IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Да ама продължават някои наивно да вярват че ЕЗ е грешка. Така циклите ще продължават и за внуците ни.
    Инак трите възможни варианта си ги описал с хирургическа точност.
    Политиците в България и в ЕС така са се оплели със лъжите си, че няма вече наивност ами чиста дезинформация. Ако излезнат и честно представят вариантите утре народа ще ги разбере. Ама не може едновременно да хвалят борда колко е стабилен и банките в БГ колко са добри, обаче спешно трябва да влезем в еврозоната и да задлъжнеем да попълваме дупките.

    Оня ден услужливата мисирка се изпусна да говори за обедняването , как хем не помни какво е казала ама била сигурна че не била казала колко добри били ПП с икономиката (малко по рано в разговора). И Борисов я закопа. Днеска даже още мисля дали за Борисов да гласувам или за Възраждане само заради тея 20 секунди тук https://www.youtube.com/watch?v=BTOi...=bTVMediaGroup

    Коментар


    • Хахахаха

      Хиляди португалци излязоха на по улиците на Лисабон и други градове в страната, за да изразят недоволството си от рязкото покачване на наемите и цените на жилищата в условията на увеличаваща се инфлация, предаде Ройтерс.
      https://www.reuters.com/world/europe...is-2023-04-01/

      Хахахаха, като гледам в имотните теми каква понижителска злоба се излива, нищо чудно и тук да ги видим по площадите

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
        Лордиевич, в Бургас съм в момента на служебен форум. Чудя се кога и как да закова нещо за лично ползване, жена ми ми говори че и предлагат да преподава и тук, нали е проф. Не кат мен, прост редник.
        Ето ти една актуална извадка от пазара на НИ в Бургас -

        https://www.youtube.com/watch?v=ti0QFfm9xpY

        + гледайте тука -

        https://www.alo.bg/obiavi/imoti-prod...B3%D0%B0%D1%81
        Last edited by unimog; 02.04.2023, 08:40.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Да ама продължават някои наивно да вярват че ЕЗ е грешка. Така циклите ще продължават и за внуците ни.
          Инак трите възможни варианта си ги описал с хирургическа точност.
          По линия на твоите работодатели очаквай изненади.Първата румънска вълна ще бъде последвана от такава и в България.Тези дни ми вкараха инфо че клатенето се пренася и в България

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

            Каврък, не гледаш ли че хем сме с двойна инфлация на тия а лихвите ни са на половина. Няма кой да вдигне лихвите в България. Даже ЕЦБ няма власт както стана ясно. Ни юрибор гледат, ни нищо. БНБ се скри, вече и те са в стпуор, оправданията им свършиха, лъжат и само стоят и гледат, да не пипнат нещо че да фалира всичко и да ги изкарат виновни пак. Какво ни засяга тука че на луната лихвите се вдигали? Това е държавата на неограничените възможности.
            Инфлацията както обясних още преди 12 месеца ,в такива размери води до огромна криза и кайто виждаме тази криза си е в някакъв вече ход ,бавно но сигурно натам се върви.Тия дни фалира втората по големина компания за обувки в Германия заради инфлацията.Тука у нас вече почват и във форума да съобщават за съкращения в ИТ сектора,виждаме и на Запад в Щатите вълна след вълна съкращения на хора ,а ние дори още не сме стигнали до там че Централните банки наистина да счупят нещо силно че да свалят лихвите, фалита на няколкогодишна щатски банки показа накъде отиваме и какво следва.Пак ще повторя може би за 10 път ,имаме 70 години история която ни показва какво се е случило и какво ще се случи.
            70 години в които нито един път след такива агресивни увеличения на лихвите кризата не се е разминала.Това е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Юлка, аз мисля разумно и наблюдавам процесите, не се ръководя от учебници и книги. Ако някъде в академичните публикации (на които явно робуваш) пише, че при валутен борд няма как да се обезцени валутата и да фалира държавата, практиката показва съвсем друго.

