IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Е, от целия капитал+ потребителски кредит, е било само началото..а накрая 500 бона, не знам, кой идиот преценява, че си дребна душа и инвестирайки в маломерки, утре печалбата ти няма да е над милион и половина примерно. Това маминия инвеститор няма да го постигне и в следващи поколения.
    ми, бъртрам
    препоръка е

    Коментар


    • [QUOTE=ratten;n4078419]"Може да се окаже, че високите лихви са били отклонение
      На фона на задаващите се дългови кризи снижаването им може да дойде по-скоро, отколкото инвеститорите очакват"


      до тук що-годе добре, обаче:

      "Горко на инвеститорите в облигации - след като претърпя опустошителни двуцифрени загуби в проценти през 2022 г., пазарът на финансови инструменти с фиксиран доход остава по-крехък от когато и да било след кризата с високорисковите ипотечни кредити, пише за Financial Times Николай Марков, старши икономист в Pictet Asset Management. Той посочва, че индексът Move - внимателно следен измерител на волатилността в цените на облигациите - наскоро достигна най-високите си нива от почти 15 години.

      Още по-притеснително е, че волатилността е особено изразена при държавните ценни книжа на САЩ, барометърът за световните дългови пазари, смята икономистът."


      Не виждам проблем със съкровищни бонове до падеж?
      В статията,става въпрос за сделки с дългови инструменти ,които са дългосрочни и особено рискови.Я купи едни 6% на вторичен пазар с падеж след 6 месеца и искам да ми намериш къде и кой ще ти даде 3% доходност чиста за 6 месеца?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        налага се да призная, че няма нищо гениално тук
        просто вложих, колкото имах + потребителски първия път
        чак после започнаха да ми се изясняват нещата
        за сигналите си прав, но става по малко по-различен начин
        бъртрам може да ти каже как
        Е, от целия капитал+ потребителски кредит, е било само началото..а накрая 500 бона, не знам, кой идиот преценява, че си дребна душа и инвестирайки в маломерки, утре печалбата ти няма да е над милион и половина примерно. Това маминия инвеститор няма да го постигне и в следващи поколения.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Интересно, защо твоята гениална стратегия на инвестиране в маломерки, модитата просто омаловажиха и целия интересен според мен спор с Бертрам, го затриха? Предполагам, че е имало неистово двойно подаване на сигнали за нередност от Накавръка и покровителя му.
          налага се да призная, че няма нищо гениално тук
          просто вложих, колкото имах + потребителски първия път
          чак после започнаха да ми се изясняват нещата
          за сигналите си прав, но става по малко по-различен начин
          бъртрам може да ти каже как
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            браво, лордче
            нацелил си дестинациите
            Интересно, защо твоята гениална стратегия на инвестиране в маломерки, модитата просто омаловажиха и целия интересен според мен спор с Бертрам, го затриха? Предполагам, че е имало неистово двойно подаване на сигнали за нередност от Накавръка и покровителя му.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
              Все добри новини покрай моите "посредствени" имоти Тези в София, въоще не ги споменавам, те са от друг калибър.

              https://www.google.com/amp/s/www.bgo...zala-u-nas/amp

              https://www.burgas.bg/bg/novini/novi...-otvori-vrati/

              https://perniknews.com/pernik/holida...en-za-klienti/
              браво, лордче
              нацелил си дестинациите
              препоръка е

              Коментар


              • Все добри новини покрай моите "посредствени" имоти Тези в София, въоще не ги споменавам, те са от друг калибър.

                https://www.google.com/amp/s/www.bgo...zala-u-nas/amp

                https://www.burgas.bg/bg/novini/novi...-otvori-vrati/

                https://perniknews.com/pernik/holida...en-za-klienti/

                Коментар


                • Най-големият търговски парк в Югозападна България – отвори врати.На търговска площ от 23 000м2 на само 10км. от гр. Радомир!!!
                  https://perniknews.com/pernik/holida...en-za-klienti/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение
                    От къде ги имаш тези данни?
                    Тези данни са общодостъпни, четете повече, вместо да задавате излишни въпроси.

                    Коментар


                    • "Може да се окаже, че високите лихви са били отклонение
                      На фона на задаващите се дългови кризи снижаването им може да дойде по-скоро, отколкото инвеститорите очакват"


                      до тук що-годе добре, обаче:

                      "Горко на инвеститорите в облигации - след като претърпя опустошителни двуцифрени загуби в проценти през 2022 г., пазарът на финансови инструменти с фиксиран доход остава по-крехък от когато и да било след кризата с високорисковите ипотечни кредити, пише за Financial Times Николай Марков, старши икономист в Pictet Asset Management. Той посочва, че индексът Move - внимателно следен измерител на волатилността в цените на облигациите - наскоро достигна най-високите си нива от почти 15 години.

