IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

    тъй, тъй.......

    ... и замирисват на "история"!
    Лошо няма. История от 10 - 20 г. е чудесен тайминг

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

      .... Времето е много ценен приятел на имотите
      тъй, тъй.......

      ... и замирисват на "история"!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
        У, що така, ами че твойте авери се набураха хептен на север, у Балчишко, те какво ще ги правят тези паметници, скъпа, обясни им пазара, че на нас не вярват.
        Не ме притесняват приятелите. Те си ползват къщите и не съм чула да искат да ги продават Техните имоти докато им писнат и решат да ги продават поне ще си удвоят цените. Времето е много ценен приятел на имотите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

          За мен извода е ясен : никога инвестиция в имоти във Варна ! Знаела съм го ,но не очаквах ,че е толкова зле и винаги съм бягала от Севрното черноморие.. Инстикта отново не ме е подвел.
          У, що така, ами че твойте авери се набураха хептен на север, у Балчишко, те какво ще ги правят тези паметници, скъпа, обясни им пазара, че на нас не вярват.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
            Тук бая отрезваване е било - от 700 на 450 евра, с подземно паркомясто - 150 лв, нет и тв - 30, и пак виси. Мечтите за тухленна пенсия изглежда се изпаряват.

            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...89m&f1=1&fe7=1
            За мен извода е ясен : никога инвестиция в имоти във Варна ! Знаела съм го ,но не очаквах ,че е толкова зле и винаги съм бягала от Севрното черноморие.. Инстикта отново не ме е подвел.

            Коментар


            • Тук бая отрезваване е било - от 700 на 450 евра, с подземно паркомясто - 150 лв, нет и тв - 30, и пак виси. Мечтите за тухленна пенсия изглежда се изпаряват.

              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...89m&f1=1&fe7=1

              Коментар


              • Ей тва е на един познат - 3,85 е/кв, и нямало никакви огледи. Инвесторите в имоти за отдаване под наем - изгорЕха (съвсем очаквано).
                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...89m&f1=1&fe7=1

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  В момента пазара е в нищото.В Германия ,Австрия ,Швеция ,Дания ,и да не изброявам цените падат с 10%,15% и повече даже ...това се задава и у нас но никой ,никой не говори за това ,все още пазара се надява на чудо че тук в България нещо ще ни се размине ,няма как и знаеш ли защо ?Защото извън България ,и не само в цял свят хората вече нямат финанси да платят тези цени,поради този факт няма нито покупки нито продажби.
                  Ей, верно, що там падат със 20% за тази година, миналата не помня, следващата -евентуално още, къде ти толкоз кешак у тези западняци, а лихвата литна на +6% там.Пиши го бегал пазара там за няколко години.
                  Ама що така, вре, нали бай Иван със сланинката и чесъна обясняваше, че материалите, труда и заплатите са се вдигнали ???
                  Малей, ама що така, нали туулата щеше да спасява кеша от изгаряне, а ???
                  Как да набиеш базов икономически акъл у празната кратуна на Ганя, как ??
                  И говорим за нормални икономики във Г-20 със производство, износ, образование.

                  А, тука у дето внасяме и репички, дето и лихвите са още 2.6%, ама що сделките са спаднали със 25% и продажните цени със 5-10%.
                  След 10 год БГ ще е със 1 мил души по-малко, 120к умират на година, 55к се раждат, 20к или са роми или заминават на запад.
                  В момента София е със 40% тъмни прозорци, Шумен със 50%, селата са със 75%.
                  Новите градчета при Вади и Ливади ще представят десетки хиляди нови жилища до две години,
                  щото строителите навсякъде ринат злато със тия цени и бачкат 24ч.
                  Е, да, иначе мохабети стават тука извън здравата икономическа логика, няма лошо.

