IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

    Тогава трябва да решиш къде искаш ти да е апартамента и да отдаваш по възможност на краткосрочен наем. Мисля, че ако го купиш в центъра може и да ти се получи ,особено след като има кой да се занимава с него безплатно. При всички случай след седем години мисля ,че цените ще бъдат доста по-високи от днес ,наемите също.
    А защо мислиш така ? Апартамена от 55к е станал 520к за 23 години , т.е. цената му е нарастнала 9-10 пъти. Наема обаче е нарастнал от $500 на 1200 евро , т.е. малко над 2 пъти. Наемите определено изостават от цените. Пак казвам, не ти давам акъл, ти ми дай на мен та да разбера зашо наема няма да ми е по-изгоден ? Дори и да се качи , не изгледжа да върви с цените. На всичкото отгоре безкрайния растеж на цените без възвръшаемост не ми изглежда възможен. Рано или късно , корупцията в България ше намалее и имотите ше загубят функцията си да легализират пари. Тогава цената им ше се определя отново от наемите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

      Искам да имам жилише за след 5-7 години като (ако) се върна. Мисля , че ако имам жилище е по-вероятно да се върна. Като знам какви сме придирчиви с жена ми , ако трябва тогава да избираме, особено ако пак има на пазара само апартаменти с чугунени мивки и плочки от 1948, сигурно ше се откажем Сега и да си идвам, ще отида на хотел. Няма да чистя прах 2 дни за да стоя 5 дни и след 2 години пак. Та сега със сигурно няма да го ползвам, но поне в БГ има кой да се грижи за него и ше е добре да върне някакви пари. При нормален пазар за 7 години би трябвало да си върне половината от парите и това би имало смисъл. Ако обаче няма да върне нишо а има и изгледи да падне цената какъв смисъл има да го купувам ? То дето се вика под наем ше съм по на далавера. Ако мога да живея за 1200 евро в апартамент за 500к въобше няма да се замисля даже. Тук преди 15 години съм плащал $1700 за 300к жилище та наем 1200 за почти 2-но по-скъпо жилише изглежда като много добра сделка.
      Тогава трябва да решиш къде искаш ти да е апартамента и да отдаваш по възможност на краткосрочен наем. Мисля, че ако го купиш в центъра може и да ти се получи ,особено след като има кой да се занимава с него безплатно. При всички случай след седем години мисля ,че цените ще бъдат доста по-високи от днес ,наемите също.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

        Зависи за какво искаш да купиш апартамента. Винаги си задавай този въпрос ако е за под наем какви наематели ще го наемат или поне какви наематели искаш да имаш. До колкото разбирам искаш да имаш жилище в което да пребиваваш когато се връщаш в родината, така ли е ? Ако е така си помисли ще отдаваш ли апартамента изобщо под наем. После трябва да решиш как ще го отдаваш като краткосрочни наеми или дългосрочно. Едва след това ще говорим за сметки.
        Искам да имам жилише за след 5-7 години като (ако) се върна. Мисля , че ако имам жилище е по-вероятно да се върна. Като знам какви сме придирчиви с жена ми , ако трябва тогава да избираме, особено ако пак има на пазара само апартаменти с чугунени мивки и плочки от 1948, сигурно ше се откажем Сега и да си идвам, ще отида на хотел. Няма да чистя прах 2 дни за да стоя 5 дни и след 2 години пак. Та сега със сигурно няма да го ползвам, но поне в БГ има кой да се грижи за него и ше е добре да върне някакви пари. При нормален пазар за 7 години би трябвало да си върне половината от парите и това би имало смисъл. Ако обаче няма да върне нишо а има и изгледи да падне цената какъв смисъл има да го купувам ? То дето се вика под наем ше съм по на далавера. Ако мога да живея за 1200 евро в апартамент за 500к въобше няма да се замисля даже. Тук преди 15 години съм плащал $1700 за 300к жилище та наем 1200 за почти 2-но по-скъпо жилише изглежда като много добра сделка.

