IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Вие понижителите съм забелязал в годините, че сте царе на индуктивното мислене, а както казва г-н Холмс, много ви липсва дедуктивното такова
    Кажи ама честно, тези имоти, които колегите ги коментират от обявите, наистина ли са твой?

    Коментар


    • Вижте какъв тотален контрол готви бабата, ще ви настръхне косата! Гледайте:

      https://youtu.be/6_Y3iDJXNfQ?t=708

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

        Само да отбележа, че този ник не е кой да е, а самия създател и собственик на темата "Какво поскъпване очаквате...."
        Вие понижителите съм забелязал в годините, че сте царе на индуктивното мислене, а както казва г-н Холмс, много ви липсва дедуктивното такова

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

          Къщата Редута ли е тази от историята по-долу ?


          Щото ако е , не знам каква помощ трябва да се оказва първо, финансова или ...

          Предполагам , че видяхме последния пост от този ник, Не знам човека дали е бил друсан или е бил или пиян като го е поствал, но като се събуди очаквам да изтрие акаунта и да почне на чисто Аз ако имам "собствености" в такова състояние, няма да искам да се сещам за тях, камо ли да кажа на някой.
          Само да отбележа, че този ник не е кой да е, а самия създател и собственик на темата "Какво поскъпване очаквате...."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

            В Южна Италия имотите ви се виждат евтини по същите причини, по които е евтино във Видин
            Няма работа вероятно ? Но имат 7% данък за доход извън Италия и има доста хора с онлайн бизнеси, които взимат жилища или се интересуват. Кофти е че болници, шопинг, театри и подобни също са доста лимитирани, но пък е много евтино и става да ходиш да си почиваш по няколко месеца в годината да "твориш" на спокойствие
            Last edited by segato; 30.03.2023, 19:17.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

              Решетки на третия етаж и изглежда непоследен а балконите са разделени ... не би трябвало да са заради пресъпност , ма кой да знае. idealista е добър сайт за Италия и Испания, имат и сайт за Португалия, но не съм го гледал много. Може да разгледаш и други обяви. Рим честно казано не би бил моя първи избор. Постнах нещо оттам защото с Дюри си говорехме за европейски столици. Има една камара градчета с по 100-200к жители, Лука, Верона, Бергамо, Падуа, Чесена, Парма и това са само в Северна Италия , надолу е и по-евтино а и храната даже ми харесва повече ... Аз лично съм шокиран, че Италия или Испания имат жилищен пазар съпоставим с този в България. Въпреки, че и двете си имат много проблеми, качеството на живот все още е като да сравняваш различни планети. Къщи като тази на набедения лорд от Редута са от порядъка на 50к, ма там тия къщи са по забравени села. Никой няма да остави имот на добро място в такова състояние. Ако има имот и не може да го стопанисва , го продава и следвашия го оправя.

              Да, ще ми е интересно да чуя преки впечатления от Италия. Аз имам доста клиенти там и вече не искат да си говорят с мен , че само ги разпитвам за райони Като гледам всички казват , че Северна Италия, Ломбардия, Трентино и Венето са най-уредени, но като стане дума за живеене без търсене на работа са разделени между Емилиа Романа , Абруцо и ... Калабрия (изненадааа). Тоскана се приема за скъпа, макар че не виждам като излезнеш от Флоренция какво му е скъпото.
              В Южна Италия имотите ви се виждат евтини по същите причини, по които е евтино във Видин

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                @segato

                Благодаря за отговора. Наистина може да има и други причини за решетките, освен висока битова престъпност.
                Сетих, че имам познати с познания за Италия, ще разпитам и ако имам допълнителна информация, ще пиша.
                Решетки на третия етаж и изглежда непоследен а балконите са разделени ... не би трябвало да са заради пресъпност , ма кой да знае. idealista е добър сайт за Италия и Испания, имат и сайт за Португалия, но не съм го гледал много. Може да разгледаш и други обяви. Рим честно казано не би бил моя първи избор. Постнах нещо оттам защото с Дюри си говорехме за европейски столици. Има една камара градчета с по 100-200к жители, Лука, Верона, Бергамо, Падуа, Чесена, Парма и това са само в Северна Италия , надолу е и по-евтино а и храната даже ми харесва повече ... Аз лично съм шокиран, че Италия или Испания имат жилищен пазар съпоставим с този в България. Въпреки, че и двете си имат много проблеми, качеството на живот все още е като да сравняваш различни планети. Къщи като тази на набедения лорд от Редута са от порядъка на 50к, ма там тия къщи са по забравени села. Никой няма да остави имот на добро място в такова състояние. Ако има имот и не може да го стопанисва , го продава и следвашия го оправя.

