IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
    Централната банка на Полша1 промени основния лихвен процент от 6.75% на 6.00% (-0.75%), въпреки че инфлацията в страната е 10.3% (2023.07)2.

    1. Narodowy Bank Polski
    2. Eurostat
    Пред изборно

    Коментар


    • https://www.bloombergtv.bg/a/35-bloo...-prez-dekemvri

      Белгия яко натиска банките да вдигат лихвите



      Чудя се сега дали да не кажем и добрата новина, защото имате огромен, чудовищен търг на облигации. Набирате 22 млрд евро. Имам предвид размера на страните, затова е огромен. Как стигнахте до този търг? Какъв е профилът на купувачите и има ли интерес към подобни продукти?

      В последните месеци мнозина бяха леко разочаровани от банките си, защото забелязаха голямата разлика между ипотечните лихви, които трябва да плащат и лихвите по влоговете си.

      Хората загубиха уважението към банките си. Освен това се знае, че когато банките влагат парите в ЕЦБ получават много по-висока лихва от тази, която хората получават по спестовните си сметки.
      Затова решихме да окажем известен натиск и на пазара и да повишим конкуренцията между банките. Решихме да пуснем подобен продукт, едногодишни държавни облигации. С падеж само 1г.

      Емисията на тези държавни бонове предизвика огромен интерес от много хора. Също и заради факта, че това е сигурна инвестиция. Краткосрочна инвестиция. И с много по-добра възвръщаемост, отколкото тази по спестовните сметки.

      Коментар


      • Централната банка на Полша1 промени основния лихвен процент от 6.75% на 6.00% (-0.75%), въпреки че инфлацията в страната е 10.3% (2023.07)2.

        1. Narodowy Bank Polski
        2. Eurostat

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

          И какво ще се случи толкова след 1 седмица? Да не би ЕЦБ да почнат да свалят лихвата?
          Знанията не са ой, че да ти ги набия в кратуната, но се опитай да разбереш, че никога лихвите не са били повод за срив в цените на имотите, НИКОГА! Данните за безработицата или наченки на рецесия са важни, засега такива няма никакви, хеле пък за БГ, тук се търсят хора във всички сфери на икономиката. Дори и бивши калинки на държавна хранилка биха си намерили работа в частния сектор.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Напълно споделям всичко от написаното. Включително аналогията с битконя. Моментът обаче продължи прекалено дълго (не само у нас) и буквално загроби едно поколение.

            От печелившите създаде една прослойка от търтеи, които не са създали нищо смислено през живота си. Губещите разбраха, че от работа няма смисъл. Колко семейства не бяха създадени заради имотните игри никой не може за каже. В Италия и Испания например е много по-страшно отколкото тука.
            Добре, имаме диаметрално противоположни мнения за Русия, но тук всичко все едно аз съм писал.

            За Ковида вече не съм съгласен - писъците през нощта в жилищните небостъргачи на локдауннат Шанхай, забраната за излизане на пенсионери в Москва и бума на психични разстройва в САЩ малко опровергават тезата за "само ЕС прецака хората с Ковида".

            Коментар


            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
              Остава само една седмица до старта но новото надуване на балона и ръстовете, което ще продължи до 2039та.
              И какво ще се случи толкова след 1 седмица? Да не би ЕЦБ да почнат да свалят лихвата?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                То за тва требе и акъл, който при ганя - липсва.
                Така е, Бетърчо, някои нямат акъл, други - акъл и крака

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                  Ми започни някакъв бизнес, някакъв старт-ъп, развий някаква идея, отвори някаква ниша... създай нещо!

                  Колко задръстен трябва да е човек, че единственото дето му хрумва е да ги загроби у бетон и кирпич?!
                  Юлка, за разлика от теб, аз вече имам бизнес.

                  Става въпрос за средства, които не мога да реинвестирам и искам да диверсифицирам.

                  Вече имам акции, имам и дори един биткойн, стига ми толкова хазарт.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    То за тва требе и акъл, който при ганя - липсва.
                    Само с йедене (и пиьене) викаш не става, тъй ли?!

                    Ехх, та'а крива нива!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                      Ми започни някакъв бизнес, някакъв старт-ъп, развий някаква идея, отвори някаква ниша... създай нещо!

                      Колко задръстен трябва да е човек, че единственото дето му хрумва е да ги загроби у бетон и кирпич?!
                      То за тва требе и акъл, който при ганя - липсва.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение
                        Да речем че имаш излишни 300 000 евро, в какво би ги вложил?
                        Ми започни някакъв бизнес, някакъв старт-ъп, развий някаква идея, отвори някаква ниша... създай нещо!

                        Колко задръстен трябва да е човек, че единственото дето му хрумва е да ги загроби у бетон и кирпич?!

                        Коментар


                        • Остава само една седмица до старта но новото надуване на балона и ръстовете, което ще продължи до 2039та.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                            Не е отговори на най-важния въпрос.

                            За земеделската земя сам си казвал че купуваш малки парцели (и това ти е по-скоро хоби), а за тези "футуристични" компании дори 5-цифрена инвестиция би била хазарт.

                            Да речем че имаш излишни 300 000 евро, в какво би ги вложил?
                            Мисля, че точно около тази сума е границата между натрупване на капитала и нуждата от неговото фиксиране.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                              Има такива моменти в историята
                              ​​​​​
                              Напълно споделям всичко от написаното. Включително аналогията с битконя. Моментът обаче продължи прекалено дълго (не само у нас) и буквално загроби едно поколение.

                              От печелившите създаде една прослойка от търтеи, които не са създали нищо смислено през живота си. Губещите разбраха, че от работа няма смисъл. Колко семейства не бяха създадени заради имотните игри никой не може за каже. В Италия и Испания например е много по-страшно отколкото тука.

                              При все това, крайната спирка за капитала няма как да е друга. Без значение колко са надценени. В рамките на ЕС и още повече у нас, предприемчивостта се наказва. Колко бизнеси са докарали същото като апартамент, купен 2013 г., държан празен и продаден 2023 г. Колко бизнеса бяха затрити от държавата с обяснение Ковид.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                в ЗЗ и в акции на технологични компании, част от които леко футуристични ( композитни материали и тн интересни неща)
                                Не е отговори на най-важния въпрос.

                                За земеделската земя сам си казвал че купуваш малки парцели (и това ти е по-скоро хоби), а за тези "футуристични" компании дори 5-цифрена инвестиция би била хазарт.

                                Да речем че имаш излишни 300 000 евро, в какво би ги вложил?

                                Коментар

                                Working...
                                X