IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    Ми не знам какво да ти кажа аз не съм "инвеститор" . Гледах по едно време Испания, но там имат някакв закони за самонастаняване дето ме отказаха. Аз не мога да ползвам цяла година та ме касае. Имаше една колежка дето живее в Испания и тя обясни та ме отказа. Чакаше се десните да спечелят изборите и да оправят нешата ма май не успяха да ги спечелят. Аз до миналата година гледах Франция, сега Италия. Във Франция трябваше едни врътки да се правят , че там данък наследство е убийствен. В Италия пък чувам че режат глави за данък доход ( с изключение на пенсинерските области със 7% ма там не ща), та мак пак ше гледам Испания. Испания има много добро здравеопазване, ниски разходи и малко крайм а и данъците за мен ше бъдат ниски, та бих предпочел пред Италия, ма хем ме сърби , хем ме боли. Не знам за този конкретен апартамент. В Италия на няколко пъти попадам на хора , които продават чужди апартаменти ... не знам дали в Испания има такива врътки Аз гледам Барселона и в краен случай Валенсия , вече съм дърт за предимно туристически дестинации, трябва и малко живот през зимата да има.
    Мен ме влече топлото време, особенно района на Марбея - топла зима 15-20 градуса, че взе да ми втръсва гадния климат тук. Сега съм в Сф - днес беше ок, но преди това мъгла, студ, мръсотия, кал, мръсен въздух, мрак. Варна същата работа + мега шибан вЕтер, направо ще ти издуха мозъка баси. Мисля да продавам едното във Вн да сложа някой лев отгоре и да взема нещо в бяла топла държава, като Испания.

    П.С самонаставянето лесно се финтирало (или не важало) ако купиш в затворен комплекс с подръжка, охрана и т.н.
    Last edited by better; 24.12.2023, 22:46.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

      Тангра пропъртис предлага на Вашето внимание къща в гр.Радомир. Имота се състои от едноетажна къща с 4 стаи , баня и предверие. Прилежащо мазе от 10 кв.м.
      [ATTACH=CONFIG]n4140068[/ATTACH]



      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=a3nteq&f1=1
      + това

      https://m.imot.bg/details/1j165141323135173
      Хахахяхахаха ,ИМА ЛИ ЗАВИСТ?ИММААААААААА

      и плюс това:

      https://m.imot.bg/details/1b150783217740813

      И сбора за учили математика извън УНСС е:
      )
      Last edited by Bailor; 24.12.2023, 23:12.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Благодаря ти.
        Ти си по имотите в чужбина. Може ли да ме светнеш каква е уловката например тук? 4к евра??!Реално ли е това?

