IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    В периода преди 2004 г. беше много трудно да се намери добра работа в СФ, имаше много завършили и малко работни места. И много връстници избраха да се махнат и да емигрират.

    Никой не го интересува, че имаш отлична диплома, че знаеш езици и че си млад и хубав. Хората с дебели връзки се уреждаха, а другите гризваха моркова. Колко пъти съм стоял да работя нощем, за да изкарвам пари на 20+ и да можем да платим сметките у нас, то за това няма ранна репродукция при мен.
    Мен и сега не ме интересува кой колко е млад и хубав, наемам го ако преценя че ще върши работа.

    Като стана голяма фирма (сега съм средна), може да наема една-две симпатични девойки, да радват окото в офиса

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

      Ми не е така.

      Не знам колко е струвала гарсионера през 2004 г. Вероятно 25 - 30 000 лв, аз давам пример с класически двустаен.

      За 200 000 евро днес може да се купи ремонтиран тристаен в СФ.
      Значи са поевтинели?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Имаш ли спомен колко горе-долу е била средната и минималната заплата тогава. Това което помня през този период е(2002-2007г), че много рЕзко забогатяхме.

        Щом всички хлапета вече имахме хубав компютър вкъщи. А до около 2000г. същия струваше, колкото годишната заплата на чиновник в администрацията.
        В периода преди 2004 г. беше много трудно да се намери добра работа в СФ, имаше много завършили и малко работни места. И много връстници избраха да се махнат и да емигрират.

        Никой не го интересува, че имаш отлична диплома, че знаеш езици и че си млад и хубав. Хората с дебели връзки се уреждаха, а другите гризваха моркова. Колко пъти съм стоял да работя нощем, за да изкарвам пари на 20+ и да можем да платим сметките у нас, то за това няма ранна репродукция при мен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

          Имаш ли спомен колко горе-долу е била средната и минималната заплата тогава. Това което помня през този период е(2002-2007г), че много рЕзко забогатяхме.

          Щом всички хлапета вече имахме хубав компютър вкъщи. А до около 2000г. същия струваше, колкото годишната заплата на чиновник в администрацията.
          +1

          Преди 2005 г. хубава заплата беше около 1000 лв, на някой мениджър продажби или служител във фирма, която прави много печалби, вкл. ИТ специалист.

          Но масовата заплата беше 400-500 лв чисто преди 2005 г.

          В периода 1997-2003 г. заплатите бяха ниски, а от 2006-2008 г. се вдигнаха доста заради ЕС.

          На мен рекордна по приходи ми беше 2018 г.
          Last edited by Evgo; 27.11.2023, 16:53.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

            Преди 20 г бях младо лъвче, заплатата ми беше 200 лв чисто + 200 лв от допълнителна работа (на годишна база дори се падаше над 200 лв на месец).

            С тези пари обаче не можех да купя нищо, може би евтина гарсионера на изплащане, но не съм търсил и не съм искал такава. Отделно през 2003г пазарът на НИ "тръгна" от лятото,

            През 2004 г., в началото, хубав друстаен (старо строителство) струваше 40 000 лв, една комшийка си купи такъв от нейн познат.
            Имаш ли спомен колко горе-долу е била средната и минималната заплата тогава. Това което помня през този период е(2002-2007г), че много рЕзко забогатяхме.

            Щом всички хлапета вече имахме хубав компютър вкъщи. А до около 2000г. същия струваше, колкото годишната заплата на чиновник в администрацията.

            Коментар


            • https://www.investor.bg/a/539-banki-...zkoto-badeshte
              Бейли от АЦБ: Не планираме лихвени понижения в близкото бъдеще

              Той заяви, че борбата с инфлацията се случва в два етапа и вторият ще бъде още по-труден

              Коментар


              • Една технологична статия1:
                • Компании от цял свят избират да инвестират в страната и да пренесат офисите си тук.
                • "Тези брандове създават нови работни места на висококвалифицирани кадри."
                • Тази година BEGE 2023 събра в София изложители от 65 страни от три континента - производители и доставчици, наземни и онлайн оператори, афилиейти, доставчици на платежни услуги и др., които показаха тенденции и иновативни решения в бранша.
                Явно предстои влизането на хора с добри финансови възможности на софийския имотен и наемен пазар.

                1. Над 30 чужди компании от игралната индустрия имат студиа у нас

                Коментар


                • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                  Значи,
                  400 лв заплата и 40,000лв евтина гарсониера.
                  Сега, без да се обиждаш, да кажем:
                  4,000 лв доход и 400,000 лв за евтина гарсониера. Поправи ме.
                  Ми не е така.

                  Не знам колко е струвала гарсионера през 2004 г. Вероятно 25 - 30 000 лв, аз давам пример с класически двустаен.

                  За 200 000 евро днес може да се купи ремонтиран тристаен в СФ.

                  Коментар


                  • Започва изграждането на новия лъч на метрото, минаващ през район "Слатина"

                    +25% в цената на имотиту и 30% повишение на наема
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                      Преди 20 г бях младо лъвче, заплатата ми беше 200 лв чисто + 200 лв от допълнителна работа (на годишна база дори се падаше над 200 лв на месец).

