IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Нито имат пенсии, нито имат здравеопазване, нито законът ги защитава. Трудов договор в България е с най-слаби социални придобивки. Днес е програмист, утре не е. Да не говорим, че повечето компании са разни парашутисти, които са получили финансиране незнайно от къде. Едно е да работиш за голяма международна компания от индустриалния сектор с име и традиции, друго е за някой нечуван стартъп или финтех.

    Лично съм бил свидетел как един такъв Ганьо имаше договор в стабилна компания, после някакви незнайни стартъпи му предложиха 500 лева отгоре, отиде при тях и след 3-4 месеца фалираха. После се молеше да се върне в старата фирма, само че му показаха средния. БГ-служителят е най-алчният и нелоялен служител изобщо. И за 10 лева са готови да те предадат и да отидат при конкуренцията.
    Затва пък си имаме тухлени осигуровки... Те са доооооста по-добри от това да си давам парите в общ кюп предназначен за инфлационно / и не само/ крадене. По-добри са и от това да чакам за час при лекар спец след 6-12 месеца... ако го дачакам или пък да ме щавят 50-100К доларес за седмица ''лекуване'' от ковид настинка.
    Засега България е светлинни години по-добро и изгодно място от Запада що се отнася до пенсии и здраве по каса....., но скоро няма да бъде....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от facingthesun Разгледай мнение

      Също и така крилатата мисъл, че е налице ДЕФЛАЦИЯ при официална инфлация над 20 процента, реална не ми се мисли.
      Трябва да си го пазим Юлката, рядко срещан изумруд. )))
      Има си дефлация, прав е Юлката, ето я:

      Жилищата във Варна поскъпват с 15% през 2022 г., купуват предимно българи - Investor.bg
      Жилищата във Варна поскъпват с 15% през 2022 г., купуват предимно българи


      Средната цена на двустайните жилища през миналата година е достигнала 85 хил. евро, тристайните се продават за средно около 120 хил. евро

      При инфлация 20%, а поскъпване на имотите само 15%, то реално имотите са в дефлация.

      Въпросът е: Кой купува?

      Българите са основни купувачи на жилища във Варна, а мотивите им за покупка са различни. Търсят се основно имоти за задоволяване на жилищни нужди, а предпочитани са кварталите с добре изградена инфраструктура, наличие на търговски обекти и училища и детски градини, казва Дончев. Немалко купувачи инвестират и във втори дом, където да прекарват почивките си. В „Явлена“ отчитат интерес към покупка на имоти от българи в курорти като Златни пясъци, Ален Мак, Слънчев ден, Константин и Елена. Най-често купувачите на такива имоти са от вътрешността на страната.

      През последните години активни на пазара във Варна са и българи, които работят в чужбина. Те основно търсят жилища с добри локации, в квартали в близост до морето, с добре изградена инфраструктура и с панорамни гледки. Все повече купувачи от тази група инвестират в жилища в затворени комплекси, тъй като държат на качественото строителство, функционалното разпределение и удобството, казва Дончев. „Ако обектът е в строеж, залагат на строители и инвеститори, които са с добър имидж и дългогодишен опит“, допълва той.

      къде се изгуби polax? Нека ни обясни по-добре, че не мога да разбера много добре 15% поскъпване ли е или или е спад.

      За пореден път и песимиста се оказа прав за Варна, но той разбира се чете анализите на лавандулопроизводителите и затова не греши.

      Ето още спад от днес:
      Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-04-11 123857.jpg
Views:	1
Size:	41.1 КБ
ID:	4049944


      Добре, че сме в спад, че ако имаше ЪП, не искам да си мисля какъв рев щеше да настане в темата.

      Last edited by Конан-Варварина; 11.04.2023, 12:42.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

        Юлката е твоя човек. На него трябва да благодарят всички наемодатели, че учи младежите на наем. Той помага на икономиката за да може по-бързо да бъде достигнато съотношението 30/70. Колкото повече некадърници като него, толкова по-добре за наемодателите.
        Също и така крилатата мисъл, че е налице ДЕФЛАЦИЯ при официална инфлация над 20 процента, реална не ми се мисли.
        Трябва да си го пазим Юлката, рядко срещан изумруд. )))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Нито имат пенсии, нито имат здравеопазване, нито законът ги защитава. Трудов договор в България е с най-слаби социални придобивки. Днес е програмист, утре не е. Да не говорим, че повечето компании са разни парашутисти, които са получили финансиране незнайно от къде. Едно е да работиш за голяма международна компания от индустриалния сектор с име и традиции, друго е за някой нечуван стартъп или финтех.

