IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Aсенчо въвежда че начислените обезценки от банките да не се признават като данъчен разход ,познай от къде ще си вземат банките загубените парички ,защото тпва е едно към едно данък за тях ,само че доста позамазан .
    най-лесно се взимат, когато парите са при тях
    разбирай покачване на лихви по депозити - нанай
    виж, такси обслужване - да
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Може ли да ни осветлиш как са били цените на имотите през 70-те. 80-те години като ипотечките са били на 10-20% лихва ?
      Падали ли са цените ?
      Цените са били точно в обратна корелация! При имотите, за да се усети действието от повишението на лихвите има известно време, за да реагира пазара, или така наречения "Lag phase perido", през който овчия мозък започва да загрява постфактум, че пазара вече се обърнал и цените вече няма на къде да ръстът, след което обикновено започва по-осезаемото предлагане на имоти.

      На тази графика може да се види много ясно, как се отразява повишаването на лихвите през 80-те в US. https://www.longtermtrends.net/home-price-vs-inflation/ Също така, какво става с цените следствие на тази лихвена политика през последните десетилетия. Така, че седи гледай филма, а след 1-2 години ще видим какво ще е!

      Attached Files

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
        най-изнервени са понижителите между първо и пето число на месеца
        после се успокояват малко, докъм 10-ти
        и после стреса расте стръмно
        само петрогъсчо не знам за какво се газира толкова
        има шанс и той да вземе някой лев от би не би
        https://www.dnevnik.bg/na_put/2014/0...rakciia_video/
        Aсенчо въвежда че начислените обезценки от банките да не се признават като данъчен разход ,познай от къде ще си вземат банките загубените парички ,защото тпва е едно към едно данък за тях ,само че доста позамазан .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение
          Вълчо съм, бях на лов в гората, че в ИТ компанията ми пускахме нов продукт миналия месец и не ми оставаше време за повече от 4-5ч сън, камо ли за форума. НО важното е, че с екипа ми вместо да мрънкаме и да рутим безпощадно, ние пак направихме мазалото... паричките на чужденците капят по-силно от всякога в нашите сметки.

          А курсът на долара е един благ... викАх си да съм отпуска до края на годината и да не пазарувам повече, но като гледам пак ще берем тухла в Софето. Кажете ми какво да го правим този ресурс, който така безпощадно се трупа и топи като пролетен сняг от инфлацията? Сакън да не съм чул да погасявам ипотечките ми предсрочно. Аман, значи.
          Само така, Вълчане! Никакво погасяване на ипотечки. Купувай, ама да знаеш че вдигаш цените и жепейците вече не са жепейци, а корабокрушенци и остават на самотен остров в океана, а хоризонта е пуст.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • най-изнервени са понижителите между първо и пето число на месеца
            после се успокояват малко, докъм 10-ти
            и после стреса расте стръмно
            само петрогъсчо не знам за какво се газира толкова
            има шанс и той да вземе някой лев от би не би
            https://www.dnevnik.bg/na_put/2014/0...rakciia_video/
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
              Бяха квото бяха оборите.
              Ерата на евтините пари отмина.



              Може ли да ни осветлиш как са били цените на имотите през 70-те. 80-те години като ипотечките са били на 10-20% лихва ?
              Падали ли са цените ?

              Коментар


              • Феномен на пазара в Пловдив: Сделките с имоти намаляват, цените растат рекордно

                https://trafficnews.bg/komentari/fen...senite-290773/

                За тези с телешкия възторг от намаления брой сделки. Скриха ви ги ги имотите от перона, както ви предупреждаваше Дюри

                Коментар


                • Бяха квото бяха оборите.
                  Ерата на евтините пари отмина.



                  Last edited by X_Y; 02.10.2023, 09:20.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                    да публикуват тази графика и да ни обясняват как точно сме на върха и така всяка години в продължение на вече почти 7 години
                    Същите брокеразки лъжи и евтини манипулации.Тази графика се поства не от 7г,а от 1 !

                    Аз помня друго обаче.Как в началото на ТАЗИ година,лично ти ни обещаваше 15% ръст
                    После имаше едни надежди и с печатане на трилиони ,но и там удари на камък
                    Сега си във фазата на отричането.Няма да има спад,няма да има катастрофа,няма да фалирам,няма банката да ми вземе всичко.Да,ама НЕ

                    И тази съдба ще последва всеки,който мисли,че след 5.50 % лихви оборите в някво Гето щели да поскъпват,видиш ли
                    Last edited by X_Y; 02.10.2023, 09:20.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение
                      Вълчо съм, бях на лов в гората, че в ИТ компанията ми пускахме нов продукт миналия месец и не ми оставаше време за повече от 4-5ч сън, камо ли за форума. НО важното е, че с екипа ми вместо да мрънкаме и да рутим безпощадно, ние пак направихме мазалото... паричките на чужденците капят по-силно от всякога в нашите сметки.

