IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
    И цък - https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=9omgxy&f1=1

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
      Току що ми звънна брокер от Имотека да ми предлага апартаменти в Сф. За последните 2 седмици това е 4-то позвъняване от брокер, при положение, че от 1 г. не съм ходил по огледи и не съм звънял по обяви. Тези хора не почиват ли, все пак е отпускарски сезон?

      Това какво ви говори?
      че Гонят % и ако трябва цял ден ще въртят телефона. При тези цени защо не, ако правят по 12к лева и нагоре от сделка?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
        Хампарцумян бие тревога, банките удрят секира на желаещите жилище

        Всеки, който си е направил сметката на ръба на възможностите си, ще изпита трудности, смята той

        Според него ключовото вече е, ако човек изпитва трудности, да разговаря с банката и да може да преструктурира кредита си – да се погаси част от главницата, така че вноската да стане по-приемлива или друг сценарий. „Важно е да се говори достатъчно рано преди нещата да са стигнали до кредитни консултанти и съдии изпълнители”, препоръча той.

        https://blitz.bg/analizi-i-komentari...ews972310.html
        Не е това акцента на интервюто, а това:
        „А не просто нещо лъскаво, застроено, където човек няма къде да паркира. Тези градоустройствени грешки ще бъдат лошо наказани от пазара”, обясни Хампарцумян и прогнозира, че ще се превърнат в бедняшки квартали и цената на апартаментите там ще пада.

        Да чакаме промоции във Вади, Ливади и Слатина?

        Коментар


        • Току що ми звънна брокер от Имотека да ми предлага апартаменти в Сф. За последните 2 седмици това е 4-то позвъняване от брокер, при положение, че от 1 г. не съм ходил по огледи и не съм звънял по обяви. Тези хора не почиват ли, все пак е отпускарски сезон?

          Това какво ви говори?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

            Справката ти е по-голяма от справката ми -

            [ATTACH=CONFIG]n4107554[/ATTACH]
            ЦЪК

            Коментар


            • Седмични акценти:

              Актуални предложения за инвестиции:
              • Държавни ценни книжа на:
                • Албания 2028 - доходност 6,216%
                • Черна гора 2029 - доходност 6,778%
                • Черна гора 2025 - доходност 5,548%

              Коментар


              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                Инфлация 8,5% (официална), ръст при наемите т.е. на доходност +20-30%, лихва по депозит около 1,5-2% (страхотна алтернатива!) и през 2039та: "-сори, сори, сбърках, но ще поправя грешката"
                Имам в момента депозит безсрочен с теглене и довнасяне без такси - 4,5%. Естествено не в БГ. ДЦК над 5%.

                Намери ми апартамент в София с подобна доходност (и поне 2%-3% отгоре заради рисковете). А това с 30% ръст на наемите е тотална глупост и измислица на брокеразите. Има тотален глад за наематели. Инфото ми е от хора, на които вярвам и на които основната им дейност е това.да купуват и отдават под наем.
                Last edited by ejonny2376; 28.08.2023, 16:49.

                Коментар


                • Паричното предлагане в еврозоната се свива за пръв път от 13 години

                  Последните данни ще подхранят дебата в ЕЦБ за това дали трябва да се наложи пауза в увеличаването на лихвите

                  Паричното предлагане в еврозоната се е свило за пръв път от 2010 г. насам, след като кредитирането в частния сектор е изпаднало в застой, а депозитите намаляват. Вследствие икономистите предупреждават, че финансовият натиск ще се влоши допълнително занапред, пише Financial Times.
                  Депозитите като цяло, включително тези, държавни от държавни органи и финансови институции, както и от домакинства и компании, са намалели с рекорден темп от 1,6% през годината до юли.

                  „Тъй като икономическата активност вече е в застой в момента, паричната политика ще допринесе за по-слаба икономическа среда през предстоящите тримесечия“, коментира Колайн.

                  Икономиката на еврозоната се разрасна с 0,3% през трите месеца до края на юни спрямо предишното тримесечие, свивайки се или стагнирайки през предишните две тримесечия. Мрачните бизнес проучвания обаче показват за вероятен спад през трите месеца до края на септември.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                    Инфлация 8,5% (официална), ръст при наемите т.е. на доходност +20-30%, лихва по депозит около 1,5-2% (страхотна алтернатива!) и през 2039та: "-сори, сори, сбърках, но ще поправя грешката"
                    Банките както е вдино ТЕПЪРВА ПОЧВАТ ДА ТОЧАТ С ЛИХВИТЕ !

