IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

    Има си закон на търсенето и предлагането. Става въпрос за жилища. А в жилищата живеят хора. Като намаляват хората и се увеличават жилищата пазарната логика сочи, че и цените се понижават.В противен случай има изкривяване на пазара и балон.
    А това колко жилища си купил си е твоя работа и надали някой го интересува. Що не вземете да си направите една тема кой колко имота има и там да си мерите имотите?А в тая да се дискутира единствено дали ще се повишават цените на имотите и причините за това.
    Не е вярно, че никой не се интересува. Опитът на собствениците в придобиването и последващото управлението на имоти може да е изключително ценен, особено за хората навлизащи в този тип инвестиции. Тази тема би могла да носи висока добавена стойност...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

      Има си закон на търсенето и предлагането. Става въпрос за жилища. А в жилищата живеят хора. Като намаляват хората и се увеличават жилищата пазарната логика сочи, че и цените се понижават.В противен случай има изкривяване на пазара и балон.
      А това колко жилища си купил си е твоя работа и надали някой го интересува. Що не вземете да си направите една тема кой колко имота има и там да си мерите имотите?А в тая да се дискутира единствено дали ще се повишават цените на имотите и причините за това.
      Ще се понижат незначително. Имот по 1000€ в София нямаше на добри места и през 2011. Няма и да има. Имаше тогава коптори под тази цена - 800, 900€/кв.м и след ремонти цената отскачаше нагоре. Зелено нямаше почти, появи се малко по-късно. Нито ново качествено строителство. Песимиста ще ти изнесе лекция как се търсеше и купуваше тогава. Цените в средносрочен план ще катерят още, макар и бавно. След няколко години като обърне няма да можеш да купиш съвсем. Евтиното за тебе и за всички е минало. Достъпността и при спад след години ще е ограничена.
      Не броим купените имоти, а усилията и следенето на пазара. Надявам се схващаш кво ти думам.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Търси си хора без фирми ,един да ти направо едно друг ,друго ,сменяйки ги,пазари се ,сваляй,най лесно е дай парата,ами добре и те почват
        Колко много опит имаш. Бре, бре, бре.. Ще си рече човек, че си изпонастроил цела София.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Вие с наследствените имоти мислите по подобен начин. Когато сам си се трудил да ги придобиеш, подчертавам придобиеш, не освежиш и ремонтираш ще мислиш по друг начин.
          Купи като мен 8 жилищни имота, от които 1 продаден и купен друг веднага още 2004 и 7 други жилищни за периода от 2014-2022 плюс земеделска земя в Лудогорието - демек за няколко години и тогава ела пак да говорим. Наследствените ми от мама и тати не са много и не ги включвам. Един апартамент и земеделски земи.
          А и още за един специален имот имам апетит и той е мой, само дето още не го осъзнавам.
          Представяш ли си как се надцакват наследниците, ето примерен разговор: "Да знаеш колко имота наследих на село, ся като ги продам скъпо, ще си купя евтин апартамент в София." - "Твоето не е нищо, аз пък наследих готов апартамент в София, а си си живеем с жената в нейния." - "Аз пичове предстои да наследя цяла фирма + куп апартаменти и земи."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            По принцип е така, всичко е според човека, затова когато ходя да договарям някои неща, ползвам стара кола.
            Търси си хора без фирми ,един да ти направо едно друг ,друго ,сменяйки ги,пазари се ,сваляй,най лесно е дай парата,ами добре и те почват

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Вие с наследствените имоти мислите по подобен начин. Когато сам си се трудил да ги придобиеш, подчертавам придобиеш, не освежиш и ремонтираш ще мислиш по друг начин.
              Купи като мен 8 жилищни имота, от които 1 продаден и купен друг веднага още 2004 и 7 други жилищни за периода от 2014-2022 плюс земеделска земя в Лудогорието - демек за няколко години и тогава ела пак да говорим. Наследствените ми от мама и тати не са много и не ги включвам. Един апартамент и земеделски земи.
              А и още за един специален имот имам апетит и той е мой, само дето още не го осъзнавам.
              Има си закон на търсенето и предлагането. Става въпрос за жилища. А в жилищата живеят хора. Като намаляват хората и се увеличават жилищата пазарната логика сочи, че и цените се понижават.В противен случай има изкривяване на пазара и балон.
              А това колко жилища си купил си е твоя работа и надали някой го интересува. Що не вземете да си направите една тема кой колко имота има и там да си мерите имотите?А в тая да се дискутира единствено дали ще се повишават цените на имотите и причините за това.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                Трябва ли задължително да имам личен интерес по дадена тема, за да пиша в нея?Ами аз пиша и в други теми. И в НИКОЯ нямам личен интерес.
                Безпристрастен съм по тая тема, щото нито имам намерение да купувам,нито да продавам.
                Казал съм го-не е нормално в държавата с най-бързо намаляващото население в света, с бум на строителството и огромен брой необитаеми жилища, цените да са такива. Самият факт, че едно жилище струва над 30,дори 40 годишни наема,показва, че е надут огромен балон. Щото в другите държави едно жилище струва наполовина по-малко годишни наема.
                Вие с наследствените имоти мислите по подобен начин. Когато сам си се трудил да ги придобиеш, подчертавам придобиеш, не освежиш и ремонтираш ще мислиш по друг начин.
                Купи като мен 8 жилищни имота, от които 1 продаден и купен друг веднага още 2004 и 7 други жилищни за периода от 2014-2022 плюс земеделска земя в Лудогорието - демек за няколко години и тогава ела пак да говорим. Наследствените ми от мама и тати не са много и не ги включвам. Един апартамент и земеделски земи.
                А и още за един специален имот имам апетит и той е мой, само дето още не го осъзнавам.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение
                  Испания и Португалия се обръщат към общинските жилища за разрешаване на имотната криза - Investor.bg