                      А курсът на долара е един благ... викАх си да съм отпуска до края на годината и да не пазарувам повече, но като гледам пак ще берем тухла в Софето. Кажете ми какво да го правим този ресурс, който така безпощадно се трупа и топи като пролетен сняг от инфлацията? Сакън да не съм чул да погасявам ипотечките ми предсрочно. Аман, значи.
                      Ванка, много добре знаеш как дазапазиш кеша от инфлация. Купуваш, довършваш, обзавеждаш и и отдаваш. Никакво погасяване! Лихвите в най високата си стойност ще додтигнст 4% , ако изобщо ги покачат още, защо вече май започнаха да ги свалят.

                      ===2039===

                      А междувременно средната цена огново тръгна да атакува следващото психологическо ниво 2000…,


                      пп. Ванка да попитам: Твоята жена няма ли някое земеделско хоби, като отглеждане на лавандула примерно, да вземеш да и купиш 500дка земя 7ма категория, да набиеш кинти в трактори и комбайни и после да викаш: "Абе ако нищо не стане с моята визия, здраве да е, децата ще продадат земята.
                      Last edited by два_таралежа; 02.10.2023, 07:17.

                      Коментар


                      • Вълчо съм, бях на лов в гората, че в ИТ компанията ми пускахме нов продукт миналия месец и не ми оставаше време за повече от 4-5ч сън, камо ли за форума. НО важното е, че с екипа ми вместо да мрънкаме и да рутим безпощадно, ние пак направихме мазалото... паричките на чужденците капят по-силно от всякога в нашите сметки.

                        А курсът на долара е един благ... викАх си да съм отпуска до края на годината и да не пазарувам повече, но като гледам пак ще берем тухла в Софето. Кажете ми какво да го правим този ресурс, който така безпощадно се трупа и топи като пролетен сняг от инфлацията? Сакън да не съм чул да погасявам ипотечките ми предсрочно. Аман, значи.
                        Last edited by ivanvg93; 02.10.2023, 03:22.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                          Тоя на Прага, да не е сложил без да иска единицата отпред в квадратурата? 168м2 в тая теснотия с усвоените тераси, ей сега.

                          Оня ден говорих с едни роднини и установих, че не съм единствения който чака леко успокоение на пазара и смята да скача. Мислех, че хората са се укротили и са накупили, но се оказа, че греша. Лошото в случая е, че дори не смятат да продават сегашните жилища в които живеят, а смятат да купуват с частично кредитиране и останалото под наем. Идентична на моята ситуация. Замислих се, че с нашенската психология, имотеца винаги ще държи цена, освен ако не настъпят мрачни времена, които никой, надявам се, не би желал да се случат.

                          От гледна точка на тайминг, нещата смело вървят към 2030г+. Просто в момента при поява на хубав имот, на адекватна цена, много бързо се намира купувач, поради наличието на кеш и евтино кредитиране. Обстоятелствата, които предполагат драстичен спад са реципрочни на горните - Кеша да е малко, а кредитирането да поскъпне, което ще доведе до ръст в безработицата и съответно до голям процент необслужвани кредити, тогава продажбите ще са по принуда и малцинството с кеша ще определя пазарната цена. Много кофти ситуация и за двете страни на пазара.
                          Калкулирал е всичко в площта. Таван, голямо мазе, идеални части от земята, хахаха, тарикат! Инак с преходните спални се пести ефективна жилищна площ. Всички са така от 1965. Или с вестибюл. Те терасите са едни малки, тесни, стават за цветарници само.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Thrace очаквам следващата седмица да октриеш някоя картинка за Дънинг–Крюгер и да постнеш и нея тук да се образоваме, че само тъпанари сме се събрали. Добре, че дойде ти да обясниш как стоят нещата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                              - Регистрация на 1 ден.
                              - генерик име и номер за да може лесно да си намира регистрацията в базата данни с фалшивите акаунти за спам
                              - първи пост
                              - заключение на първи пост: "пак ще е по-изгодно да се купи днес отколкото да се чака спад."

                              Да вече определено брокерите стават отчаяни.
                              Намери си истинска работа брокерче, ще ти е нужна. Приятелски съвет.
                              Thrace на тебе не знам от кога ти е регистрацията ама ако беше наминавал по често щеше да си забелязал и други разбирачи да публикуват тази графика и да ни обясняват как точно сме на върха и така всяка години в продължение на вече почти 7 години

                              После сменят никовете и пак почват да обясняват същото - нищо ново не сте научили нищо старо не сте забравили

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ани2023 Разгледай мнение

                                Подкрепям мнението. Демографията е много важен фактор, който се пренебрегва от купувачите. Но факт е, че за средностатистическо домакинство имот в центъра вече е недостъпен като цена и затова предпочита от периферията на двойна цена спрямо преди 5г. Ако избере да живее под наем още 30 г. и да са падали цените натрупаната инфлация ще е толкова висока, че пак ще е по-изгодно да се купи днес отколкото да се чака спад. Това за се отнася за първо жилище, не за инвестиция. Може би греша, времето ще покаже.
                                - Регистрация на 1 ден.
                                - генерик име и номер за да може лесно да си намира регистрацията в базата данни с фалшивите акаунти за спам
                                - първи пост
                                - заключение на първи пост: "пак ще е по-изгодно да се купи днес отколкото да се чака спад."

                                Да вече определено брокерите стават отчаяни.
                                Намери си истинска работа брокерче, ще ти е нужна. Приятелски съвет.

                                Коментар

                                Working...
                                X