IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    И аз познавам много хора, но ти си оака в обясненията си. Трейсчето ви разгроми тъпите лъжи
    бай Лоров, иска ти се да е лъжа, обаче за твой ужас всичко написано от мен Е ИСТИНА! И може да бъде проверено.

    Всеки който иска може да се върне назад в темата, да разрови и да види старите ми постове от 2022-ра. Тогава нали ви писах, че си вадя авоарите и спестяванията от банковата система и ги вкарвам в акции.
    Вие тухладжиите дежурещи в темата и тогава пак ме скъсахте от подигравки - балък съм бил, щял съм да изгоря, щял съм да си загубя парите с тези акции, и какво ли още не...

    Е да ама нещата не се развиха според вашите очаквания
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

      Те си обядват като колеги, обаче всеки си плаща.

      Аз съм ходил в същата кантора. Нотариусът е точен и народен човек,
      а аз мислех, че ги черпи
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

        И кое не можеш да възприемеш , моите лъжи ли? доходността на портфейла от акции, който държа до тук е 45,3% на плюс от началото на годината. Такъв е резултата - това лъжа Това, че ти не можеш да повярваш си е твой проблем.
        Познавам хора

        Толкова от мен...
        И аз познавам много хора, но ти си ... в обясненията си. Трейсчето ви разгроми тъпите лъжи...
        Last edited by RUBLA; 16.11.2023, 11:09. Причина: Спазвайте добрия тон!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

          4000 за 10 години.То по 1 лев на ден.
          Е, ти по колко искаш да са, като за тях съм платил 822лв.? Даже се радвам, че за 10г. съм получил по лев на ден. С още 30ст. дотирам цяла баничка на едно място. Ти можеш ли да се похвалиш, че с 822лв. вложени, преди 10г., 10г. ще ядеш банички, а?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
            Добре де, този форум е голям феномен. Пълно е с инвестиционни гурута, които правят печалби за, които големите банки и хедж фондове могат само да си мечтаят. 40, 50, 60%, съвсем ги забравихте числата. Но поне има и голяма благородност. Човек с талант да инвестира с такава печалба веднага ще го вземат на $300,000 годишна заплата в големите банки, но те избират да помагат в страната и затова инвестират само свои средства от няколко средни заплати.
            И кое не можеш да възприемеш - доходността на портфейла от акции, който държа до тук е 45,3% на плюс от началото на годината. Такъв е резултата - това пиша. Това, че ти не можеш да повярваш си е твой проблем.
            Познавам хора, инвестиращи в акции с доходност +70%, а някои правят и по +150%~200% за година...

            А сравнението ти с банките е неуместно. Кои големи банки?!
            Първо, в България няма инвестиционни банки.
            Има само търговски банки.
            Всички търговски банки в българия са скапани.
            Бизнесчето им се свежда да вземат привлечен ресурс от депозантите на 0%, и после да го препродават с надценка 4,5,7 или 9% на кредитополучателите си. Селско-тарикатски номера... Останалата част от печалбата им идва от такси и таксички... Тоест прибират си едни милиарди в джобчетата без да правят нищо рисково.
            Търговските банки изобщо не се целят в рискови инвестиции с висока възвръщаемост.

            Така че при благоприятни условия на пазара на акции(както в момента) всеки по-рисков инвеститор(като мен) може да бие умрелите търговски банки по възвръщаемост. Колкото и невероятно да ви се струва.

            Толкова от мен...
            Last edited by RUBLA; 16.11.2023, 11:07. Причина: Спазвайте добрия тон!
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Извън темата е, ама Кавръчето според мен прави огромна грешка на NYSE. Той инвестира в много престижни компании, които, обикновено са на върха преди лелеяната от него рецесия и всички балъчонки се набиват там. Аз съм се фокусирал в момента върху две компании, едната е АДСИЦ, българска в която ще си допълня таргета до края на 24-та живот и здраве, другата, огромна и тромава добивна англо-австралийска, която, обаче снася доволен дивидент. BSE , Софарма и соди в които имам по 2-4000лв., въобще не си ги смятам в портфолиото, въпреки, че само от содите съм получил повече от 4000лв. дивидент в последните 10г.
              4000 за 10 години.То по 1 лев на ден.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Извън темата е, ама Кавръчето според мен прави огромна грешка на NYSE. Той инвестира в много престижни компании, които, обикновено са на върха преди лелеяната от него рецесия и всички балъчонки се набиват там. Аз съм се фокусирал в момента върху две компании, едната е АДСИЦ, българска в която ще си допълня таргета до края на 24-та живот и здраве, другата, огромна и тромава добивна англо-австралийска, която, обаче снася доволен дивидент. BSE , Софарма и соди в които имам по 2-4000лв., въобще не си ги смятам в портфолиото, въпреки, че само от содите съм получил повече от 4000лв. дивидент в последните 10г.
                Точно+++
                В следващия ти пост си го споменал - когато сумите станат дебели, а риска трудно измерим, никой няма дупе да устиска. Едно е да се сложат няколко заплатки и да се "разцъква" за спорта, съвсем друго е да заложиш имуществото и на внуците си. И от една страна е добре, че е така, че с техния акъл като нищо ще го пропилеят и язък им на предците за труда.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
                  Добре де, този форум е голям феномен. Пълно е с инвестиционни гурута, които правят печалби за, които големите банки и хедж фондове могат само да си мечтаят. 40, 50, 60%, съвсем ги забравихте числата. Но поне има и голяма благородност. Човек с талант да инвестира с такава печалба веднага ще го вземат на $300,000 годишна заплата в големите банки, но те избират да помагат в страната и затова инвестират само свои средства от няколко средни заплати.
                  Тези гурута, като са на печалба от 40%, оревават орталъка, а когато са на загуба със същия %, се спотайват, като мишки в хамбар. Жалка история, жалки инвеститори, жалки хора и жалки прУфесори!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    в онзи ден обеда е бил за твоя сметка
                    ....поне да беше ощипал някоя секретарка
                    в някой от предните дни е било за сметка на купчо
                    а меджу двата обяда са се молили за сделки
                    Те си обядват като колеги, обаче всеки си плаща.

