IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Тук правилният въпрос е защо инвеститора който не може да ги продаде 10 години не ги е пуснал на кост да се отърве ? Не е ли нещо притиснат и да е взел да се моли на купувачите да го спасят преди банката да му ги земе ?
    А тези космически цени дали не са 2-3 пъти по-високи от цените на които ги е продавал в началото ? Що е вдигнал цените ?
    МатрЯла ич не вдява за ко иде реч при имотиту и че нема нищо общо с демо сметка некъде...
    Защо мислиш, че се продават от инвеститора? Със сигурност продажбата е на вторичен пазар. Предполагам това са апартаментите, които се продават от 1г. от Клейвс. Между другото и аз получих същата покана на смс.

    Коментар


    • unimog, бутни ги молятСа тея цени на 4-стайните, че да наместя дохода в една ипотека. Не искам много, около 1.6кЕ на м2

      Коментар


      • Забраната за допускане на моторни превозни средства регистрирани в Русия на територията на ЕС придоби актуалност с публикуван документ на 8 септември от страна на Европеската Комисия. Става ясно, че не се допускат на територията на ЕС МПСта, които се използват за лични и търговски цели. В противен случай, държавите-членки на ЕС имат правото да конфискуват тези МПСта. Литва, Латвия, Естония, Финландия и Полша са сред първите държави, които прилагат забраната.

        Защо темата придоби актуалност - всъщност 11ти пакет от санкции предвижда забраната за внос на “луксозни” коли в ЕС ( на стойност над 50 000€), но ЕК актуализира на 8/09 “често задавани въпроси” рубриката на сайта си и тази актуализация навежда до допълнителни въпроси- какво се случва с МПСта, които са с руска регистрация и са вече на територията на ЕС.

        Euroactiv обръща внимание на въпроса, че в България има над 300 000 руски граждани, които са си купили имоти на територията на страната и съответно ползват МПСта с руски регистрационни номера. Говорителят на ЕК - Даниел Феррие отговаря на този въпрос по следния начин - държавите членки трябва стриктно да спазват тази забрана, даже и да не става реч за “внос” на МПСта, забраната важи за пресичането на границите на ЕС даже с туристическа цел или за краткосрочно пребиваване ( short stay).

        https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/15682559

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

          гледа само имот.бг и после ама що така
          А въпросния сайт,брокер.бг ...опс имот.бг ,няма смисъл да се гледа за каквото и да е
          Какво да гледаме и откъде да си избираме имоти и да знаем горе долу какво и колко се иска ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            (!)EXCLUSIVE OPEN HOUSE DAY(!) Имаме удоволствието да Ви поканим на 28 септември /четвъртък/, от 16:00 до 20:00 ч. на "Ден на отворените врати" в престижния комплекс „Este Home and SPA“ в кв. Изток, София.
            Заповядайте на чаша вино и заедно с нашите консултанти ще имате възможността да разгледате ексклузивни имоти – последните 13 свободни апартамента, подходящи както за инвестиция, така и за лично ползване. (key)
            Очакваме ви!

            Дата: 28.09.2023 /четвъртък/
            Час: от 16:00 до 20:00 часа. (time)
            Локация: кв. Изток, бул. „Самоков“ 28, вход Ж, комплекс “Este Home and SPA"

            За повече информация 0882300628 (telephone)


            Ето, Юник Естейтс ме каниха на по чаша вино за този комплекс. Да си купя ако искам. Без комисион. Цените са космически. Пих само вино. . Една чашка малка, че бях и с колата.
            Тук правилният въпрос е защо инвеститора който не може да ги продаде 10 години не ги е пуснал на кост да се отърве ? Не е ли нещо притиснат и да е взел да се моли на купувачите да го спасят преди банката да му ги земе ?
            А тези космически цени дали не са 2-3 пъти по-високи от цените на които ги е продавал в началото ? Що е вдигнал цените ?
            МатрЯла ич не вдява за ко иде реч при имотиту и че нема нищо общо с демо сметка некъде...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

              Напълно е ясно , че всеки който е вложил някакви средства в имот ще иска поне да ги съхрани . Затова казвам че ще се " блъска " - те. нито ще продаде , нито ще отдаде под наем . Или много преди да успее ще срути пазара на наеми или продажби . Затова казвам че е капан в низходяща спирала .
              Ще повторя - пишете като човек който никога не е купувал имот.
              Нямате представа как разсъждава човек с имоти.... Блъскане , стени , продаване...пълни глупости. Имотите не са акции, форекс или койни. Не стават за спекулиране поради редица причини и много рядко някой би направил грешка да се опита....
              Питай Берти дали е продал 2-та апарта до НДК дето има ? И що не продаде особено единият който в момента сигурно струва 200К + и го дава за мизерните 500 евро.... Как се е прекарал само.... С парите от този имот щеяе да купи 1000 декара ЗЗ която да му носи 20-30% доходност от лавандулата..... Ного е глупав тоя Берти....
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.09.2023, 12:02.

              Коментар


              • На основание чл. 35 от Закона за Българската народна банка БНБ обявява, считано от 1 октомври 2023 г., основен лихвен процент (проста годишна лихва) в размер на 3.64 на сто.

                https://bnb.bg/AboutUs/PressOffice/P...0230929_BIR_BG

                Коментар


                • Вече съмнително мургави брокери в тикток промотират оферти за купуване на луксозни имоти без 1лв самоучастие. Те ти уреждали кредитирането. А видеата им гъмжат от интерес в коментарите.

                  Да, вече съм убеден че върхът е достигнат. Оттук само надолу!

