IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    точно се чудех защо не спамиш миналите дни (беше под 1900) , явно са пуснали обявите за луди и сега е ОК
    Разбира се арменчо, ние с Левчо качваме ударно обяви за да качим средната цена.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
      https://www.imot.bg/9roxlp

      [ATTACH=CONFIG]n4113858[/ATTACH]

      ===2039===

      Останаха 50 до 2000. Свикване, свикване, свикване... с новите цени, с горчивия вкус на жабетата, с тапетите на деЦката и тн...
      точно се чудех защо не спамиш миналите дни (беше под 1900) , явно са пуснали обявите за луди и сега е ОК
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Да дадеш парите си на фонд, управляван от БГ Банка, е равносилно на престъпление. Не знам как има все още риби, които се хващат на въдицата, при положение че има ETF-и с 0.1% - 0.5% TER и които са с по 2000+ различни акции от цял свят вътре. Особено пък обичам така някой пъпчив хлапак техен служител да ми се прави на знаещ и да ми обяснява как щели да бият световните индекси с много, понеже били големите разбирачи.
        https://www.justetf.com/en/etf-profi...XRP09#overview


        ето върху SP500. 0.07% такса
        Last edited by nradev1111; 20.09.2023, 10:38.

        Коментар


        • https://www.imot.bg/9roxlp

          Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-09-20 102301.jpg
Views:	2
Size:	42.4 КБ
ID:	4113858


          ===2039===

          Останаха 50 до 2000. Свикване, свикване, свикване... с новите цени, с горчивия вкус на жабетата, с тапетите на деЦката и тн...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

            Т.е. новия социализъм трябва да вземе имотите на другите, но не и твоите парички?
            На никой нищо няма да се взима ,това ре баланс-ти пак ще го ползваш ,имуществото ,да не би да живееш в гората ?Просто ще си по-щастлив ,защото около теб неравенството ще бъде редуцирано ,няма да изчезне но ще бъде в приемливи стойности

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Не бързайте новия социализъм със стария обирджийски комунизъм.Писал съм по темата.
              Т.е. новия социализъм трябва да вземе имотите на другите, но не и твоите парички?

              Коментар


              • https://www.economic.bg/bg/a/view/ec...ari-ot-bankite

                Свежа новина с днешна дата...

                ЕЦБ планира да изтегли излишните пари от банките Проблемът е особено актуален и в България, където резервите са доста по-големи от европейските

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                  Най-големия имотен пазар в ЕУ !
                  В последствие и преработка в хранителната промишленост като салами,луканки и т.н

                  Така е. Старите пдат, новите не падат. Много показателна графика.
                  Last edited by X_Y; 20.09.2023, 09:38.

                  Коментар


                  • Най-големия имотен пазар в ЕУ !
                    В последствие и преработка в хранителната промишленост като салами,луканки и т.н