                    Аз съм ходил в същата кантора. Нотариусът е точен и народен човек,

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
                      Добре де, този форум е голям феномен. Пълно е с инвестиционни гурута, които правят печалби за, които големите банки и хедж фондове могат само да си мечтаят. 40, 50, 60%, съвсем ги забравихте числата. Но поне има и голяма благородност. Човек с талант да инвестира с такава печалба веднага ще го вземат на $300,000 годишна заплата в големите банки, но те избират да помагат в страната и затова инвестират само свои средства от няколко средни заплати.
                      Благодаря, че си обективен! Такива числа на печалби имат само понижители, като снежинката и джулия. Всички нормално мислещи инвеститори в имоти рядко се хвалим с повече от 10% ROI. Дори и тези в ново строителство в най-престижни райони! При мен содите са прецедент и голям късмет, откакто ми ги продадоха двама варненци и в една година, получих дивидент доближаващ покупната цена на акцията. Ама те са непублични с пряко договаряне. Питай снежинката и джулия, защо с такива резулти, не са ги поканили за CEO в голями мултинационални компании, примерно петролни

                      Коментар


                      • Добре де, този форум е голям феномен. Пълно е с инвестиционни гурута, които правят печалби за, които големите банки и хедж фондове могат само да си мечтаят. 40, 50, 60%, съвсем ги забравихте числата. Но поне има и голяма благородност. Човек с талант да инвестира с такава печалба веднага ще го вземат на $300,000 годишна заплата в големите банки, но те избират да помагат в страната и затова инвестират само свои средства от няколко средни заплати.

                        Коментар



                        • Хахаха, нали, те по толкова влагат и се дуят после с печалби от 5лв. На фона на твоите 500 каймета. Хайде да се осмелят да сложат 500 каймета в акции, да ги видя, дори Кавръчко не смее повече от 3 средни заплати при 100 000€ кеш. Моят кеш/акции са 50/50 по двадесетина бонбона, ама големия ми гръб от недвижимости и доходи от тях, ме пази.
                          Last edited by RUBLA; 15.11.2023, 23:10. Причина: Изтрито мнение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                            Кавръчето да чете и да записва. Скоро като ожъне евреите на борсата, да знае какво да прави пачките.
                            Извън темата е, ама Кавръчето според мен прави огромна грешка на NYSE. Той инвестира в много престижни компании, които, обикновено са на върха преди лелеяната от него рецесия и всички балъчонки се набиват там. Аз съм се фокусирал в момента върху две компании, едната е АДСИЦ, българска в която ще си допълня таргета до края на 24-та живот и здраве, другата, огромна и тромава добивна англо-австралийска, която, обаче снася доволен дивидент. BSE , Софарма и соди в които имам по 2-4000лв., въобще не си ги смятам в портфолиото, въпреки, че само от содите съм получил повече от 4000лв. дивидент в последните 10г.

                            Коментар


                            • Пореден ден - акциите ни летят нагоре ↑,
                              а през това време... през това време тухларниците и панелките - или са пак на нулата, или спихват надолу.

                              Слава Богу, от началото на годината портейлът ми от акции е 45,3% на плюс!

                              За да постигне същата доходност - на "инвеститор" в тухли и панелки му трябват приблизително от 10 до 20 години !
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Хаха, нещо не мога да ти схвана фиксацията върху тези купили/строили с потребителски. Когато купих за последно през април 21-ва, използвах 60% собствени средства и 40% привлечен ресурс от банка, като вече съм превалил половината срок до падежа и ми остават 2 години и пет месеца до пълно изплащане на този отребителски, а за ЦЕЛИ 2Г И СЕДЕМ МЕСЕЦА, лихвата ми остана на 4,2%ГПР ,през което време заплатата ми се вдигна със 70% , вложих в акции още 60% от оставащата ми сума за изплащане и още 85% КЕШ от същата тази сума. Хайде сега кажи, какво трябва от твоето семпло мнение за покупка с част от средствата-потребителски кредит, да ми е в ущърб нещо? Я, по добре ъгълчо, кажи ти в кой ъгъл си крил обезценяващия ти кеш, през цялото това време, та си станал толкова озлобен и зъл по отношение на цените на имотите?Чакам смислен отговор...
                                Кавръчето да чете и да записва. Скоро като ожъне евреите на борсата, да знае какво да прави пачките.

                                Коментар

                                Working...
                                X