съм се отписвал от адреса ми в София, съответно изобщо не съм се водил за напуснал. Не познавам и някой друг да го е правил. Съответно напусналите Българи (които имат адресна регистрация) изобщо не влизат в статистиката.
                          Гледайте звездичките.

                          *Включва само лицата, които са декларирали пред административните власти за промяна на настоящия си адрес от странатa в чужбина и от чужбина в страната

                          Аз доколкото знам доста хора работят в Западна Европа със здравни от България. Тия 13к заминали сигурно са за САЩ и Канада

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Абе едно време някой поп разпространява ХРИСТИЯНСКАТА вяра на туземци дето не са виждали библия и сега въпреки че все още не могат да четат и пишат са християни !?!?!?!
                            Нима хамериканците са по тъпи? (въпреки че имам някои съмнения).
                            Тези "млека" се купуват 99% САМО ОТ избягали българи.
                            Съобразяваш ли се со ЧУЖД език, държава няма как да разпространяваш българщина.
                            Българщина разпространява СТОИЧКОВ - само той успя да научи 1милиард на "майката"
                            И това , че се купува 99% от българи го разбра чрез бъркане в носа или имаш и по напреднал метод ? Айде разберете се най-после , българите в чужбина слуги и миячи на чинии ли са или са в топ 10% и специално за тях има скъпи марки дори в кварталните магазини.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение


                              ВЪНШНА МИГРАЦИЯ* ПРЕЗ 2022 Г. ПО ВЪЗРАСТ И ПОЛ
                              Заселени в страната Изселени от страната Механичен прираст
                              40 619 13 175 27 444
                              От които колко афганистанци в Харманли и колко Украинци? По-голямата част със сигурност. А последните са само временно явление и ще напуснат при първа възможност. При младите българи, дошли си обратно в БГ с цел работа, статистиката едва ли е повече от 2000-3000 души плюс.

                              НСИ прави тези статистики на базата на адресните регистрации. Аз примерно никога не съм се отписвал от адреса ми в София, съответно изобщо не съм се водил за напуснал. Не познавам и някой друг да го е правил. Съответно напусналите Българи (които имат адресна регистрация) изобщо не влизат в статистиката.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                                Баси колко си ТЪП! Защо не е на български в САЩ ли? Защото никой няма да разбере какво пише бе гении. Кой ще разбере , че е българско мляко като не може да го прочете?
                                Абе едно време някой поп разпространява ХРИСТИЯНСКАТА вяра на туземци дето не са виждали библия и сега въпреки че все още не могат да четат и пишат са християни !?!?!?!
                                Нима хамериканците са по тъпи? (въпреки че имам някои съмнения).
                                Тези "млека" се купуват 99% САМО ОТ избягали българи.
                                Съобразяваш ли се со ЧУЖД език, държава няма как да разпространяваш българщина.
                                Българщина разпространява СТОИЧКОВ - само той успя да научи 1милиард на "майката"
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X