IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    Наистина няма незаменими хора.

    От моя опит мога да кажа, че българинът не е по услугите. Гледа себе си да уреди главно.
    така е, НО има ТРУДНО ЗАМЕНИМИ или още по-скъпи /финансово/ хора. А освен това лоша репутация се бори само с ново име.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

      Песи, забравяш и факта, че София, макар и столица е едно село. Фирма, която не си цени персонала в определен сектор, много бързо се разчува и вече никой читав не иска да кандидатства и работи там. Свидетел съм как няколко големи компании благодарение на кофти мениджмънт, успяха да си пропъдят стабилните хора, и сега с месеци им стоят отворени позициите и няма кандидати. Съответно вътре цари пълен канибализъм, а проджект меринджеите са се превърнали в пъдари. Положението е сравнимо с класна стая пълна с гамени, където учителя се опитва да ги надвика, но уви не се получава.

      Част от похватите на тези компании бяха, че незаменими хора няма и точно както Джонката спомена, плашиха с индийци и т.н. От меринджейския ми опит мога да кажа, че агресивната некомпетентност, съчетана с чувството за превъзходство е уникална унищожителна комбинация. Успее ли човек да набута такива троянски коне в конкурентна компания, може да спи спокойно, че им е дръпнал ръчната.
      Наистина няма незаменими хора.

      От моя опит мога да кажа, че българинът не е по услугите. Гледа себе си да уреди главно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Песи, забравяш и факта, че София, макар и столица е едно село. Фирма, която не си цени персонала в определен сектор, много бързо се разчува и вече никой читав не иска да кандидатства и работи там. Свидетел съм как няколко големи компании благодарение на кофти мениджмънт, успяха да си пропъдят стабилните хора, и сега с месеци им стоят отворени позициите и няма кандидати. Съответно вътре цари пълен канибализъм, а проджект меринджеите са се превърнали в пъдари. Положението е сравнимо с класна стая пълна с гамени, където учителя се опитва да ги надвика, но уви не се получава.

        Част от похватите на тези компании бяха, че незаменими хора няма и точно както Джонката спомена, плашиха с индийци и т.н. От меринджейския ми опит мога да кажа, че агресивната некомпетентност, съчетана с чувството за превъзходство е уникална унищожителна комбинация. Успее ли човек да набута такива троянски коне в конкурентна компания, може да спи спокойно, че им е дръпнал ръчната.
        ей доживях най-после да прочета мнение на колега мислещ по нормален начин. Аз забраних на моите хора да ми викат "шефе". Обясних им човешки, че аз съм там да ги подпомагам и фасилитирам, а не да съм им пъдарин, защото те са хората на фронтовата линия и ако ги няма тях, то и аз ще трябва да си събера багажа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Да речем, че Жонката се скръндзави и вместо да им увеличи заплатата до или малко под нивото на конкурентите предпочита да дава тройно на агенции за персонал и да обучава нови по 6 месеца / които през периода ще имат 10% от КПД-то на напусналият....Аритметика баце....
          Това без да обръщаме внимание на мотивационната част в компанията за останалите / които свикват с мисълта че тази е временна гара до по-добра такава и не си дават зор/
          Ама с ДС хохшуле толкоз меринджейство.... :-)
          Само забележи, че щели да закриват звена вместо да внесат хора , било то от Крайна, Индия или Таджикистан при положение, че данъчно сме МНОГО по-добре от почти всяка Западна Европейска страна / без Щатите, но там трудно се ходи/. Т.е. който и да внесат тук ще получава ПОВЕЧЕ кеш от Германия или подобно и ще има по-ниски разходи за живот и ще пести ПОВЕЧЕ пари, което е и целта на всеки гастер от която и да е точка на света.... Сигурно в Суринам ще ги намерят и наемат...майтап...."-)
          Мериндвейска мъка Евго :-)
          Песи, забравяш и факта, че София, макар и столица е едно село. Фирма, която не си цени персонала в определен сектор, много бързо се разчува и вече никой читав не иска да кандидатства и работи там. Свидетел съм как няколко големи компании благодарение на кофти мениджмънт, успяха да си пропъдят стабилните хора, и сега с месеци им стоят отворени позициите и няма кандидати. Съответно вътре цари пълен канибализъм, а проджект меринджеите са се превърнали в пъдари. Положението е сравнимо с класна стая пълна с гамени, където учителя се опитва да ги надвика, но уви не се получава.

