IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
    Абе Вие двамата верно ли сте в Европа ?
    да аз съм почивка ,4:30 е лееко не ок но не е проблем.

    Коментар


    • Абе Вие двамата верно ли сте в Европа ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

        Парцали и обувки .
        Ние тия покупки ги правим обикновено като ходим във Франция или Италия. Хем малко ваканционен фън хем си мислим че сме на далавера че ни връщат ДДС. Тук маркови дрехи редко ше намериш къде да носиш. Може би Ню Йорк е различно. Взех да мисля абе аз верно ли съм толкова чийп та почти нямам покупки над 1000 кинта , ма се сетих че ако ше пазаруваш бижута или нещо друго по-скъпо в магазин хората се кефят повече на чек. Таксата на кредитните карти в Европа май са 1% ама тук са 3% че Amex е е и отгоре. На тая твойта транзакция ше е 225 лева такса а чека е фрии. ( ма чека пък може да баунсне )

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
          Ти па к'во толкова купи за 4к евро за теб? Аре ако си взел чанта на жена си разбирам , ма за теб ? Тук ако сложа яке за 4к трябва да избягвам пресечките, че братоците ще ме съблекат на улицата
          Парцали и обувки .Две са якетата , неколоко чифта дънки, блузи някакви,ризи някакви, обувки някакви. Бе парцаляци за сезона.
          Last edited by pa4anga; 31.12.2023, 03:57.

          Коментар


          • Ти па к'во толкова купи за 4к евро за теб? Аре ако си взел чанта на жена си разбирам , ма за теб ? Тук ако сложа яке за 4к трябва да избягвам пресечките, че братоците ще ме съблекат на улицата

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

              Е ковЪ те ,щото мен ме ковЪт да ги плащам тия данъци,за да могат индивиди кат Жонката да имат ток и вода и соцални некакви, та да стига за хранене по нета ! Тия приходи са със задължителна регистрация по ддс та извади и 20%. и ако си го направил и не си ги обявил,осчетоводил и не си се регистрирал по ддс , честит ти акт !
              322.000 Евро са ми данъците за 2022 година (върху доходи и дивиденти). Платени в бяла държава при това, не в някаква бананова република.
              За 2023 ще са поне 15% нагоре.

              Дотук с мечтите ти, "работодателю"...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                Аз се регистрирах в БГ точно за да минат продажбит за ЕС с ДДС. Иначе трябваше да следя оборотите да не минат някакви суми за всяка страна , абе не помя даже. По-лесно беше да регистрирам фирма в БГ и там да минават европейските продажби. Всички клиенти така или иначе са регистрирани по ДДС и не дължа. Имам счетоводител и не ме притеснява да не влезна в крачка, даже напротив, човека е шубе и така и не намерих начин да получавам онлайн плащания. Наредба18 та Наредба18
                Така де , без счетоводство е абсурд.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                  Е ковЪ те ,щото мен ме ковЪт да ги плащам тия данъци,за да могат индивиди кат Жонката да имат ток и вода и соцални некакви, та да стига за хранене по нета ! Тия приходи са със задължителна регистрация по ддс та извади и 20%. и ако си го направил и не си ги обявил,осчетоводил и не си се регистрирал по ддс , честит ти акт !
                  Аз се регистрирах в БГ точно за да минат продажбит за ЕС с ДДС. Иначе трябваше да следя оборотите да не минат някакви суми за всяка страна , абе не помя даже. По-лесно беше да регистрирам фирма в БГ и там да минават европейските продажби. Всички клиенти така или иначе са регистрирани по ДДС и не дължа. Имам счетоводител и не ме притеснява да не влезна в крачка, даже напротив, човека е шубе и така и не намерих начин да получавам онлайн плащания. Наредба18 та Наредба18

