IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • От новините излиза че квадрата в София е 10 кг "рибай по варнески". Вярно е, че сме олигофрени като потребили по хоризонтала.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Ти нали си понижително настроен. Тогава защо толкова много се сърдиш, че съм посетил бюджетно заведение на морето, особено след като познаваме собственика от 2016г. и той още при посрещането ни почерпи по питие и безалкохолно, преди да си поръчаме, вместо да си поръчаме 3 пържоли от черна крава за 500лв.?

      ПП Събирайте за подаръци, че аз всеки септември ще съм при Пепи, поне веднъж...
      Tи си изплискал директно, никакъв понижител не съм,
      (е, ако, метъра стане колкото наполеон-два, ще купя нещо),
      във Нови Искър и във Кладница имам имоти, и във София апарт (по-голям от двустаен).
      ЗЗ не ги броя,
      в казарма съм ходил, имам поне +1000 книги прочетени, имам същата коса и цвят, която ми е била на 20 год,
      корем нямам и очила не нося - плочки имам.
      Другя месец тръгвам на поход за 20 дена, Пирин до Толбухин.

      Чудя се, ти със какво ще се похвалиш, освен че си сте сте минали четири души със 70 лв за ядене и пиене на края на Слънчака.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

        И вие бяхте изпаднали в еуфория и си го предавахте, като горещ картоф от ръка на ръка с голяма бързина, е га цените се сгромолясат скорострелно. Тъжно ми става понякога, като виждам на кви сламки се ловите..
        Нищо подобно, бях сигурен, че цитирания % е техническа грешка!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

          Айде, ако може да не цитираш жълти издания като БлиЦ ?

          П.П.Ако това лято пак решите със жената и още двама да идете на морето, кажи да съберем малко кинти за подарък,
          че пак ще ходиш "При Пепи" за 70 лв, ядене и пиене
          Ти нали си понижително настроен. Тогава защо толкова много се сърдиш, че съм посетил бюджетно заведение на морето, особено след като познаваме собственика от 2016г. и той още при посрещането ни почерпи по питие и безалкохолно, преди да си поръчаме, вместо да си поръчаме 3 пържоли от черна крава за 500лв.?

          ПП Събирайте за подаръци, че аз всеки септември ще съм при Пепи, поне веднъж...
          Last edited by Bailor; 20.07.2023, 22:13.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

            Колега, за пореден път бъркаш! Никой не е водил подобна дезинформационна кампания, а просто в статията в Капитал бяха допуснали техническа грешка и бяха изписали 94% (доста колеги, включително и аз се усъмнихме в тази нелепа цифра). На следващия ден го бяха редактирали на 54%.
            И вие бяхте изпаднали в еуфория и си го предавахте, като горещ картоф от ръка на ръка с голяма бързина, е га цените се сгромолясат скорострелно. Тъжно ми става понякога, като виждам на кви сламки се ловите..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
              Напротив, няколко потребителя провеждаха дезинформационна кампания и твърдяха, че 94% от продажбите се правят с ипотека. Нещо, което е напълно опровергано от данните за сделките.
              Що се отнася до сравнението с минали години - 49.75% е средната стойност на ипотечното кредитиране в София, т.е. сега не сме далеч от нея и дори сегашните 53.72% са учудващо ниски, просто купувачите предпочитат разплащането в кеш.



              Колега, за пореден път бъркаш! Никой не е водил подобна дезинформационна кампания, а просто в статията в Капитал бяха допуснали техническа грешка и бяха изписали 94% (доста колеги, включително и аз се усъмнихме в тази нелепа цифра). На следващия ден го бяха редактирали на 54%.

              Коментар


              • За пръв път от 2009 година цените на луксозните жилища падат

                https://fakti.bg/imoti/800689-za-pra...jilishta-padat

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  проблемът не е в 'закъсването' на хората с ипотека - дано няма много.

                  софийският пазар постоянно се захранва от нови проекти, а за да върви керванът са нужни купвачи.

                  достатъчно е да намалят значително НОВИТЕ ИПОТЕКИ и без да има закъсали ипотекари ще има "АМААА КАКВО СТАВА"
                  Ето една възможност за развитие на пазара с ипотеките от началото на годината в Нова Зеландия -

                  Aaron and Jessica Rubin are on the brink of selling their house.

                  They're battling to pay the bills for their family of two kids now rising interest rates have led their home loan payments to jump by about $2500 a month in just two years.

                  The couple bought their Nelson home for $1.2 million in 2021, taking out a more than $1m loan with one of the big four banks.