        Коментар


        • Спомняте ли си тез закъсали тарикати дет бяха писали, че от 15 ти февруари ще увеличават цените?
          https://grandresortpamporovo.com/

          Познайте дали ги увеличиха.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
            само трайчо и бетерчо най-добре знаят

            бетерчо, бай пън да не му кажат да обяви война на хойна, че много пара от банклите натам отива
            и да хлъцна с моите 800лв инвестиция, които някак вече са паднали на 770...
            Напротив! Всичко го знаят, но се правят, че не е така. Нещо като баба Хелен (или както се казваше), дет каза, "банковата система е стабилна" и хоп фалираха 3-4 бамки, но въпреки това пак излиза и повтаря същото.
            Last edited by better; 26.03.2023, 23:10.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              https://www.facebook.com/1330188264/...hsRiJz5gHC1Ml/

              Професор Краси Петров в 9 минутно ексклузивно видео пак разбива брокерите и бранша
              Е какво толкова разбива ? Синтезира няколко статии, които всеки от нас е чел. Какво точно ново каза , което ти например не знаеше ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                От ЧСИ мисля никога да не купувам по ред причини... Това, че българина трудно се разделя с имот е така, но това по-скоро важи за имот, който се ползва за живеене, а не стой на ш.з. Имотите купени с цел спекула не вярвам да ги бави много ако види зор.
                На тези дето им стои на ш.з. изобщо не ги мисля, че са на зор. Пример: Разговор в моя офис между две колежки. Едната казва, че имат ипотекиран на одрин, който вече е изплатен, но не се отдава, докато строят триетажна къща в южен квартал в парцел на мъжа й , и пак ще се наложи да теглят ипотека. Другата беше потресена, че не дават под наем вече изплатения апарт за да си докарат допълнителна доходност, при положение, че тя самата живурка под наем в краен квартал.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                  Опитвам се да разбера как излиза сметката. Имам парите готови, както и ти , и аз се чудя се какво да ги правя , искам да взема жилише в София и просто не излиза шибаната сметка. $55к през 2000 година бяха много пари, но ако наема е бил $500 апартамента се изплаща за 9 години. Тогава сметката е излизала. Сега сумата за апартамента се изплаща за 36 години и не мога да разбера как би излязла сметката. Нито смятам , че си глупава, нито ти давам акъл какво да правиш с парите си , опитвам се да разбера какво не смятам правилно.
                  Зависи за какво искаш да купиш апартамента. Винаги си задавай този въпрос ако е за под наем какви наематели ще го наемат или поне какви наематели искаш да имаш. До колкото разбирам искаш да имаш жилище в което да пребиваваш когато се връщаш в родината, така ли е ? Ако е така си помисли ще отдаваш ли апартамента изобщо под наем. После трябва да решиш как ще го отдаваш като краткосрочни наеми или дългосрочно. Едва след това ще говорим за сметки.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                    Опитвам се да разбера как излиза сметката. Имам парите готови, както и ти , и аз се чудя се какво да ги правя , искам да взема жилише в София и просто не излиза шибаната сметка. $55к през 2000 година бяха много пари, но ако наема е бил $500 апартамента се изплаща за 9 години. Тогава сметката е излизала. Сега сумата за апартамента се изплаща за 36 години и не мога да разбера как би излязла сметката. Нито смятам , че си глупава, нито ти давам акъл какво да правиш с парите си , опитвам се да разбера какво не смятам правилно.
                    Истината е, че никак не излиза. Даже 36 год е малко в сферата на фантастиката, по-скоро са 40-45 год. Имотите са в голям балон - апартамент за 300к евра му търсят 500 евра наем. Лудост.

                    Сега, мангизите от бамките като тръгнат към офшорките (нали затуй ги изкараха от списъка за да не плащат 15% данък) отделно бамките майки като дръпнат останалото и толу виж, че не останали пари. Познай откъде и на какви лихви ще наберат и от кого ще ги вземат за да платят на депозантите. Скоро пак очакваме "Не позирай - депозирай", но едва ли ще имат успех, понеже вече временаа са други и с 1-2 клика си местиш мангизите където си сакаш.
                    Last edited by better; 26.03.2023, 23:03.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                      Не разбирам какво се опитваш да направиш ? Мислиш си ,че аз която имам тези апартаменти не знам кое ми е изгодно и кое не ? Толкова глупава ли ти изглеждам особено след като ги притежавам от 23 год. и съм ги отдавала толкова ! Смяташ ,че не мога да си направя обикновенна бакалска сметка кое ми е изгодно и кое не ми е ?! Не се ли усещаш колко жалка позиция е твоята ? Само като си помислиш ,че тези жилища са купени за по 55000 $ и наема им не е падал от началото по-малко от 500 $ , не са били празни за повече от месец когато не съм ги ремонтирала ,а това съм правила само един път основно за тези 23 год. Смешно !!!
                      Можеш да правиш каквото си искаш с твойте пари и твоя акъл, но те моля да не ме учиш ,аз как да управлявам свойте имоти и средства !
                      Докато България, не достигне поне средното ниво на държавите от ЕС, нямам никакво намерение да се разделям със собствеността си защото тя ще поскъпва все повече и повече независимо какви леки корекции ще търпят цените и до тогава, а смятам и да ги отдавам през това време под наем ,хей така за разкош !!!