        https://www.idealista.com/en/inmueble/100601819/

        П.с има и други на подобни цени.
        Ми не знам какво да ти кажа аз не съм "инвеститор" . Гледах по едно време Испания, но там имат някакв закони за самонастаняване дето ме отказаха. Аз не мога да ползвам цяла година та ме касае. Имаше една колежка дето живее в Испания и тя обясни та ме отказа. Чакаше се десните да спечелят изборите и да оправят нешата ма май не успяха да ги спечелят. Аз до миналата година гледах Франция, сега Италия. Във Франция трябваше едни врътки да се правят , че там данък наследство е убийствен. В Италия пък чувам че режат глави за данък доход ( с изключение на пенсинерските области със 7% ма там не ща), та мак пак ше гледам Испания. Испания има много добро здравеопазване, ниски разходи и малко крайм а и данъците за мен ше бъдат ниски, та бих предпочел пред Италия, ма хем ме сърби , хем ме боли. Не знам за този конкретен апартамент. В Италия на няколко пъти попадам на хора , които продават чужди апартаменти ... не знам дали в Испания има такива врътки Аз гледам Барселона и в краен случай Валенсия , вече съм дърт за предимно туристически дестинации, трябва и малко живот през зимата да има.
        Last edited by segato; 24.12.2023, 22:32.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Непонятно ми е човек като теб с претенции и стандарт пари ,да пита в анонимен форум какво да си купи за ядене и пиене ?Предполага се че теб би трябвало да те пита някой предвид парите с които разполагаш и начина на живот които описваш че водиш,имот в Кан,си бил купил и така нататък?Нещо не те разбирам с тези ти въпроси?
          Какво ти е непонятно ? С малки изключения тук са се събрали несретници, които не са виждали 5000 лева на едно място, но всяка втора дума им е че са "инвеститори с по няколко имота". Те ни лъжат , ние им вярваме.... На мен не ми дреме дали някой наема или живее в собствено жилише а какво качество на живот има. Ако ще да живее срешу Айфеловата кула. като става всяка сутрин и пие кафе Нова Бразилия от машина за 30 лева от Илиенци а децата му ходят в кварталното училише с 30- 50 % малцинства, какво му е качеството на живота ? Едно време пробвах да питам къде си прашат децата ма всеки е чувал за TUM, Бонка веднага скокна как децата и учели в ТУМ и Манчестър ма като разбра че е 30к на година малко се покри. За разлика от празните приказки за апартаменти , университети и екскурзии ( Бейлора някъде беше казал че обикалял Европа) дето всеки може да лъже на воля. става малко по трудно ако трябва да покажеш какво кафе имаш в шкафа (поне един пакет трябва да купи деба) или поне какви добри вина си чувал че съшествуват. Дето се вика и един път да си пробвал B. di ... пак поне един път си сложил 50 евро да се поглезиш ама по-важно е е някак си си разбрал че го има. Ако не знаеш че го има какво какво качество на живот ? Та въпроса ми беше по-скоро за да видя кой е чувал и е имал досег с нешо читавао, Ако забелязва не питах за скъпи вина и кафе а за читави. Хората, за които въпроса за качеството на живот има значение отговориха, другите с Нова Бразиля и Меча Кръв сигурно търсят в Гугъл или просто се покриха зашото разбраха за какво става дума.
          Last edited by X_Y; 25.12.2023, 10:37.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            И на мен ми е приятно да те чуя. А това в Кан беше още миналата година. Тук влизам от време, ма рядко, че много се ядосвам на глупостите на Кавръка и братята му Бейлор и таралежа (тия тримата няма как да нямат пряка роднинска връзка). Теб и още двама трима като Ви чета и ви се възхищавам на търпението
            Благодаря ти.
            Ти си по имотите в чужбина. Може ли да ме светнеш каква е уловката например тук? 4к евра??!Реално ли е това?

            https://www.idealista.com/en/inmueble/100601819/

            П.с има и други на подобни цени.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

              И на мен ми е приятно да те чуя. А това в Кан беше още миналата година. Тук влизам от време, ма рядко, че много се ядосвам на глупостите на Кавръка и братята му Бейлор и таралежа (тия тримата няма как да нямат пряка роднинска връзка). Теб и още двама трима като Ви чета и ви се възхищавам на търпението
              Непонятно ми е човек като теб с претенции и стандарт пари ,да пита в анонимен форум какво да си купи за ядене и пиене ?Предполага се че теб би трябвало да те пита някой предвид парите с които разполагаш и начина на живот които описваш че водиш,имот в Кан,си бил купил и така нататък?Нещо не те разбирам с тези ти въпроси?

              Коментар


              • сегато

                това е интересно https://coffeefurnace.com/
                не знам какви кафета цениш арабики или микс, но за арабики са добри

                вина предполагам питаш за български

                сира енкор на катаржина
                мелник 55 на логодаж

                мерло, каберне на енира
                мерло (по-скъпият модел) на старосел

                плътни хубави български червени вина (има много други)

                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Охооо Сегато, драго ми е да те чуя.
                  Относно темата, няма какво друго да добавя, всичко, което си описал съм убеден, че е вЕрно.

                  П.с къде се загуби толкова месеци? Гледам си купил в Кан, честито.
                  И на мен ми е приятно да те чуя. А това в Кан беше още миналата година. Тук влизам от време, ма рядко, че много се ядосвам на глупостите на Кавръка и братята му Бейлор и таралежа (тия тримата няма как да нямат пряка роднинска връзка). Теб и още двама трима като Ви чета и ви се възхищавам на търпението