                      Още по-притеснително е, че волатилността е особено изразена при държавните ценни книжа на САЩ, барометърът за световните дългови пазари, смята икономистът."


                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                        В България, в много малка част от имотните сделки участва кредит - едва 22.30% от продажбите се осъществяват с ипотечно финансиране.
                        От къде ги имаш тези данни?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                          Берти всеки си има глава на раменете и ако е слушал който не трябва да си носи последствията

                          Но това не пречи да си признаеш че си сбъркал - Нито пари иска нито вода нито хлеб

                          Упоритият ти отказ да си признаеш че си сбъркал води до непрекъснатите подмятания към теб

                          Просто си признай и ще ти олекне, а и другите няма толкова да те ебават
                          Ако купя и аз в яхуто ... значи съм сбъркал, но на тия цени и в конкуренция на тълпа - мерси ще пропусна. Още повече, че не виждам кой ще се бори за тия имоти след още едно-две поколения.
                          За какво да си признавам, че в момента купуват FOMO инвеститори като ратко уплашили се, че изпускат влака... страхът и алчността движат пазарите, но трябва много да се внимава, защото ако се остави човек на тях рано или късно му се нарушава психичното равновесие и прави глупости баш, когато не трябва. Нужно е баланс във всичко и лакомията/паниката никога не води до добро.

                          Не казвам, че няма ок модели като на мишока с нюню студията, но да даваш евтини имоти под наем на хора търсещи малки наеми,че нямат възможност да си позволят нещо хубаво - не е за всеки - трябва си ментална нагласа и съответни ценности, че това да ти е бизнес - не е за мен, но не казвам,че не вади пари. Работи му моделът и е идеален за човек с неговите ценности.

                          В същото време броят оферти продава си нараства. Вярно е, че един и същи имот се пуска през N на брой агенции, но това е индикация, че проданта му на такива цени - не върви..както му се иска на продавачът.

                          Въпреки, че лихвите по жилищни ипотеки са в топ-три на Европа като изгодност вече три тримесечия броя сделки намалява... защо?
                          Броя оферти се качва ... защо?

                          Чакам статистиката за Q2, за да видя тренда при спад в сделките дали няма да се пречупи.

                          По отношение на стискането на кеш - да болезнено е и не е моето ( и това съм го писал 100 пъти) и не помня в последните години да съм бил за депозити, но и това е позиция и който си я е избрал си знае защо.


                          Моята позиция е ясна и ако съм сбъркал в нещо е,че бях убеден,че 2020-та е преломния момент за световната икономика - то и беше така докато пуснаха принтерите...е удължиха бичия цикъл с още 2 години (навън) и 3 тук, но това ли е последния влак? Понеже гледам да съм балансиран и диверсифициран това ми виждане за 2020-та не ме мотивира да правя крайни неща като продажба или покупка наюруш.

                          Пак казвам това е моето мнеие, а който смята, че сега е последния шанс - банки бол, зелени проекти бол - да атакува или да продава.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                            Но това не пречи да си признаеш че си сбъркал - Нито пари иска нито вода нито хлеб

                            Упоритият ти отказ да си признаеш че си сбъркал води до непрекъснатите подмятания към теб

                            Просто си признай и ще ти олекне, а и другите няма толкова да те ебават
                            А ти колко пари изгори шортвайки УК100 баш на върха ,а ?

                            Защо не си признаеш и провала ти в Алтерко ? Кажи сбърках,направо се пос**х даже и ще ти олекне.
                            Доколкото си спомняш обаче някои хора доста позагладихме косъма благодарение на "таланта ти"

                            https://i.imgur.com/8XP5l3J.png

                            Last edited by petrg5s; 16.06.2023, 18:20.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              тоя колчагов сигурно е брокер и нарочно е дигнал така цените
                              още през 2017-та трябваше да е мякнало мачЕто
                              Тоя разправял че цените ще растат до 2029-та и народа като се юрнал да купува спирка нема

                              а тамън е бил момента за голямото Мяу

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                всеки има право на виждане. моята позиция е ясна и съм я писал много пъти.
                                не може аз ти или който и да е друг да дава наклон на чужд човек да купи или продаде
                                даже и платен консултант да си пак може да дадеш мнение, но не и да имаш окончателната дума.

                                позициите ми споделяни във форума са личните ми виждания и не са препоръки. (обърни внимание на подписа ми, а също така виж и своя)

                                постоянните заяждания съм ги оставил на 'достойни' мишоци като теб.
                                Берти всеки си има глава на раменете и ако е слушал който не трябва да си носи последствията

                                Но това не пречи да си признаеш че си сбъркал - Нито пари иска нито вода нито хлеб

                                Упоритият ти отказ да си признаеш че си сбъркал води до непрекъснатите подмятания към теб

                                Просто си признай и ще ти олекне, а и другите няма толкова да те ебават

                                Коментар

                                Working...
                                X