IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Юлка, аз мисля разумно и наблюдавам процесите, не се ръководя от учебници и книги. Ако някъде в академичните публикации (на които явно робуваш) пише, че при валутен борд няма как да се обезцени валутата и да фалира държавата, практиката показва съвсем друго.

    В момента ДЦК-активите на БНБ са с едни 30% надолу като пазарна стойност заради увеличените лихви, т.е. имаш поне 6-7 милиарда дупка. Тази дупка може да се запълни по 3 начина:
    - За сметка на фискалния резерв - то и без това няма пари да се закърпи бюджета, какво остава да се отпишат тези милиарди, значи да се спрат пенсиите и заплатите на администрацията
    - За сметка на депозита на управление Банково, който служи като гаранция за външния дълг. В такъв случай България се превръща в Ливан и ще трябва да плаща 15% лихва върху новите дългове, не 3-4% както сега
    - Третият и единствен възможен вариант - левовете в обращение се обезценяват и вместо 1.95583, курсът на лева към еврото става нещо от сорта на 2.20, т.е. пада бордчето и издухваме супата.

    Отделно на ДЦК активите, изобщо не е ясно каква част от останалите активи на Емисионно (предимно депозити в чужди валути и злато) изобщо ги има и не са краднати. Доверието ми към БНБ като институция е НУЛА - след като знаеха (и участваха в грабежа на КТБ) и си мълчаха, след като участваха в разграбването през 90те и фалита на банките - какво доверие можеш да имаш на доближени до властта и мафията чиновници?
    Един ден ше излезне съобщение , че след късно обаждане "доклада се отлага", управителя на БНБ ще замине в командировка в Дубай и една седмица по-късно няма да има борд.

    Коментар


    • https://www.youtube.com/shorts/1J3TBhvrHB4

      горното добре, но какво мислите за инвестиране през тази фирма https://www.facebook.com/APConsultingGmbH има и други дойчетайлкауф, тези знам аз , сигурно има и други

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        С малки стъпки, но уверено ОЛП-то е тръгнало на гости при роднините си в Швеция.
        Чакаме и мисирките да се събудят, за да ни "уплашат" по новините.



        Джони, съжалявам, че ще те разочаровам, но (да, както и очакваш) не споделям мнението ти.
        Под тоя вол няма да намериш телето, което търсиш.
        Юлка, аз мисля разумно и наблюдавам процесите, не се ръководя от учебници и книги. Ако някъде в академичните публикации (на които явно робуваш) пише, че при валутен борд няма как да се обезцени валутата и да фалира държавата, практиката показва съвсем друго.

        В момента ДЦК-активите на БНБ са с едни 30% надолу като пазарна стойност заради увеличените лихви, т.е. имаш поне 6-7 милиарда дупка. Тази дупка може да се запълни по 3 начина:
        - За сметка на фискалния резерв - то и без това няма пари да се закърпи бюджета, какво остава да се отпишат тези милиарди, значи да се спрат пенсиите и заплатите на администрацията
        - За сметка на депозита на управление Банково, който служи като гаранция за външния дълг. В такъв случай България се превръща в Ливан и ще трябва да плаща 15% лихва върху новите дългове, не 3-4% както сега
        - Третият и единствен възможен вариант - левовете в обращение се обезценяват и вместо 1.95583, курсът на лева към еврото става нещо от сорта на 2.20, т.е. пада бордчето и издухваме супата.