                Да, ще ми е интересно да чуя преки впечатления от Италия. Аз имам доста клиенти там и вече не искат да си говорят с мен , че само ги разпитвам за райони Като гледам всички казват , че Северна Италия, Ломбардия, Трентино и Венето са най-уредени, но като стане дума за живеене без търсене на работа са разделени между Емилиа Романа , Абруцо и ... Калабрия (изненадааа). Тоскана се приема за скъпа, макар че не виждам като излезнеш от Флоренция какво му е скъпото.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                  То от това "портфолио" една трета трябва да се продаде и с парите да се ремонтира другата част от "портфолио-то.. Дори маломерните панеляци които отдавам са супер лукс в сравнение с на лордчето " портфолиото"
                  Къщата Редута ли е тази от историята по-долу ?
                  Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                  Твоят опит съм го играл със стара къща на локация. Кошмарът на кандидат-наемателя. Той изявява претенции, но е попарен от незаинтересоваността на собственика към неговите необосновани и нагли претенции. Да им гледаш фрустрираните и учудени физиономии, безценно!! В крайна сметка тези се приземяват и задоволяват с много по-компромисна локация
                  Щото ако е , не знам каква помощ трябва да се оказва първо, финансова или ...

                  Предполагам , че видяхме последния пост от този ник, Не знам човека дали е бил друсан или е бил или пиян като го е поствал, но като се събуди очаквам да изтрие акаунта и да почне на чисто Аз ако имам "собствености" в такова състояние, няма да искам да се сещам за тях, камо ли да кажа на някой.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Мога само да кажа, че домът обикновено е отражение на човека.

                    Учудващо е, че до някои от постройките изобщо е прекаран интернет?!?
                    Аз не видях нито един годен за живеене Очевидно и къщата в Редута и тази в Радомир са били обитавани десетки години, но и двете са незавършени с неизмазани стълби , коридори ... и мръсно, мръсно , мръсно. Ми на мен детето ми ако има приятелче дето живее в някоя от тези къщи няма да го пусна да припари там да не хване тетанус. Все едно къща в маалата във Филиповци. Къщата в Радомир я знам , защото преди време правих скрейпър за имот,бг и излезна като аутлайнер с 5-6 различни обяви през различни брокери. Преди беше на по-висока цена и беше в евро, сега явно вече пробва трикове да я разкара и е в лева. Отзад има двор, който изглежда като че ли е имало някакъв бункер , който в срутен и си стоят камъните и бетона от основите. Там има една седмица работа само да го изчистиш от боклуци преди да влезнеш да работиш в къщата Има и тераса която се крепи на 2 полуразпаднали се бетонни колони, които изглежда , че ше падната всеки момент. В България няма ли код за строене ? Не виждам как тази къща би минала инспекция за живеене , камо ли да се продава. Подиграват се на Кавръка , но неговата къша в Карлово направо изглежда като мечта в сравнение с тази. Къщата в Редута е залепена за гърба на някаква стара жълта къща и като гледам мърда защото има поправяна цепнатина между двете къщи , която пак се е отворила. Не знам как мисли да я продава. Тя е направена да живеят примерно децата. Кой ше се навие да плаща цена за къща и да шерва двора ( и то с някакъв бедняк) ? Незавършена 30 години. Сега да влезнеш с големия чук и да махаш всичко , кухненски шкафове, дюшемета, плочки ... дограмата сменил , една боя за 50 лева да беше ударил поне, заебал така. Как да я гледаш тази къща като оше на снимките се вижда какъв мърляч я е стопанисвал и е ясно, че ше има скрити проблеми. Кой знае какво е зад талашита на покрива например. За канализация да не говорим, сигурно 2-те къши са на един канал смятан само за първата Апартамента в Слатина на 1800 евро на замазка ? В Слатина ? Вчера цял ден дъвкахме какво гето е Слатина а този даже не е завършен. Дали има акт 15? Гледам, че е и на вътрешен ъгъл та е тъмен и ше гледаш калкана . Колко излиза завършване, финна замазка, паркети, плочки, кухненски шкафове, печки, парно ... ? Оше 200 кинта м2 ? Айде честито , брой си 2000 евро м2 в "портфолиото" вечно твои. Ма този поне има предимство , че човек знае какво има да прави и може да се размине без да трябва да чупи неща направени евтинко от предишния собственик. Апартамента в Бургас, партера, може да стане за офис на счетоводител и да носи 100-200 кинта на месец. Дано не се наводнява при дъжд , че като гледам нивото е под това на входа. Това сигурно е венеца в така нареченото "портфолио" и може би носи някакви пари. Чувал съм за него в предишни хвалби , ма тогава май говореше за AirBnB. Къф AirBnB бе??? Магазина в Овча купел на 1500 евро м2 ????? Тоя добре ли е бе ? Да го дава безплатно на някой да продава цветя, да не стои празен, че иначе ще трябва да чисти лайната на съседите от Факултето. Като гледам обаче, май вече е бил цветарски магазин та може би ше трябва малко въображение за какво може да стане.