          Част от похватите на тези компании бяха, че незаменими хора няма и точно както Джонката спомена, плашиха с индийци и т.н. От меринджейския ми опит мога да кажа, че агресивната некомпетентност, съчетана с чувството за превъзходство е уникална унищожителна комбинация. Успее ли човек да набута такива троянски коне в конкурентна компания, може да спи спокойно, че им е дръпнал ръчната.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от facingthesun Разгледай мнение

            Не си писал, но то се подразбира, че си милионер. Ти го наричаш милионер и му казваш че има къща, то се обижда. Неведоми са понижителските души...
            Полаксчо, ако ми намериш едно гаражче в Бриз за под 30к евро в ниската част / нали падат цените и стана много евтино/, имаш от мен комисион 3% + ДДС. /туй е сериозно!/.
            Е щом на полаксчо на баба му на шуранайката внука и е постигнал 25% дискаунт от строител, какво му пречи да той да постигне това и за тебе и да ти прибере комисиона? Като нищо ще те уреди с гараж в гадния, мръсен и неуреден Бриз.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
              = България е остров на стабилността , особено в имотен план
              Седни си,двойка.
              Това е грешен отговор

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                Видя се ти колко струваш. Айде сега пак да те питам, кога съм писал за къща, щото то май във всеки пост си измисляме по нещо
                Нещо нервите не са наред да знаЙш. Що тъй веднага с обидите?
                Не си писал, но то се подразбира, че си милионер. Ти го наричаш милионер и му казваш че има къща, то се обижда. Неведоми са понижителските души...
                Полаксчо, ако ми намериш едно гаражче в Бриз за под 30к евро в ниската част / нали падат цените и стана много евтино/, имаш от мен комисион 3% + ДДС. /туй е сериозно!/.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                  Мъчи ме един въпрос.

                  От едната страна е най-големия балон за всички времена надуван в БГ, този в НИ.
                  Ниско-качество,никаква инфраструктура,локация гета в по-голямото гето, а цените равни с тези по Белия свят.

                  И от другата страна ,задаващата се тежка рецесия в САЩ, предизвикана от „майката на всички дългови кризи"
                  https://www.investor.bg/a/515-ikonom...tivi-i-dalgove

                  Двете са на път да се срещнат.Въпроса е елементарен:
                  2+2 = ?
                  има ли начин да ни нарисуваш балона в графика? Наскоро един твой колега се опита да ни обясни за нов вид плосък балон. Може пък нещо да не сме доразбрали това по-старата генерация, какъвто беше случая с 3тия пол.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                    Айде на лавандулата. Таз година лавандула, догодина имотиту ще спасяваме
                    СПАСЯВАМЕ И ПОДАРЯВАМЕ 50 ХИЛЯДИ ЛАВАНДУЛИ с. Старо Железаре.

                    Ще подаряваме И лавандула (както много други видове) в Русе, Силистра, Габрово, Търново (НА 15-16 април тези градове).
                    Отделно в София и Пловдив - с кампанията на Капачки за Бъдеще (22 и 23 април), която кампания ще подкрепим с подаръци лавандули.
                    Разбира се всеки от дошлите на изваждането ще може да си вземе колкото иска, в това число и за приятели, роднини, съседи, познати .
                    лелеее... недей така, че тук чете най-големия лавандулопроизводител

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                      Мъчи ме един въпрос.

                      От едната страна е най-големия балон за всички времена надуван в БГ, този в НИ.
                      Ниско-качество,никаква инфраструктура,локация гета в по-голямото гето, а цените равни с тези по Белия свят.

                      И от другата страна ,задаващата се тежка рецесия в САЩ, предизвикана от „майката на всички дългови кризи"
                      https://www.investor.bg/a/515-ikonom...tivi-i-dalgove

                      Двете са на път да се срещнат.Въпроса е елементарен:
                      2+2 = ?
                      = България е остров на стабилността , особено в имотен план :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Да речем, че Жонката се скръндзави и вместо да им увеличи заплатата до или малко под нивото на конкурентите предпочита да дава тройно на агенции за персонал и да обучава нови по 6 месеца / които през периода ще имат 10% от КПД-то на напусналият....Аритметика баце....
                        Това без да обръщаме внимание на мотивационната част в компанията за останалите / които свикват с мисълта че тази е временна гара до по-добра такава и не си дават зор/
                        Ама с ДС хохшуле толкоз меринджейство.... :-)
                        Само забележи, че щели да закриват звена вместо да внесат хора , било то от Крайна, Индия или Таджикистан при положение, че данъчно сме МНОГО по-добре от почти всяка Западна Европейска страна / без Щатите, но там трудно се ходи/. Т.е. който и да внесат тук ще получава ПОВЕЧЕ кеш от Германия или подобно и ще има по-ниски разходи за живот и ще пести ПОВЕЧЕ пари, което е и целта на всеки гастер от която и да е точка на света.... Сигурно в Суринам ще ги намерят и наемат...майтап...."-)
                        Мериндвейска мъка Евго :-)
                        С такова меринджейство, дето ДС меринджея мишкува за 10лв, наместо да си запази хората, накрая сметката от Таджикистан ще е доста набъбнала, а на мегдана нищо. Тоя филм жонката го прожектира на шефа си Ханс вече 3та година /то не беше Африка, то не беше Бразилия/. Но Ханс все по някое време ще се усети.. Сещаш се после
                        Last edited by Конан-Варварина; 11.04.2023, 13:20.

