IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Тука даже и икономиста бриджор Радев ще те обори. Не гледаш какви карти има освен твоите 13 в останалите. Учебници отпреди новия социален капитализъм в условия без покритие на парите, инфлация и огромна задлъжнялост. Кой па ти каза че златото е актив още. Инструмент за спекула може би да.
    Питай Ратко за активи и мебели, само темата за Акт 14 остави за след 2029 поне.

    Коментар


    • Ох на батко, брокерчета сладки. Изненадоха ли ви пак? -

      US Stripped of AAA Rating by Fitch as Budget Deficits Swell
      • Downgrade reflects expected fiscal deterioration, Fitch says
      • US Treasury futures push higher in early Asia trading
      The US was stripped of its top-tier sovereign credit grade by Fitch Ratings, which criticized the country’s ballooning fiscal deficits and an “erosion of governance” that’s led to repeated debt limit clashes over the past two decades.

      The credit grader cut the US one level from AAA to AA+, echoing a move made more than a decade ago by S&P Global Ratings. Tax cuts and new spending initiatives coupled with multiple economic shocks have swelled budget deficits, Fitch said, while medium-term challenges related to rising entitlement costs remain largely...

      https://www.bloomberg.com/news/artic...rope#xj4y7vzkg


      Last edited by unimog; 02.08.2023, 07:22.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

        Казах къща, не студио. И не се отдава за 1000 паунда... Но както и да е...
        Що къщите на халф прайс ли ги дават ???

        Ето ти подобна сметка и за 3 бедрум хаус в краен квартал на Лондон в момената наемите са около 1800 на месец а продажна под 400к не може и да видиш

        Коефициент около 20

        След изцепките ти за лихвата и сегашните ти безумни твърдения за цените в Лондон определено мога да кажа че явно някой ти разказва глупости под въздействието на алкохол

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          В Лондон пазара никога не е бил на такива нива 9.5 годишни наема дори и на дъното на предишната криза

          Как точно си го представяш студио дето носи 1000 паунда да се продаде за нема 120к в Лондон

          Май си купувал в Лондон само на сън
          Казах къща, не студио. И не се отдава за 1000 паунда... Но както и да е...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

            Вие нали имахте ипотека в Лондон? Там до преди 4 години този коефиент, за които говори колегата беше 9.5. Тогава и аз си купих моята къща. Само за сравнение, имотите в София са с коефициент 28.25, което обяснява и наплива от чуждестранни инвеститори.
            В Лондон пазара никога не е бил на такива нива 9.5 годишни наема дори и на дъното на предишната криза

            Как точно си го представяш студио дето носи 1000 паунда да се продаде за нема 120к в Лондон

            Май си купувал в Лондон само на сън

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              Добре де като считаш че 7 годишни наема са правилната пропорция що му предложи 120к евро а не му предложи 600х7х12=50к евро???

              Да не би да си искал да напишеш 17 години не 7 години?

              щото и аз съм чел икономиката по тия години и все си спомням да се говори за 20 години не за 7 години
              Вие нали имахте ипотека в Лондон? Там до преди 4 години този коефиент, за които говори колегата беше 9.5. Тогава и аз си купих моята къща. Само за сравнение, имотите в София са с коефициент 28.25, което обяснява и наплива от чуждестранни инвеститори.
              Last edited by antani; 01.08.2023, 23:08.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение

                Моите учебници бяха 1995г, може и да са се променили нещата. Ще споделя все пак опит. Имам към 50 търговски обекта под наем. Никъде не ми е изгодно да купя обекта. Имам и мои(фирмени) търговски обекти(на центъра на София, от друг бизнес), които давам под наем и доходността/цената на имота е ... майтап направо.Срам ме е да си призная - 3%. Но уж чакаме София да "цъфне" някой ден(друга тема). Иначе, ако се наложи да напусна въпросия обект и някой да вземел готов бизнес, в конкретния случай няма как да стане, все едно съм зъболекаркси кабинет, не съм, но е подобно....
                Добре де като считаш че 7 годишни наема са правилната пропорция що му предложи 120к евро а не му предложи 600х7х12=50к евро???

                Да не би да си искал да напишеш 17 години не 7 години?

                щото и аз съм чел икономиката по тия години и все си спомням да се говори за 20 години не за 7 години

                Коментар


                • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                  до кога ще продължи тази стагфлация? 2039? Или повече?
                  Аве брокерази по колко нови ника ще пускате на ден бре?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    5000 Евро на квадрат вървят магазините на Графа. Де е Гарибалди, де е гетото. Прати му долната обява на твоя хазяин с пожелания към майка му.

                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...mcw&f1=1&fe7=1

                    Тези 200к дори на безсрочен депозит да ги държиш при сегашните лихви от 3,5% (оферти извън БГ колкото щеш) ще ти се плаща наемът само от лихвите. 120к дето си му предложил са твърде много. 50к е максимумът. Явно е видял, че тези мижави 600 Евро не могат да се вдигнат и е решил да те пробва колко си глупав.
                    Не, 3,5% не компенсират инфлацията даже. Не бих сложил 200К€ на депозит щото не знам само след 6 мес дали ще имам достъп до тях. Така жънат банкерите.
                    А тоя не ще по-голям наем, а да вземе парата ако може и да кешира. Току виж купил на Гарибалди ако намери балък.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      5000 Евро на квадрат вървят магазините на Графа. Де е Гарибалди, де е гетото. Прати му долната обява на твоя хазяин с пожелания към майка му.