          Лично съм бил свидетел как един такъв Ганьо имаше договор в стабилна компания, после някакви незнайни стартъпи му предложиха 500 лева отгоре, отиде при тях и след 3-4 месеца фалираха. После се молеше да се върне в старата фирма, само че му показаха средния. БГ-служителят е най-алчният и нелоялен служител изобщо. И за 10 лева са готови да те предадат и да отидат при конкуренцията.
          +1

          Наистина, българският служител е нелоялен и много често неефективен.

          Обаче ако напипа сладка работа, си трае и гледа да се задържи.


          Вчера гледах предаване за Мерсия Макдермот (лека й пръст). Много достойна жена, прославила България, а в последните 33 г. нашите управници не се интересуват от нея, дори не са й връчили лично отличията, а тя е дарила скъп апартамент в кв. Докторски паметник в полза на науката (уреден от Т. Живков) и не се знае кой го е откраднал после.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Нито имат пенсии, нито имат здравеопазване, нито законът ги защитава. Трудов договор в България е с най-слаби социални придобивки. Днес е програмист, утре не е. Да не говорим, че повечето компании са разни парашутисти, които са получили финансиране незнайно от къде. Едно е да работиш за голяма международна компания от индустриалния сектор с име и традиции, друго е за някой нечуван стартъп или финтех.

            Лично съм бил свидетел как един такъв Ганьо имаше договор в стабилна компания, после някакви незнайни стартъпи му предложиха 500 лева отгоре, отиде при тях и след 3-4 месеца фалираха. После се молеше да се върне в старата фирма, само че му показаха средния. БГ-служителят е най-алчният и нелоялен служител изобщо. И за 10 лева са готови да те предадат и да отидат при конкуренцията.
            Ама ти вярно ли не си купил във Вазов?
            Лошо, Джони......ло-шо.

            Я ми кажи за трудовия договор в Щатско? Че май и "договор" не се води? От днес за утре си "чао".
            Сега няма как да се мерим с Франция, ама там са падали глави за да постигнат някои неща.. а главите на ДС-рите тук си седят, и за това е така, че и акъл продължават да дават.

            Коментар


            • Чудовищно изригване на Камчатка: Вулкан избълва 20 000 м пепел

              Заради облака от вулканична пепел местните учреждения и училища останаха затворени

              днес в камчатка, утре....на витоша.
              накрая ще останат само бондове, печеливши безрискови инвестиции и бай хойнове
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                Специално си направих труда да питам колегите от едно време във Франция, Повечето са на заплати от порядъка на 80-90к евро. След данъци им остават към 50-60к. Срешу това се пенсионират на 62 години ( ако не им мине Макрон път) с горе долу 50% от заплатата си.Заради по-ниските данъци обаче пенсията им реално е над 60% от заплатата им докато работят. Само един се беше пенсионирал наистина и каза , че пенсията му е 3.5к евро , но не разбрах какви данъци плаща като пенсионер и дали това беше преди или след данъци. Но човека като гледам добре обикаля. Всеки месец на ваканция с бабата. Това как се сравнява с един БГ програмист с 3-4к евро заплата ? Даже не знам дали има начин да изкара до пенсия. Че като гледам колеги, които не се качиха на мениджърски позиции като минаха 40-така и почнаха да шифтват към други професии. Програмиста с 3-4к евро заплата като се пенсионира каква пенсия ше взима ? Сега добре се кефят , че данъците и осигурвоките са ниски , ма после реват , че са им ниски пенсиите.
                Нито имат пенсии, нито имат здравеопазване, нито законът ги защитава. Трудов договор в България е с най-слаби социални придобивки. Днес е програмист, утре не е. Да не говорим, че повечето компании са разни парашутисти, които са получили финансиране незнайно от къде. Едно е да работиш за голяма международна компания от индустриалния сектор с име и традиции, друго е за някой нечуван стартъп или финтех.

