IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.bloombergtv.bg/a/2-novin...ali-svoya-vrah

    Финансови мениджъри в Европа залагат, че лихвите на ЕЦБ не са достигнали своя връх Част от най-големите финансови мениджъри смятат, че трейдърите грешат, в залозите си, че ЕЦБ е приключила с повишаването на лихвените проценти


    Алес Кутни, ръководител на отдел "Международни лихвени проценти" във Vanguard, се съгласява с пазарните оценки, според които ЕЦБ ще запази лихвените проценти в четвъртък, но казва, че търговците са твърде самоуверени по отношение на възможността за по-нататъшно затягане през следващите месеци. Фирмата наблюдава общо 1,9 трлн. долара активно управлявани активи с фиксирана доходност в световен мащаб.
    "Пазарът подценява шанса за ново повишение от страна на ЕЦБ", каза Кутни. "Същото беше и с Фед" до миналата седмица.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Тия от децките, се оказаха топ инвеститори на световните борси с по 40% ритърн, но интересното е, че не познавам уважаващ себе си бизнесмен да си живее в кутийка на родителите. Писанията на подобни представители на понижителната гилдия от перона, как би приел примерно покойния Шарлопов?
      лордче, след години ще разказваме истории, как сме писали в един и същ форум с българския оракул
      оракула въпреки нечувания ритърн, все още ще пие бирички в децката на угАсена лампа
      и ще прави включвания, когато мама е на работа, за да го издържа
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
        Търсенето на трофейни апартаменти в Токио тласка цените им до космически нива

        защото япония е любима тема на портфеладжиите от децки и квартири
        Тия от децките, се оказаха топ инвеститори на световните борси с по 40% ритърн, но интересното е, че не познавам уважаващ себе си бизнесмен да си живее в кутийка на родителите. Писанията на подобни представители на понижителната гилдия от перона, как би приел примерно покойния Шарлопов?

        Коментар


        • Търсенето на трофейни апартаменти в Токио тласка цените им до космически нива

          защото япония е любима тема на портфеладжиите от децки и квартири
          препоръка е

          Коментар


          • Шофьор от Шотландия си купи три къщи в Голямо Крушево през eBay


            https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/15930972

            https://www.thesun.co.uk/tv/24415919/dream-home-ebay-big-catch-bulgaria-channel-4/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

              Ти с тая 40% доходност годишно минаваш и Бъфет и Делио и всички топ инвеститори. Остава да я правиш и за дълъг период от време.
              Ще видим как ще се развият събитията.
              След 5 години, в тази тема мисля да си публикувам общата възвръщаемост на портфейла, и отделно по години.
              Хем ще сравним за 5 годишен период кое е върнало по-висока доходност - пари вкарани на фондовата борса, или пари вкарани в апартамент с ипотека в бг.
              Имотите са ми само бенчмарк, който се опитвам да надмина.
              И като гледам, за последните няколко години акциите изпреварват имотите по възвръщаемост, и то с много...
              Last edited by Frosty; 22.10.2023, 19:12.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                Ти с тая 40% доходност годишно минаваш и Бъфет и Делио и всички топ инвеститори. Остава да я правиш и за дълъг период от време.
                Поредния ник, който толкова олекна, че изобщо не бих му обръщал внимание повече. Дори и най-агресивните не слагам в игнора, но откровени лъжци, са за пълно пренебрежение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                  Ама аз нямам никакви угризения, нито притеснения докато си живея в децката, да си вземам доходността по книжата - даже ми е много хубаво. За 40% годишна доходоност даже ако трябва ще се преместя от децката в гаража...

                  Бай Лоре, аз не те ли предупредих миналата година, че след 5 години ще ти се наложи да си продадеш хола, кухнята, детската... и гаража, за да си купиш само едно дялче от моите акции...
                  Ти с тая 40% доходност годишно минаваш и Бъфет и Делио и всички топ инвеститори. Остава да я правиш и за дълъг период от време.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                    Именно затова си стигнал до това ниво. От деЦката човек е неспособен да се научи да мисли, да решава проблеми или да поема отговорност. На практика всички важни неща за един мъж.