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                    Е ти как ме закова. Сигурно няма да е 60к, казах го така 20-30 да се направя на оборотен ма по-скоро ще е към долната граница, не знам, Лаптопа съм го купил тук. В БГ нямам никакви разходи. Едно време мислех да взимам апартамент , но вече обясних че не стана и каквото е останало си стои по сметки. Ако ги прехвърля тук трябва да им платя данък ... та чакат
                    Е ковЪ те ,щото мен ме ковЪт да ги плащам тия данъци,за да могат индивиди кат Жонката да имат ток и вода и соцални некакви, та да стига за хранене по нета ! Тия приходи са със задължителна регистрация по ддс та извади и 20%. и ако си го направил и не си ги обявил,осчетоводил и не си се регистрирал по ддс , честит ти акт !
                    Last edited by pa4anga; 31.12.2023, 03:21.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                      Ако имаш нужда от съдействие пиши на ЛС.С квото мога и ако е взаимно полезно,насреща съм .Подценяваш нещата в България, но пиши на ЛС за кво иде реч !
                      ПП За 60к лв данък са 400к лв оборот, т.е. 340к лв чисто или 192к доларес у джоба и си си купил само едно лаптопче ?! Не схващам но не отричам.
                      Е ти как ме закова. Сигурно няма да е 60к, казах го така 20-30 да се направя на оборотен ма по-скоро ще е към долната граница, не знам, Лаптопа съм го купил тук. В БГ нямам никакви разходи. Едно време мислех да взимам апартамент , но вече обясних че не стана и каквото е останало си стои по сметки. Ако ги прехвърля тук трябва да им платя данък ... та чакат

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        На мен така ми се е стекъл жиота, заминал съм , където съм ми харесва. Правя за България каквото мога оттук, отворих даже фирма преди 3 години да минават обороти. Не се получи, но ето и тая година хич да не е пак ще платя 20-30к евро данъци за 4 месеца работа преди да я закрия. Сигурно ако съм си в БГ ше свикна, ма оттук ми се вижда безмислено.Не знам дали това имаш предвид, с поста ти и дали моят отговор први смисъл. Отворен съм да помагам с нещо , ма вече бизнес или работа в България по-скоро няма да се случат.
                        Ако имаш нужда от съдействие пиши на ЛС.С квото мога и ако е взаимно полезно,насреща съм .Подценяваш нещата в България, но пиши на ЛС за кво иде реч !
                        ПП За 60к лв данък са 400к лв оборот, т.е. 340к лв чисто или 192к доларес у джоба и си си купил само едно лаптопче ?! Не схващам но не отричам.
                        Last edited by pa4anga; 31.12.2023, 02:54.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                          Е ти верно ли това ми написа. Четене с разбиране. Лошо нещо не съм написал! Провокация, много хора заминаха ,кои избягаха , кои решиха ,че тук няма как да стане .Просто се замисли . Мнението ти вече го видях .
                          На мен така ми се е стекъл жиота, заминал съм , където съм ми харесва. Правя за България каквото мога оттук, отворих даже фирма преди 3 години да минават обороти. Не се получи, но ето и тая година хич да не е пак ще платя 20-30к евро данъци за 4 месеца работа преди да я закрия. Сигурно ако съм си в БГ ше свикна, ма оттук ми се вижда безмислено.Не знам дали това имаш предвид, с поста ти и дали моят отговор први смисъл. Отворен съм да помагам с нещо , ма вече бизнес или работа в България по-скоро няма да се случат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato

                            Пачанга, добре е в България да има хора като теб, който се справят имат добър живот, но не се познаваме ,не ми знаеш нивото аре ако обичаш не си позволявай да ме патронайзваш. Разбрахме се че не говориш празни приказки. За останалото нито те знам ти с какво се занимаваш нито ти мен. Ако може да имаме някакво уважение и да не се бафкаме като комплексари добре, ако не живи и здрави .
                            Уважението трябва да е взаимно когато пишеш със синдрома на господи голямата работа обикновено резултатът е този

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato

                              Пачанга, добре е в България да има хора като теб, който се справят имат добър живот, но не се познаваме ,не ми знаеш нивото аре ако обичаш не си позволявай да ме патронайзваш. Разбрахме се че не говориш празни приказки. За останалото нито те знам ти с какво се занимаваш нито ти мен. Ако може да имаме някакво уважение и да не се бафкаме като комплексари добре, ако не живи и здрави .
                              Е ти верно ли това ми написа. Четене с разбиране. Лошо нещо не съм написал! Провокация, много хора заминаха ,кои избягаха , кои решиха ,че тук няма как да стане .Просто се замисли . Мнението ти вече го видях .

                              Коментар


                              • Ало, милионерите с наследствени кофтори, ипотечки и потребителски - осъзнайте се бре!

                                Коментар

                                Working...
                                X