IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Натискат ги да вдигат лихвите и отвън и като цяло.Вдигнат ли по депозити пренасят и по ипотечни кредити .
    Вероятно е така.
    Интересното за мен , е че лихвеният бюлетин е 0% и на сайтът им поне аз не намирам оферта с лихва помдепозит различен от 0% , но са измислили не официална фиксирана добавка т.е за момента ако се интересува някой лихвата по депозит е 0%, но реално вече не е.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

      Ееее. За мен е толкоз - 2,7% За други може и да е по-ниска.

      Явно не ми вярваш.
      Първия ми ИК взех на 7,8% с всичките му застраховки, предоговаряне, такси и всичко. Лихвата му преди години падна на 4,5. И сега плащам толкова и явно на толкова ще го приключа след 16 месеца.
      За този вярваш ли ми?
      Ши та разочаровам ама, не ти вЕрвам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнение
        Интересен мейл получих днес от една от големите банки в страната.
        специална оферта до края на 2023г.
        Стандартен срочен депозит в BGN/EUR годишен лихвен % 1.6 според лихвения бюлетин на банката в размер на 0% и фиксирана надбавка в размер от 1.6%
        Стандартен депозит в USD годишен лихвен процент 4.30% според лихвения бюлетин на банката лихва 0% и фиксирана надбавка в размер на 4.30%.

        До сега само по-малките банки пускаха оферти за лихви по депозитите, за мен беше изненада, че една от най-големите банки също предлагат вече лихви помстандартни депозити.
        Колега, би ли споделил коя е банката?

        Аз пък получих следния мейл:

        "Като Ваш финансов консултант, Ви информирам за изключителна възможност, която КВС предлага на клиенти с натрупани свободни средства. Това е програма „ЕвроХоризонт 4 с фиксирана минимална възвръщаемост в размер 8 % и с възможност до 60 % .
        Това е алтернатива на банков депозит, мярка срещу обезценяване на натрупани пари, възможност за диверсификация на финансите и е със срок на предлагане до 08.12.2023 г.
        Допълнително програмата включва застрахователна защита на живота при злополука равна на 3 пъти внесената сума.
        Парите не могат да се запорират и не са обект на делба на обща собственост.
        Минимална премия е 2 500 евро."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Объркал си се нещо:
          [ATTACH=CONFIG]n4131903[/ATTACH]
          Колега, за съжаление vikhunter не лъже! Днес лихвите по ипотеките са такива, но за клиенти, които отговарят на определени условия.
          Утре ситуацията едва ли ще е такава и не знам какво ще се случи с променливите лихви по ипотеките?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнение
            Интересен мейл получих днес от една от големите банки в страната.
            специална оферта до края на 2023г.
            Стандартен срочен депозит в BGN/EUR годишен лихвен % 1.6 според лихвения бюлетин на банката в размер на 0% и фиксирана надбавка в размер от 1.6%
            Стандартен депозит в USD годишен лихвен процент 4.30% според лихвения бюлетин на банката лихва 0% и фиксирана надбавка в размер на 4.30%.

            До сега само по-малките банки пускаха оферти за лихви по депозитите, за мен беше изненада, че една от най-големите банки също предлагат вече лихви помстандартни депозити.
            Натискат ги да вдигат лихвите и отвън и като цяло.Вдигнат ли по депозити пренасят и по ипотечни кредити .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              иди при радев, ще пиете по едно и ще ти покаже как да сметнеш гпр-то,
              така, че да го изкараш 8-9%
              Бих го наел, като личен адвокат и счетоводител срещу банкова измама, но се страхувам, че ще изгубя делото и освен неговия хонорар, ще трябва да плащам и съдебни разноски. Накрая знам и как ще ми се оправдае...с непзнаване на закони, ама аз по-малко от него не ги познавам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Моят потребителски е на 4,2% ГПР, не лихва, ,ГПР, с нулеви такси по договор за всичко, уточнявам, за да не прави внушения негодяят, а пък няма да има ипотечни на под 3. И да уточним, когато негодника споменава банкороби, тоя алтав тип има предвид кредитополучателите на най-ниски лихви в целия ЕС.
                иди при радев, ще пиете по едно и ще ти покаже как да сметнеш гпр-то,
                така, че да го изкараш 8-9%
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                  Ееее. За мен е толкоз - 2,7% За други може и да е по-ниска.

