IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не трябва да си ядрен физик ,за да разбереш какво следва

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
      .... Капитализмът е безмилостен за другарите и така трябва да бъде, капитализма е щедър за способните и мащеха за мързеливците.....
      Байче, по-добре си трай и много, много не се изказвай, 'щото некви страшни глупости пишеш.
      В България, така наречения КАПИТАЛИЗЪМ е в ДРУГАРИТЕ, под всичките им форми.
      Да, ти се вписваш идЯлно в БГ капитализма и в българската политическа "класа".

      Успех с имотните начинания и с възпитанието на "децата".
      Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

      Коментар


      • U.S. consumers saying 'bad time to buy' a house hits 13-year high in July


        Aug 7 (Reuters) - The share of U.S. consumers who believe it is a bad time to buy a home reached the highest level in at least 13 years in July, according to a survey released on Monday, as the supply of available properties remains scarce and home prices appear to have stopped cooling.

        The portion of U.S. consumers saying now is a "bad time to buy" a new home increased by 4 percentage points in July to 82%, according to a report released Monday by Fannie Mae, the highest level since the mortgage finance giant began conducting the survey in 2010.

        https://www.reuters.com/world/uk/us-...ly-2023-08-07/

        Живеем в исторически времена.
        Last edited by unimog; 08.08.2023, 08:20.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение


          Ще купувме жилище за сина ми. За да живее в него.

          Ако купя сега значи съм повишител. Ако чакам, то значи съм понижител.

          Купете му и жена ,направете му и деца,нещо ако съм пропуснал..

          Коментар


          • Un Italiano Vero - Italy Surprises Markets With New Tax on ‘Extra’ Profits of Banks

            • Meloni government backs wide range of items before vacation
            • Norms include increasing taxi licenses, foreign investments
            https://www.bloomberg.com/news/artic...rope#xj4y7vzkg

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение
              Aз имам собствено жилище и съм против инвстицията в имот.Понижител ли съм или повишител?
              шестака с 1 ипотека,критикува хора с по 3 имота,че не били повишители и че щели да живеят вечно под наем
              Доста странен е този форум,наистина
              Last edited by keep_calm; 08.08.2023, 08:05. Причина: Спазвайте добрият тон.

              Коментар


              • Айдееее, викам да почваме, че да се свършва -

                Moody's downgrades 10 US banks, warns of possible cuts to others

                Aug 7 (Reuters) - Ratings agency Moody's downgraded the credit ratings of several U.S. banks on Monday and warned it was reviewing the status of some of the nation's biggest lenders.

                Moody's cut the ratings of 10 U.S. banks by one notch and placed some banking giants on review for potential downgrades. The agency also changed its outlook to negative for several major lenders. Overall, it changed the assessments for 27 banks in the sector.

                https://www.reuters.com/markets/us/m...rs-2023-08-08/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                  Aз имам собствено жилище и съм против инвстицията в имот.Понижител ли съм или повишител?За един прЕател питам.

                  Ще купувме жилище за сина ми. За да живее в него.

                  Ако купя сега значи съм повишител. Ако чакам, то значи съм понижител.


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                    Мисля че бъркаш относно така наречените понижители

                    Ти си мислиш че чакат да паднели цените с 50% на 1000 евро та да купели - пълна заблуда

                    На тях просто много им се иска да се срине пазара и да бъдат наказани тези дето са имали куража да купят който на тях им липсва

                    Фройд вероятно имат някакво обяснение на този феномен
                    Aз имам собствено жилище и съм против инвстицията в имот.Понижител ли съм или повишител?За един прЕател питам.
                    Last edited by nradev1111; 08.08.2023, 02:15.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                      Понеже тук лагерите са разделени на понижители и повишители, нека се опитаме да дадем определения за двете групи:

                      1. Понижител: Индивид обитаващ квартира или жилище на родител, притежаващ 0бр. имоти, чакащ момента да паднат цените и мечтаещ да купи първо жилище с голям дискаунт. Тези индивиди щедро раздават непотърсени съвети как, кога, къде и кога се купуват имоти, въпреки, че имат само теоретична подготовка с претенции, че са врели и кипели в имотния пазар. Въпросните индивиди, вярват твърдо, че цените на имотите са като цените на доматите на женския пазар и че тайминга при тях е от днес за утре, т.е цените ще паднат УТРЕ. Обясняват си всичко с графики, анализи и непроверени предположения. Понижителите се водят от максимата ИМОТ СЕ КУПУВА НА ДЪНО.

                      2. Повишител: Човек притежаващ няколко имота, живеещ в собствено жилище, здраво стъпил на основата на реализирани покупки и продажби. Дава съвети когато му бъдат поискани съвети без да има претенциите, че знае всичко за пазара на недвижимите имоти. Повишителите обикновено дават за пример опита и натрупаните знания които са придобили през годините и имащи респект към НВ пазара. Повишителите знаят от натрупания опит през годините, че цените на имотите в дългосрочен план само растат, като флуктуациите при тях са в голям времеви диапазон, т.е. възможно е покачване на цените бавно и методично в период от време 10-15-20 години и временно задържане или малък спад за 2-3 години. Подкрепят тезите и твърденията си само с ФАКТИ без да четат анализи на псевдо икономисти също живеещи под наем. Повишителите се водят от максимата ИМОТ СЕ КУПУВА КОГАТО НАМЕРИШ ЖЕЛАНИЯТ ТАКЪВ И КОГАТО МОЖЕШ ДА СИ ГО ПОЗВОЛИШ.

                      ...допълвайте ако сте забелязали пропуски в някое от определенията или дайте примери за типични понижители или повишители.

