IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • НСИ отчита неспирен ръст в цените на жилищата (economic.bg)
    НСИ отчита неспирен ръст в цените на жилищата

    Статистиката отчита двуцифрен годишен растеж, а на месечна база най-голямо поскъпване има във Варна


    ===2039===




    Аман вече! ДОКОГА?!

    Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-09-20 102301.jpg
Views:	1
Size:	42.1 КБ
ID:	4115392
    Last edited by два_таралежа; 26.09.2023, 14:57.

    Коментар


    • Денков: Очаква се решението за членството ни в еврозоната да бъде взето към средата на 2024 г. - Investor.bg
      Денков: Очаква се решението за членството ни в еврозоната да бъде взето към средата на 2024 г.

      Припомняме, че в момента кабинетът "Денков-Габриел" подготвя законово въвеждане на еврото в България от началото на 2025 г.

      ===2039===

      ...след което ще последва една лека корекция с около +40% нагоре

      Коментар


      • Стойността на недвижимите имоти в света е близо четири пъти по-висока от глобалния БВП - Investor.bg
        Стойността на недвижимите имоти в света е близо четири пъти по-висока от глобалния БВП

        Стойността на недвижимите имоти в света – жилищни и бизнес имоти и земеделска земя, е достигнала 379,7 трлн. долара през 2022 г., сочат данни на консултантската компания Savills. Така те запазват позицията си на най-значимия актив убежище за богатството в света.

        През 2022 г. недвижимите имоти са били по-ценни, отколкото глобалните акции (98,9 трлн. долара) и дългови ценни книжа (129,8 трлн. долара) взети заедно, и са се равнявали на почти четири пъти повече от световния брутен вътрешен продукт (100,6 трлн. долара), съобщава Savills. За сравнение, стойността на всичкото добито злато в историята достига 12,2 трлн. долара, само 3 на сто от стойността на недвижимите имоти в света.


        ===2039===

        Време е олимпийците пак да ревнат като карпатски мечки... ... а кервана си върви и имотите си поскъпват и не се интересуват от понижителските терзания

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

          Лесно, особено в България. Строител на зелено притиснат от кредитирането от банка и с изникнали допълнителни разходи по строеж би намалил цената, за да направи повече продажби на зелено и така да посрещне належащите неочаквани разходи
          Ей тия строители, един не оставихте непритиснат...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Още повече, когато заради инфлацията себестойността е скочила от 500 на 800 Евро, а той е вдигнал цената от 1000 на 2000 Евро.
            Да де ,това са неща писани,писани ,писани исторически доказани ,жалкото е че Терзийката не вниква

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Терзийката е уникат .Искам да го заведа на няколко огромни изоставени строежа ,последните 2 години ,които ги зарязаха именно поради инфлационния шок.
              Още повече, когато заради инфлацията себестойността е скочила от 500 на 800 Евро, а той е вдигнал цената от 1000 на 2000 Евро.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                еее, тебе па много те е страх от номера
                Нали станахме приятели с теб и сме в дълбок мир,

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Аве те и коновете са надоле напоследък, но има надежда за догодина - спот етф, халвинг, принтер може би.
                  4% лихва при 30% реална инфлация ми се струва леко налудничево.
                  Нямаш много алтернатива. Или ДЦК, или корпоративни, или акции. Това е. Не е 30% реалната инфлация. При цените на производител имаме сериозен спад в Западна Европа.
                  https://www.tagesschau.de/wirtschaft...reise-100.html

                  В Китай вече имаме дефлация.

                  В България честно казано не ме интересува особено ситуацията, при вас всичко е спекула, а стоките и услугите са боклук. Човек трябва да е луд да харчи пари в БГ и да пълни джобовете на разни мошеници. БГ е дъното на абсолютно всичко и не е абсолютно никакъв фактор.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                    Лесно, особено в България. Строител на зелено притиснат от кредитирането от банка и с изникнали допълнителни разходи по строеж би намалил цената, за да направи повече продажби на зелено и така да посрещне належащите неочаквани разходи
                    Терзийката е уникат .Искам да го заведа на няколко огромни изоставени строежа ,последните 2 години ,които ги зарязаха именно поради инфлационния шок.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Пич, плашиш вече. Как може pacтящитe paзxoди зa cтpoитeл да са причина за спад??????
                      Терзиев ,прочети когато строителния сектор търпи загуби и кога има най много фалити в имотния бизнес и строителството .Няма да получиш отговор,намери си го сам ,понеже си много отворен .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Пич, плашиш вече. Как може pacтящитe paзxoди зa cтpoитeл да са причина за спад??????
                        Лесно, особено в България. Строител на зелено притиснат от кредитирането от банка и с изникнали допълнителни разходи по строеж би намалил цената, за да направи повече продажби на зелено и така да посрещне належащите неочаквани разходи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                          Понеже стана дума за провинция и земеделие, в селото на баба ми и дядо ми има млад фермер на 37 г.

                          Произвежда агнета, овче сирене, краве сирене, вълна, има и крава и прасета за собствени нужди. Неговите предци (които познавах) са животновъди и са го научили кое как се прави. Фермата му е на печалба, обаче всичко е леко мизерно. Аз не бих си купил нищо от него, защото ще ми направи номер.

                          Да платя скъпо и да ми пробута нещо. А по принцип идеята е като купиш на местна почва да ти е евтино.

                          Мъжът е ерген, защото няма млади жени в околността, освен от определен контингент.
                          еее, тебе па много те е страх от номера
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Е ти колко искаш? Това не са коне. А нафтата днес е 20% нагоре, утре е 20% надолу, не я гледай нея, само ще намали спада на инфлацията и лихвите ще се държат високи още по-дълго от очакваното.
                            Аве те и коновете са надоле напоследък, но има надежда за догодина - спот етф, халвинг, принтер може би.
                            4% лихва при 30% реална инфлация ми се струва леко налудничево.

                            Коментар


                            • Понеже стана дума за провинция и земеделие, в селото на баба ми и дядо ми има млад фермер на 37 г.

                              Произвежда агнета, овче сирене, краве сирене, вълна, има и крава и прасета за собствени нужди. Неговите предци (които познавах) са животновъди и са го научили кое как се прави. Фермата му е на печалба, обаче всичко е леко мизерно. Аз не бих си купил нищо от него, защото ще ми направи номер.

                              Да платя скъпо и да ми пробута нещо. А по принцип идеята е като купиш на местна почва да ти е евтино.

                              Мъжът е ерген, защото няма млади жени в околността, освен от определен контингент.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Джонка я кажи в немска банка можемлинда прехвърлиш пари от България ако не си немец?
                                Гражданството е съвсем без значение. Малко се дърпат да открият нова сметка ако нямаш адресна регистрация там. Но някои банки го правят. Пробвай с DKB (deutsche Kreditbank), за тях знам, че става. В момента дават 3,5% по безсрочен депозит (който се открива заедно с разплащателната), никакви такси, отделно имаш безплатна брокерска сметка с 10 Евро на транзакция и можеш да купуваш Акции, Облигации, ЕТФ-и и каквото още се сетиш.

                                След като е открита сметката можеш да си превеждаш, имаш си IBAN и всичко. Аз си имам сметки в различни държави и валути, които съм отварял, когато съм бил там.

                                Коментар

                                Working...
                                X