                  Коментар


                  • гледа само имот.бг и после ама що така
                    А въпросния сайт,брокер.бг ...опс имот.бг ,няма смисъл да се гледа за каквото и да е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      когато е да се взима от другите, всички мечтаят за комунизъм.
                      Какво значи да ВЗЕМА?
                      От какъв зор недостроените НЯМА ДА ПЛАЩАТ данък сгради?
                      Гледайте съдебен спор - баш за каръка.
                      Един учител по математика дет купил етаж от къща с криви хора над него
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        муни, къде видя с колко са паднали обявиите?
                        Адаш ли си имам, Ратко? Или само в твоите фантзии? Ето ти една Леония за размисъл и не тръгвай към морето тези дни заради блокадите - Индекс ЛЕОНИА Плюс за 29.09.2023: 3.81%

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Това може да го напише само човек който няма собствен имот или никога не е купувал САМ такъв....
                          Мннието на Берти отново е смешно....Този път той знае не само всичко за всеки, ами дори и колко имота се стягат за наем :-)))
                          Големи майтапчии сте. :-)
                          Първо наемната доходност вече я има в малка степен / вероятно към 1-2% нето след разходи , данъци и амортизация/. Има я защото наемните нива се вдигнаха 30-40-50% за последните 2 години, а се вдигнаха защото още тогава ви писах , че отдаването под наем не е социална дейност и си има някакви санитарно минимуми. И въпреки това вдигане отдаването под наем НЕ Е все още ок особено ако сега купуваш имот.... Под стягането Берти неам идея какво разбора, но това е наливане на десетки К, да не кажа над 100К лева в един имот който колко си представяте, че ще носи ? По 500 лева като Евго ли ?! Т.е. стегачите за наем са МНОГО ПО-МАЛКО отколкото си мислите. Ще станат повече ако наемите се вдигнат още 50%. Това ще стане след приемането на еврото....
                          А иначе логиката че някой който вкара примерно 100К в ''стягането'' на имот за наем и се окаже че в момента не може да го отдаде на нужното ниво ще го пусне да го продава на примоция нема връзка с кораба майка и показва само безимотност на мислителя. Никой не стяга имот за 100К ако не знае предварително на колко може и ще може ли да го отдаде ! А ако се окаже , че не може тогава ще му качи с 200К цената / при вложени 100К/ , за да го продаде на ''загуба''
                          Така и не проумяхте, че НЯМА притиснати да продават, няма и да има поне в близките десет години.... и от тук ръст до 2039....когато ще се счупят нещата....
                          Напълно е ясно , че всеки който е вложил някакви средства в имот ще иска поне да ги съхрани . Затова казвам че ще се " блъска " - те. нито ще продаде , нито ще отдаде под наем . Или много преди да успее ще срути пазара на наеми или продажби . Затова казвам че е капан в низходяща спирала .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Винаги ги е имало просто не си обръщал внимание.
                            Аз още помня обва за как беше написано дизайнерски лофт в Борово печелил световни награди за дизайн обявено беше за 400К , когато подобни неща струваха една трета ...Стоя 2-3 години на обява и повдига средната цена. , а го имаше на моменти на 5-6 обяви....
                            Разбира се , че са повече .... брокерите търсят подобни имоти ... хубави / пък било то и нереално скъпи/ . То им е като реклама - тук имам такъв имот елте да видите, ама имам и нещо нормално....Ако знаеш колко съм се разправял като пускам обява за наем и некой броки ми копира снимките и скрие тел номера.
                            Нищо ново и това не влияае грам повече на цените от преди.
                            (!)EXCLUSIVE OPEN HOUSE DAY(!) Имаме удоволствието да Ви поканим на 28 септември /четвъртък/, от 16:00 до 20:00 ч. на "Ден на отворените врати" в престижния комплекс „Este Home and SPA“ в кв. Изток, София.
                            Заповядайте на чаша вино и заедно с нашите консултанти ще имате възможността да разгледате ексклузивни имоти – последните 13 свободни апартамента, подходящи както за инвестиция, така и за лично ползване. (key)
                            Очакваме ви!

                            Дата: 28.09.2023 /четвъртък/
                            Час: от 16:00 до 20:00 часа. (time)
                            Локация: кв. Изток, бул. „Самоков“ 28, вход Ж, комплекс “Este Home and SPA"

                            За повече информация 0882300628 (telephone)


                            Ето, Юник Естейтс ме каниха на по чаша вино за този комплекс. Да си купя ако искам. Без комисион. Цените са космически. Пих само вино. . Една чашка малка, че бях и с колата.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              за наемодателите ще има промоция - няма да плащат 10% данък от наем. То пак 1000лв, ама и те не плащат . Е така ще плащат ВСИЧКИ. Мечтата ми еднаква данъчна тежест - комунизъм
                              когато е да се взима от другите, всички мечтаят за комунизъм.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                в определени моменти този тип обяви се множат
                                сетете се кои моменти

                                прави впечатление, че тези със скъпите цени клонинги са значително повече
                                Винаги ги е имало просто не си обръщал внимание.
                                Аз още помня обва за как беше написано дизайнерски лофт в Борово печелил световни награди за дизайн обявено беше за 400К , когато подобни неща струваха една трета ...Стоя 2-3 години на обява и повдига средната цена. , а го имаше на моменти на 5-6 обяви....
                                Разбира се , че са повече .... брокерите търсят подобни имоти ... хубави / пък било то и нереално скъпи/ . То им е като реклама - тук имам такъв имот елте да видите, ама имам и нещо нормално....Ако знаеш колко съм се разправял като пускам обява за наем и некой броки ми копира снимките и скрие тел номера.
                                Нищо ново и това не влияае грам повече на цените от преди.

                                Коментар

                                Working...
                                X