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                    Мисля, че темата за AirBnb-тата я приключихме. Може ли да се върнем на въпроса ми за кафе и червено вино ? Тук са все коскоджа ми ти "инвесттори" и хора с възможности.Айде помогнете на "бедния гастар" да си намаже душицата за месеца в БГ и дайте акъли къде си купуввате кафе и червено вино и кои Ви харестват?
                    Бейлор, Таралеж, Ванчо-рентиера, песимиста, Лева, оня акционер Кавръка ... аре бе, колко му е да постнете по една снимка от шкафа да видим какво кафе има там.
                    За виното трябва да питам жена ми, поръчва го отнякъде - страхотно е. За кафето - купува го от Дъбов. (не че разбирам кой знае колко от алкохол де)
                    Last edited by better; 24.12.2023, 20:42.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                      Тука една камара хора които сигурно не са влизали AirBnb са раздавали акъли ... Дюри пък се е изложила няма да казвам как шом сравнява AirBnb с 4 и 5 звезни хотели. Хотела има рецепция, персонал, басейн, фитнес, пералня, ресторант, бар, руум сървис, чистят ти всеки ден, ама чистят хора, които отговарят пред мениджър и ако не изчистят една стая добре може да си загубят работата. AirBnb е хит & мис. Няколко дни след началото почваш с разходките до магазина за тоалетна хартия, кухенски кърпи, кафе и т.н. Отделно, ако си повече от 3 дни, чаршафите трябва да си ги переш сам, освен ако не искаш да се вмирисваш. Аз съм бил в една камара AirBnb-та , които на снимка са много добре, в добър район са и като отидеш се оказва че няма асансьор ( или има но е с чип а хоста не е плащал за подръжка и не може да го ползваш), кафе машината не работи (за 2000 евро боокинг ми върнаха 16 евро за неработеша кафе машина ма забрави за кафе в леглото), имаше една AirBnb която по снимки пералнята беше в банята, но като отдохме се оказа че е на балкона и е неизползваема зашото беше насрана от гълъби ( бяха я вкарали в банята само за снимката, нямаше тръби дотам където я бяха показали, абсолютна измама) . Леглата събирани от къде падне, краката ми стърчат от коляното навън ... Преди години в една посред нощ някакъв се опитваше да влезне с копиран ключ та викахме полиция. Отделно че чистят някакви фирмички и не им дреме , пращат хора дето хал хабер си нямат какви препарати да използват, как се слагат чаршафи, къде да гледат за боклук и т.н. Еми ако хоста е недоволен нищо кой знае какво не е станало, губят един клиент от 50. Голям праз. Отиваш, търсиш сешоар, отваряш някакъв шкаф в банята , там използвани презервативи ... ами чистачите трябва да минат малко трейнинг бе, не стига да вземеш някой от улицата който се е съгласил да чисти евтино зашото не може да си намери друга работа. AirBnbто дето го давате за пример е 67 евро , хотела дето Дури го е споменала е с 4 звезди и е 87. Ма айде сравнете колко сървизи предлага хотела ? Колко е таксата за чистене на AirBnb ? Знаете че не е вклюена в цената нали ? Ако в AirBnb-то Ви чистят всеки ден както е в хотела, ако някой е на разположение 24 часа , както е на рецепцията ... трябва ми аспирин, четка за зъби, може ли да дам ризи за гладене , поръчайте ми такси... тогава пък колко ше струва? Една камара хора работят за Вас но не ги виждате. А басейна,фитнеса, руум сървиса ? Абе заеби сървисите ... знаете ли колко е лесно клиент да монтира камера в банята и да идва един път седмично да сваля видеата от стълбите ? Кой ше проверява за камери ? Чистачката ли? Много хотели от висок клас го правят от години. Отнема 5 минути на стая , но трябва да имаш апаратура и шеф на секюрити или някакъв друг човек, който да е минал трейнинг. Как става това с AirBnb ? Тия неща ги говоря просто да се замислите какви врели некипели ги дрънкате . Аз от поне 2 години не ползвам AirBnb. като ходим някъде само с жена ми. Може би все още има смисъл ако ходите 5-6 човека и наемете един апартамент с 2 спални и 1-2 спят в хола, ма на мен времето което не работя ми коства много повече от хотела, за какво да спестя 50-100 евро на ден ако отпуската като време ми струва повече . Та в тоя ред на мисли , абсолютно съм съгласен с Митко и Беттер че AirBnb е за бедни и модела им е да държат маалко по-ниски цени за сметка на непредлагането на сървиси ( и разчитайи , че клиенит не мога да загреят че плащат малко по-малк а НЕ получават много повече). Иначе аз самия давам AirBnb в Кан. Прави средно по около 2000 на седмица и го пускам около 5 месеца. След това цените падат и не си струва да се разправя човек. Е сега, в момента, цените са около 120 на нощ, ма разходите са като през лятото и не си стррува, Тия с 67 евро не мога да ги мисля как им излиза сметката. Моят направи 40к за 5 месеца при средно 300 на нош, но за мен остават половината. При 67 колко ше направиш?10-12к бруто годишно (нали сте наясно че няма 100% заетост) ? 15% даваш на фирмата за подръжка ( при тия ниски цени може и 25% да трябва, чистенето си е чистене независимо от цената на наема), отделно да се оправи откачената врата на шкафа в кухнята , да се смени кафе машината или сешоара, сървис на климатика ... разходи за подръжка си вървят и са поне 1-2к, отделно данъци на апартамента, вода , ток ... хората ще си оставт климатика да работи цял ден за да им ок като се върнат след 10 часа , не им дреме ... и накрая какво 7-8к евро преди данъци за апартамент 400-500к , За какво да се занимава човек ?

