IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Аааа, това ми е любимото. Искаме повече, понеже сме много съсобственици.
    еми, като катажиите;
    - ние сме трима колеги. как да разделим тия 10лв на 3!?
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      накавръка е 1/6 съсобственик на тоя етаж
      и да иска, няма как да го продаде.
      според мен, майка му дори и не знае, че е пуснал обява.
      Аааа, това ми е любимото. Искаме повече, понеже сме много съсобственици.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Кавръков. Цената не е надута. Цената е невменяема. Писах го и преди; цената показва, че просто не искаш да продадеш този имот. Каква е причината, нямам идея.

        Веднъж си търсих кола по обяви. На една обява ми казаха, че се отказали от продажбата и ще си я ползват. На моя квич защо тогава не я свалят от мобилето не можаха да ми отговорят. Същата работа и с твоя етаж.
        накавръка е 1/6 съсобственик на тоя етаж
        и да иска, няма как да го продаде.
        според мен, майка му дори и не знае, че е пуснал обява.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Цената е нормална за района,не надута
          Кавръков. Цената не е надута. Цената е невменяема. Писах го и преди; цената показва, че просто не искаш да продадеш този имот. Каква е причината, нямам идея.

          Веднъж си търсих кола по обяви. На една обява ми казаха, че се отказали от продажбата и ще си я ползват. На моя квич защо тогава не я свалят от мобилето не можаха да ми отговорят. Същата работа и с твоя етаж.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

            Ако до 2 месеца не се продаде значи не е ок цената. Добрите оферти се продават буквално за няколко дни.
            Той не бърза, слуша тука повишителите за 2039г.

            Между другото гледайки цените в провинцията и сравнявайки със Софийските доходи...може смело да се заключи, че балона е много по-сериозен извън столицата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

              Има шанс борда да гръмне не само, ако не влезнем в ЕЗ, а и, ако диференциала на лихвите тук и в Европа остане голям. По-някое време банковата система ще търси все повече обръщение на левове в евро, за да се достигне до по-голяма доходност и тези 50 млрд активи в БНБ може като нищо да се окажат недостатъчни да стабилизират курса. Прочетете как Сорос е сринал английката централна банка точно така като е залагал срещу борда.
              Акъл не им пречи. Щом предлагат 24ти Май за национален празник, утре могат да гласуват и край на борда.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                Ако е в София, ще се продаде лесно.

                Като качи човек обявата и не се продаде до 6 м, трябва да почне плавно да смъква цената и така ще се продаде.

                Ако до 2 месеца не се продаде значи не е ок цената. Добрите оферти се продават буквално за няколко дни.

                Коментар


                • Принципно най-важното е да се осъзнае, че ако някой държи пари на депозит, това не значи че тези пари са свободни, за да се купи имот с тях, просто защото срещу тях някъде другаде има задължение в същия размер. Ако аз пък не получа една заплата, парите няма да са по моята сметка, но ще останат по сметката на работодателя, т.е. дали съм получил заплата или не е без значение за паричната маса.

                  Другото важно нещо: Когато кредитирането надвиши връщането на кредити, паричната маса се увеличава и това действа проинфлационно.
                  Третото важно нещо: Банките не могат да раздават кредити до безкрайност, защото са в конкуренция една с друга и защото има минимални изисквания за капиталова адекватност и за резерви., т.е. общият обем на кредитирането индиректно се влияе от решенията на централната банка и от нейната парична политика.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Депозитите не се раздават като кредити. Точно обратното става - кредитирането създава депозитите и увеличава паричната маса. Това го говорихме тук много пъти и имаше специализирани статии по въпроса.

                    Ако ти продадеш твоя апартамент на Кавръка, депозитната маса няма да се промени по никакъв начин, защото от неговата сметка парите се прехвърлят по твоята и става сетълмент между двете банки.
                    Ако обаче той тегли ипотечен кредит, тогава депозитната маса ще се увеличи, защото неговата банка ще създаде тези пари буквално от въздуха и ще ги преведе по твоята сметка.

                    Ето още веднъж линк към тази отлична статия на Bank of England.
                    https://www.bankofengland.co.uk/-/me...rn-economy.pdf
                    Ще го прочета, един плюс и от мен, не знаех, че сте разисквали темата. Може съм се заблудил, нали постоянно се пише как депозитите превишават кредитите, банките били фрашкани с пари и т.н. и да съм направил класическата грешка на невежия, който си мисли, че е компетентен и се изказва категорично. Пък и пиша несериозно, да е забавно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                      Така е, коствено и аз съм причина, ама и ти си такава, много вероятно е да взимаш голяма заплата и да си държиш парите в банка, после те трябва да ги раздадат като кредити... може и ти да си скрит повишител, ама неосъзнат. И ти си от нашите...
                      Депозитите не се раздават като кредити. Точно обратното става - кредитирането създава депозитите и увеличава паричната маса. Това го говорихме тук много пъти и имаше специализирани статии по въпроса.

                      Ако ти продадеш твоя апартамент на Кавръка, депозитната маса няма да се промени по никакъв начин, защото от неговата сметка парите се прехвърлят по твоята и става сетълмент между двете банки.
                      Ако обаче той тегли ипотечен кредит, тогава депозитната маса ще се увеличи, защото неговата банка ще създаде тези пари буквално от въздуха и ще ги преведе по твоята сметка.

                      Ето още веднъж линк към тази отлична статия на Bank of England.
                      https://www.bankofengland.co.uk/-/me...rn-economy.pdf

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Писна ми разни пишман инвеститори да помпат цените с евтин дълг ,крайно време е да си платите реалната сметка ,това искам ,мен не ме мисли ще се оправя ,но такива като теб купувачи дето купуваха на картинка сте един от факторите който качи още цените
                        Така е, коствено и аз съм причина, ама и ти си такава, много вероятно е да взимаш голяма заплата и да си държиш парите в банка, после те трябва да ги раздадат като кредити... може и ти да си скрит повишител, ама неосъзнат. И ти си от нашите...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          без изобщо да е заяждане
                          колко време трябва за да се продаде нещо на нормална цена?
                          Ако е в София, ще се продаде лесно.

                          Като качи човек обявата и не се продаде до 6 м, трябва да почне плавно да смъква цената и така ще се продаде.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Цената е нормална за района,не надута
                            без изобщо да е заяждане
                            колко време трябва за да се продаде нещо на нормална цена?
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              а тия дето качват нечовешки високи цени на етажи от къщи?
                              те не са ли от лакомниците, които помпат офертните цени
                              Цената е нормална за района,не надута

                              Коментар


                              • Цените на жилищата у нас се върнаха към двуцифрен годишен растеж


                                https://www.investor.bg/a/109-imoti/...dishen-rastezh

                                пуф паф, пуф паф трака трак
                                Last edited by Bailor; 28.09.2023, 16:29.

                                Коментар

                                Working...
                                X