                      ПП. не е обидно някой да бъде причислен към едната или другата група, просто е въпрос на спецификация.
                      Мисля че бъркаш относно така наречените понижители

                      Ти си мислиш че чакат да паднели цените с 50% на 1000 евро та да купели - пълна заблуда

                      На тях просто много им се иска да се срине пазара и да бъдат наказани тези дето са имали куража да купят който на тях им липсва

                      Фройд вероятно имат някакво обяснение на този феномен

                      Коментар


                      • Понижителите са твърде агресивни, поради факта, че никога не са закупили имоти и това ги кара често да си изпускат нервите и да обиждат опонентите си, особено такива на държавна служба! Има ли как модерацията да озапти подобни фрустрирани индивиди, без да се руши дискусията?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

                          Да кажем , че и депозантите покриват инфлацията вече с 0% лихва - колкото и собствениците на НИ .
                          При толкова празни /незаети / жилища , защо се създава илюзия , че всеки 10 - ти ще има шанса да си намери читав наемател и да печели от наеми

                          Дори да не се смята инфлация .
                          при 2,5% депозит + 2,5 ипотека + 2,5 спад
                          вече си 7,5% назад

                          Най - скромните очаквания са - тези цифри да се удвоят поне за няколкогодишен период .
                          Като ти казвам че ти е мармалад в главата не ми верваш

                          Вторачил си се в някаква моментна картина и искаш да правиш генерални заключения

                          Погледни голямата картинка и ще ти станат ясни много неща ето например имот който съм купил преди 20г е поскъпнал над 10 пъти от тогава и в момента се изплаща от наеми на всеки 2 години

                          Сега ще ми кажеш ама ти си го купил изгодно - Разбираш че си го купил изгодно като се навъртят годините
                          Към онзи момент въобще не ми изглеждаше изгодно и като ми го казаха този имот го предлагах на приятели и те се отказаха накрая аз го купих

                          Коментар


                          • Понеже тук лагерите са разделени на понижители и повишители, нека се опитаме да дадем определения за двете групи:

                            1. Понижител: Индивид обитаващ квартира или жилище на родител, притежаващ 0бр. имоти, чакащ момента да паднат цените и мечтаещ да купи първо жилище с голям дискаунт. Тези индивиди щедро раздават непотърсени съвети как, кога, къде и кога се купуват имоти, въпреки, че имат само теоретична подготовка с претенции, че са врели и кипели в имотния пазар. Въпросните индивиди, вярват твърдо, че цените на имотите са като цените на доматите на женския пазар и че тайминга при тях е от днес за утре, т.е цените ще паднат УТРЕ. Обясняват си всичко с графики, анализи и непроверени предположения. Понижителите се водят от максимата ИМОТ СЕ КУПУВА НА ДЪНО.

                            2. Повишител: Човек притежаващ няколко имота, живеещ в собствено жилище, здраво стъпил на основата на реализирани покупки и продажби. Дава съвети когато му бъдат поискани съвети без да има претенциите, че знае всичко за пазара на недвижимите имоти. Повишителите обикновено дават за пример опита и натрупаните знания които са придобили през годините и имащи респект към НВ пазара. Повишителите знаят от натрупания опит през годините, че цените на имотите в дългосрочен план само растат, като флуктуациите при тях са в голям времеви диапазон, т.е. възможно е покачване на цените бавно и методично в период от време 10-15-20 години и временно задържане или малък спад за 2-3 години. Подкрепят тезите и твърденията си само с ФАКТИ без да четат анализи на псевдо икономисти също живеещи под наем. Повишителите се водят от максимата ИМОТ СЕ КУПУВА КОГАТО НАМЕРИШ ЖЕЛАНИЯТ ТАКЪВ И КОГАТО МОЖЕШ ДА СИ ГО ПОЗВОЛИШ.

                            ...допълвайте ако сте забелязали пропуски в някое от определенията или дайте примери за типични понижители или повишители.

                            ПП. не е обидно някой да бъде причислен към едната или другата група, просто е въпрос на спецификация.
                            Last edited by bulgarian lev; 08.08.2023, 00:14.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение


                              С имотите ти не биеш инфлацията ти я покриваш - Печалбата идва от наемите
                              Да кажем , че и депозантите покриват инфлацията вече с 0% лихва - колкото и собствениците на НИ .
                              При толкова празни /незаети / жилища , защо се създава илюзия , че всеки 10 - ти ще има шанса да си намери читав наемател и да печели от наеми

                              Дори да не се смята инфлация .
                              при 2,5% депозит + 2,5 ипотека + 2,5 спад
                              вече си 7,5% назад

                              Най - скромните очаквания са - тези цифри да се удвоят поне за няколкогодишен период .
                              Last edited by corner; 07.08.2023, 23:27.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                                Някакъв мармалад ти е в главата

                                Поскъпването на имотите това е реалната инфлация и ако в момента имотите не поскъпват за разлика от чушките и доматите това няма никакво значение

                                С имотите ти не биеш инфлацията ти я покриваш - Печалбата идва от наемите

                                Можеш да биеш инфлацията с покупка на имот само ако си го купил под цена или ако някаква външна причина е довела до чуствителното поскъпване точно на този имот в сравнение с останали подобни на друго място - Например пуснали са метро и търсенето се е увеличило
                                Поскъпването на материали , труд , парцели ............... - това е инфлация на фона на която имотите падат !

                                Съвсем отделен е въпросът , че поскъпването / инфлацията / при имотите се състоя много отдавна - още когато се замерваше потребителска дефлация . Тогава поскъпването беше неоснователно и резултат от неправилно разпределение на новонапечатаните пари .
                                Сега всичко ги догонва и не трябва да е причина за вторично поскъпване .
                                Но нали трябва да се спекулира с инфлацията , като причина за поскъпването им ................

                                Коментар

                                Working...
                                X