IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

    Да, точно, за този за живеене за теб питам. Дали имаш планове в някакъв момент с тия пари да закупиш такъв за теб?
    Ще взема нещо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Имота е за живеене ,на мен ми трябва за живеене ,коментирал съм грешката си ,и да ги влачим тия неща ,няма смисъл ,имоти за инвестиция ...по скоро спекулация ,не бих държал имот ,или имоти за да ги отдавам под наем заради разправиите и разходите ,не си струва .
      И имота и акцията са си инвестиция в бизнес но за разлика от имота ,цената на разхода по бизнеса и разправиите са за сметка на компанията ,а ти като инвеститор очакваш печалби на база на твоята оценка за тоя бизнес .
      От имоти печелят само тия които ги купуват ,ремонтират и предпродават в къси срокове стига пазара и ситуацията да им позволява ,ако си умел и знаеш в тая материя съм ок ,но другото ..не ,схемата за децата също е безмислена ,моето има имоти на 3 държави вече ,и то на най-скъпите локации
      Да, точно, за този за живеене за теб питам. Дали имаш планове в някакъв момент с тия пари да закупиш такъв за теб?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        В смисъл? Не схващам и ако ти се занимава, поясни.
        1.Когато банката раздава кредити ,тя ги раздава с идеята да спечели от такси и лихви.
        2.Когато ги раздава при ниски лихвени нива ,използва бума в икономиката и заетостта .
        3.Когато заплатите се вдигнат достатъчно ,банката започва да вдига лихвата с цел печалби от лихви ,няма как да го направи когато ти все още работиш на ниска заплата .риска от от това да не платиш е покрит от резерви плюс имота като гаранция ,който ще ти бъде отнет ,ако не можеш да се справиш.
        4.На практика ти като длъжник попадаш в една центрофуга ,в която си използван като един лимон ,да ти се вземе на макс каквото може с кукичката ,"мечтания дом"-такси,лихви ,рефинансирания и така нататък докато може ,не случайно банката сваля оценката на имота за да може при риск лесно да се оттърве от него и пак да не е на загуба ,а надутата разлика я поемаш ти с лични средства ,потребителски кредит и други пари от където намериш
        5.В България не случайно банките чакаха ,чакаха,хем максимално да дадат кредити ,хем да се вдигнат и заплатите за да имат от къде да вземат повече с вдигане на лихвите в последствие .
        6.Затова казах че имота е и бизнес ,бизнес за банката ,бизнес за спекуланта който препродава ,но за тоя дето ще живее в него или ще отдава ,вече картинката е друга .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Имота е за живеене ,на мен ми трябва за живеене ,коментирал съм грешката си ,и да ги влачим тия неща ,няма смисъл ,имоти за инвестиция ...по скоро спекулация ,не бих държал имот ,или имоти за да ги отдавам под наем заради разправиите и разходите ,не си струва .
          И имота и акцията са си инвестиция в бизнес но за разлика от имота ,цената на разхода по бизнеса и разправиите са за сметка на компанията ,а ти като инвеститор очакваш печалби на база на твоята оценка за тоя бизнес .
          От имоти печелят само тия които ги купуват ,ремонтират и предпродават в къси срокове стига пазара и ситуацията да им позволява ,ако си умел и знаеш в тая материя съм ок ,но другото ..не ,схемата за децата също е безмислена ,моето има имоти на 3 държави вече ,и то на най-скъпите локации
          Дано си набил и някаква значима сума и в злато.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Това вдигане на заплатите банките дали ще го пропуснат според теб ?
            В смисъл? Не схващам и ако ти се занимава, поясни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

              ОК, а какво стана с имотите, отказа ли си?
              Понеже сме в тази тема, каква е играта?

              Държиш, 5-6-10 години, продаваш с печалба и купуваш падналите през това време имоти ли?
              Имота е за живеене ,на мен ми трябва за живеене ,коментирал съм грешката си ,и да ги влачим тия неща ,няма смисъл ,имоти за инвестиция ...по скоро спекулация ,не бих държал имот ,или имоти за да ги отдавам под наем заради разправиите и разходите ,не си струва .
              И имота и акцията са си инвестиция в бизнес но за разлика от имота ,цената на разхода по бизнеса и разправиите са за сметка на компанията ,а ти като инвеститор очакваш печалби на база на твоята оценка за тоя бизнес .
              От имоти печелят само тия които ги купуват ,ремонтират и предпродават в къси срокове стига пазара и ситуацията да им позволява ,ако си умел и знаеш в тая материя съм ок ,но другото ..не ,схемата за децата също е безмислена ,моето има имоти на 3 държави вече ,и то на най-скъпите локации

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                Ъхм, ако се надяват на кризата, защо набиват в акции?
                Кой набива в акции? Логично би било хората да бягат от фондовия пазар при очертаваща се рецесия. Всъщност незнам дали ако се разпали голям конфликт накъде ще тръгнат нещата, петрола ще хвръкне, инфлацията също, валутите и те могат да се обезценят, а акциите?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Повечето пубертети дето работят за такива фирми не знаят че в тоя сектор ще има голяма сеч ,не заради друго ,защото много проекти бяха въздух под налягане последните 5-10 години ,поради много причини и съкращенията ще са големи
                  Това с IT сектора ще е много по-голям балон от имотите.
                  Без образование на 19 години, с избутана една онлайн "академия" за 4 месеца, с комфортна работа от вкъщи, да взимаш повече от доктор, и да си мислиш че няма нещо гнило. Преди 30г в щатите уебсайт девелопъри са правили повече пари от адвокати, доктори, банкери. Сега тази професия е почти несъществуваща там. Премина от щатите, в западна европа, в източна европа и сега се е насочила към 1.5млрд индийци и 1млрд. африканци. Няма нито една държава в развития свят, където доктори да правят по малко от пубер it специалист, и същото правило ще се върне и у нас.