                  П.П.Украйна има нужда от $9млрд на месец за населението, за да няма пак гладомор.
                  Никой вече не иска да ги дава тия пари занапред.
                  Само да не стане хиперинфлация там, че ще запали континента, не че краварите не са го радостно предвидили и май, подготвили.
                  Така че, тухлите са маратон, за старите панелки от 85кв2 във Дружба за €135к не ми се споменава изобщо.
                  Лепкавата инфлация била спаднала на 3%, ура, само че високите цени останаха и ще останат там тази и другата година.
                  Заплатите не догонват миналогодишната инфлация, даже и фирми ограничават персонала тука.
                  Седем европейски държави са във рецесия, е да, ние изнасяме предимно яко оръжие, това е.
                  Мда, кешът ще е цар отново, ще има сълзи и сополи.
                  Last edited by Бедният брoкер; 10.12.2023, 18:39.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение
                    По въпроса за търсене и предлагане, предлагам личен пример: Жена ми наследи внезапно апартамент 90кв.м. 3 ет. в София, ул."Балкан". Няколко наследника, апартамента за ремонт, решиха единодушно да го продават. Брокера от "Адрес" вика 280 хил. евро, да паднат евентуално до 265хил. Минаха 45 дни и праща подобни оферти на "по-добри" места на по-ниска цена, немеквайки за сваляне на цената. Тя че си беше висока, без да съм специалист ми беше ясно, но защо я предлага той тази цена, след "оценка" ! И защо за 3 месеца няма нито един оглед ! Нещо е сбъркано в този пазар. То е ясно, че ще сменят брокера, но декември оттече, януари май не бачка АВ.... пък аз на жена ми вече и купих нова кола(уж щеше тя да си я плати) :-)
                    Имота е на кофти място. А му искате над 3 палки в евро на квадрат. Няма как да стане тази работа. Пуснете го на 200К и тогава ще има огледи.
                    Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение
                      По въпроса за търсене и предлагане, предлагам личен пример: Жена ми наследи внезапно апартамент 90кв.м. 3 ет. в София, ул."Балкан". Няколко наследника, апартамента за ремонт, решиха единодушно да го продават. Брокера от "Адрес" вика 280 хил. евро, да паднат евентуално до 265хил. Минаха 45 дни и праща подобни оферти на "по-добри" места на по-ниска цена, немеквайки за сваляне на цената. Тя че си беше висока, без да съм специалист ми беше ясно, но защо я предлага той тази цена, след "оценка" ! И защо за 3 месеца няма нито един оглед ! Нещо е сбъркано в този пазар. То е ясно, че ще сменят брокера, но декември оттече, януари май не бачка АВ.... пък аз на жена ми вече и купих нова кола(уж щеше тя да си я плати) :-)
                      В момента пазара е в нищото.Брокерите надуват с надеждата да крепят високи цените ,но какво от това ?Резултата сам го виждаш ,ти сам виждаш какво ти казва пазара нали така?Брокера ,ли ще ти даде парите ,или някой друг ?В Германия ,Австрия ,Швеция ,Дания ,и да не изброявам цените падат с 10%,15% и повече даже ...това се задава и у нас но никой ,никой не говори за това ,все още пазара се надява на чудо че тук в България нещо ще ни се размине ,няма как и знаеш ли защо ?Защото извън България ,и не само в цял свят хората вече нямат финанси да платят тези цени,поради този факт няма нито покупки нито продажби ,0,Това и в един момент цените падат,защото няма кой да ги плати,тук във форума споделих какво ми каза шефа, продавал 2008 година апартамент"Идва един купувач и ми казва купувам но с примерно 5000 евро отстъпка,изгоних го ,идва втори предлага 10000 евро ,и него го изгоних и всеки следващ давал все по малко за апартамента ...В момента сме именно в такава ситуация и то е видно по обявите дето седят и висят

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение
                        По въпроса за търсене и предлагане, предлагам личен пример: Жена ми наследи внезапно апартамент 90кв.м. 3 ет. в София, ул."Балкан". Няколко наследника, апартамента за ремонт, решиха единодушно да го продават. Брокера от "Адрес" вика 280 хил. евро, да паднат евентуално до 265хил. Минаха 45 дни и праща подобни оферти на "по-добри" места на по-ниска цена, немеквайки за сваляне на цената. Тя че си беше висока, без да съм специалист ми беше ясно, но защо я предлага той тази цена, след "оценка" ! И защо за 3 месеца няма нито един оглед ! Нещо е сбъркано в този пазар. То е ясно, че ще сменят брокера, но декември оттече, януари май не бачка АВ.... пък аз на жена ми вече и купих нова кола(уж щеше тя да си я плати) :-)
                        Ето така се създават погрешни очаквания. Следващият продавач на имот в района ще си каже моят е по-добър трябва да струва повече…

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение

                          Вероятно сте прав, но защо тогава брокера от голяма агенция, прави такава оценка ? И като гледат по "сайтовете", роднините на моята жена се надъхват. Това искам да изтъкна, колко е подвеждащо поведението на професионални участници в пазара на НИ.
                          ами да се надъхват и да хвърчат ........... това е масова практика , за да не могат обикновените хора да излязат от пазара

                          а читавите купувачи са много ценни !

                          никой няма да може да се измъкне - инвестициите са за хора с осъзнато поведение
                          Last edited by corner; 10.12.2023, 15:52.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение

                            Продавачите в случая не са компетентни.Те се доверяват на "специалисти". Имаше консултация и с брокер на "Home2U". Неговата цена през септември беше 250К. И точно това подчертавам, какви са ни брокерите и от там съответно, че обявяваните цени са силно завишени и нереални.
                            Еми продавайте го директно на хоум ту ю щом са го оценили на толкова, пък те после да си го препродават за колкото искат

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение
                              По въпроса за търсене и предлагане, предлагам личен пример: Жена ми наследи внезапно апартамент 90кв.м. 3 ет. в София, ул."Балкан". Няколко наследника, апартамента за ремонт, решиха единодушно да го продават. Брокера от "Адрес" вика 280 хил. евро, да паднат евентуално до 265хил. Минаха 45 дни и праща подобни оферти на "по-добри" места на по-ниска цена, немеквайки за сваляне на цената. Тя че си беше висока, без да съм специалист ми беше ясно, но защо я предлага той тази цена, след "оценка" ! И защо за 3 месеца няма нито един оглед ! Нещо е сбъркано в този пазар. То е ясно, че ще сменят брокера, но декември оттече, януари май не бачка АВ.... пък аз на жена ми вече и купих нова кола(уж щеше тя да си я плати) :-)
                              Мн пара за ивицата Газа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Златото стои на 2000$ толкова години, благодарение на криптото. Иначе отдавна да е отлетяло. А историята показва, че то винаги е силно, когато блясъка на тухлата намалее. Да видим, дали и този път ще е така.
                                За този 10 год период, туулата направи 2-3х, и ако падне с 20-30% пак ще е бил алтъна поне с 1,5-2х.

                                Коментар

                                Working...
                                X