                  ...ама в БГ общински жилища няма. Та какво ще правим драги квартиранти?
                  софиянци са лесни

                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Похвално. Цел живот към това съм се стремил и аз. . Не се присмивам, не ме познаваш. Само се чудя що те интересуват в такъв случай цените на имотите и посоката им. В София например. И не само теб, че ви и дразни това. Кавръка го разбирам. От София си е и гледа да купи. Ами вие. Не ти се подигравам, аз и на хора които познавам не се подигравам, а гледам да ги науча на нещо. Не разбирам, що се косиш.
                    Трябва ли задължително да имам личен интерес по дадена тема, за да пиша в нея?Ами аз пиша и в други теми. И в НИКОЯ нямам личен интерес.
                    Безпристрастен съм по тая тема, щото нито имам намерение да купувам,нито да продавам.
                    Казал съм го-не е нормално в държавата с най-бързо намаляващото население в света, с бум на строителството и огромен брой необитаеми жилища, цените да са такива. Самият факт, че едно жилище струва над 30,дори 40 годишни наема,показва, че е надут огромен балон. Щото в другите държави едно жилище струва наполовина по-малко годишни наема.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                      Ами това си е твой избор да не живееш на едно място,а да обикаляш различни градове. Аз съм си изградил кариера в градът,в който живея,приятелите ми са тук,децата ми ходят тук на градина и училище,съпругата ми работи тук.
                      Не разбирам какво му е смешното,че си живея в собствената къща. На други участници във форума се подиграваш пък,че живеели на квартира под наем.
                      Явно целта ти в този форум е да се присмиваш на другите хора,независимо дали живеят в собствената си къща или са под наем.
                      Похвално. Цел живот към това съм се стремил и аз. . Не се присмивам, не ме познаваш. Само се чудя що те интересуват в такъв случай цените на имотите и посоката им. В София например. И не само теб, че ви и дразни това. Кавръка го разбирам. От София си е и гледа да купи. Ами вие. Не ти се подигравам, аз и на хора които познавам не се подигравам, а гледам да ги науча на нещо. Не разбирам, що се косиш.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Испания и Португалия се обръщат към общинските жилища за разрешаване на имотната криза - Investor.bg

                        ...ама в БГ общински жилища няма. Та какво ще правим драги квартиранти?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          къде е?
                          що не продадеш вашата част на чичо ти
                          Защото е стар и знае, че ако той е собственик ще му е трудно да търчи сам от София до Пловдивско и да бачка. А сега му е лесно, само идва с мен и философства, дава пари и всичко му е шес.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                            Само да ви светна вас дихателчетата дето си мислите че в "белите държави" ви чакат с разтворени обятия. Преди малко пихме по кафе с един мой приятел, за седмица си е в Бг - живее в Швеция. Цените на имотите леко падат, да така е. Но от години пердаши 1000€ за нищо и никакви две стаи с бокс. Данъци, спешна помощ, зъболекар, няма дореждане до лекар. Цени солени. Бутилка пиячка да си купиш само от опррделени места.
                            Хем си осигурен, хем шариш за кво ли не. Вика - за седмица си дойдох в рая, имал документи от София да си урежда.
                            За млади хора е. Отивате, ушивате се с един дебел и дълбок (кредит), ставате васали но поне ще свикнете. И лихвите ако ви вдигнат съвсем ще сте добре. Един съвет от мен, ако ще ходите навън - Словакия, Полша. От Скандинавието може би Дания донякъде. Но учете местния език още отсега. Испания също става, Португалия...наемите са поносими.
                            Казват, че докторите и адвокатите четят постоянно... А не пишат нон-стоп по форумите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                              Колега, със сигурност имам повече имоти (и като бройка и като стойност) от лицето, на което си даваш акаунта да пише, но не мисля, че някого го вълнува за да го пиша в почти всеки пост...
                              Давам му акаунта да пише щото нема да напише некоя глупост, а ще ви каже баш как са нещата, колкото и да горчи. Нищо, де. Нещата се променят. Имаш имоти - лошо. Цената им пада. За кво са ти.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • https://clubz.bg/135820

                                Дори заинтересованите представители на бизнеса, иначе подкрепящи забраната, предимно се оплакват от цените и от конкуренцията на пазари в други страни по света. Ако това е така, то изглежда те са си правили криво сметката – например, че Украйна магически ще спре изцяло да произвежда и продава на световния пазар земеделска продукция. Тази надежда – очакване за някакви цени на космически нива – вероятно е мотивирала задържането на по-големи запаси от непродадена продукция миналата година. Добре е да се научат и тези уроци – когато спекулираш на глобалните пазари на суровини, независимо дали става дума за петрол, метали или храни, може да спечелиш много, но може и да загубиш много.


                                Заместете с имоти и става ясно, че ще има същият рев след време.

                                Коментар

                                Working...
                                X