IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Спрямо 1998 година (четвърт век) ситуацията в София е КАТАСТРОФА - за времето си тогава се живееше много по-добре.
    Абсолютно вярно! Само че за мутри, ченгета, ДС-та, номенклатури с червени куфарчета и техните изчадия. Средната МЕСЕЧНА заплата беше под 200 марки, сега толкова се изкарват за ПО-МАЛКО ОТ ДЕН от десетки хиляди ИТ-та! Много програмисти даже за половин ден я изкарват! Средната пенсия беше 40-50 марки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
      България е сред най-добрите места на планетата за живеене и за отглеждане на деца


      Това е най-глупавото нещо което съм чел в този форум ! Изобщо някога. Честно
      Last edited by petrg5s; 09.06.2023, 18:17.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Обясни ми тогава защо толкова световни олигарси милиардери се бутат да купуват пентхаузи в Лондон и не го правят в Младост?
        Как така никой не е чувал за тази райска държава с такъв огромен жизнен стандарт, високи доходи, образование и здравеопазване?
        Ако бях милиардер, вероятно щях да имам критерии и основание да избера едно или друго място. В момента пиша за България от позицията си на обикновен, нормален човек. В момента за обикновен, нормален, бял човек, България е сред най-добрите места на планетата за живеене и за отглеждане на деца. Имаме монокултурно общество с традиционни ценности, ниска престъпност, нормална култура на общуване. Може да се храниш с минимално усилие с качествена храна. Децата спокойно могат да бъдат в парка.

        Това че виждаш навсякъде някакви апокалиптични сцени, повече говори за теб и световъзприятието ти, отколкото за реалността. "Завистливи и прости/неуки хора с много малко изключения, клюкари, изнудвачи" - това е толкова интересно наблюдение, аз пък виждам предимно усмихнати и дружелюбни хора, явно има нещо... Някъде. Но бъди щастлив - където си избереш, какво значение има.

        Коментар


        • Тука обаче си личи, кой от форума бачка яко и кой се офлянква

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

            Много точно си хванал посоката на първоначална инерция на доста от миналия световен ред, която определя настоящия.

            П.П. - Една от причините да съм отказвал Лондон много пъти точно поради това, че там не си в Англия.
            При последното преброяване през 2021г се установи,че едва една трета от населението на Лондон са бели британци.След 20 години ще са 10 процента. За по нататък ще станат екзотично малцинство. Естествено богаташите ще си живеят в свой свят.Но те са малко на брой.
            Не случайно и за една година имат 250 хиляди престъпления с насилие само в Лондон. А това са най-тежките престъпления-убийства, изнасилвания, грабежи, телесни повреди.
            Last edited by mirodes; 09.06.2023, 18:07.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

              Защото Английската империя е крала от половината свят и още има много бизнес там.

              Ходя в Лондон почти всяка година, бизнес средата е на много високо ниво, но града се циганизира (и престъпността расте) със светкавични темпове.

              Аз не бих живял там.
              Много точно си хванал посоката на първоначална инерция на доста от миналият стар световен ред, която определя настоящия.

              П.П. - Една от причините да съм отказвал Лондон много пъти точно поради това, че там не си в Англия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                Мястото и уличния партер са пълен минус. Бих търсил друго.
                Ама аз искам за живеене точно партер с двор. Ще ти дам точна локация със снимка. И дворът не е уличен, а заден двор.

                ПП нещо не става със снимка- м/у банат и южен парк е имота.
                Last edited by MorskiShop; 09.06.2023, 18:02.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Обясни ми тогава защо толкова световни олигарси милиардери се бутат да купуват пентхаузи в Лондон и не го правят в Младост?
                  Как така никой не е чувал за тази райска държава с такъв огромен жизнен стандарт, високи доходи, образование и здравеопазване?
                  Защото Английската империя е крала от половината свят и още има много бизнес там.

                  Ходя в Лондон почти всяка година, бизнес средата е на много високо ниво, но града се циганизира (и престъпността расте) със светкавични темпове.