                  Коментар


                  • В Минстрое раскрыли преимущества панельных домов перед кирпичными

                    Замминистра Ломакин счел, что качество «панелек» выше, чем кирпичных домов

                    https://www.gazeta.ru/business/news/...21587437.shtml

                    Коментар


                    • Този столичен квартал е най-предпочитан за имoтни cдeлĸи, ето колко струват жилищата

                      Cpeднaтa плoщ нa зaĸyпeнитe aпapтaмeнти в paмĸитe нa цeлия гpaд e 90 ĸвaдpaтни мeтpa, a cpeднaтa цeнa нa ĸвaдpaт 1550 eвpo зa ĸв.м - бeз cъщecтвeнo измeнeниe пpeз гoдинaтa

                      "Бaнишopa" e нaй-пoпyляpният ĸвapтaл пpeз тpeтoтo тpимeceчиe нa гoдинaтa нa бaзa peaлнo cĸлючeни cдeлĸи. Πo дaнни нa aгeнциятa цeнитe тaм ca cpeднo 1512 eвpo зa ĸвaдpaтeн мeтъp. Kaтo пpичинa зa тoвa нe e близocттa нa Цeнтpaлнa гapa, a фaĸтът, чe тaм "ĸипи cepиoзнa cтpoитeлнa дeйнocт", a ĸyпyвaчитe пpeдпoчитaт нoви жилищa, cтaвa яcнo oт aнaлизa.



                      Πo cъщaтa пpичинa в чeлoтo нa нaй-пoпyляpнитe ĸвapтaли e и "Maлинoвa дoлинa" (cpeднa цeнa oт 1360 eвpo/ĸв.м), съобщават oт Вulgаrіаn Рrореrtіеѕ.

                      Дpyг фaĸтop e нaличиeтo нa инфpacтpyĸтypa и ocoбeнo нa мeтpo. Taĸa нe твъpдe aтpaĸтивният дo пpeди няĸoлĸo гoдини "Oвчa ĸyпeл 2" вeчe дocтигa cpeднa цeнa oт 1310 eвpo зa ĸвaдpaт пpи cepиoзнo тъpceнe.

                      https://blitz.bg/ikonomika/tozi-stol...ews982856.html

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Че аз тия акции да не ги купувам от днес за утре ?
                        Дреме ми че паднали с 5-6%,за 5 часа връщат пак нагоре ,а след някоя година сметни какви цени ще са ,купувам за поне 5 годишен прозорец аз .
                        Между другото последните 2 седмици ми звънят брокери както никога досега ,с големи надежди са като им чуя гласовете по телефона ,пазара явно наистина си стагнира откъм брой купувачи
                        ОК, а какво стана с имотите, отказа ли си?
                        Понеже сме в тази тема, каква е играта?

                        Държиш, 5-6-10 години, продаваш с печалба и купуваш падналите през това време имоти ли?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          защото само те знаят, кои точно акции ще скачат по време на кризата
                          О, вярно, как можах да зазбравя...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                            Фpeнcĸaтa Аtоѕ, зa ĸoятo paбoтят 1700 бългapи, e зaплaшeнa oт нaциoнaлизaция

                            https://money.bg/business/frenskata-...lizatsiya.html
                            Повечето пубертети дето работят за такива фирми не знаят че в тоя сектор ще има голяма сеч ,не заради друго ,защото много проекти бяха въздух под налягане последните 5-10 години ,поради много причини и съкращенията ще са големи

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                              Ъхм, ако се надяват на кризата, защо набиват в акции?
                              Че аз тия акции да не ги купувам от днес за утре ?
                              Дреме ми че паднали с 5-6%,за 5 часа връщат пак нагоре ,а след някоя година сметни какви цени ще са ,купувам за поне 5 годишен прозорец аз .
                              Между другото последните 2 седмици ми звънят брокери както никога досега ,с големи надежди са като им чуя гласовете по телефона ,пазара явно наистина си стагнира откъм брой купувачи

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                                Ипотекарите пък им вдигнали заплатите с по 50% в тези времена. В това време вноските по ипотеките все още не мърдат, ще се чака намалението още дълго. Цялата надежда е в кризата явно, че да се озъбят ипотекарите...
                                По-големия фактор от ръста на заплатите е ръста на безработицата. Истината е че работещ човек с ипотека дори и при значително увеличение на вноската с малко повече зор ще успее да се справи. Обаче, ако е безработен, дори и без да промяна в лихвата - няма шанс. Затова сегашния ръст на безработицата с 25% от 4.1% миналата година до 5.3% тази е по-притеснителен.

                                Коментар

                                Working...
                                X