                    Аз също се изнесох (доброволно) на 19. На практика 3 месеца след като завърших гимназията и бях аут, без да ходя студент. Имах си спестени пари, вече пишех код дистанционно и направо си наех квартира в София, за да поема по моя път.

                    Дълго време родителите ми си мислеха, че им се сърдя нещо и затова бягам. Народопсихология на деЦката...
                    Ти и колегата Киниало сте добро изклчение. Мъжките рожби обикновено се чувстват отлично в децките и се махат само ако ги изръчкаш или ги отнесе жена. Иначе момичетата гледат да се разделят с майка си максимално бързо.
                    Казвам го отсобствен опит и от опита на мои близки и познати.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                      Ставаше въпрос за друго, аз съм от София и се изнесох от вкъщи на 19 (под наем). В момента имам 3 имота (оглеждам се за 4ти), нито един лев личен заем (само фирмен, оборотен) и прекрасно семейство.

                      А ти се радваш че си пиеш биричката и майка ти ти готви

                      Въпрос на светоусещане, предполагам..
                      Именно затова си стигнал до това ниво. От деЦката човек е неспособен да се научи да мисли, да решава проблеми или да поема отговорност. На практика всички важни неща за един мъж.

                      Аз също се изнесох (доброволно) на 19. На практика 3 месеца след като завърших гимназията и бях аут, без да ходя студент. Имах си спестени пари, вече пишех код дистанционно и направо си наех квартира в София, за да поема по моя път.

                      Дълго време родителите ми си мислеха, че им се сърдя нещо и затова бягам. Народопсихология на деЦката...
                      Last edited by ivanvg93; 22.10.2023, 18:37.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                        Браво, поздравления.
                        Благодаря, човек е много по-ефективен извън зоната си на комфорт.

                        ​​​​​А и съжителството с родител е най-сигурния контрацептив

                        Съветвам те да се замислиш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                          Ставаше въпрос за друго, аз съм от София и се изнесох от вкъщи на 19 (под наем). В момента имам 3 имота (оглеждам се за 4ти), нито един лев личен заем (само фирмен, оборотен) и прекрасно семейство.

                          А ти се радваш че си пиеш биричката и майка ти ти готви

                          Въпрос на светоусещане, предполагам..
                          Браво, поздравления.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                            Че аз си живея, даже много добре. Пия си биричката и си гледам кефа. Много ми е леко на душата, че не дължа нищо на банкстери и на гангстери, и мога да правя каквото си искам. А тия с ипотеките - нещо не ми изглеждат щастливи да ти кажа - бачкат от сутрин до вечер, някакви мрачни лица, гледам ги все някви изнервени, бързат, напрегнати, депресирани, нямат никакво спокойствие... Защо да си го причинявам и аз?!
                            Цял живот да ставам роб на някакви тухли ли?! Thanks, but no thanks! Не е за мен това.
                            Ставаше въпрос за друго, аз съм от София и се изнесох от вкъщи на 19 (под наем). В момента имам 3 имота (оглеждам се за 4ти), нито един лев личен заем (само фирмен, оборотен) и прекрасно семейство.

                            А ти се радваш че си пиеш биричката и майка ти ти готви

                            Въпрос на светоусещане, предполагам..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                              Ама аз нямам никакви угризения, нито притеснения докато си живея в децката, да си вземам доходността по книжата - даже ми е много хубаво. За 40% годишна доходоност даже ако трябва ще се преместя от децката в гаража...

                              Бай Лоре, аз не те ли предупредих миналата година, че след 5 години ще ти се наложи да си продадеш хола, кухнята, детската... и гаража, за да си купиш само едно дялче от моите акции...
                              Баси фантазиите.....

                              Коментар


                              • Фед ще продължи да затяга, докато не повиши това ниво на безработица, или поне няма да намалят лихвите дотогава. Когато това се случи, жилищата намаляват и фондовият пазар се срива.“ (Басман прогнозира, че цените на активите ще паднат, след като хората започнат да губят работата си, да просрочват ипотеките си и спрат да трупат пари в пенсионните си сметки.)

                                Коментар

                                Working...
                                X