                      С тези пари обаче не можех да купя нищо, може би евтина гарсионера на изплащане, но не съм търсил и не съм искал такава. Отделно през 2003г пазарът на НИ "тръгна" от лятото,

                      През 2004 г., в началото, хубав друстаен (старо строителство) струваше 40 000 лв, една комшийка си купи такъв от нейн познат.
                      Значи,
                      400 лв заплата и 40,000лв евтина гарсониера.
                      Сега, без да се обиждаш, да кажем:
                      4,000 лв доход и 400,000 лв за евтина гарсониера. Поправи ме.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                        +++
                        Но нека не забравяме, че наемите и цените на придобиване са били меко казано символични. Преди 20г. тристайна панелка в София струваше колкото нова Корола. Като деца се радвахме на колата на един съсед, който с парите от продажбата си я беше купил. В момента който продаде тристаен, ще кара нови Тойоти до края на дните си.
                        Преди 20 г бях младо лъвче, заплатата ми беше 200 лв чисто + 200 лв от допълнителна работа (на годишна база дори се падаше над 200 лв на месец).

                        С тези пари обаче не можех да купя нищо, може би евтина гарсионера на изплащане, но не съм търсил и не съм искал такава. Отделно през 2003г пазарът на НИ "тръгна" от лятото,

                        През 2004 г., в началото, хубав друстаен (старо строителство) струваше 40 000 лв, една комшийка си купи такъв от нейн познат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                          Всичко е много относително.

                          По времето на НРБ не даваха масово на хората да си купуват апарти и трябваше да чакат с години и да плащат държавен наем (много често живееш във ведомствен апартамент, но не дават да го купиш). През 60-те години съвсем е нямало апарти в София, чак към края на 80-те почнаха да дават повече жилища в панелните комплекси. Самите хора от НРБ бяха по-духовни и не се лакомяха толкова.

                          През 90-те години имаше много кризи и от познатите ми семейства малко са купували тогава. От 4-те възможности, за които споменах, 2 апартамента бяха много хубави и не успяхме да ги придобием през 90-те. А можеха да носят доход от наем от тогава до ден днешен!

                          Един хубав период за покупка беше 2009-2015 г. Обаче тогава имаше несигурност и безработица.

                          Ако стана баща скоро и аз ще купя един апарт. Не ме интересува (скъп, евтин), ще намеря пари и ще купя,
                          +++
                          Но нека не забравяме, че наемите и цените на придобиване са били меко казано символични. Преди 20г. тристайна панелка в София струваше колкото нова Корола. Като деца се радвахме на колата на един съсед, който с парите от продажбата си я беше купил. В момента който продаде тристаен, ще кара нови Тойоти до края на дните си.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            а на зрителите им остава много свободно време, в което могат да се отдадат на тематични художествени произведения и ръкоделие в домашна обстановка

                            Произведенията включват ли полемики свързани с главоболията на притежателя - как ще си изплаща кредита, какви квартиранти ще се настанят, данъци, войни и още куп тежки оръжия?

                            Ей го, Фрости си пие домашното винце с мезенце и му дреме на шмайзера. После като наследи лозята, ще даде мотиката на някой активен деец пълен с енергия, която разходва напразно в мейли към ЦБ и ще продължи да гледа сеира.

                            Коментар


                            • https://www.varna24.bg/novini/Bylgar...-zaemi-1911768

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Това с възвръщаемостта на образованието е към своя край. Кой учил и захлебил, супер. Който няма старт от следващото поколение и е учил ще живее в по-лачена квартира. А останалите ще са на ББД от държава в някое ведомствено общежитие. Демек, ако няма наследство и някой е решил, че като учи ще натрупа имотец отсега ти казвам, че няма да я бъде. В момента с висока заплата мога да изплатя макс 1 хубав апартамент , ако реша да скоча веднага. Поколението преди мен обаче са имали далеч по-добри възможности за покупка.
                                Всичко е много относително.

                                По времето на НРБ не даваха масово на хората да си купуват апарти и трябваше да чакат с години и да плащат държавен наем (много често живееш във ведомствен апартамент, но не дават да го купиш). През 60-те години съвсем е нямало апарти в София, чак към края на 80-те почнаха да дават повече жилища в панелните комплекси. Самите хора от НРБ бяха по-духовни и не се лакомяха толкова.

                                През 90-те години имаше много кризи и от познатите ми семейства малко са купували тогава. От 4-те възможности, за които споменах, 2 апартамента бяха много хубави и не успяхме да ги придобием през 90-те. А можеха да носят доход от наем от тогава до ден днешен!

                                Един хубав период за покупка беше 2009-2015 г. Обаче тогава имаше несигурност и безработица.

                                Ако стана баща скоро и аз ще купя един апарт. Не ме интересува (скъп, евтин), ще намеря пари и ще купя,

                                Коментар

                                Working...
                                X