                  Аз не бих живял там.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                    Комплексни са със сигурност. Дай ни пример със себе си, бъди личен пример, или лидер както се изразяват американците, води ни чрез примера си и приложи мъдрите си писаници на практика.
                    Не знам катедрата по история как точно може да се реализира в LA, но който иска ще намери начин, и поживей, ако можеш да си позволиш в хубавите им квартали, а не в източен Downtown на LA, а ако в този щат не ти харесва, има безгранични възможности на изток. Например, може да караш камион с Мишо Шамара.
                    Историята ми е по- скоро едно от хобитата, затова съм я учил, иначе работата ми е в съвсем друга сфера. До Сащ съм ходил няколко пъти на екскурзия, имам и приятели които живеят и работят там. Единия организираше студентски бригади в Бостън - беше наел няколко къщички, посрещаше студентите на летището, съдействаше им за застраховки и т.н. осигуряваше им жилище( къщичките) и работа и пак се намираха нашенци, които да забегнат накрая без на си платят някой наем. Та лично за мен в момента мога да водя скромен начин на съществуване без да е задължително да работя, разполагам си със свободното време и мога да обърна внимание на децата. Ако бях ергенче на 20 години по- скоро бих забегнал на някъде, но в момента на 40 с 2 малки деца не ми се занимава тепърва да се доказвам и да търся място под слънцето.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SlonH Разгледай мнение

                      Точна локация няма, това с метрите може и да не е много точно, а да са доста повече. По описанието е някъде в бучимиша на кръстова вада - където се продават къщите една по една, изникват нови строежи през месец, кал, шум, още кал, липса на инфраструктура, ДГ, училища, тесни улички, следващите 10тина години ще е постоянна строителна площадка и за живеене ще е ад. Не мерси. Отделно е чист партер на ниво 0, двора ще ти го пълнят съсдеите отгоре с фасове, косми, ще си тупат покривките и одеалата щото така си знаят и реално е неизползваем почти и трябва доста да го чистиш. Цената 235000евро (235000/82=2865Е/м2) е висока за партерен бучимиш, отделно е за тотален/изриване на под и баня- защото са от най-евтините плочки и захабен ламинат....
                      Всъщност аз съм гледал имота- намира се точно където е написано- между Южен парк и завод Витоша “. Отделно има козирка 10 метра над него, което пази от изхвърлени боклуци от съседи в градината. Актуалната му цена вече е 210 000 евро. За ремонта си прав-150к лв ще се набият и ще стане супер. И нямаш брокер

                      Коментар


                      • Тука не мога да разбера какво толкова се лъжете. Обявите в сайтовете са само за балъци - седят непродадени от месеци.. Истинските сделки се случват още преди публикуване и то на минус 15-20-30% от цените по сайтовете.. Ако не вярвате питайте приятел брокер в голяма фирма и ще ви кажат за общите групи.. Отделно европа е в рецесия, лихвите се вдигат, официално има спад на цени и продажби.. Не мога да разбера как не връзвате 2+ 2

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                          Нека да уточним и къде си го виждал? В гето или нормален квартал или ако си го виждал е по-скоро изключение или е масово?
                          В Бг даже и в супер скъпите квартали си изхвърлят строителните отпадъци където им е кеф! Най-лошото е, че е по-скоро правило, а не изключение!
                          В определен квартал на областен град, който се слива с останалите и в непосредствена близост от около 50 метра до хора, които не искат да се случва това, защото е на тяхната улица.
                          Не е гето, но живеят хора на социалки или от определен етнос в голяма концентрация на жилища. Администрацията си затваря очите. Изхвърленото канапе седи на тротоара до коша, а понякога дори не е до контейнера. Начупена стъклария пак така изхвърлена седи до канапето.
                          След десетилетия от това ще изникне европейския вариант на нещо като Skid Row.
                          Не сте се разхождали достатъчно в малките квартали и улички на много европейски градове, за да може да имате обективност. Разходете се и поживейте на различни места, от Германия, към Италия и Португалия, минете и през Белгия, Франция особено на юг, Дания и Англия. Ама не само на командировка.
                          Сегрегацията винаги ще я има навсякъде и тя ще става все по-брутална.
                          Last edited by Kris_; 09.06.2023, 17:54.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                            Обясни ми тогава защо толкова световни олигарси милиардери се бутат да купуват пентхаузи в Лондон и не го правят в Младост?
                            Как така никой не е чувал за тази райска държава с такъв огромен жизнен стандарт, високи доходи, образование и здравеопазване?
                            На плъшока по-сложни въпроси от 2+2=? не се задават
                            Ще му изгори процесора иначе
                            Last edited by petrg5s; 09.06.2023, 17:44.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              най-силния коз на джонката се оказа седмак спатия
                              имало значи боклуци и по другите градове, каква изненада само
                              Обясни ми тогава защо толкова световни олигарси милиардери се бутат да купуват пентхаузи в Лондон и не го правят в Младост?
                              Как така никой не е чувал за тази райска държава с такъв огромен жизнен стандарт, високи доходи, образование и здравеопазване?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                най-силния коз на джонката се оказа седмак спатия
                                имало значи боклуци и по другите градове, каква изненада само
                                Прав си, по-силна карта от "Йончев" няма

                                Коментар

                                Working...
                                X