IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Защо да ставам? В момента правя ремонт, толкоз ми оферират, ако имаш познати, които работят по евтино давай ги насам.
    Оферират ти толкоз щото като те видят и размените 5 лафа на тях им става пределно ясно кой стои пред тях,що за човек е ,какво може най важното да извади и го почват.Темата за майсторите и ремонтите е безсмислена,просто защото цените се определят според склонността на този който плаща да плаща скъпо и майстора който търси такива типове клиенти.Сега ако хвана съседа от квартала с който работим ще му платя наполовина,защото той фирма няма ,идва прави всичко и си заминава.Няма ДДС,та няма заплати,няма разходи и т.н.

    Навремето взимах по 20 лева за смяна на сим карта и да ти прехвърля контактите от стария телефон на Епъл.Като ми дойде някой така по изтупан 50 лева ,а ако бърза и 60 съм взимал.
    Мисля ме разбра ??
    Last edited by nkavrakov1982; 23.04.2023, 16:31.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

      Хахаха-какво ме бърка мен кой къде ще купува имот при положение, че нямам никакво намерение да си продавам къщата.Вие нещо хептен се самозабравихте-това,че на вас ви харесва да живеете на определено място, не означава, че всички мислят като вас.
      За Вас е късно. Стойте си в прогимназията, споделихте че сте я направил екстра. Но децата ви ще трябва да купуват някъде - или под наем. Ето, аз самия се местя да поработя за разнообразие в друг град. Отивам да основа нещо там. Ниша в моя бранш. Под наем ще съм. И намерих страхотен тристаен за 450 лв, от познат, избегах и от брокера. И котката си вземам. Имам една спалня за преотдаване на некоя кака даже.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

        Не се радвай, защото това ще са 50хил. по-малко квартири. Съответно цените на квартирите ще са нагоре и ще получиш предизвестие от хазяина.
        230 000 са празни - те. с 0 - ева доходност от наем . Оправданието за тях е защита от инфлация и ново поскъпване - което няма да издържи и ще се пробват да ги разтикат . Дали ще се пробват с наеми или с продажби ще сринат и едното и другото .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

          Него район нещата логично ще гърмят първи, но дали ще има нещо подобно в София - струва ми, че сме още далеч от този момент. Бъдете обективен.
          Ще има, и не само в София

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

            Според сайта Нумбео средната цена на квадратен метър на тристаен апартамент в Белград извън центъра е 2000 евро.Друг въпрос е дали има толкова много необитаеми жилища като в София. Всяко трето жилище в София е необитаемо.Това са над 230 хиляди жилища. При едно движение на цените надолу само 50 хиляди да излязат на пазара и цените ще се сринат.
            Не се радвай, защото това ще са 50хил. по-малко квартири. Съответно цените на квартирите ще са нагоре и ще получиш предизвестие от хазяина.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Защо да ставам? В момента правя ремонт, толкоз ми оферират, ако имаш познати, които работят по евтино давай ги насам.
              Значи ся като направиш ремонта ще ми продадеш готовото жилище на цената на ремонта. Нали падат цените що пък да не продадеш на върха? Нъл тъй?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                За масовата заплата е горе-долу така, но има и доста народ в администрацията, които бачкат за под 2000. От друга страна пък има и доволно много квалифицирани кадри със заплати по 6-7к и нагоре. Заради демографията предстои все повече да се качва долната граница на заплащането. Т.е. се появяват нови потенциални купувачи, които досега са били извън пазара. А те не са никак малко.

                Сценариите са 2.
                1. Ако цените на имотите се задържат на текущи нива, групата от хора които визирах ще останат извън имотния пазар отново, но разполагайки с повече доход ще се появи търсене за по-качествени квартири, съответно ще скочат наемите.
                2. При поевтиняване на тухлата при нарастващи доходи, пазара бързо ще намери баланс и цените отново ще се изстрелят нагоре, пробивайки нови върхове.

