IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    За това говорим отдавна .Лично аз съм участвал в една такава комисия преди изборите и там казах че е ок особено за втори трети имот и нагоре данъчните ставки да са минимум по 3.Тройно да плащат.
    Отделно има планове за огромни промени при наемите и нови закони свързани с тях.
    С две думи до 5,7 години собственика ще е собственик само на хартия но ще е изравнен с този дето наема няма да може да го гони дори оня да няма пари,докаже ли се че няма и не може да плаща а собственика има къде да живее ,наемателя ще седи иначе има риск да излезе на улицата и там проблеми за правителството,това са новите тенденции в стил Клаус Шваб.
    На Лорчето няма ли да му направиш 1% отстъпка от 3-ия имот?

    Като за наши 'ора!

    Коментар


    • По предварителни данни на Националния статистически институт броят на въведените в експлоатация жилищни сгради през третото тримесечие на 2023 г. е 1 239, а новопостроените жилища в тях са 5 085 (табл. 1 от приложението). Спрямо третото тримесечие на 2022 г. сградите са с 97 по-малко, или със 7.3%, а жилищата в тях намаляват с 856, или с 14.4% (фиг. 1).

      https://nsi.bg/sites/default/files/f...q3_ZC6KS1B.pdf

      Коментар


      • Напредлана степен на недвижимата болест. 4 години не може да си продаде имота, ама нашия му вдига цената. Сигурен съм, че е доволен колко хартиена "печалба" е направил през тези години.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
          Честито на наемателите!

          Данъкът и таксата смет ( когато се промени) ще се разхвърли на месечна база в наемите.
          Успех с покупките.
          Ако някой наемодател си позволи такова нещо ,физическата саморазправа с него е гарантирана,бой докато не падне и не стане

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

            Добре кажи ми моля те, 8 години слушаме Срив, Срив, Срив! и после... набиваш в имотни акции в щатите, като знаеш че ако почне спада ще е точно от там.
            Набивам само в 2 компании ,които съм проучил ,те си и в топ 3 ,останалите не пипам , и не говорим за продажби ,а за строители с ниски съотношения на дълговете ,правиш ли разлика ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
              Честито на наемателите!
              Данъкът и таксата смет ( когато се промени) ще се разхвърли на месечна база в наемите.
              Успех с покупките.
              То не пречи цените да паднат 40-50% ,а наемите да си стоят същите.
              Времето на високите наеми отмина.Идва ред на високите лихви и безработицата.Оттам намаление на наемателите и
              масова разпродажба на имоти и от банки и от ЧСИ-та.Не ще увеличавате,а ще намаляте и ще се молите да останат за да може да си платите поне половината вноска Другата от работа и живота минава в децката да се пести.
              Кой се е нашил в обор за "инвестиция" ще го разчекнат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                Не знам ,моите инвестици в имотни акции ,дето са на топ строители в Щатите са във фризера ,пък за наште не ми се мисли ...
                Добре кажи ми моля те, 8 години слушаме Срив, Срив, Срив! и после... набиваш в имотни акции в щатите, като знаеш че ако почне спада ще е точно от там.

                Коментар


                • Абсолютно чиста корелация между нарастването на цените на имотите и доходите през последните 10 години

                  Средната заплата у нас е скочила с 1000 лева за 10 години, като през 2013 г. тя е била 775 лева, а през миналата стига 1760 лева.

                  https://petel.bg/m/500575

                  Коментар


                  • Честито на наемателите!

                    Данъкът и таксата смет ( когато се промени) ще се разхвърли на месечна база в наемите.
                    Успех с покупките.

                    Коментар


                    • Не знам ,моите инвестици в имотни акции ,дето са на топ строители в Щатите са във фризера ,пък за наште не ми се мисли ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                        Гаранция 1 година, че то за тостер дават повече

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                          Ох, Котьо -
                          06:00 GBP Mortgage Rate (GBP) 7.93%
                          Ай Честито на "Кръгла нула-6000" Няма избиване тоя обор

                          А се мислеха за "бизнесмени",които много "разбират"
                          Last edited by petrg5s; 07.11.2023, 10:29.

                          Коментар


                          • Ох, Котьо -
                            06:00 GBP Mortgage Rate (GBP) 7.93%

                            Коментар


                            • Какво правим с кабелаците?
                              02:00 EUR German Industrial Production (MoM) (Sep) -1.4% -0.1% -0.1%
                              02:00 EUR German Industrial Production (YoY) (Sep) -3.86% -1.54%

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                                браво, ботчо
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X