              В момента ДЦК-активите на БНБ са с едни 30% надолу като пазарна стойност заради увеличените лихви, т.е. имаш поне 6-7 милиарда дупка. Тази дупка може да се запълни по 3 начина:
              - За сметка на фискалния резерв - то и без това няма пари да се закърпи бюджета, какво остава да се отпишат тези милиарди, значи да се спрат пенсиите и заплатите на администрацията
              - За сметка на депозита на управление Банково, който служи като гаранция за външния дълг. В такъв случай България се превръща в Ливан и ще трябва да плаща 15% лихва върху новите дългове, не 3-4% както сега
              - Третият и единствен възможен вариант - левовете в обращение се обезценяват и вместо 1.95583, курсът на лева към еврото става нещо от сорта на 2.20, т.е. пада бордчето и издухваме супата.

              Отделно на ДЦК активите, изобщо не е ясно каква част от останалите активи на Емисионно (предимно депозити в чужди валути и злато) изобщо ги има и не са краднати. Доверието ми към БНБ като институция е НУЛА - след като знаеха (и участваха в грабежа на КТБ) и си мълчаха, след като участваха в разграбването през 90те и фалита на банките - какво доверие можеш да имаш на доближени до властта и мафията чиновници?
              Да ама продължават някои наивно да вярват че ЕЗ е грешка. Така циклите ще продължават и за внуците ни.
              Инак трите възможни варианта си ги описал с хирургическа точност.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Бе не си повишител, смяташ че цените са нереални и имотите са за всички и трябва да са по по 1000€ в столица ако правилно съм разбрал, щото нямам време да ви следя на всички анализите.
                ААА тука в първото изречение бъркаш, не съм казвал повишител ли съм, понижител ли... Единственото казано от мен тук е че квадрата в София може да удари и 50 000 евро, проблема ще е че хляба тогава ще е 50 евро килото.
                Даже като се замисля съм за повишение, така някой ден ще кеширам милионите и бегом по островите. Солун не ми е таргет, по-близо до някой тропик е по- добре.
                Иначе за черпене - винаги съм на линия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                  Как къде ,у кръчмата.
                  Ха-ха, да верно е там

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                    Е то, по твоята логика Бойко Рашков къде е ?
                    Как къде ,у кръчмата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                      Не , купуващите имоти са силно консервативни. Плъха и Лорда са Путининисти
                      . Дурката е фен на тиквата. Купата е и той там някъде.

                      По принцип хората интересуващи се в България от имоти дали дали са повишители или понижиителни са с консервативен профил и трудно биха насочили инве стициите си другаде.
                      Самата народпсихология на Българина от време оно е свързани със отседналост като начин на живот и близка връзка със земята и домът.
                      да, битува такова мнение сред масите
                      зелката даже нещо за възраждане ме стягаше
                      всъщност съм надпартиен
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                        Не , купуващите имоти са силно консервативни. Плъха и Лорда са Путининисти
                        . Дурката е фен на тиквата. Купата е и той там някъде.

                        По принцип хората интересуващи се в България от имоти дали дали са повишители или понижиителни са с консервативен профил и трудно биха насочили инве стициите си другаде.
                        Самата народпсихология на Българина от време оно е свързани със отседналост като начин на живот и близка връзка със земята и домът.
                        Е то, по твоята логика Бойко Рашков къде е ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                          Че гласувашите за ПП са повишители ли ?
                          Не , купуващите имоти са силно консервативни. Плъха и Лорда са Путининисти
                          . Дурката е фен на тиквата. Купата е и той там някъде.

                          По принцип хората интересуващи се в България от имоти дали дали са повишители или понижиителни са с консервативен профил и трудно биха насочили инве стициите си другаде.
                          Самата народпсихология на Българина от време оно е свързани със отседналост като начин на живот и близка връзка със земята и дома.
                          Last edited by Майстора233; 01.04.2023, 21:08.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                            Kорелацията е обратната.
                            Че гласувашите за ПП са повишители ли ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                              Интересно ми е как се разпределят гласовете на понижителите и повишителите за изборите. Има ли някаква корелация примерно повечето от повишителите да гласуват за ПП-тата
                              Kорелацията е обратната.

                              Коментар


                              • Интересно ми е как се разпределят гласовете на понижителите и повишителите за изборите. Има ли някаква корелация примерно повечето от повишителите да гласуват за ПП-тата

                                Коментар

                                Working...
                                X