                    Ето и новина от ТЕЗИ КОИТО ОПРЕДЕЛЯТ ПРАВИЛАТА !

                    ДНЕС !!
                    Холцман: Ако няма нови изненади, трябва да продължим с лихвените повишения/ДАЖЕ ИЗОСТАВАЛИ ХОРАТА ХА ХА /

                    https://www.investor.bg/a/539-banki-...te-povisheniya



                    Гуверньорът на Австрийската централна банка заяви, че ЕЦБ изостава в борбата с инфлацията

                    Европейската централна банка не е победила инфлацията и вероятно ще трябва отново да повиши лихвите през септември, смята членът на Управителния съвет Робърт Холцман, цитиран от Bloomberg.

                    Присъединявайки се към ястребово* настроените си колеги, които също настояват за ново увеличение на разходите по заемите, гуверньорът на Австрийската централна банка заяви в интервю, че икономиката не е застрашена от рецесия и свитите пазари на труда означават, че синдикатите могат да настояват за по-големи увеличения на заплатите.

                    „Все още нямаме яснота по отношение на инфлацията“, призна Холцман, добавяйки, че ще следи всички данни, които се публикуват, за да оцени рисковете за цените. „Ако няма големи изненади, смятам, че има смисъл да продължим с лихвените увеличения, без да правим пауза“, посочи той.

                    Той добави, че ЕЦБ продължава да е „донякъде изостанала“ в борбата с инфлацията. На въпроса дали това означава, че повишаването на лихвите може да продължи след септември, той коментира, че „когато достигнем 4%, тогава ще говорим отново“.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                      Обяви Продава в град София :: imot.bg

                      ниво: 2124

                      [ATTACH=CONFIG]n4107550[/ATTACH]
                      Справката ти е по-голяма от справката ми -

                      Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	19.9 КБ
ID:	4107554

                      Коментар


                      • Хампарцумян бие тревога, банките удрят секира на желаещите жилище

                        Всеки, който си е направил сметката на ръба на възможностите си, ще изпита трудности, смята той

                        Според него ключовото вече е, ако човек изпитва трудности, да разговаря с банката и да може да преструктурира кредита си – да се погаси част от главницата, така че вноската да стане по-приемлива или друг сценарий. „Важно е да се говори достатъчно рано преди нещата да са стигнали до кредитни консултанти и съдии изпълнители”, препоръча той.

                        https://blitz.bg/analizi-i-komentari...ews972310.html

                        Коментар


                        • Обяви Продава в град София :: imot.bg

                          ниво: 2124

                          Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-08-28 161753.jpg
Views:	1
Size:	40.5 КБ
ID:	4107550

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            https://money.bg/property/dobra-inve...momenta-1.html
                            Добра инвестиция ли са имотите в момента ?


                            Дoxoднocттa нa дeпoзититe, в cвeтлинaтa нa пoвишaвaнeтo нa лиxвитe oт cтpaнa нa EЦБ, нaй-вepoятнo щe пpoдължи дa ce пoвишaвa. Toвa щe нaпpaви дeпoзититe пo-cepиoзнa aлтepнaтивa нa инвecтициитe в имoти.
                            Инфлация 8,5% (официална), ръст при наемите т.е. на доходност +20-30%, лихва по депозит около 1,5-2% (страхотна алтернатива!) и през 2039та: "-сори, сори, сбърках, но ще поправя грешката"

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              След като разбрахме че купуваш акции в американски строителни компании отговорът е - Твърдо НЕ
                              Американския пазар е едно ,българския съвсем друго

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                ПП В Пловдив област има много 'селски' сделки, което ти обърква бройката спрямо София-град
                                СВ София обслужва София-град и София-област както СВ Пловдив обслужва града и областта. Така, че не виждам как това е вярно, няма отделна статистика за градовете и областта.

                                Просто няма какво да се купи вече в София, или е на ненормални цени. Свършиха имотиту там.

                                Коментар

                                Working...
                                X