                    Last edited by X_Y; 20.09.2023, 09:38.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Колко ти е Total Expense Ratio-то? Почти сигурно си над 1,5% според мен. И имаш максимум 100-200 различни акции вътре. Просто някой печели пара на твой гръб, друго не става.
                      В България за само 1,5 % трудно ще намериш, 2-3% е нормално. И дебела такса на входа и изхода.Иначе и 10 акции да има не е проблем.Пак е достатъчно дивесифициран
                      Last edited by nradev1111; 20.09.2023, 09:54.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Още 2016 минах по тоя път. Отивам в Уникредит и за 5 минути само седях и им техлих една ,а най жалко то знаеш ли кое беше ?Като питах кое колко струва, нарочно се направих на луд да ги пробвам ,изплескаха ми някаква огромна сума като % удръжка такса че те боговете на инвестициите ще работят и управляват парите ми и след това веднага с финес" Оооо,може и по малко да бъде таксата"..Така ли казах аз ?Значи след като може и по ниска да е ,при положение че се опитахте да ме излъжете "Лек ден" и си излязох...
                        Да дадеш парите си на фонд, управляван от БГ Банка, е равносилно на престъпление. Не знам как има все още риби, които се хващат на въдицата, при положение че има ETF-и с 0.1% - 0.5% TER и които са с по 2000+ различни акции от цял свят вътре. Особено пък обичам така някой пъпчив хлапак техен служител да ми се прави на знаещ и да ми обяснява как щели да бият световните индекси с много, понеже били големите разбирачи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Колко ти е Total Expense Ratio-то? Почти сигурно си над 1,5% според мен. И имаш максимум 100-200 различни акции вътре. Просто някой печели пара на твой гръб, друго не става.
                          Още 2016 минах по тоя път. Отивам в Уникредит и за 5 минути само седях и им техлих една ,а най жалко то знаеш ли кое беше ?Като питах кое колко струва, нарочно се направих на луд да ги пробвам ,изплескаха ми някаква огромна сума като % удръжка такса че те боговете на инвестициите ще работят и управляват парите ми и след това веднага с финес" Оооо,може и по малко да бъде таксата"..Така ли казах аз ?Значи след като може и по ниска да е ,при положение че се опитахте да ме излъжете "Лек ден" и си излязох...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                            Аз няма да изляза на загуба от моите фондове, които са гарантирани поне да нямаш загуба. Съгласен съм с общите формулировки, но ми кажи на каква ниска цена ще влезеш в имоти, като търсиш в София, ако беше Свиленград по щеше да имаш вход. Загуби 7 години и цена на вход 900€ на метър, да не кажа че и по-ниска вероятно.
                            Че аз имам да чета и уча много нови неща свързани с работата ми, като спра да работя спирам и да чета. Аз съм high level, не някакъв капут, 90% от колегите в страната пишат небивалици и грешни или неизпипани неща. Защото са спрели преди поне 15 години назад. И не им пука. Гледат си кинтата да влааа, ич ги не е еня.
                            Колко ти е Total Expense Ratio-то? Почти сигурно си над 1,5% според мен. И имаш максимум 100-200 различни акции вътре. Просто някой печели пара на твой гръб, друго не става.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                              https://money.bg/finance/kolko-e-nov...-na-sasht.html

                              Дали не е сигнал за новото печатане? Понижение на лихвите? И новото нормално 9% инфлация?
                              https://www-investor-bg.cdn.ampproje...o-e-neobhodimo


                              Дьо Гало: Лихвите трябва да останат високи, колкото е необходимоТой призова към повече търпение и упоритост, след като Френската централна банка публикува новите си прогнози

                              Скоро няма да е

                              Колкото ни клатиха нас с вдигане толкова сега ще клатят и със свалянето...търпение търоение и в същото време вземи тия скъпи заеми,и плащай още и още

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                                Аз няма да изляза на загуба от моите фондове, които са гарантирани поне да нямаш загуба. Съгласен съм с общите формулировки, но ми кажи на каква ниска цена ще влезеш в имоти, като търсиш в София, ако беше Свиленград по щеше да имаш вход. Загуби 7 години и цена на вход 900€ на метър, да не кажа че и по-ниска вероятно.
                                Че аз имам да чета и уча много нови неща свързани с работата ми, като спра да работя спирам и да чета. Аз съм high level, не някакъв капут, 90% от колегите в страната пишат небивалици и грешни или неизпипани неща. Защото са спрели преди поне 15 години назад. И не им пука. Гледат си кинтата да влааа, ич ги не е еня.
                                Всеки губи ,няма как ,аз също съм загубил,не казвам лошо за теб или друг говорим си нещата такива каквито са.Имоти,акции печели се добре и от двете ,стига все пак две три неща да се знаят и спазват.В крайна сметка ,след 10 години ,е добре да имаш едни 10,20,30,40 хиляди или повече в зависимост от размера пари дето са ти изработили фондовите пазари защото знаеш какви са разходите и ликвидността при имотите .Разправии и тем подобни...

                                Коментар

                                Working...
                                X