                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...mcw&f1=1&fe7=1

                      Тези 200к дори на безсрочен депозит да ги държиш при сегашните лихви от 3,5% (оферти извън БГ колкото щеш) ще ти се плаща наемът само от лихвите. 120к дето си му предложил са твърде много. 50к е максимумът. Явно е видял, че тези мижави 600 Евро не могат да се вдигнат и е решил да те пробва колко си глупав.
                      На Графа трудно се обслужва магазин и хем да си конкурентен. Кола да ти зареди магазина едва припарва. Купи го и избивай парата тепърва. Все още който може кюта под наем там.
                      Но съм съгласен. 5К€ метъра трябва да е магазин за скъпоценни камъни от цял свят. Примерно казано.
                      Last edited by bulgarian lev; 01.08.2023, 22:07.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                        Петролът скочи 20% последния месец в разгара на лятото, последно скочи толкова началото на 2022.

                        Скокът на петрола помпа инфлацията и логично следва ново повишение на основните лихвени проценти.

                        Повишението на лихвите врияе върху цената на златото и на другите активи като НИ.
                        Тука даже и икономиста бриджор Радев ще те обори. Не гледаш какви карти има освен твоите 13 в останалите. Учебници отпреди новия социален капитализъм в условия без покритие на парите, инфлация и огромна задлъжнялост. Кой па ти каза че златото е актив още. Инструмент за спекула може би да.
                        Last edited by bulgarian lev; 01.08.2023, 22:15.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение
                          Днес имах интересен казус : Имам търговски обект в квартал на София, от западните квартали, с доста роми наблизо. Един от обектите на фирмите ми е това. Плащам си 1200лв на месец наем(40кв.м). Идва хазяина и вика "искаш ли да го купиш" ... ей тъй изневиделица. И аз ... не ща да си развалям рахата викам " Ми защо не, колко " . Той почва да усуква "провери си ".... Гледам аз в нета, викам специалисти от една от големите агенции, познати. Туй дето видях беше 120К евро. Брокерите викат 120-130,но по-скоро 120К. И казвам аз на хазяина 120К,макар, че не ми се дават хич, щото така си ми е добре и той вика "Ооо много си далеч от истината " с жена ми гледахме поне 200К ! Шах с пешката ! Едно време в учебника пишеше, че търговски имот струва 7г наем, а това излиза към 30години. Ама аз и да съм жив, ще имам сигурно Алцхаймер след 30г. все пак бях в армията през "световното САЩ 94та".... После се позамислих и огледах... ама то в района за 1000лв-1500лв наем на месец бол обекти под наем, че и по хубави от моя и по-големи... Иначе "Слава на бога", кеша го имам, ама що пък да набивам 200К евро в нещо, дето наема му е 600евро на месец, като мога и го правя, да въртя парите със завидна за този форум доходност. Вие как бихте постъпили на мое място ? Аз още не съм изсипал студената кофа вода върху хазяина.
                          5000 Евро на квадрат вървят магазините на Графа. Де е Гарибалди, де е гетото. Прати му долната обява на твоя хазяин с пожелания към майка му.

                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...mcw&f1=1&fe7=1

                          Тези 200к дори на безсрочен депозит да ги държиш при сегашните лихви от 3,5% (оферти извън БГ колкото щеш) ще ти се плаща наемът само от лихвите. 120к дето си му предложил са твърде много. 50к е максимумът. Явно е видял, че тези мижави 600 Евро не могат да се вдигнат и е решил да те пробва колко си глупав.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            7 годишни наема май алцхаймера е подранил
                            Моите учебници бяха 1995г, може и да са се променили нещата. Ще споделя все пак опит. Имам към 50 търговски обекта под наем. Никъде не ми е изгодно да купя обекта. Имам и мои(фирмени) търговски обекти(на центъра на София, от друг бизнес), които давам под наем и доходността/цената на имота е ... майтап направо.Срам ме е да си призная - 3%. Но уж чакаме София да "цъфне" някой ден(друга тема). Иначе, ако се наложи да напусна въпросия обект и някой да вземел готов бизнес, в конкретния случай няма как да стане, все едно съм зъболекаркси кабинет, не съм, но е подобно....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

                              Има няколко обяснения:

                              1. Значително повишаване на доходите.
                              2. Крах на лихвените проценти по ипотечните кредити.
                              3. Много ниска ипотечна задлъжнялост (23.63% от продажбите се правят с ипотечен кредит, а 76.37% в кеш)
                              4. Липса на безработица.
                              5. Ниските цени на жилищата у нас.
                              6. Увеличение на паричната маса.
                              По т.3 и т.5 за кой град става въпрос?

                              Коментар


                              • Това не се отнася за България.
                                Освен това, Reventure Consulting1 има канал в YouTube, в който от 2020 година се пропагандира спад на цените на имотите, който "всеки момент" започва или вече е започнал, но ние не знаем. Разбира се, нито едно от твърденията му не е вярно.

                                1. Reventure Consulting

                                Коментар

                                Working...
                                X