IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

    Джони, сладур уважаеми, аз не съм спал и в периода 2011-2023 както сам видя съм купувал имоти които са доста добри. В нито един момент аз не съм разполагал с 640 хил евро. Макса е бил с около 240-275 хиляди. Със спечелен кеш не се догонва цена на имот. Никога не достига. Запомни, безплатен урок!
    Намествал съм ги моментално, да, милион и нещо бая отгоре съм, сега ще кажеш че капиталовата която е дабъл се пипа ако продадеш. Учи се на локация и ликвидност, дори имота да изглежда скромен.
    Не познаваш геодезията на района. Вълна от морето не би бил проблем. Морето не бута, поглъща само. Проблем са дренажи, подпочвени води, лоша отводнителна система и пласт от почва върху скала. Реки и долини няма, язовири също, презастроени южночерноморски алчни чекии също. Затова в Малката София - Лозенец отдавна не купих и не бих купил и 1 кв. м. Научи се да се разграничаваш и да получаваш инфо не от тълпата.
    Селска къща и ликвидност са несъвместими понятия.То и в София няма ликвидност.Да не си консумирал някоя евтина субстанция?


    Всъщност имотите са неликвидни по целия свят.Дори в Лондон да имаш .Може да се продаде бързо ако е на топ локейшън ама разходите са поне 10% на покупка и оше толкоз на продажба.
    Last edited by nradev1111; 10.09.2023, 05:31.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

      Направо ще е погром, когато всички се втурнат към депозити от над 3%:
      https://www.ca-consumerfinance.de/zur-kontoeroffnung/
      12 мечен депозит на 4.05%

      Това ще направи ипотеките на 6,5% и нагоре при сегашните условия, съответно порфейлите на банките ще получат бонус след като вдигнат временно на всички вноските с най-малко депозитната лихва на ЕЦБ (ако приемем тази стойност за груб ориентир на средните депозитни лихви за периоди до 2 години). НО обезценката на обезпеченията може да бъде описана само с "Ей сега си е****о, мамата!".

      Все пак за тези без имущество може да им е все тая, стига да не се набутат на спекулативния връх. Дали ще купят 1500е/м2 при 3% ипотека или 1000е/м2 при 6% (груб пример) е все тая.
      4.05% за годишен депозит дава втората по големина френска банка. Да беше някоя малка банка как да е.

      Коментар


      • Пазарът на наеми изостава от продажбите, измерени със средните наемни нива в София през 2022 г., но демонстрира по-отчетливо поскъпване през първите месеци на 2023 г.

        https://www.pariteni.bg/novini/imoti...skypvat-247164

        ИЗРАВНЯВАНЕ, ДОГОНВАНЕ, ИЗРАВНЯВАНЕ, а понижителната фауна нека си мечтае за пазар на купувача..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение

          Да лихвите на които ще тегли министерство на финансите и големия бизнес който така или иначе тегли с юрибор индекс. Във всяка ипотека пише индекса дрън дрън, а при приемане на еврото се приема 6м юрибор който сега е около 4%, от 0% на измислените банкови индекси сега.
          Банковите индекси са вързани с депозитните лихви. Влизане в еврозоната при сегашните лихви на ЕЦБ означава 4% и нагоре за депозиране на евро за 12 месеца. Т.е. дори не трябва да сменят индекса, автоматично ипотеките ни стават с +4%. Шок и ужас за неподготвените, когато едновременно се вдига вноската, а имотът им се обезценява. Всички с депозит в тухли ще се изкушават да продават и вратата ще стане тясна.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Не си академик и нищо не разбираш. Вчера Денков ти го каза директно:



            Не е бъзик, реално го каза пред журналисти
            Да лихвите на които ще тегли министерство на финансите и големия бизнес който така или иначе тегли с юрибор индекс. Във всяка ипотека пише индекса дрън дрън, а при приемане на еврото се приема 6м юрибор който сега е около 4%, от 0% на измислените банкови индекси сега.
            Last edited by Econlav; 09.09.2023, 19:27.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

              Не е баш едно и също, защото купилите на 3% ипотека, няма вечно да са на 3% при покачващи се лихви. Тяхната лихва също ще расте (макар и с по-малко от тези с нови кредити) и ако главницата е голяма е неприятно.
              Да, така е, но нали са в нужда - те не могат да чакат

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                Направо ще е погром, когато всички се втурнат към депозити от над 3%:
                https://www.ca-consumerfinance.de/zur-kontoeroffnung/
                12 мечен депозит на 4.05%

                Това ще направи ипотеките на 6,5% и нагоре при сегашните условия, съответно порфейлите на банките ще получат бонус след като вдигнат временно на всички вноските с най-малко депозитната лихва на ЕЦБ (ако приемем тази стойност за груб ориентир на средните депозитни лихви за периоди до 2 години). НО обезценката на обезпеченията може да бъде описана само с "Ей сега си е****о, мамата!".

                Все пак за тези без имущество може да им е все тая, стига да не се набутат на спекулативния връх. Дали ще купят 1500е/м2 при 3% ипотека или 1000е/м2 при 6% (груб пример) е все тая.
                Не е баш едно и също, защото купилите на 3% ипотека, няма вечно да са на 3% при покачващи се лихви. Тяхната лихва също ще расте (макар и с по-малко от тези с нови кредити) и ако главницата е голяма е неприятно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Какво пише тук?
                  https://www.google.com/maps/@43.3769...6656?entry=ttu

                  Внимание, свлачище, не преминавай!