                        Коментар


                        • Мъчи ме един въпрос.

                          От едната страна е най-големия балон за всички времена надуван в БГ, този в НИ.
                          Ниско-качество,никаква инфраструктура,локация гета в по-голямото гето, а цените равни с тези по Белия свят.

                          И от другата страна ,задаващата се тежка рецесия в САЩ, предизвикана от „майката на всички дългови кризи"
                          https://www.investor.bg/a/515-ikonom...tivi-i-dalgove

                          Двете са на път да се срещнат.Въпроса е елементарен:
                          2+2 = ?
                          Last edited by petrg5s; 11.04.2023, 13:05.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от facingthesun Разгледай мнение

                            Полаксчо мисли какво гадно да измисли за Бриз - че няма инфраструктура, че се застрои, че в Паркмарт е скъпо, или че жените са грозни. Кажи бе полаксчо, мамин милионер. Не се и съмнявам, че живееш в къща за три милиона евро в Евксиноград, където дръжката на вратата е колкото трите ми наема взети заедно /във Варна има уникални мишки, да знаете )))
                            Видя се ти колко струваш. Айде сега пак да те питам, кога съм писал за къща, щото то май във всеки пост си измисляме по нещо
                            Нещо нервите не са наред да знаЙш. Що тъй веднага с обидите?
                            Виж как знаеш кво е в Бриз и по-зле ще става, чакай лятото. За мишките също гледам си наясно.
                            Както и да е, точно ти не заслужаваш да си губя времето.

                            Коментар


                            • Айде на лавандулата. Таз година лавандула, догодина имотиту ще спасяваме
                              СПАСЯВАМЕ И ПОДАРЯВАМЕ 50 ХИЛЯДИ ЛАВАНДУЛИ с. Старо Железаре.

                              Ще подаряваме И лавандула (както много други видове) в Русе, Силистра, Габрово, Търново (НА 15-16 април тези градове).
                              Отделно в София и Пловдив - с кампанията на Капачки за Бъдеще (22 и 23 април), която кампания ще подкрепим с подаръци лавандули.
                              Разбира се всеки от дошлите на изваждането ще може да си вземе колкото иска, в това число и за приятели, роднини, съседи, познати .
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

                                Има си дефлация, прав е Юлката, ето я:

                                Жилищата във Варна поскъпват с 15% през 2022 г., купуват предимно българи - Investor.bg
                                Жилищата във Варна поскъпват с 15% през 2022 г., купуват предимно българи


                                Средната цена на двустайните жилища през миналата година е достигнала 85 хил. евро, тристайните се продават за средно около 120 хил. евро

                                При инфлация 20%, а поскъпване на имотите само 15%, то реално имотите са в дефлация.

                                Въпросът е: Кой купува?

                                Българите са основни купувачи на жилища във Варна, а мотивите им за покупка са различни. Търсят се основно имоти за задоволяване на жилищни нужди, а предпочитани са кварталите с добре изградена инфраструктура, наличие на търговски обекти и училища и детски градини, казва Дончев. Немалко купувачи инвестират и във втори дом, където да прекарват почивките си. В „Явлена“ отчитат интерес към покупка на имоти от българи в курорти като Златни пясъци, Ален Мак, Слънчев ден, Константин и Елена. Най-често купувачите на такива имоти са от вътрешността на страната.

                                През последните години активни на пазара във Варна са и българи, които работят в чужбина. Те основно търсят жилища с добри локации, в квартали в близост до морето, с добре изградена инфраструктура и с панорамни гледки. Все повече купувачи от тази група инвестират в жилища в затворени комплекси, тъй като държат на качественото строителство, функционалното разпределение и удобството, казва Дончев. „Ако обектът е в строеж, залагат на строители и инвеститори, които са с добър имидж и дългогодишен опит“, допълва той.

                                къде се изгуби polax? Нека ни обясни по-добре, че не мога да разбера много добре 15% поскъпване ли е или или е спад.

                                За пореден път и песимиста се оказа прав за Варна, но той разбира се чете анализите на лавандулопроизводителите и затова не греши.

                                Ето още спад от днес:
                                [ATTACH=CONFIG]n4049944[/ATTACH]

                                Добре, че сме в спад, че ако имаше ЪП, не искам да си мисля какъв рев щеше да настане в темата.
                                Тука съм, тука...
                                Според брокито от явлена ръст , според приятел дискаунт директно от строител.
                                Писах скоро, че се спукват да звънят разни брокита по търсения от преди време, за да предложат своето "безценно".
                                Аз от статии от брокита не се впечатлявам, действията им са по-интересни.

                                Коментар

                                Working...
                                X