                    Абе , това ли са инвеститорите в недвижими имоти в България ? Тоя човек дано има друго жилище за живеене , че ако има деца социалните трябва да му дадат обшинско жилише да има къде да живеят.

                    Коментар


                    • Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	27.6 КБ
ID:	4046199


                      https://www.investor.bg/a/527-svyat/...-s-6-do-2100-g

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                        Аз виждам, че броя на офертите расте, което ще доведе и до спад на цените.
                        Ще...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                          ... при офертите, за другото отговаря НСИ
                          Аз виждам, че броя на офертите расте, което ще доведе и до спад на цените.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
                            Продава 3-СТАЕН 4-СТАЕН МНОГОСТАЕН МЕЗОНЕТ град София, от 700000 EUR до 1500000 EUR Вид/Район/Цена

                            Средна цена на кв.м: 3312 € на 30.03.2024 и 246 обяви
                            3275 € на 04.02.2023 и 226 обяви
                            3168 € на 01.10.2022 и 177 обяви
                            3189 € на 08.09.2022 и 159 обяви.



                            Продава МНОГОСТАЕН 4-СТАЕН МЕЗОНЕТ град София, ИЗГРЕВ, ИЗТОК, Ж.ГР.ЮЖЕН ПАРК, ИВАН ВАЗОВ, ЛОЗЕНЕЦ, до 600000 EUR, от 170 кв.м Вид/Район/Цена

                            Средна цена на кв.м: 2223 € на 30.03.2023 и 70 обяви
                            2121 € на 04.02.2023 и 99 обяви
                            2068 € на 01.10.2022 и 121 обяви.
                            2100 € на 13.09.2022 и 118 обяви.

                            Да погледнем и към работническите имоти


                            1000+ обяви за: Продава 2-СТАЕН 3-СТАЕН 4-СТАЕН град София, от 80000 EUR до 250000 EUR Вид/Район/Цена

                            Средна цена на кв.м: 1786 € на 30.03.2023
                            1744 € на 04.02,2023
                            1735 € на 03.10.2022

                            Както се вижда, Спада се е задълбочил.
                            ... при офертите, за другото отговаря НСИ

                            Коментар


                            • Военните пускат за продажба ненужни им парцели с площ 3,3 млн. кв.м до края на 2023 г.

                              https://www.flagman.bg/article/290186

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                капутите общинарски имаха пари да съборят гаражите,
                                но не и да почистят след тях

                                коя кръчма?
                                При нас на мястото на панелните клетки направиха открит паркинг и почти не личи, че е имало гаражи.

                                Доколкото помня панелните гаражи се появиха в периода 1998-2000 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X