                  Няма какво да разграничавам, те нещата са ясни. 100% незаконни строежи. И опасни.
                  Това не е баш дето имам къща...но карай, излишни подробности.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                    Джони, сладур уважаеми, аз не съм спал и в периода 2011-2023 както сам видя съм купувал имоти които са доста добри. В нито един момент аз не съм разполагал с 640 хил евро. Макса е бил с около 240-275 хиляди. Със спечелен кеш не се догонва цена на имот. Никога не достига. Запомни, безплатен урок!
                    Намествал съм ги моментално, да, милион и нещо бая отгоре съм, сега ще кажеш че капиталовата която е дабъл се пипа ако продадеш. Учи се на локация и ликвидност, дори имота да изглежда скромен.
                    Не познаваш геодезията на района. Вълна от морето не би бил проблем. Морето не бута, поглъща само. Проблем са дренажи, подпочвени води, лоша отводнителна система и пласт от почва върху скала. Реки и долини няма, язовири също, презастроени южночерноморски алчни чекии също. Затова в Малката София - Лозенец отдавна не купих и не бих купил и 1 кв. м. Научи се да се разграничаваш и да получаваш инфо не от тълпата.
                    Какво пише тук?
                    https://www.google.com/maps/@43.3769...6656?entry=ttu

                    Внимание, свлачище, не преминавай!

                    Няма какво да разграничавам, те нещата са ясни. 100% незаконни строежи. И опасни.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение

                      Средната заплата в София вече минава 2,500 лева бруто, в момента обзавеждам апартамент и с ниски цени на качествени материали ми излиза 500 евро на кв.м. Ако си го купил на текущата пазарна цена от 1,800-1,900 евро на кв.м. няма как да ме накараш да продам на под 2,500-2,600 евро, при отстъпка от 100-200 евро ще съм на загуба. След 3 месеца ще вдигнат минималната с 15%, няма логика да паднат цените, тъй като има ниска безработица, най-доброто финансиране от целия свят с покачване на възнагражденията, което води до инфлация и покачване на разходите, т.е. ще става по-скъпо.

                      Единствения проблем който може да обърне колата е приемането на еврото и заменянето на средносрочните индекси на нашите банки с юрибор, което ще увеличи лихвата с едни 100% на всички, но не е сигурно какво ще измислят банките, тъй като не искат портфейлите им да се обезценят с милиарди, тъй че ще видим.

                      П.П. И дядо ми едно време на заплата 80 лева беше купил апартамент за 40,000 лева, ама това време мина.

                      Поздрави,
                      Направо ще е погром, когато всички се втурнат към депозити от над 3%:
                      https://www.ca-consumerfinance.de/zur-kontoeroffnung/
                      12 мечен депозит на 4.05%

                      Това ще направи ипотеките на 6,5% и нагоре при сегашните условия, съответно порфейлите на банките ще получат бонус след като вдигнат временно на всички вноските с най-малко депозитната лихва на ЕЦБ (ако приемем тази стойност за груб ориентир на средните депозитни лихви за периоди до 2 години). НО обезценката на обезпеченията може да бъде описана само с "Ей сега си е****о, мамата!".

                      Все пак за тези без имущество може да им е все тая, стига да не се набутат на спекулативния връх. Дали ще купят 1500е/м2 при 3% ипотека или 1000е/м2 при 6% (груб пример) е все тая.
                      Last edited by Chio; 09.09.2023, 11:02.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                        Така е Каврък, сега като останат без работа в ИТ сектора, очаквай да започнат да изявяват претенции за твоята стабилна позиция.
                        Това си е точно така. Спомням си периода 2009-2012 като пускахме обяви за работа за една позиция се явяваха 50-60 човека и имаше много качествени хора (съкратени от частния бизнес). В момента за 1 свободна позиция се явяват максимум 3-4 човека и ако някой от тях знае как се включва компютъра си е събитие, за претенции относно заплащането няма да коментирам, че ме хваща яд...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                          Но и купувачите са друг сегмент. Разбира се. Не с един, с по 10-15 подобни разполагат продавачите.
                          Тва се едно аз с моите милион и няколко стотин хиляди евра да купя в Сардиния. Кога? Аз съм ги взел не накуп, а постепенно. И да купя аз оставам под моста, щото няма да имам и грош да ги поддържам.
                          Ясно е, че купувачите са друг сегмент. Но повечето от колегите вече имат достатъчно борчове и може да се каже, че малко от тях могат да са ми конкуренция. Та тея с които трябва да се конкурирам, от ден на ден намаляват(на което и разчитам де).

                          В крайна сметка цената е наопаки, и ако преди колкото беше по-голям имота, толкова по-евтин ставаше м2, сега е обратното. Има време нещата да си дойдат на мястото.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Ит,тата доста ще изпокапете, гледам масово почнаха да,съкращават позиции,дейности,хора,проекти
                            Така е Каврък, сега като останат без работа в ИТ сектора, очаквай да започнат да изявяват претенции за твоята стабилна позиция.

                            Коментар


                            • Гледам четниците сте сринали имотите до 1906 https://www.imot.bg/9q7orm

                              ===2039===

                              Останаха още 6 дни до старта на новото поскъпване.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Не си академик и нищо не разбираш. Вчера Денков ти го каза директно:



                                Не е бъзик, реално го каза пред журналисти
                                за инфлацията е прав, а за лихвите може само в частта потребителски и то не всички.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X