IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Щото много ги следиш. Радваш се като малко дете на 4% от втората френска банка. Кавръка също много се зарадва на едни 3% прочел на билборд на завоите по Родопите. Вие с отвращение инвестирате в акции и индекси, най си ви кефи влогчето, признай
    Странно ,само да ти кажа че само на 1 позиция цената на акцията ми е над 700 евро парчето ,сам си прави изводите ,нали щото едно е да купуваш акции за по 30 ,40 лева а съвсем друго да купуваш акции за по 1400 лева и нагоре ,бройката

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

      Браво.Голям играч.



      ПП.Защо мислиш че съм по влогове?
      Щото много ги следиш. Радваш се като малко дете на 4% от втората френска банка. Кавръка също много се зарадва на едни 3% прочел на билборд на завоите по Родопите. Вие с отвращение инвестирате в акции и индекси, най си ви кефи влогчето, признай

      Коментар


      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

        Много добра статия. Изчерпателна, както всички на Капитал между другото. Клийвс излизат защото наемите са относително ниски и кешират собствени апартаменти и сгради. Те за 15 години са избили инвестицията. Обърни внимание - 2200 евро на кв.м продажна цена в сграда на Мадрид и Черковна. И се купуват като топъл хляб. Продажба на парче, на дребно.
        Ще видим какви цени ще се появят в Плазата. Там отдаваха, но не бяха собственици.
        Е как да са ниски бре.Ти нали даваш двустен за 2200лв.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          2013г. изтеглих от Алианц на 6,8% +:ОЛП на БНБ. За 7г. През последните 5 ОЛП беше 0,00. Сега 21-ва изтеглих на 4,2% годишна лихва , при инфлация 30% , следователто всеки влог от 100лв. е станал на 70. Кой е балъка се пита в задачата?
          Браво.Голям играч.



          ПП.Защо мислиш че съм по влогове?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

            Тебе сме те отбелязали като отявлен балък.Редовно ходиш до банката да вземаш "изгодни" кредити. Много сте ми смешни като почнете да си мерите кредитите.
            2013г. изтеглих от Алианц на 6,8% +:ОЛП на БНБ. За 7г. През последните 5 ОЛП беше 0,00. Сега 21-ва изтеглих на 4,2% годишна лихва , при инфлация 30% , следователто всеки влог от 100лв. е станал на 70. Кой е балъка се пита в задачата?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Според "счетоводителя", банките лъжат. Ама той е и юрист даже. Дали да не го наема за адвокат за дело за измама от банката с размера на лихвата. Ако счети изгуби делото, обаче, съм му измислил интересно наказание.
              Най- накрая откри топлата вода.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                9% беше ипотеката през 2009г, когато я качиха с 1%. Ти май оттогава не си стъпвал в банка
                Тебе сме те отбелязали като отявлен балък.Редовно ходиш до банката да вземаш "изгодни" кредити. Много сте ми смешни като почнете да си мерите кредитите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  говориш сякаш и през стъклото на банка не си надничал
                  в калкулатора ти си задаваш параметрите, поиграй си и се обади в някоя банка ако не ти се вярва
                  8% гпр беше преди 15 години
                  преди 15 години беше 8% по ипотеките.А сега според БНБ средна лихва по потребителските 8,66%. И това беше преди няколко месеца.Сега вероятно са я вдигнали.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    сигурно не са сметнали правилно гпр-то
                    по последни данни от 2008-ма, трябва да е към 8,5%
                    Според "счетоводителя", банките лъжат. Ама той е и юрист даже. Дали да не го наема за адвокат за дело за измама от банката с размера на лихвата. Ако счети изгуби делото, обаче, съм му измислил интересно наказание.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      Сама по себе си лихвата по ипотечния/потр кредит не е драма ако я увеличат с 1-2%. Проблемите произтичат от това, че обикновено в тези периоди има сътресения в бизнеса и увеличение на безработицата.
                      Да, определено 2009-та не беше особено добра за инвеститорите, но в края й договорих в Овча купел с цели 20% дискаунт. Финализирането беше януари 2010г. Сега тия 35м2 са по-скъпи от бургаските ми 40 дето са в даунтауна.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                        Вчера гледах предаване "Търсчи на плажове". Млдо семейство търси къща на блега във Флорида. Брокерката им показа три къщи. Големи къщи с по 4 спални, допълнителни стаи, огромни холове, тераси, веранди. Страхотно обзаведени, страхотни бани, автоматични камини на газ и какво ли не. С двор, с пристан за лодки. Цената от 650 000 до 800 000 $ Най-евтината на 30 минути от града, най скъпата на 5.
                        Не знам дали са бррокерски номера това с цените, обаче тук на Дружба искат милиони евра за едни къщички.. Раазбира се необзаведени, без двор и без пристан.
                        Обади се в предаването да дойдат в България да им покажат 3 къщи в Дружба .Топ инвестиция !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                          Аз съм с този "Доверие" на ЦКБ. 21-ва взех на 4,2% ГПР, ама с дебил не се спори...
                          сигурно не са сметнали правилно гпр-то
                          по последни данни от 2008-ма, трябва да е към 8,5%
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            9% беше ипотеката през 2009г, когато я качиха с 1%. Ти май оттогава не си стъпвал в банка
                            Сама по себе си лихвата по ипотечния/потр кредит не е драма ако я увеличат с 1-2%. Проблемите произтичат от това, че обикновено в тези периоди има сътресения в бизнеса и увеличение на безработицата.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              колега, цъкни ей тука и се информирай малко
                              https://www.moitepari.bg/Potrebitels...L-(myBt2_hU.Op
                              Аз съм с този "Доверие" на ЦКБ. 21-ва взех на 4,2% ГПР, ама с дебил не се спори...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                                Твоя никога не е бил на 4.2%Ама толкоз можеш да смяташ.4.2% има само в рекламите.Средното е около 9%
                                9% беше ипотеката през 2009г, когато я качиха с 1%. Ти май оттогава не си стъпвал в банка

                                Коментар

                                Working...
                                X