        Отделно на ДЦК активите, изобщо не е ясно каква част от останалите активи на Емисионно (предимно депозити в чужди валути и злато) изобщо ги има и не са краднати. Доверието ми към БНБ като институция е НУЛА - след като знаеха (и участваха в грабежа на КТБ) и си мълчаха, след като участваха в разграбването през 90те и фалита на банките - какво доверие можеш да имаш на доближени до властта и мафията чиновници?
        Last edited by ejonny2376; 01.04.2023, 18:30.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
          Кавръковата справка преди една седмица беше 1801 € кв. м. Ето и днес
          Резултат от Вашето търсене на:
          Вид имот: 2-СТАЕН,
          Местоположение: град София

          Особености: Тухла
          Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

          Средна цена на имотите в извадката: 127471 euro
          Средна цена на кв.м: 1807 euro.
          Ще цитирам един потребител

          Аз тази статистика спрях да я следа, след като видях 34 оферти на един и същи апартамент на 3200 евро квадрата...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
            Като получат едни шарени хартийки срещу имота си те няма какво да ги правят. В момента инвестициите са в ступор и очакване.
            Злато-скъпо
            Сребро-има ДДС
            Депозити-трагдия
            Облигации-несигурни
            Акции-срив
            Крипто-несигурно и скъпо
            Кеш-инфлация
            Земеделска земя- единствена алтернатива
            Титан на икономическата мисъл

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

              Мдаа, вместо да има спад собствениците на тухлени имоти вдигат цената.

              Въпреки, че аз само купувам имоти и желая спад на цените, разбирам продавачите.
              Като получат едни шарени хартийки срещу имота си те няма какво да ги правят. В момента инвестициите са в ступор и очакване.
              Злато-скъпо
              Сребро-има ДДС
              Депозити-трагдия
              Облигации-несигурни
              Акции-срив
              Крипто-несигурно и скъпо
              Кеш-инфлация
              Земеделска земя- единствена алтернатива
              Имот - загуба на 50% от парите още в момента на сделката - купувайки надценен имот в София на цената на идентичен имот в Западна Европа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                Кавръковата справка преди една седмица беше 1801 € кв. м. Ето и днес

                Резултат от Вашето търсене на:
                Вид имот: 2-СТАЕН,
                Местоположение: град София

                Особености: Тухла
                Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                Средна цена на имотите в извадката: 127471 euro
                Средна цена на кв.м: 1807 euro.
                Мдаа, вместо да има спад собствениците на тухлени имоти вдигат цената.

                Въпреки, че аз само купувам имоти и желая спад на цените, разбирам продавачите.
                Като получат едни шарени хартийки срещу имота си те няма какво да ги правят. В момента инвестициите са в ступор и очакване.
                Злато-скъпо
                Сребро-има ДДС
                Депозити-трагдия
                Облигации-несигурни
                Акции-срив
                Крипто-несигурно и скъпо
                Кеш-инфлация
                Земеделска земя- единствена алтернатива

                Коментар


                • С малки стъпки, но уверено ОЛП-то е тръгнало на гости при роднините си в Швеция.
                  Чакаме и мисирките да се събудят, за да ни "уплашат" по новините.



                  Джони, съжалявам, че ще те разочаровам, но (да, както и очакваш) не споделям мнението ти.
                  Под тоя вол няма да намериш телето, което търсиш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    https://www.economic.bg/bg/a/view/er...yrva-se-zadava

                    Ерата на лесните пари свърши, а сметката тепърва се задава Не само банките и имотите ще усетят тежките последици от паричното затягане и високите лихви
                    Каврък, не гледаш ли че хем сме с двойна инфлация на тия а лихвите ни са на половина. Няма кой да вдигне лихвите в България. Даже ЕЦБ няма власт както стана ясно. Ни юрибор гледат, ни нищо. БНБ се скри, вече и те са в стпуор, оправданията им свършиха, лъжат и само стоят и гледат, да не пипнат нещо че да фалира всичко и да ги изкарат виновни пак. Какво ни засяга тука че на луната лихвите се вдигали? Това е държавата на неограничените възможности.