                      ПП : Последно ще напиша още едноо нещо. Никъде по света не е толкова изгодно да се купуват имоти които да са с толкова голяма перспектива както в БГ
                      Опитвам се да разбера как излиза сметката. Имам парите готови, както и ти , и аз се чудя се какво да ги правя , искам да взема жилише в София и просто не излиза шибаната сметка. $55к през 2000 година бяха много пари, но ако наема е бил $500 апартамента се изплаща за 9 години. Тогава сметката е излизала. Сега сумата за апартамента се изплаща за 36 години и не мога да разбера как би излязла сметката. Нито смятам , че си глупава, нито ти давам акъл какво да правиш с парите си. Аз, след затварянето на БГ фирмата останах с еднио пари, които трябваше да отиват за заплати и сега съм в небрано лозе и не знам къде да ги набутам. Опитвам се да разбера какво не смятам правилно за имотите.
                      Last edited by segato; 26.03.2023, 22:57.

                      Коментар


                      • https://www.facebook.com/1330188264/...hsRiJz5gHC1Ml/

                        Професор Краси Петров в 9 минутно ексклузивно видео пак разбива брокерите и бранша

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                          Прав си, който не си е направил добре сметката, ще отиде на разпродажба от ЧСИ, само, че има едно НО, българина в повечето случаи си е направил добре сметката, има резерви от роднини, подкрепа с буркани от село и т.н.
                          Да те попитам, ти участвал ли си на търг за имот от ЧСИ? Щото аз съм участвал и си пазя документите. Опитай се да купиш тънко желан от теб имот и пак ще си говорим. Цените надминават с лекота пазарни стойности. Каквото и да си пишем, българина по-лесно се разделя с живота си в сравнение с имота си и това понижителите винаги го разбирате по трудния начин.
                          От ЧСИ мисля никога да не купувам по ред причини... Това, че българина трудно се разделя с имот е така, но това по-скоро важи за имот, който се ползва за живеене, а не стой на ш.з. Имотите купени с цел спекула не вярвам да ги бави много ако види зор.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Глупости! Средната възраст в София е 39 год. във Варна е цели 41 год. Това е най-бързо застаряващата нация. Кой ще ги купува тези жилища, като на всяко дете ще има по няколко.
                            Е, как кой нали ти купи имот на околовръстното в София и вече стана капацитет по темата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                              Естествено, че не е вярно, като колежката много добре го знае. Брокерски мурафети...
                              Аха, брокерски от дама с имоти, които отдава на банки и посланици...доообре се успокояваш

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                                Вярно е ,но няма да е винаги така ! Затова е хубаво всеки да си направи добре сметката какво иска и търси. Все повече ще се скъсяват разликите и тогава вече ще стане късно да се реагира. Въпреки всичко мисля, че ще имаме още едни десетина -петнадесет години ,но не и повече, а колкото повече се приближаваме ,толкова повече хора ще го разбират и конкуренцията ще се увеличава.
                                Глупости! Средната възраст в София е 39 год. във Варна е цели 41 год. Това е най-бързо застаряващата нация. Кой ще ги купува тези жилища за по половин млн. като на всяко дете ще има по няколко? Отделно държавата е пред фалит, защото мангизите свършиха а заеми не можем да теглим защото ще влезем в процедура по свръхдефицит. Днес минах по "магистрала" Тракия, ами пълна трагедия - всички карат само в лявото платно, защото дясното е на вълни, пътят Бс-Вн е разбит, всички тези пари от Европа трябваше да се използват за пътища а те бяха откраднати или отидоха за ненужен бетон. Отуук нататък ще става още по-зле, парите свършиха.
                                Last edited by better; 26.03.2023, 22:49.

                                Коментар

                                Working...
                                X