IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
    Печалбата на банките в България нарасна с 67% през първите два месеца на годината

    БНБ отново регистрира спад на начислените разходи за обезценка на финансови активи – той е с 55,4% по-малък от отчетения преди година

    някои са вдигнали малко лихвите по депозитите
    почти никой не е вдигал кредитите
    а те с 67% ръст на печалбата
    откъдя накъдя!?
    "Разход за обезценка на активи" могат да бъдат провизии, могат да бъдат и директно отписани като несъбираеми вземания. И в двата случая зависи от контрола на БНБ дали банката спазва капиталова адекватност и дали осчетоводява правилно вземанията си. КТБ също не беше отписала активите си, а над 4 милиарда се оказаха дупка. В БГ банките се перат парите на мафията - съотвено се прекарват през банките и се изкарват чрез кредитиране на кухи фирми, чрез раздаване на бонуси на УС и подобни машинации. Същевременно продължават най-нагло да цакат хората с най-високите и безумни такси в Европа, а обслужването им е пародия.

    Ти доверие на банките имаш ли? А на БНБ?
    Щото аз нямам. Затово и наскоро казах - бягайте далеч от БГ банките и идете до Западна Европа да си откриете сметка в някоя читава банка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
      Печалбата на банките в България нарасна с 67% през първите два месеца на годината

      БНБ отново регистрира спад на начислените разходи за обезценка на финансови активи – той е с 55,4% по-малък от отчетения преди година

      някои са вдигнали малко лихвите по депозитите
      почти никой не е вдигал кредитите
      а те с 67% ръст на печалбата
      откъдя накъдя!?
      От увеличение на всички видове такси+ въвеждането на нови

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
        Това е от условията:

        Вид лихва:Променлива лихва
        Формула на променливата лихва: 6М EURIBOR + надбавка
        Лихвата в частта 6 месечен Euribor се преизчислява и променя 2 пъти в годината - на 1-ви март и на 1-ви септември и е валидна за 6 месечен период.

        Коментар


        • Печалбата на банките в България нарасна с 67% през първите два месеца на годината

          БНБ отново регистрира спад на начислените разходи за обезценка на финансови активи – той е с 55,4% по-малък от отчетения преди година

          някои са вдигнали малко лихвите по депозитите
          почти никой не е вдигал кредитите
          а те с 67% ръст на печалбата
          откъдя накъдя!?
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
            Днес михах през банката и поисках информативна оферта за ипотечка. Ей така да видя как вървят лихвите.
            2.4 мисля че е добре. Ако задържат цените тази година може и да се реша.
            добре е.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
              Я вижте тук ко стаа:
              Глад за стари жилища, продават се за седмица.

              https://telegraph.bg/obshtestvo/novi...delkite-372082

              А някои дънари твърдяха и се кълняха, че продажбите им отнемат години. Много им се ще на нулевите да има притиснати продавачи, но няяяяамаааа, няма и да има хахахахахаааааа
              Ми твоите що висят с години ?

              Коментар


              • Сред най старите квартали на София са Овча купел и Редута

                https://www.actualno.com/curious/koi...s_1937486.html

                айде хейта.....

                Коментар


                • В евро1.

                  1. Indicele (Imobiliare.ro)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

                    В Румъния ипотечните кредити започват от 8.07%1. И няма никакви поводи за драма - цената на жилищата продължава да се повишава, броят на проблемните кредити2 е на рекордно ниско ниво (2.65%), коефициентът на безработица продължава да пада, а доходите се повишават.

                    1. conso.ro - Credite imobiliare și ipotecare
                    2. Stastică financiară (BNR)
                    Ама цената в евро или леи расте?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                      Както е 2,7 и след година може да стане 7,7 и тогава какво правим?
                      В Румъния ипотечните кредити започват от 8.07%1. И няма никакви поводи за драма - цената на жилищата продължава да се повишава, броят на проблемните кредити2 е на рекордно ниско ниво (2.65%), коефициентът на безработица продължава да пада, а доходите се повишават.

                      1. conso.ro - Credite imobiliare și ipotecare
                      2. Stastică financiară (BNR)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                        Това твое мнение е мъжко и заслужава адмирации. Не е трудно да бъдеш искрен и всеки ще те уважава и посъветва. Пожелавам ти да откриеш най-добрия начин да реализираш мечтите си. За мен лично Бургас е хубав град за пенсионери, ако предстои такова събитие в твоя живот скоро - пази имота там и го обитавай дълги години. Аз така бих направил. Нищо, че тавана е 3м, зимите са меки последните години и ще се отоплява лесно. Освен това най-модерната библиотека на България е на съседната пресечка като читалнята работи до 23 часа.

                        https://mal-burgas.com/bg

                        https://burgaslib.bg/working-hours/

                        Ако пък обичаш спорта -

                        https://www.flagman.bg/article/290259
                        Мерси, всъщност моя апарт е на същата улица където е новата библиотека, на 80м. под нея в посока площада. Жена ми и дъщеря ми са абонирани вече.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                          Ти ги представи като мартеници и предложи да се пукнем от яд. Е пукнахме се ...от смях, БЛАГОРОДНИКО!

                          И все пак - реалните ТИ имоти са си

                          Това са реалните ми имоти, за разлика от пожелателните на unimog
                          662 ooo€ Ще се пръснеш ли???

                          И престани да ми ги навираш в муцуната - недостъпни са ми. Аман от СЕЛЕНДУРИ!
                          Аз познавам един от враждебна. Продаде тръни на баумакс по 120€/м2 и им взе 2-3 млн €. Е продължи да си му е недовършен етажа, да си ходи со потурите и цървулите на магазина за патронче. Единия му син влезе и в затвора за наркотици ...
                          Та искам да кажа че НЕ ПАРИТЕ правят човека, парите МОГАТ САМО ДА РАЗВАЛЯТ ЧОВЕКА.
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                            Днес михах през банката и поисках информативна оферта за ипотечка. Ей така да видя как вървят лихвите.
                            2.4 мисля че е добре. Ако задържат цените тази година може и да се реша.
                            Вземи най-накрая, та да мирясаш! Троши си главата щом искаш!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                              Както е 2,7 и след година може да стане 7,7 и тогава какво правим?
                              Вече сме го играли - плащаме новата ипотека с новата заплата, атакуваме главницата, разтягаме срока, рефинансираме, продаваме имота, фалираме. Аз лично погасявах главницата с колкото вдигаха лихвата.

                              Коментар


                              • Както е 2,7 и след година може да стане 7,7 и тогава какво правим?

                                Коментар

                                Working...
                                X