IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    говорим за Западна Европа. там вече се усеща и не е приятно
    Поредната доза приказки на ангро (заще не се учудавам вече?). Коаг беше ти в Западна Европа, че и знаеш какво се усеща там? Там лихви от по 1-1,5% има фиксирани за по 20-30години (наистина фиксирани, без 1цент промяна). После вдигане на доходи има и там според инфлационния индекс подаден от тяхното НСИ. Колко прост трябва да е човек се питам да говори неща за западна Европа и да не е живял и секунда там? Комична картинка си.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

      В Изгрев ли е, че се сещам за подобни апартаменти в едно от ЕПК-тата там. На моя приятелка баба й живееше в подобно жилище.

      И друго много важно, има ли гаражи в блока, или подземен паркинг с паркоместа?
      В Изгрев, да намериш нещо подобно не е необходимо дори да го гледаш. Не вярвам да е там, повече си мисля ,че може да е в Банишора или Хаджи Димитър, но в Изгрев ми звучи абсурдно.

      Коментар


      • Джейми Даймън: JPMorgan може да се справи при 8% лихва

        Джейми Даймън, президент на JPMorgan Chase

        Просто им казвам да бъдат подготвени за по-високи лихви и бавен растеж.

        7 процента? Ще стигнем ли до там и как ще се отрази...

        Питаха ме ще стигнем ли до там, когато казах 5%... да, възможно е.

        Когато говоря пред управителния съвет казвам: Възможно ли е да стигнем 7% - да възможно е.

        Възможно ли е доходността по облигациите да нарасне спрямо днешното ниво от 4,6 по десетгодишните – да.

        Могат ли да се разминат търсене и предлагане – да...

        Просто казвам: бъдете подготвени за това.

        Каква би била верижната реакция при 7% лихва върху бизнес, върху растежа?

        Аз не се тревожа за JPMorgan. Ние сме подготвени, можем да се справим при 7%, можем да се справим и ако лихвите отново станат 2%...

        А 8%?

        Да, можем и с тях да се справим.

        Управлението на риска не е същото като предричането на бъдещето. Управлението на риска разглежда цяла гама от възможни резултати и да каже:

        Можем да се справим с това, можем да се справим с онова, което никой не очаква и можем да се справим с всичко помежду им.

        Ако залагате бъдещето на компанията си на един резултат...

        Всичко се свежда до това и всяка компания има различна експозиция, цени на входа и цени на изхода, за някои лихвите нямат значение, за други значение има цената на моцарелата. Зависи какъв е бизнесът ви, има разлики.

        Но ние не знаем какви ще са последиците за икономиката.

        Може да имаме меко приземяване, може да настъпи лека рецесия или тежка рецесия, възможни са и по-благоприятни резултати.

        Но за икономиката най-лоша е стагфлацията: нисък растеж, високи лихви и тогава много хора ще изпаднат в затруднение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

          Наистина преди 15-20 г и дори преди 10 г хората бяха с малки заплати и не се решаваха да купуват голям апартамент.

          Кредитът излизаше скъпо и аз съм виждал изгодни четиристайни старо строителство, които не се продават лесно. Отделно се чистят трудно, майка ми и баща ми имат такъв и могат да живеят 2 семейства в него.

          Ако искаш, може да се запознаем на живо, в блока на нашите има голям четиристаен апартамент на последен етаж, близко до центъра и близо до метро, 5 стаи + 2 балкона, баня+ тоалетна, тоалетна отделно. За ремонт е и може да го купиш под 150 000 евро, те са много наследници и искат да го продадат. Готови са да смъкнат от цената. Има само нова баня и няколко сменени дограми, всичко друго е за махане.
          В Изгрев ли е, че се сещам за подобни апартаменти в едно от ЕПК-тата там. На моя приятелка баба й живееше в подобно жилище.