                  Initially, they paid about $4000 a month in home loan repayments. But when their one-year fixed term ended, payments jumped to $5142 a month on a refinanced 3.99 percent rate.

                  Now payments are set to hit $6710 in March - a $1600 year-on-year jump - should they sign on for the bank's new 6.49 percent fixed term.

                  https://www.rnz.co.nz/news/national/...ars-to-my-eyes

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                    Напротив, няколко потребителя провеждаха дезинформационна кампания и твърдяха, че 94% от продажбите се правят с ипотека. Нещо, което е напълно опровергано от данните за сделките.
                    Яко те е напекло!

                    Трябва да стоиш повече на сянка!

                    Коментар


                    • проблемът не е в 'закъсването' на хората с ипотека - дано няма много.

                      софийският пазар постоянно се захранва от нови проекти, а за да върви керванът са нужни купвачи.

                      достатъчно е да намалят значително НОВИТЕ ИПОТЕКИ и без да има закъсали ипотекари ще има "АМААА КАКВО СТАВА"
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                        Напротив, няколко потребителя провеждаха дезинформационна кампания и твърдяха, че 94% от продажбите се правят с ипотека. Нещо, което е напълно опровергано от данните за сделките.
                        Що се отнася до сравнението с минали години - 49.75% е средната стойност на ипотечното кредитиране в София, т.е. сега не сме далеч от нея и дори сегашните 53.72% са учудващо ниски, просто купувачите предпочитат разплащането в кеш.



                        Текстът е променен на 15 юли в 11:20 часа като 94% е заменено с 54% при дела на сделките с ипотека в София.

                        https://www.capital.bg/biznes/imoti/...mesechie_tozi/

                        Коментар


                        • Напротив, няколко потребителя провеждаха дезинформационна кампания и твърдяха, че 94% от продажбите се правят с ипотека. Нещо, което е напълно опровергано от данните за сделките.
                          Що се отнася до сравнението с минали години - 49.75% е средната стойност на ипотечното кредитиране в София, т.е. сега не сме далеч от нея и дори сегашните 53.72% са учудващо ниски, просто купувачите предпочитат разплащането в кеш.




                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                            Рухна митът, че 94% от продажбите в София се осъществяват с ипотека. За 2023.Q2 точното число е 53.72% и всъщност намалява от 53.96% (2023.Q1). А националната стойност е 23.63%.
                            Както се вижда, хората продължават да участват на имотния пазар с плащане в кеш, а кредитното финансиране е незначително.
                            При 53% кое му е незначителното?

                            6000 сделки за тримесечие - 3000 платени с ипотека. Дори 10% от тези ипотекари да я закъсат, това означава 300 имота при ЧСИ само от едно тримесечие. Достатъчно да обърне всичко наопаки.

                            Какъв е броят на фиктивните сделки сред тези 6000 е друг въпрос, т.е. процентът може да е и далеч над 53. Това печатане на пари от банките и раздаването им на сульо и пульо е такава бомба със закъснител, че не ми се мисли.
                            Last edited by ejonny2376; 20.07.2023, 20:45.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                              Рухна митът, че 94% от продажбите в София се осъществяват с ипотека. За 2023.Q2 точното число е 53.72% и всъщност намалява от 53.96% (2023.Q1). А националната стойност е 23.63%.
                              Както се вижда, хората продължават да участват на имотния пазар с плащане в кеш, а кредитното финансиране е незначително.
                              няма такъв мит
                              имаше някаква глупава сметка на журналист аматьор

                              всъщност 53.96% е страшно много на база предходни години. Това значи, че от 2 апартамента 1 се купува с ипотека и само вълнуващите 'хубави лихви' държат тези 54% купувачи в играта. Като почнат да вдигат лихвите колко от тези с ипотека ще се откажат?
                              чисто хипотетично 1% лихвата нагоре - 20%, 1.5% лихвата нагоре 40%, 2% лихвата нагоре 80%

                              това ще е чук между очите за пазара откъм търсене... дали и как предстои да видим.

                              не се наемам да кажа колко и кога ще вдигнат банките, но съм убеден, че момента на вдигането е пряко свързан с темпа на ипотечното - ако има застой банките ще им стане ясно, че пределът е достигнат и влизаме в цикъл на затягане и ще почнат да 'жънат'.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Рухна митът, че 94% от продажбите в София се осъществяват с ипотека. За 2023.Q2 точното число е 53.72% и всъщност намалява от 53.96% (2023.Q1). А националната стойност е 23.63%.
                                Както се вижда, хората продължават да участват на имотния пазар с плащане в кеш, а кредитното финансиране е незначително.

                                Коментар

                                Working...
                                X