                Лично съм бил свидетел как един такъв Ганьо имаше договор в стабилна компания, после някакви незнайни стартъпи му предложиха 500 лева отгоре, отиде при тях и след 3-4 месеца фалираха. После се молеше да се върне в старата фирма, само че му показаха средния. БГ-служителят е най-алчният и нелоялен служител изобщо. И за 10 лева са готови да те предадат и да отидат при конкуренцията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                  Преход към жилища под наем

                  Исторически погледнато страните от ЦИЕ имат много силен пазар за покупка на жилищни имоти - значително по-висок от този в страните от Западна Европа, където наблюдаваме превес на дела на наемателите. Очаква се тази тенденция постепенно да се обърне в страните от ЦИЕ. По-младите поколения са склонни да предпочитат наем пред покупка. В тази връзка, наемането на имоти може да се превърне в една от най-важните тенденции, които ще оформят жилищния пазар през следващите години.

                  който ще продава, сега е момента и от догодина - под наем за цял живот.
                  лордчето чака с 500+ квадратни метри застроена площ
                  поне половината форумни милионери-акционери може да настани в самостоятелни стаи
                  Юлката е твоя човек. На него трябва да благодарят всички наемодатели, че учи младежите на наем. Той помага на икономиката за да може по-бързо да бъде достигнато съотношението 30/70. Колкото повече некадърници като него, толкова по-добре за наемодателите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                    Ако искаш спаринг, няма проблем, дай координати. P.S. Осигури си добра медицинска помощ. Един БАЦЕ го чаках пред известен хотел, не дойде.

                    НЕ , тренирал съм при един Юли.
                    Нещо се обърка май, аз питах за наемите от един магазин?

                    Коментар


                    • Специално си направих труда да питам колегите от едно време във Франция, Повечето са на заплати от порядъка на 80-90к евро. След данъци им остават към 50-60к. Срешу това се пенсионират на 62 години ( ако не им мине Макрон път) с горе долу 50% от заплатата си.Заради по-ниските данъци обаче пенсията им реално е над 60% от заплатата им докато работят. Само един се беше пенсионирал наистина и каза , че пенсията му е 3.5к евро , но не разбрах какви данъци плаща като пенсионер и дали това беше преди или след данъци. Но човека като гледам добре обикаля. Всеки месец на ваканция с бабата. Това как се сравнява с един БГ програмист с 3-4к евро заплата ? Даже не знам дали има начин да изкара до пенсия. Че като гледам колеги, които не се качиха на мениджърски позиции като минаха 40-така и почнаха да шифтват към други професии. Програмиста с 3-4к евро заплата като се пенсионира каква пенсия ше взима ? Сега добре се кефят , че данъците и осигурвоките са ниски , ма после реват , че са им ниски пенсиите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Бъркаш, джудо, джуджицо и п.л защита са моите спортове, борбата е любителска и свободна.
                        Дянков нещо говори ли ти ? Кила не видях да си споменал .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                          Някъде бях прочел надолу ,може и да бъркам . Борба къде и колко си тренирал , при кой ?
                          За стискането няма ядове ,стига да не си по лек ,щото няма смисъл .
                          Ама, въпреки, че съм в други спортове, сигурен съм, че ще те победя в твоят спорт. Навит ли си?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                            Някъде бях прочел надолу ,може и да бъркам . Борба къде и колко си тренирал , при кой ?
                            За стискането няма ядове ,стига да не си по лек ,щото няма смисъл .
                            Бъркаш, джудо, джуджицо и п.л защита са моите спортове, борбата е любителска и свободна.
                            Last edited by Bailor; 10.04.2023, 23:32.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Ами, не се засягам, дай и ти, ако ти стиска? Що реши, че съм фитнесджия? Джудото и борбата са ми от детските години.
                              Някъде бях прочел надолу ,може и да бъркам . Борба къде и колко си тренирал , при кой ?
                              За стискането няма ядове ,стига да не си по лек ,щото няма смисъл .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                Фитнесджия и бой са две думи несъвместими в едно изречение . 5 мин и ще припаднеш сам от зор ! Не се засягай, статистика .
                                Ами, не се засягам, дай и ти, ако ти стиска? Що реши, че съм фитнесджия? Джудото и борбата са ми от детските години.

                                Коментар

                                Working...
                                X