IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Харесват ми макроикономическите анализи на част от групата, ама аз си имам моите чисто отдавателни проблеми. На наемателите, често им се развалят пералните машини, докато не разбрах, че една квартирантка дори и с крака, злобно набутвала мръсни дрехи, лежешком за да ги набута в пералнята на наемодателя. Тогава осъзнах, що толкова стара и надеждна miele novotronic w 974 сдаде багажа, а като я замених с bosch wfd 1160, също не можа да завърти барабана в един момент. Когато я смених с whirlpool awe шесто чувство, тогава тази квартирантска сган , напусна, без да ми повреди поредната пералня машина.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Еми поразходи се малко из Капана така,седни ,почерпи някоя студенкта от ПУ,то .ееех сега и до Пловдив ли да идвам да ви уча ?Пара имате ама технология не ..с Радев от панелката Ви слагаме в малкия джоб
      майко, майко, майко... Кой кого тръгнал да учи?!

      ===2039===


      Левчо спри да се бъзикаш! Тия се взеха на сериозно. Ще те пращам на уроци в деЦката у Кр.Поляна ако продължаваш така!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

        Дружба ама София. А не село без път и канал. И струва поне 5 пъти по-скъпо от селска къща у бъзето.
        Нема начин, как иначе. Съседите ви с кольо вдигат цената с поне 5 пъти.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Малиии, Мишок, аз съм в Смирненски и тристаен захлупих за 450 лв. Панелче, санирано, идеално ми е. Има место за гостенки засега обаче не се избиват да ми гостуват.
          Еми поразходи се малко из Капана така,седни ,почерпи някоя студенкта от ПУ,то .ееех сега и до Пловдив ли да идвам да ви уча ?Пара имате ама технология не ..с Радев от панелката Ви слагаме в малкия джоб

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

            Напаснат пример с фиктивна експортно ориентирана компания, който изключва факта, че: булшинството от бизнесите са вътрешно ориентирани, че търговията е сравнително малка част от БВП <15%, че спестяването е само от обръщането в евро и изключва други валути, че по-евтиното превалутиране насърчава изнасяне на печалби, а не реинвестиране в страна ... и хиляди още факта.

            НО

            Аз не съм тук, за да водя спорове и да се занимавам да ровя за информация и да се аргументирам. Тук съм за развлечение. Така, че си прав. Даже се надявам да си. Ще процъфтим като влезем в еврозоната и всички фирми ще правят като в приказния пример по 200 хиляди лв печалба от човек.
            1-во ти дадох предния път конкретен пример с Макском които са изцяло ориентирани за износ и имат нищожна част тук(велосипеди Спринт в България). Същото предприятие за последната година която има данни е още по-лоши показатели от примера - 160 оборот, 9 печалба и работят 500 души. Може би за твоя изненада ще откриеш че в България има доста изцяло експортно ориентирани предприятия заради ниските разходи за труд и енергия.

            2-ро цялата тази дискусия тръгна от въпроса ти какво толкова като сме в ЕЗ, и това е само една от малките причини, след като дори нещо толкова елементарно отнема страници и десетки постове да се дискутира изобщо не смятам да се опитвам да обяснявам повече.

            Според това което видях износа ни към ЕС и трети страни за 2022 е 94 милиарда. Дори да приемем че само 1/3 от него се превалутира, това са едни 200 милиона подарени на банкстерите за нищо. Дори да се открадне тази разлика от "политиците" ни, пак има шанс да попадне по някакъв начин в икономиката.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

              Така е. От панелна душегубка у Дружба по-убаво нема. Е може би само Лулин, но не ми стигнаха парите за там защото едвам излязох с малка загуба от един инвестиционен фонд.
              Този инвестиционен фонд, беше толкова потънал, че nradev 111 ,се появи на хоризонта след цели 3 години! Три години една буква нямаше от него!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                Мда 0.5% от оборота е едно и също като 19% от разходите за заплати.
                Да ти го обясня пак с думи прости, за да разбереш.

                Предприятие с оборот 100мил. и печалба 10. За него работят 500 души(всички на минимална, за да ти следваме логиката)
                За всеки един от тях допълнителните разходи ще са 153х500=76500лв.
                При превалутиране на 100мил. и загуба от 0.5% са точно 500000 или половин милион.

                Големия въпрос тук за хора с академични трудове е кое е по-голямото число от двете?
                Включи се отново утре за безплатни уроци по математика за 5-ти клас.
                Напаснат пример с фиктивна експортно ориентирана компания, който изключва факта, че: булшинството от бизнесите са вътрешно ориентирани, че търговията е сравнително малка част от БВП <15%, че спестяването е само от обръщането в евро и изключва други валути, че по-евтиното превалутиране насърчава изнасяне на печалби, а не реинвестиране в страна ... и хиляди още факта.