                От така зададените параметри, единственото на което могат да се надяват тези които са решили да купуват, е да се случи 2рия сценарий. Кофтори, не кофтори - статистиката сочи, че в София средната цена е 2200Е/м2, а в Белград 3000Е/м2. Значи балона у нас все пак не е толкова надут, колкото на други места.
                Според сайта Нумбео средната цена на квадратен метър на тристаен апартамент в Белград извън центъра е 2000 евро.Друг въпрос е дали има толкова много необитаеми жилища като в София. Всяко трето жилище в София е необитаемо.Това са над 230 хиляди жилища. При едно движение на цените надолу само 50 хиляди да излязат на пазара и цените ще се сринат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Ади ве? Как 3000 лв в банка и то е сф? Че то един плочкаджия взема 100 лв за полагането на една плочка 60/120 см. За 1 ден слага 5 броя и си прибира 500 кинта, за ел и вик да не говорим.
                  Снощи приятел ни черпи, че си купил във вадите готово на шпакловка и тн по БДС
                  Има си той един майстор, който му е правил вече няколко бани. И офертата е точно такава - 100лв/м2. Е с тези големите плочи щял да я прави, да си плият ръбчета и тн..Аз си спомням същият майстор преди години ми искаше 35/м2, аз си намерих за 20-22. Та сигурно 70 лв. е "нормалната" цена в днено време. Ходихме да го видим с един приятел, който работи технически по такива строежи. Плесна се по челото и каза, че можело и по-зле от неговите мангасаряни да се строи. В банята нямаше по-дебел кабел от 1,5мм2. Няма ТЕЦ. След време ще мога да ви кажа, колко му е стъпил м2 с довършителните.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                    Има и в София доста такова случаи примерно в Обеля 1 точно до метрото от 3 нови блокчета започнати по едно о също време двете от няколко години имат акт 16 , а третото още не. В Люлин 8 зад Била също има един такъв блок- от поне 3 години е без акт 16. И това са случаи , които знам лично, а колко такива има за които не знам.
                    И във Варна има няколко големи, които от 2 год си стоят без акт16, малите сигурно са 2-3 пъто повече. Зеленото вече е голям риск.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Стани плочкаджия тогава.Тука като се почне с едни локуми да се разтягат, кой колко взимал само че реалността е друга
                      Защо да ставам? В момента правя ремонт, толкоз ми оферират, ако имаш познати, които работят по евтино давай ги насам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                        Чак пък 60000 евра. Вярно за всеки е различно, ама такава цифра е прекомерно завишена. На половина е по-точната цифра. Поне за тези от нас на заплата. А ако се гони ремонт за 60000 евра, струва ми се че апартамент 60 м2 не е за тях, не мислите ли?
                        Ами това е гъзарски район (според форума) демек това ще го купи гъзар. Човек който знае как се изкарват 400 000 лв. ще има изисквания. Първо ще почне с изриването на тая кочина, после ще изтърже всичко до тухла, за да подмени 60 годишната ел и вик инсталация, само дотук най-малко 150-250 евро! Нататък, за ремонт и обзавеждане (среден към висок клас, нал е гъзар) + 600-800 евра, + гараж 50 000 евра (ако намери).

                        Коментар


                        • Изглежда само повишителчетата не са разбрали,че цените паднаха
                          И близките 5г няма и да се качват.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                            Него район нещата логично ще гърмят първи, но дали ще има нещо подобно в София - струва ми, че сме още далеч от този момент. Бъдете обективен.
                            Има и в София доста такова случаи примерно в Обеля 1 точно до метрото от 3 нови блокчета започнати по едно о също време двете от няколко години имат акт 16 , а третото още не. В Люлин 8 зад Била също има един такъв блок- от поне 3 години е без акт 16. И това са случаи , които знам лично, а колко такива има за които не знам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              За масовата заплата е горе-долу така, но има и доста народ в администрацията, които бачкат за под 2000. От друга страна пък има и доволно много квалифицирани кадри със заплати по 6-7к и нагоре. Заради демографията предстои все повече да се качва долната граница на заплащането. Т.е. се появяват нови потенциални купувачи, които досега са били извън пазара. А те не са никак малко.

                              Сценариите са 2.
                              1. Ако цените на имотите се задържат на текущи нива, групата от хора които визирах ще останат извън имотния пазар отново, но разполагайки с повече доход ще се появи търсене за по-качествени квартири, съответно ще скочат наемите.
                              2. При поевтиняване на тухлата при нарастващи доходи, пазара бързо ще намери баланс и цените отново ще се изстрелят нагоре, пробивайки нови върхове.

                              От така зададените параметри, единственото на което могат да се надяват тези които са решили да купуват, е да се случи 2рия сценарий. Кофтори, не кофтори - статистиката сочи, че в София средната цена е 2200Е/м2, а в Белград 3000Е/м2. Значи балона у нас все пак не е толкова надут, колкото на други места.
                              То хубаво да се гледат заплати , ама при свиване на кредитирането - каква работна заплата получаваш не е важно , докато не събереш парите на 100% .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

                                ...и още много предстои да се надува. Жалко за пропусналите момента. Но пазара има нужда и от квартиранти, така, че гледай да се държиш приятелски с ратко.
                                аз такива квартиранти, дето ще ми палят дограмата за да изклинчат 50 лв по-евтин наем не ща.
                                да си седи там в децката, заедно с брат си, като едно време.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X