          И друго много важно, има ли гаражи в блока, или подземен паркинг с паркоместа?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            подведоха се яко
            и купиха преди 4-5-6 години на тънките цени и падащи лихви
            сега кредита на половина а заплатата и цената на имота х2
            много се подведоха и ми иде да ги оплаквам
            говорим за Западна Европа. там вече се усеща и не е приятно
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              това засяга тези с плаваща лихва, но доста хора се подведоха по мантрата така любима на част от тукашните повишители, че няма да има високи лихви защото гърция, италия, португалия , испания и тн....
              подведоха се яко
              купиха преди 4-5-6 години на тънките цени и падащи лихви
              сега кредита на половина а заплатата и цената на имотя х2
              много се подведоха и ми иде да ги оплаквам
              Last edited by ratten; 03.10.2023, 17:00.
              препоръка е

              Коментар


              • 2стайни - 1942 https://www.imot.bg/9teoe1
                3стайни -2075 https://www.imot.bg/9teoh7
                4стайни - 2118 https://www.imot.bg/9teokc

                Спад, спад, спад...

                ===2039===

                В реалността на терен: читав апартамент в средна ръка локация пипане за под 2500 няма, няма и да има.

                Все още не е късно, надуването на балона едва сега започва. За който още се двоуми: Не ставайте брат по съдба на зазидания Леприкон!
                Last edited by два_таралежа; 03.10.2023, 16:43.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  В Европа вече усилено с говори за лихви от 7%. Банките пориват ръце - тези с ипотечките имат да плащат още средно по 15-20 години, следва стригане на овцете.
                  това засяга тези с плаваща лихва, но доста хора се подведоха по мантрата така любима на част от тукашните повишители, че няма да има високи лихви защото гърция, италия, португалия , испания и тн....
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    В Европа вече усилено с говори за лихви от 7%. Банките пориват ръце - тези с ипотечките имат да плащат още средно по 15-20 години, следва стригане на овцете.
                    Изчакаха да се увеличат заплатите на хората и сега ще им приберат увеличението със по -скъпи заеми

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      https://www.infostock.bg/infostock/c...a-inflatsiyata
                      Филип Лейн: ЕЦБ не може да отстъпи в борбата си за инфлацията

                      03 Октомври 2023 13:30

                      Говорейки на същото събитие, шефът на литовската централна банка Гедиминас Симкус подчерта, че инфлацията все още е изправена пред много „линии на съпротива“ и че „поддържането на достатъчно високи лихвени проценти е много важно и критично важно по пътя към връщане на инфлацията към целта“.

                      Някои политици предполагат, че може да са необходими повече: Туомас Валимаки, служител, заместващ финландеца Оли Рен в Управителния съвет, каза във вторник, че обещанието на ЕЦБ да поддържа разходите по заемите на високо ниво за продължителен период не изключва по-висока лихва походи./Колко още ?Е как така ?ха ха

                      „Тъй като инфлацията остава над целта толкова дълго, всяко допълнително забавяне в постигането на целта не може да се счита за приемливо“, каза той.
                      В Европа вече усилено с говори за лихви от 7%. Банките пориват ръце - тези с ипотечките имат да плащат още средно по 15-20 години, следва стригане на овцете.

                      Коментар


                      • Американците харчат пари, сякаш няма утре, оплакват се икономисти. Концертите, пътуванията и дизайнерските чанти са станали по-важни от спестяването за къща или спешни случаи, според WSJ. "Roaring twenties"...
                        Недостъпните жилища накараха хората да отлагат спестяванията за бъдещето, а пандемията направи дългосрочните планове да изглеждат несигурни.
                        В резултат на това американците избират да харчат пари за уникални преживявания, защото се притесняват, че няма да имат възможност по-късно.
                        Това поведение обаче пренебрегва потенциалните последици, ако икономиката се влоши.
                        Ново проучване на Bloomberg Economics предполага, че комбинацията от фактори като стачки, повишаващи се лихвени проценти и покачващи се цени на петрола може да доведе до рецесия в САЩ още тази година.
                        „Когато всички очакват меко приземяване, пригответе се за удар.“