                      AirBnb, само по себе си, е една голяма измама. Хотелите някой ги проверява за да им даде зезди, AirBnb разчита на ревюта от клиенти. Е, едно ревю струва 10-20 евро бе, прави го фирмата която си наел да менажира апартамента. Имат си изградени системи , правят 50 фалшиви букинга , плащат таксата на AirBnb която е 8-10 евро за 1 нощ , още 10 евро за този който ще създаде акаунта и за 1000 евро имаш 50-60 кристални ревюта, нищо че са при 100% покритие за 2 месеца и всички са за по една нощувка. Мислите че AirBnb не ги знае тия неща ли ? Ми знаят ги, но на тях бизнеса им зависи от хоста а не от единичния клиент и си затварят очите.
                      Охооо Сегато, драго ми е да те чуя.
                      Относно темата, няма какво друго да добавя, всичко, което си описал съм убеден, че е вЕрно.

                      П.с къде се загуби толкова месеци? Гледам си купил в Кан, честито.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                        За червено вино много добро съотношение цена- качество е Circle на братя Минкови. За кафе- червена лаваца обичам. Весела коледа на всички, здраве и успехи в начинанията
                        Мерси Митко! Весела Коледа и здраве и успехи и за теб и семейството ти!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                          Мисля, че темата за AirBnb-тата я приключихме. Може ли да се върнем на въпроса ми за кафе и червено вино ? Тук са все коскоджа ми ти "инвесттори" и хора с възможности.Айде помогнете на "бедния гастар" да си намаже душицата за месеца в БГ и дайте акъли къде си купуввате кафе и червено вино и кои Ви харестват?
                          Бейлор, Таралеж, Ванчо-рентиера, песимиста, Лева, оня акционер Кавръка ... аре бе, колко му е да постнете по една снимка от шкафа да видим какво кафе има там.
                          За червено вино много добро съотношение цена- качество е Circle на братя Минкови. За кафе- червена лаваца обичам. Весела коледа на всички, здраве и успехи в начинанията

                          Коментар


                          • Мисля, че темата за AirBnb-тата я приключихме. Може ли да се върнем на въпроса ми за кафе и червено вино ? Тук са все коскоджа ми ти "инвесттори" и хора с възможности.Айде помогнете на "бедния гастар" да си намаже душицата за месеца в БГ и дайте акъли къде си купуввате кафе и червено вино и кои Ви харестват?
                            Бейлор, Таралеж, Ванчо-рентиера, песимиста, Лева, оня акционер Кавръка ... аре бе, колко му е да постнете по една снимка от шкафа да видим какво кафе има там.
                            Last edited by segato; 24.12.2023, 20:10.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                              Дюри пък се е изложила
                              язък

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                                ----------------------------
                                Относно посрещането и изпращането: отдавна е измислено и не ангажира никого. Сейф за ключ. Плащаш-получаваш кода-пристигаш-вкарваш кода-взимаш ключа. После по обратен начин.От години не съм се засичал лично със собственик като обикалям по екскурзии.
                                ----------------------------
                                Още 22-ра си купих такъв. С шифър. Голямо удобство, както за отдаване. Така и да не нося ключове на плажа
                                Бате ти в кой век живееш ? В предишния пост споменах, че някакъв се опитваше да влиза с подправен ключ ама това беше преди 10-12 години. От 5-6- години насам има брави с код. Сменяш кода от телефона след всеки клиент и пращаш на следващия. Освен това знаеш клиента кога е дошъл ... Работи и за контрол на фирмата която менажира. Знаеш кога е отишла чистачката , колко време е стояла ... Не да си води гаджето за през нощта като е свободен апартамента. Ако си със сейф с ключ, какво ми пречи да наема за една нощ, да направя копие и да хода да спя там от време на време ? Отделно че кода на сейфа за да го сменяш трябва да ходиш на място та даже не е нужно да правя копие. Отивам , ако ключа е в сейфа влизам ако не отивам в съседното AirBnb. Тия неща дето ги разправяш за EXE клуб как ше работят като на практика всяка нощ една от 5 AirBnb-та в Докторската е свободна.
                                Last edited by segato; 24.12.2023, 20:13.

                                Коментар

                                Working...
                                X