                НО

                Аз не съм тук, за да водя спорове и да се занимавам да ровя за информация и да се аргументирам. Тук съм за развлечение. Така, че си прав. Даже се надявам да си. Ще процъфтим като влезем в еврозоната и всички фирми ще правят като в приказния пример по 200 хиляди лв печалба от човек.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                  Да бе, те понеже превалутират всичкия си оборот. Въртят по 100 милки, ама не са се сетили да си отворят еврова сметка или сметка в чужда банка. Тази тема заприлича на темата в БГ-Мама
                  Чувал ли си израза - Ти му викаш качи се, то ти вика няма да сляза?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                    Мда 0.5% от оборота е едно и също като 19% от разходите за заплати.
                    Да ти го обясня пак с думи прости, за да разбереш.

                    Предприятие с оборот 100мил. и печалба 10. За него работят 500 души(всички на минимална, за да ти следваме логиката)
                    За всеки един от тях допълнителните разходи ще са 153х500=76500лв.
                    При превалутиране на 100мил. и загуба от 0.5% са точно 500000 или половин милион.

                    Големия въпрос тук за хора с академични трудове е кое е по-голямото число от двете?
                    Включи се отново утре за безплатни уроци по математика за 5-ти клас.
                    Да бе, те понеже превалутират всичкия си оборот. Въртят по 100 милки, ама не са се сетили да си отворят еврова сметка или сметка в чужда банка. Тази тема заприлича на темата в БГ-Мама

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                      Дава под Наем 2-СТАЕН

                      град Пловдив, Христо Смирненски
                      500 EUR
                      (6.67 EUR/m2)
                      петрогъсчо още дълго ще рути цените от стаята за малки хора
                      Малиии, Мишок, аз съм в Смирненски и тристаен захлупих за 450 лв. Панелче, санирано, идеално ми е. Има место за гостенки засега обаче не се избиват да ми гостуват.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                        Прикачвайте снимките като линк. Влизате в сайт като imgbb.com и качвате снимката от компютъра си. Отваряте я в нов прозорец и копирате линка. След това тоя линк във форума пак от бутона за изображение, но използвайки линк. Ето, вижте колко добре се чете:

                        Таргет, братле! За да ги отсееш трябва да им направиш невъзможен наема. А и се чудя, вероятно са били специалисти некви, не плащали тока. Изключват ти го веднага. На такива и депозити не мое да им вземеш, щото с тази цел влизат, да не плащат.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                          Не бих дал този съвет и на врага си! Всичко извън околовръстното особено в яката на Витоша е куца инвестиция.
                          Баба ми е от Бистрица и имам доста имоти там...ми не струват. Усойно, необосновано скъпо за тесни и стръмни улици.

                          Има локации на 10 мин пеша до метростанция, на по-ниски цени за който иска къща.

                          Ако искате планина то гледайте южната яка на Стара Планина. В Бистрица кокошките са си легнали, а в Локорско, Подгумер, Войняговци, Гниляне още снасят :-)))))))))))))

                          За мен много добра локация за къща са Абдовица, Миленков и Бусманци. В равното, в околовръстното и близо до трамвай и метро.

                          Пак в равното Казичене, Кривина и Враждебна също са отлична локация.
                          Съгласен съм напълно. Аз казах Бистрица щото е скъпо, аз нали знаеш къде си избрах къща. Но понеже в София има бая дупки, то къде ли няма в големите градове нека всеки сравнява.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
                            Скучно меме
                            Мда 0.5% от оборота е едно и също като 19% от разходите за заплати.
                            Да ти го обясня пак с думи прости, за да разбереш.

                            Предприятие с оборот 100мил. и печалба 10. За него работят 500 души(всички на минимална, за да ти следваме логиката)
                            За всеки един от тях допълнителните разходи ще са 153х500=76500лв.
                            При превалутиране на 100мил. и загуба от 0.5% са точно 500000 или половин милион.

                            Големия въпрос тук за хора с академични трудове е кое е по-голямото число от двете?
                            Включи се отново утре за безплатни уроци по математика за 5-ти клас.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                              не е нужно да се чете, ще го разбереш когато му дойде времето
                              Прикачвайте снимките като линк. Влизате в сайт като imgbb.com и качвате снимката от компютъра си. Отваряте я в нов прозорец и копирате линка. След това тоя линк във форума пак от бутона за изображение, но използвайки линк. Ето, вижте колко добре се чете:

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                                Така е. От панелна душегубка у Дружба по-убаво нема. Е може би само Лулин, но не ми стигнаха парите за там защото едвам излязох с малка загуба от един инвестиционен фонд.
                                Дружба ама София. А не село без път и канал. И струва поне 5 пъти по-скъпо от селска къща у бъзето.

                                Коментар

                                Working...
                                X