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Дай контакти на строителите и ще ги дадем на Ратко енд къмпани срещъ съответната сума ,зеленото е техния наркотик
                          да, давайте ги, че почвам да абстинирам
                          препоръка е

                          Коментар


                          • https://www.infostock.bg/infostock/c...a-inflatsiyata
                            Филип Лейн: ЕЦБ не може да отстъпи в борбата си за инфлацията

                            03 Октомври 2023 13:30

                            Говорейки на същото събитие, шефът на литовската централна банка Гедиминас Симкус подчерта, че инфлацията все още е изправена пред много „линии на съпротива“ и че „поддържането на достатъчно високи лихвени проценти е много важно и критично важно по пътя към връщане на инфлацията към целта“.

                            Някои политици предполагат, че може да са необходими повече: Туомас Валимаки, служител, заместващ финландеца Оли Рен в Управителния съвет, каза във вторник, че обещанието на ЕЦБ да поддържа разходите по заемите на високо ниво за продължителен период не изключва по-висока лихва походи./Колко още ?Е как така ?ха ха

                            „Тъй като инфлацията остава над целта толкова дълго, всяко допълнително забавяне в постигането на целта не може да се счита за приемливо“, каза той.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              Евгич, мерси за съвета, ама двустаен си имам. И то с всичките модерни глезотийки. Идеята ми е друга - след като съм се "борил" да се катеря по стълбичката и съм стигнал определено ниво, то заслужавам всички блага за това ниво. Затова задавам резонния въпрос - след като съответните апарти не са лъжица за моята уста, за чия са?

                              Ето Джонката е написал кои купуват такъв тип имоти, но са по-скоро единични случаи, отколкото да се върти целия пазар около тях. Отделно, че за милионерите си има достатъчно хубави къщи и едва ли ще се задоволят с апартамент. Ситуацията около 4-стайните е изключително интересна, защото напук на логиката, държат най-висока цена на м2. Само да спомена, че преди 10г. беше точно обратното. А текущите офертни цени за такива апарти, вече умело се конкурират с доста сериозни европейски градове.

                              И това е голям проблем, защото започне ли един път нашенеца да инвестира в тухла навън, забрави да се върне отново на бг пазара. По този повод ще направя аналогия с БФБ преди 2008г. и сега. Тогава имаше мнозинство малки инвеститори, вярващи и наливащи пари в борсата ни. Сега се броят на пръсти...Та да не пресолим манджата?
                              Наистина преди 15-20 г и дори преди 10 г хората бяха с малки заплати и не се решаваха да купуват голям апартамент.

                              Кредитът излизаше скъпо и аз съм виждал изгодни четиристайни старо строителство, които не се продават лесно. Отделно се чистят трудно, майка ми и баща ми имат такъв и могат да живеят 2 семейства в него.

                              Ако искаш, може да се запознаем на живо, в блока на нашите има голям четиристаен апартамент на последен етаж, близко до центъра и близо до метро, 5 стаи + 2 балкона, баня+ тоалетна, тоалетна отделно. За ремонт е и може да го купиш под 150 000 евро, те са много наследници и искат да го продадат. Готови са да смъкнат от цената. Има само нова баня и няколко сменени дограми, всичко друго е за махане.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Те и строителите тръгнали да търсят парцели из гръчко и турецко за бетониране. Един бургаски видех, купил до Силиври на мраморно море и строи там.

                                ​​​​​​+ за турското средиземноморие е, че рашките са на всеки ъгъл и може да се отдава мн бързо, когато не се ползва.
                                ​​​​​​
                                Дай контакти на строителите и ще ги дадем на Ратко енд къмпани срещъ съответната сума ,зеленото е техния наркотик

                                Коментар

                                Working...
                                X