                    Коментар


                    • Кавръковата справка преди една седмица беше 1801 € кв. м. Ето и днес

                      Резултат от Вашето търсене на:
                      Вид имот: 2-СТАЕН,
                      Местоположение: град София

                      Особености: Тухла
                      Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                      Средна цена на имотите в извадката: 127471 euro
                      Средна цена на кв.м: 1807 euro.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                        Аз не разбрах само защо тоя нечистоплътен свинар продава тези обори??
                        Нали заблудените повишителчета ни надуха главите,че имотите в БГ щели само да растат ,а дефакто виждаме ,че са напълнили памперсите
                        Защото предстои обръщане на палачинката.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                          Щото ги е обявил на цена над 600к, а тези бълхарници не струват и 60к общо. Вярно е, че в БГ идиотите са доста, но чак толкова никой не е тъп, да купи подобни боклуци.
                          Аз не разбрах само защо тоя нечистоплътен свинар продава тези обори??
                          Нали заблудените повишителчета ни надуха главите,че имотите в БГ щели само да растат ,а дефакто виждаме ,че са напълнили памперсите
                          Last edited by petrg5s; 01.04.2023, 09:00.

                          Коментар


                          • https://www.economic.bg/bg/a/view/er...yrva-se-zadava

                            Ерата на лесните пари свърши, а сметката тепърва се задава Не само банките и имотите ще усетят тежките последици от паричното затягане и високите лихви

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              Депозитна компонента от БНБ ! - ахахаха............

                              И от кога БНБ приема депозити?!

                              https://www.economic.bg/bg/a/view/un...gat-i-dogodina

                              Увеличаването на лихвите по кредитите в България ще се проточи във времето, като в една значителна степен ще обхване И 2024 г. - вече им разгледах доклада на Уни! - януари прогнозираха Леониата под 2%...... а сега - само три месеца по-късно вече прогнозират двойни стойности!



                              "Едно време били правели каквото си искат, а сега не било така!" - ти да видиш!

                              Ама засега ще си задържа отговора на БНБ до мен, само за себе си!
                              Едно не мога да разбера? Виждат, че нямат една вярна прогноза и стават смешни всеки месец, а можеха само да хвърлят по едно око на форума и щяха да познават всеки път с точност близка до 90%.
                              Банките още не са разбрали, че парите изтичат и само с високи такси няма да могат да управляват предстоящите процеси!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                                Депозитна компонента от БНБ ! - ахахаха............

                                И от кога БНБ приема депозити?!

                                https://www.economic.bg/bg/a/view/un...gat-i-dogodina

                                Увеличаването на лихвите по кредитите в България ще се проточи във времето, като в една значителна степен ще обхване И 2024 г. - вече им разгледах доклада на Уни! - януари прогнозираха Леониата под 2%...... а сега - само три месеца по-късно вече прогнозират двойни стойности!



                                "Едно време били правели каквото си искат, а сега не било така!" - ти да видиш!

                                Ама засега ще си задържа отговора на БНБ до мен, само за себе си!
                                БНБ са фалирАли. Аз отдавна го твърдя това, очаквам в скоро време да лъсне истината. Знам, че не си съгласен, но така мисля аз.
                                Активите на управление емисионно ги НЕМА, част от тях са облигации и са обезценени (като при американската банка), другото е въздух или е краднато. Може да има нещичко останало, но фискалният резерв е дефакто отрицателен, т.е. се печатат пари по време на борд и бордът го има само на хартия.
                                България е в средата на 90те в момента. До там ни докарАха тези двамата пикльовци (най вече те, но не само те). В момента изнасят с куфарчета каквото е останало.

                                ПС: Щом задаваш въпроси до БНБ и ти отговарят:
                                Питай ги тези 22 милиарда ценни книжа като как са балансирани - според стойността при покупка или според моментната им пазарна стойност, Щото ако са в баланса да речем на 120%, а сега струват само 90% от номинала, едни 6-7 милиарда ги няма - т.е. има левове напечатани, но няма Евра които да покриват, следователно няма и борд. Или хайде ако вземем депозита на банково от 9 милиарда да покрие - тогава кредитният рейтинг на България би бил от ранга на Ливан и Тунис, не от ранга на държава членка на ЕС.
                                Last edited by ejonny2376; 31.03.2023, 23:39.

                                Коментар

                                Working...
                                X