                  Явно не ми вярваш.
                  Първия ми ИК взех на 7,8% с всичките му застраховки, предоговаряне, такси и всичко. Лихвата му преди години падна на 4,5. И сега плащам толкова и явно на толкова ще го приключа след 16 месеца.
                  За този вярваш ли ми?
                  Блазя ти, на мен потребителския приключва след 27 месеца. Цяла комунистическа казарма със задръжките.
                  В момента имам спестявания да го платя на 100 про, ама защо да го правя, като не са ми увеличили вноската и лихвата въобще, камо ли драстично...подарени пари за ужас на мишките на перона

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение



                    Моя ипотечен кредит от реди почти 5 години. Ама ти сега ще вземеш да го кичиш с предварителни, годишни, месечн и почасови такси.

                    Казвам ти 2,7% и не са го пипнали.. Освен това ми предлагат и за нов ИК същата лихва. Толкова..
                    Моят потребителски е на 4,2% ГПР, не лихва, ,ГПР, с нулеви такси по договор за всичко, уточнявам, за да не прави внушения негодяят, а пък няма да има ипотечни на под 3. И да уточним, когато негодника споменава банкороби, тоя алтав тип има предвид кредитополучателите на най-ниски лихви в целия ЕС.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Объркал си се нещо:
                      [ATTACH=CONFIG]n4131903[/ATTACH]
                      Ееее. За мен е толкоз - 2,7% За други може и да е по-ниска.

                      Явно не ми вярваш.
                      Първия ми ИК взех на 7,8% с всичките му застраховки, предоговаряне, такси и всичко. Лихвата му преди години падна на 4,5. И сега плащам толкова и явно на толкова ще го приключа след 16 месеца.
                      За този вярваш ли ми?
                      Last edited by vikhunter; 24.11.2023, 19:36.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                        УНИ КРЕДИТ Булбанк
                        Объркал си се нещо:
                        Click image for larger version

Name:	lihva.jpg
Views:	3
Size:	85.2 КБ
ID:	4131903

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Добре де, сподели кой ти го предлага?
                          УНИ КРЕДИТ Булбанк

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение



                            Моя ипотечен кредит от реди почти 5 години. Ама ти сега ще вземеш да го кичиш с предварителни, годишни, месечн и почасови такси.

                            Казвам ти 2,7% и не са го пипнали.. Освен това ми предлагат и за нов ИК същата лихва. Толкова..
                            Добре де, сподели кой ти го предлага?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Аз пак да питам. Къде е тази лихва от 2,7%?


                              Моя ипотечен кредит от реди почти 5 години. Ама ти сега ще вземеш да го кичиш с предварителни, годишни, месечн и почасови такси.

                              Казвам ти 2,7% и не са го пипнали.. Освен това ми предлагат и за нов ИК същата лихва. Толкова..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнение
                                Интересен мейл получих днес от една от големите банки в страната.
                                специална оферта до края на 2023г.
                                Стандартен срочен депозит в BGN/EUR годишен лихвен % 1.6 според лихвения бюлетин на банката в размер на 0% и фиксирана надбавка в размер от 1.6%
                                Стандартен депозит в USD годишен лихвен процент 4.30% според лихвения бюлетин на банката лихва 0% и фиксирана надбавка в размер на 4.30%.

                                До сега само по-малките банки пускаха оферти за лихви по депозитите, за мен беше изненада, че една от най-големите банки също предлагат вече лихви помстандартни депозити.
                                Бамките мн бързо почнаха да закъсват за мангизи. ДупИ да им е яко на робите.

                                Коментар

                                Working...
                                X